Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   51 / 197
(#) elek81 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
A kipróbált Rock Ford sípol
Az én Mac-em viszont nem
Javítható probléma?
(#) elek81 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged
(#) oregtamas0202 válasza elek81 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Üdv !Sípoláson a generátor zajt érted? Ha megvetted akkor átforrasztod az RCA testpontját.Öreg T
(#) elek81 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Hogy mi sipol benne, azt megbontás nélkül nem hinném, hogy laikusként meg tudnám mondani. Meg még nem vettem, de ha csak ennyi a probléma, és orvosolható, akkor tökéletes az én igényeimhez.
Hétfőn megér egy próbát.
Köszi!
(#) rubik válasza Doncso hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Itt vannak a képek az erősítőről amit hídba kellene kötni de nincs rajta rajz.
(#) kadarist válasza rubik hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Szia!
Milyen meghajtóra gondolsz? Az RCA-bemenetekre kell ráadni a jelet, amit a végfok felerősít.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
A hidaláshoz kapcsold a MODE kapcsolót "2"-be, és a hangszórókat kösd az 1-es, 2-es kimenetekre.
(#) rubik válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Csak egy mélynyomót akarok rákötni.
(#) RE AUDIO hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Sziasztok itt vannak a képek az erősitőről OSIO HPA4000U
(#) RE AUDIO hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
És még 1 . Előre is köszi a segitséget
(#) emmzolee válasza rubik hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Az első képeden látszik, hogy az erősítőd 3-as, és 4-es csatornáját lehet mélyláda hajtásra használni. A másik kettőt pedig elsőszett hajtásra.
Az a tapasztalatom, hogy az ilyen konfigurációs erősítők tápja nincs is olyan stabilan megcsinálva, hogy meg birkózzon 2 mélyládával. Maradj a 3-as, 4-es kimenet hidalásánál.

Azt mondod, hogy nincs rá rajzolva az erősítődre, hogy kell hídba kötni?
Mindjárt lesz! :hehe:
(#) emmzolee válasza rubik hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Ja, még a "mode" kapcsolódról.
Ha 2CH állásba teszed, akkor 1 pár rca bemenetet oszt szét a 4 erősítő csatornájára. (ch1=bal, ch2=jobb, ch3=bal, ch4=jobb)
Ha 4CH -ba teszed, akkor 4 darab rca dugót kell bele dugni.
Ennek az az értelme, ha egyszerűbb a cd-d(fejegység), akkor, csak 1 pár rca kimenete van, és ezzel is meg tudd oldani a 4 csatorna jeltáplálását. Ha kicsit jobb a fej, akkor több pár rcaja van. Az 1 párasnál nem tudod külön állítani a mályláda hangerejét, és egyebeit, csak egyszerre a közepekkel, és a magasakkal. A 2 pár rcasnál már sokkal több dolgot tudsz állítgatni fejről.
A 3CH az egy öszvér megoldás, igazából sose fogod úgy használni.

Nem tudtam tudod-e, inkább le írtam.
(#) emmzolee válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Mi van ezzel az erősítővel?
(#) elek81 hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Felajánlottak vételre egy Jackson A804 típusú erősítőt.
Sokat kerestem neten, de konkrét adatokat nem találtam róla.
Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata Jackson erősítővel?
Érdemes vétel lehet?
Esetleg ha valaki talál egy értelmes linket, az kisegíthetne.

+1, h ne unatkozzatok!

Adott egy fejegység, egy pár RCA kimenettel hátul+ egy 4 csatis erősító.
Hajtható az erősítőre kötött láda és egy pár szett egyszerre ha az egy pár RCA-t szétosztom ketté és így kötöm?
Remélem érthetően fogalmaztam
(#) emmzolee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Kössz

Hát millió dolog lehet vele.
(#) emmzolee válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Igazából egyszerű erősítő ez, tehát nem hiszem, hogy komoly baja lehet.
Mivel régi, meg nézném szkóppal a tápokat, hogy nincsenek-e kiszáradva a kondik benne. Vagy az elő erősítő meg kapja-e a tápot rendesen a működéshez. Nem-e aszimetrikus a tápja. A vég tranyókat kiforrasztanám és kimérném egy előállított munkapontal, hogy nem készült ki közülük valamelyik. Mekkora áramot kajál, amikor nem terheled semmivel, csak be van kapcsolva.
(#) RE AUDIO válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Ovass vissza kicsit Köszi
(#) RE AUDIO válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Helló, van egy kis gond mégpedig hogy nem rendelkezem szkóppal csak egy egyszerü ,,multimeterem,, van. Ha megkérhetlek megjelölnéd nekem a képen a végtranzisztorokat? Mivel nem rendelkezem szkóppal csak egy DT-830B mérőm van mit tudnák kezdeni vele??? A segitséget előre is köszönöm
(#) hugi00 válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Nem akarlak elszomoritani, de ...

Ezt jobb ha tudod.
(#) RE AUDIO válasza hugi00 hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Csak kölcsönbe van nálam egyik haveromé akik suliban ezzel mérnek
(#) RE AUDIO hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Ja azt elfelejtettem leirni hogy PC tápról hajtom ami egy PC-ben van egyik 12 V- os csatira kötöttem az erősitő bekapcsol szól is csak nem rendesen és ha elkezdem ráadni a hangerőt akkor a PC kikapcsol mint egy zárlatnál mikor a csatinak a pozitiv és negativ oldalát összekötöm. Olyan az erősitőmint ha zárlatos lenne csak nemtudom melyik részen es micsoda lehet benne zárlatos. Eleintement rendesen PC -tápról hajtva.
(#) Kovidivi válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Te gyilkolod a pc-tápot... Ha éppen úgy megy tönkre, hogy megszalad a feszültsége, az egész számítógépednek annyi, nem csak az erősítőnek... Én a helyedben azonnal abbahagynék mindenféle próbálgatást, mert teljesen logikátlan amit csinálsz.
(#) RE AUDIO válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Szeretnék rájönni mi a baja az erősitőmnek es ha sikerülne megjavitani akkor soha többet nem kötném PC tápra de eddig csak probálgatni tudom mert szétszedtem többszor cserélgettem ezt azt de ugyan az a probléma
(#) Doncso válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Semmi baja az erősítődnek, csak egyszerűen amikor odacsavarod, akkora áramot próbál felvenni szerencsétlen PC tápból, amit az már nem tud ellátni, nézd csak meg, mekkora áramot lök ki magából a PC táp a 12v-os részen, és nézd meg az erősítődnek a biztijét. Meglepő lesz a különbség. Gondolj bele, az autóerősítőbe mekkora kolbász megy be, és a PC tápból mekkora jön ki. Próbáld ki akkumulátorról, nem fog zárlatolni.
(#) RE AUDIO válasza Doncso hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Akkor eleinte hogy-hogy ment hiba nélkül mikor megvettem az erositot? Rákötöttem PC tápra simán ment nagy hangerőn is
(#) tauzer hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Hello! Nekem az lenne a problémám hogy az autós erősítőm nem kapcsol be, csak ha a remote csatijáról lehúzom a 12V-ot, és vissza. Én nem használok remote szálat a fejegységről, hanem egy kapcsolón át kapja az egész cucc az áramot. kapcsolóról megy az 1 farádos kondira, és onnan megy az erősítőnek a "+" és "remote" csatijára. Lehet a kondi bekavar a remote bemenetnek? Az erősítő egy Interconti Carat 2x150Wos erősítő.
(#) Doncso válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
No szaladj neki mégegyszer és gondolkodj. Szerinted nem csökkenhetett a PC tápod kimenő teljesítménye az időszakos nyúzásaid következtében? Melegedés, elkók kiszáradása, kisebb teljesítmény, satöbbi. A PC táp nem autó erősítő meghajtására van kitalálva. Nem tudja azt a teljesítményt. Olvasd csak el az adattábláját, és rájössz magad is.
(#) RE AUDIO válasza Doncso hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hát nemtudom majd a haverom autójában ki fogom próbálni és leirom hogy megyen e vagy nem mert uygan azon a pc tápon van egy erősito nekem igaz csak 100watt de az megyen
(#) Doncso válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hát ha megyen, akkó semmi baj se sincsen.
(#) emmzolee válasza RE AUDIO hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Hello

Jól mondja Doncso. Vannak olyan pc tápok, főleg a régebbiek amik csakis az +5 v-os kimenet feszültségét figyelték. A gond ezzel az, hogy ha a +12V-os kimenetét terheled, akkor hamar bezuhanhat a tápfeszed, és így a táp nem szabályoz rá. Nem tudom milyen a tápod, csak le írtam.

Tényleg fontos lenne, hogy rátedd egy rendes tápra, vagy inkább akksira, míg kiméred, hogy jól működik-e az erősítőt. A hugi00 is akksit vitt a lakásba, és azzal játszik. Fontos lenne, hogy meg tudd mérni, hogy mennyi a normál bekapcsolt terheletlen áramfelvétel. Maximum 1-3A lehet. Ha ettől eltér, akkor gáz van.

Aztán rá kellene tenni valami jelforrást. Egy csatornára csak. Annak a hangszóró kimenetére megy tenni kéne egy akármilyen hangszórót, hogy szól-e egyáltalán. Ezt minden csatornán el kell játszani.
Ha ezzel meg vagy, írd le, hogy mit tapasztaltál.
Térj ki minden részletre, mert fontos lehet.
Aztán jöhet a következő lépés.
Sajna így kicsit lassabban fog menni a dolog, mert így olyan dolgokat is meg kell nézni, amit amúgy nem, de mivel távjavítás megy itt, ki kell zárni mindent, hogy nehogy megvezessük magunkat.
Következő: »»   51 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem