Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   177 / 489
(#) slogan hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Sziasztok !

Hát.... itt tartok
(#) patexati válasza slogan hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Szia! Ha megy a motor és képes leadni terhelve 6-700 mA áramot építheted a rotort rá! A PWM fet legyen hűtve megfelelően ha nagyon melegszik kell egy ellenállás a tekercsel sorba kötve olyan 5-10 Ohm közti pár Wattos!
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Ja ja....

Most is van 30 Ohm/3Watt és meleg (erősen)...(mármint az ellenállás) .

Építeném ,de nem tudom még melyiket....
Megnézem mi van itthon

Létezik valami nagyobb sugarú megoldás ,vagy kísérletezzek ?
(#) patexati válasza slogan hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Ha nagyot akarsz akkor az SMD 886 26 ledes legújabb a jó választás! 190mm az átmérője és sokat tud! vagy a Dip verzió mi 5mm-es ledekkel van az 230mm de az nagyon zajos az smd órához képest!
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Köszi !

Megtalálom itt a fórumban ?
(#) boldivi hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is elkészítettem nyáron a saját propeller órámat. 33 SMD led-es.
Íme a videó

Láttam hasonlókat a youtube-on és megihletett. Ott is HDD motorral oldották meg és kék SMD LED-ekkel.

Fotó0220.jpg
    
(#) zolee1209 válasza boldivi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!
Végre egy AVR-es konstrukció... Nekem tetszik! Az analóg mutató szándékosan ilyen girbe- gurba?
(#) boldivi válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!

Igen szándékosan. Nem is tudtam, hogy ilyen kevés itt az AVR-es verzió. A videón látható több funkciója. Nem egy kidolgozott darab, de már nagyon szerettem volna egyet, így összedobtam.
Annyit mondok, a nagy fényerejű LED-ek igen hálásak, Kisebb áramnál is elegendő fényt képesek biztosítani.
A panelen egy cella 100mAh-s LiPoly akku van (forog ). Erről kb. 2-3 órán át működőképes, a kijelzéstől függően. A motort egy másik cella működteti.
(#) mrbini válasza boldivi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!
Tényleg szuper lett. Tudnál felrakni róla valami doksit?
(#) H2opok hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Ez sem rossz, főleg ez a futó másodperc kijelzés tetszik( a miénkben ezt meg lehetne oldani?), de a többi sem rossz:
http://www.youtube.com/watch?v=zTRCTzHhGLI
(#) slogan válasza H2opok hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Az az "árnyék " átrohangálás nagyon zavaró.....
(#) boldivi válasza mrbini hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A nyák terv van meg, szerintem elvi rajzot nem csináltam róla. A nyák tervet is pár helyen javítani kell, de feltehetem ha kijavítom. Utólag még pár dolog kellett rá. Pl. IR detektor helyett PC ventilátor Hall szenzorát alkalmaztam. A kvarcot is utólag kapta meg. A gombelem miatti két dióda helye ki van alakítva, de a gombelemnek nem alakítottam ki helyet.

A recept egyszerű:
- uC,
- 4db 4094 sorba kötve, ezekre a LED-ek 560Ohm-on keresztül (ez igény szerinti amúgy),
- R2025S óra IC,
- IR vevő modul (3 lábú),
- Hall szenzor (ez is 3 lábú) + mágnes,
- néhány szűrőkondi,
- HDD motor és ehhez TDA5140A (sajnos már nem nagyon kapható, így akár lehet erre is egy uC, mely IR vevőként is funkcionálhat akár),
- Hordfelület - nekem ez plexilap.

Nagyjából ennyiből áll. Csatoltam a kódot. A 2-es jelölésű az aktuális. Ami csak lehet megoldódik megszakításban. Nem a legszebb kód, de eddig foglalkoztam vele. Még lehet, hogy bővítem, szépítem.
(#) mrbini válasza boldivi hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Rendben köszönöm.
(#) sooty válasza slogan hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Az "árnyék" azért van mert a kamera letapogatási frekvenciájának és az óra villogási frekvenciájának az eredőjét látod. Élőben a szemed tehetetlensége miatt csak az "álló" képet látnád. :yes:
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Igen sokféle Propeller Clock épül(t) már különböző kontroller típusokkal. Van Itt: is egy ATmega 324P-vel, 40+1 LED alkalmazásával.
(#) zolee1209 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ezt még nem is láttam! :eek2: Nagyon baba... :yes:
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!
Valószínű, hogy nemsokára egy olyan legalább 200-250mm átmérőjű, teljesen "tele LED-el" felületű óra lehet a projektek vége, ahol egy eredeti mechanikus falióra helyére akaszthatjuk majd fel. Ebben már egyáltalán nem lesz forgó-mozgó eszköz, csak LED és vezérlő chippek, mégis analóg/digitális kijelzést valósíthat meg.
(#) zolee1209 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Én ingaórába szerettem volna beépíteni egyet, és az ingát is LED- ekkel elkészíteni. Bár nem tetszik annyira a sárga, de azt abból építettem volna!

szerk.: Most esett le igazán, miről is beszélsz... De abban mi a "propeller"?
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!
Minden viccet félretéve: Az a LED-es ingád az mitöl lett volna ezután is mechanikus pendulum?
Szóval, ez csak egy jövőkép a propeller órák már-már teljesen "elektromossá" válásában.
(#) zolee1209 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Az ingát olyan módon terveztem megmozgatni, ahogy a wand-órát lehetne... Esetleg szervó motorral. Felette meg ment volna a propeller clock. Esetleg a propeller részen menne az analóg óra, az ingában meg lenne digitális... Persze az már nem forogna. Vagy ki tudja?!
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!
Ez már tetszik, mert benne van a propeller és a Wand óra is, az valóban lehetne az inga része. Igy egy egységben ötvözve meg tudnánk építeni egy olyan különleges szerkezetet, amit nem is olyan nehéz dolog lenne már összeállítani.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Elkészült a prop.clock távírányító doboza!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia Lajos!
Gratula! Jól sikerült, ez igazán elegáns külsőt kölcsönöz az RC5x távirányítónak.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) boldivi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Gratulálok én is, szép munka.

Én ezt a távirányítót rendeltem. Bár még nem programoztam át az órát rá. A hatótávolsága is kisebb, mint egy hagyományos távirányítónak, tehát rá kell a célra tartani. Ami mellette szól kicsi, aranyos, olcsó...

Csatolom a NYÁK tervet. Remélem jól sikerült a módosítás.

propclk.brd
    
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia! Nagyon jó lett Rengeteg munka van bent,hogy ilyen legyen!! Én tudom
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Átírtam a legújabb SMD f690_2.27 verzióhoz is a távi kódjait URC22B-re. Természetesen sok hasznos parancs így kimaradt, de a legfontosabb állítási kódokat tudja kezelni. Könnyen át lehet rendezni más kód kiosztás beállításához is.
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Ha már távirányítóról beszélünk akkor elkészült a távim
" testvére", hogy ne legyen "árva" .

SDC14520.jpg
    
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Ügyes Neked már nem lesznek távirányítási gondjaid Egy ilyen távirányítóval 16 darab óra vezérelhető egymástól teljesen függetlenül egy helyen és mindegyiknek 4x16 parancs adható ki vele ez több mint elég..
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Köszönöm!
Eddig 4 órám van készen ebből kettőt használok eddig
tanítható távirányítóval használtam őket de ezzel
sokkal praktikusabb. Még smd-s verzió nincs de ami késik nem múlik!!!
Következő: »»   177 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem