Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB 2.0 port galvanikus leválasztás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) DJ_Tacee hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok!

A következő problémám akadt, és gondolom nem vagyok vele egyedül. Főleg ASUS és HP notebookok védőfölddel ellátott kapcsolóüzemű tápjainál jön ki. A táp komoly földhurkot tud okozni egy hangtechnikai rendszerben az USB porton és/vagy a fejhallgató (LINE) kimenet porton keresztül. Eredmény: búgás, zizegés, mely megszűnik ha a tápot nem földelt konnektorba csatlakoztatod. Ez azért így nem biztonságos. Az audio jelet DI-BOX-al le lehet választani, de az USB már nem ilyen egyszerű.

Én egy oda-vissza működő optocsatoló párosban gondolkodnék elméletben, ami bírja az USB 2.0 szabvány magas átviteli sebességét.

A lényeg, hogy a két USB egymástól galvanikusan független legyen, késleltetés természetesen minimális. Valaki tud erre ajánlani cél-IC-tm vagy működő kapcsolási vázlatot?

Köszönöm!
(#) DJ_Tacee válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ennyit sokallok érte: http://www.usb-shop.com/opticis.html
(#) SzervízMacska válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia. Véleményem szerint nem a kimeneteket kellene egyesével leválasztani, hanem egy, tisztességes töltőt kellene venni, vagy építeni. Szerinted?
(#) pz87 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!
Szerintem ADuM4160 -ra épülő leválasztót kellene neked. Pl.: Bővebben: Link
(#) Milan90 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Próbáld meg egy vezetékkel összeföldelni a laptopot a keverővel. Én a monitor csatlakozó rögzítő csavarjánál oldottam meg.
Ha meg zenélsz, gondolom külső hangkarit használsz (alaplapiak nem szólnak szépen), akkor annak az usb vezetékét fűzd át valami magas Al értékű toroid magon ahányszor csak tudod. Én egy 5000-es Al értékű magon 25-ször átfűztem -persze addig le kell venni a csatlakozót-, és teljesen megszűnt a sziszegés. Mivel az usb összes vezetéke együtt megy, ezért bifilláris tekercs, tehát nem fogja a jelet megváltoztatni. Szóval megpróbálhatod bármelyik usb kábellel.
Szóval próbáld összeföldelni őket, usb kábelt meg minél többször tekerd fel egy toroid vasmagra.
Persze ha alacsony frekis búgás is van(50Hz), azt ez nem fogja megszüntetni.
(#) icserny válasza pz87 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
A gyártónál én egy kicsit komplikáltabb kapcsolást találtam, de megoldható, ha nagyon muszáj...
(#) Action2K válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ha ez egy USB-s hangkártya, akkor bizony én a DI-BOX-nál maradnék, antiparalel védő diódákkal. Ez nem csak a brummot szüntetné meg, hanem a hangkártyát is védené. Tapasztalatból mondom. 1000-1500-ból meglenne, vagy bontottból még olcsóbban (tán ingyen).
(#) lapose válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia!

Egy egyszerű létező megoldás az USB hosszabbító UTP kábel segítségével. Pl.: Bővebben: Link
Mivel az UTP csatlakozók galvanikusan leválasztottak, így nem lesz földhurkod. Ráadásul típustól függően 50-100m-re meg tudod hosszabbítani az USB kábelt.
(#) Action2K válasza lapose hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ezek szerintem nem leválasztottak. A leválasztás normál esetben a hálókártyában van.
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Idézet:
„Ezek szerintem nem leválasztottak.”

?? Bocsi ezt nem értem, hogy mire vonatkozik. Minden UTP-s eszköz kis transzformátorban végződik, legyen az hálókártya, hub, vagy bármi más.
(#) idlob válasza lapose hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Minden bizonnyal arra gondolt, hogy mivel ezekre az átalakítókra semmiféle szabvány nem vonatkozik, akármi lehet belül, így pl. nem kötelező, hogy legyen benne trafó. Persze éppen ezért az is lehet, hogy van benne, de addig míg ki nem nyitsz egyet, nem lehetsz ebben bizonyos. Amúgy tényleg jellemzően már magába az RJ45 házba bele vannak építve a leválasztók, ebben tökéletesen igazad van.
Jópofa ez a "detektoros link". Mondjuk most pont rossz helyre mutat...
(#) Action2K válasza lapose hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Az USB/UTP => UTP/USB átalakítóra. A DC 5V-ot mi viszi át galvanikusan leválasztva? Merthogy trafó nem, az tuti. Ha meg a DC/AC => AC/DC átalakító párosok, akkor nem sok marad a végén az 500mA-ból.
(#) lapose válasza idlob hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Igen rájöttem én is: Nem figyeltem, én egy linket kerestem rajta.
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Két megoldás létezik:
-Az első esetben az UTP kábelen viszik a tápfeszültséget, ilyenkor a terhelhetőség 400mA körül van. Nem kell dupla átalakító, elég egy DC-DC konverter.
- A második esetben egy dugasztápról kap táplálást a második egység.
Azt azért ne felejtsük el, hogy hiába UTP kábel segítségével viszik át a jelet egyik egységről a másikra, a csatlakozás nem csereszabatos a hálózati bekötéssel: Ezek az készülékek nem köthetőek hálózati eszközökre(hálókártya, router, switch). Bővebben: Link
(#) Action2K válasza lapose hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Idézet:
„DC-DC konverter”
De azoknak közös a test pontjuk. Legalábbis én csak ilyet láttam eddig. A dugasztápos a legkorrektebb szerintem. De az a linkelt szerintem nem olyan, sőt nem is leválasztós.
Idézet:
„Ezek az készülékek nem köthetőek hálózati eszközökre”
Ez teljesen világos. Az UTP kábel és az RJ-45-ös felület csak azért van, mert alkalmas hozzá, s nem kell még egy 1000 plusz egyediket kitalálni erre a célra.
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Vannak kimondottan ilyen célra gyártott DC-DC konverterek, amik biztosítják a galvanikus leválasztást. Ilyenek vannak az RS232-RS422-RS485 konvertereken is, amelyek optocsatolóval biztosítják a galvanikus leválasztást. Itt egy példa rá: Bővebben: Link
(#) doni8 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Üdv!

Sikerült azóta megoldást találni az USB port leválasztására?
Asztali PC-ről szeretném leválasztani a nyomtató USB csatlakozását, mivel az más konnektorról működik, így pattog is csatlakozáskor, viszont féltem az új alaplapomat.
Esetleg nem lehet kapni, olyan aktív/passzív USB hosszabbítót, ami galvanikusan leválaszt?
(#) djuice hozzászólása Okt 6, 2021 /
 
Hello!
9 év után esetleg találkozott már ide illő, tényleg használható és szakszerű megoldással / termékkel valaki?
Köszi!
(#) rectamas válasza djuice hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Szia, elvileg van, pl.:

https://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=5090.html&i=5090

Pont a napokban kerestem egy ismerősömnek.
(#) Bakman válasza djuice hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Én a mellékletben látható típust építettem be egy gépbe kb. két éve. Raspberry - leválasztó - USB-UART konverter - mikrokontroller. Azóta is működik. eBay-es beszerzés volt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem