Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   29 / 374
(#) teodor válasza SALáta hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
A skoda csapszeg perselyt vehetsz autós boltban farmotoros skodákban mindben egyformák voltak(vannak).
A mai szerzeményem 3db. panel panelonként 3db Ic. lehet, hogy jó lesz valamire.

udn2879w.pdf
    
(#) sunraw hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Ilyesmi kell valakinek? ******
Priviben keressetek. ********
Az apróban hirdess, légyszi!-- vicsys
(#) sunraw hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Üdv!

Az előzőért bocs.
Nos, szerintetek egy 180 vonalas enkóder elég egy irányra?
(#) pako válasza sunraw hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Ezt Neked kell eldöntened. X4-es feldolgozással: 360°/(180*4)=0.5°-onként van impulzusod. Egy jól hangolt PID +/-6 egységen belül tud maradni, szóval 0.5 +/-3° lesz a felbontásod.
(#) sunraw válasza pako hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
A motor 1,8 fok/ lépés. A vezérlése pedig SLO-SYN 230-T.ez
(#) sunraw válasza pako hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
A mechanika egy fordulaton 3,8cm tesz meg
(#) telectro hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Én ilyen mechanika megoldást készítettem.

cnc03.jpg
    
(#) pako válasza sunraw hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Azt hittem, szervósra csinálod, léptetőhöz az enkóder más tészta.
Szerintem olyan beosztású enkóder lenne a legmegfelelőbb, ami a "fok/lépés" egész számú többszöröse, vagy hányadosuk egész szám. Pl.: 3.6, 1.8, 0.9, 0.45°-onként adna jelet. (Beosztások száma alapján: 3.6°-100 vonal, 1.8°-200, 0.9°-400).
Tegyük fel léptetsz 1 egységet, ami ugye 1.8°, ez a 180 vonalas enkódered számára 1.8/0.5 = 3 impulzus.
2 lépés esetén 7 jelet kapnál az enkóderből, szóval nem teljesen arányos, kicsit matekoznia kell az enkóder feldolgozójának.
(#) sunraw válasza pako hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Van még egy, de azzal nem nagyon foglalkoztam, mert egy kicsit nagyobb, mint ez, ráadásul csapágyazni kell és ezt nem igazán szeretik ezek a finom holmik. Ránézek, hogy milyen.
(#) sunraw válasza telectro hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Aki így simán ránéz, el sem hinné, hogy mennyi munka és mennyi türelem van mögötte. Orsó vagy menetesszár van középen?
(#) telectro válasza sunraw hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Munka az nem is sok hanem inkább a kiötletelés volt sok idő.
Bár most így visszagondolva bemutatkozott a marógép meg az esztega is mire eddig elkészültem.

Középen az egy 12-es menetes szár.
Először azt hittem, hogy gyenge vagy kevés lesz így vettem egy 16-ost is, de nem volt rá szükség.
A motor meg az áttételek olyan erővel bírnak, hogy kézzel lefogni csak erőlködés árán lehet.

Egy kis panel marót szeretnék belőle, mert már unom a vasalgatást.
(#) gulasoft válasza telectro hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Azért ez baromi drága lesz. Ennyi pénzből 10 levilágítót és 100 filmet vehetsz Nekem panelfúráshoz kell. A panelmarás szerintem halott dolog. Gondolj csak bele, hogy az egy olcsóbb és pontosabb megoldás lenne mint a fotós vegyi maratás, akkor azt csinálnák a panelgyártók.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Na kiderült miért volt lépésvesztése a motoromnak.
Jött egy új panel, a (másikat elvitték alólam) és ugyan azt csinálta.
Adtak hozzá cd-n egy mach3-at, felraktam, és jött a pofára esés, hiba nélkül teljesített 100 0-200, 200-0-ig tekerést az utolsó végén pontosan oda állt vissza a motor ahol az elsőnél jelölve lett.
Csak egy hónapot szívtam vele. (jó nem egyfolytában, rendes munkaórában talán ha csak 20 órát

Úgyhogy a vezérlő tök jó,******************
Most már csak egy tök jó mechanika kell, ez pl nagyon tetszik:
Bővebben: Link
(#) djusee válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Csak nálam nem mutatja jol, vagy ez tényleg csak 20 dolcsi lenne??
(#) lidi válasza djusee hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
PLANS, azaz csak a terveket veszed meg, nem magát a mechanikát.
(#) djusee válasza lidi hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Ja ugy már más, nem igazán megy az angol de azért gyanus volt hogy nem épp egy karton mehanizmus és hát olyan olcso.. Igy már világos. Köszi
(#) telectro válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Tényleg nem is értem, hogy az 1 darabos megrendeléseket miért is nem gravírozzák a fotózás, maratás helyett ?

Nekem nem gyártásra kell hanem az 1-1 darabok elkészítéséhez. Ugyan nem tudom mennyi idő amíg egy 2-3 IC és 20-30 alkatrészhez való nyák tervet kimar, de szerintem gyorsabb mint az, hogy kinyomtat, síkál, rávasal, marat, síkál, fúrkál...
ÉS ha minden jól sikerült akkor kész, de a vasalásnál is leválhat, és akkor előről kezd, a fúrkálás is kézzel....

Szóval tipikusan próba darabok elkészítéséhez kellene.
(#) Sir-Nyeteg válasza telectro hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Én is ahhoz használom.
Prototípusok, illetve mini 2*3cm-es kapcsoló üzemű tápocskák készítéséhez. Egy-egy darabnál gyorsabb a cnc technika, de pl egy 10*8cm-es nyáknál is csak akkor éri meg, ha egy-egy darabot készít az ember.
A sorozatgyártáshoz a fotózás a legjobb Ott már a cnc veszít a hatásfokából.
(#) SALáta válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Rádásul tökéletesen síkba kell rakni a nyákot. Mennyi is a réz vastagsága? Nem egyszerű eset. Fúrni azért jóval egyszerűbb. Én csak sejtem Szőr, Te pedig tudod már tapasztalatból.

Kérdés feléd, az A3986 ra épülő vezérlőd árambeállítása érdekelne, mettől meddig megy a te verziód? Itt van nálam négy öcsipanelre forrasztott ic, és két P2M nyák. A P2M alapkapcsolása szerint 2.3 A től 9 A ig állítható a fázisáram.
(#) Stewe válasza SALáta hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Ütközőbakok a satuba, és 1-2 százados ismétlési pontossággal
lehet felfogni a panelt. Fúrni pedig így is-úgy is kell.
Nagy frekvencián pedig a sorozatgyártás is gravírozott paneleket használ.

Hanem amiért ide jöttem: Tud-e valaki olyan step/dir kimenetű szoftvert, ami négy tengelyen tud dolgozni, 3 tengelyes szimultán mozgással?
(#) Stewe válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
A vezérlőd rajza elérhető valahol? Egy átszervezhető, jól konfigurálhatót keresek kb 5A kimeneti árammal.
(#) lui3 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szia
Én is lassan elkészülök a cnc-vel már csak a szoftverek terén vagyok elmaradva tudnátok megoldást ajánlani a protel99 és a mach3 "közé" hogy betölthetöek legyenek a protel formátumok?vagy valami más maro szoftvert használsz?Segithetnétek egy kicsit elméleti szinten.És is nyákot szertnék maratni.
Köszönöm.
(#) telectro válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Örülök, hogy van közöttünk aki már látott ilyet és használja is és ha minden igaz még viszonylag közel is vagyunk egymáshoz.
Szóval akarom kérdezni, hogy milyen tűvel vagy maró fejjel lehet kielégítő mélységet produkálni a nyák lemezen ?
(#) telectro válasza SALáta hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Szerintem a síkba rakás az teljesen természetes és egyszerű. Ha van egy ilyen masina akkor az első munka rajta, hogy a tárgyasztalt saját magával síkba hozod és utána tökéletesen sík. Aztán már csak arra kell vigyázni, hogy por meg egyéb szennyeződés ne kerüljön a nyák lap alá.
(#) Stewe válasza lui3 hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Tudsz egy protel99 kimeneti fájlt küldeni?
(#) Stewe válasza telectro hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
4-es 5-ös szárral lehet kapni 60°-os szögű, 0,4mm keresztélű gravírozó tűt. Drága a keményfém változat, de ha eljut a szerszám az üvegszálas réteghez, gyorsan elveszítené az élét. Ha nem merül túl mélyre, akkor 25000-ért örök élet, meg még három nap.
Ilyen fajtát mi C45-ös anyag gravírozásához használunk. (800N/mm2
(#) sunraw hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Ismét encoderes kérdésem lenne:
Az nagy gond, ha az egyik 1024 vonalas a másik pedig 1500? Ezen kívül találtam még kettő egyformát, azok ha jól tudom 220 vonalasak.
Ezen kívül, segítenétek, hogy ezt a két léptető hajtást hogyan kössem össze a párhuzamos portal? X,Y tengelyem lesz csak.
(#) sunraw hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
SLO-SYN 230-t
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Mach3-mal dolgozott már valaki? Olyan problémám lenne, hogy egy teljesen friss XP-re telepítve elindítás után teljesen lefagyasztja a gépet, és nem tudok rájönni mi a problémája, nem tudom hogy valaki találkozott-e már ilyennel...
Továbbá volt olyan gép amire feltelepítve, hobbycnc.hu-s leírás alapján bekonfigurálva nem egyáltalán nem volt hajlandó bármilyen jelet kiadni az LPT portra. Mikor Kcam4-el próbálva tökéletesen működött.
(#) SALáta válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Első körben indítsd el a drivertest et. Ha jól emlékszem akkor ez a neve. Teszteld le a gépet, ha minden ok tüskék nélküli vonalat kell látnod. Szabványos pc ként kell telepítened az xp-t. Le van írva a hobbycnc.hu-n egy segédlet a Mach3 hoz. Ami javíthat még ezen kívül újratelepítés nélkül, Ezközkezelő, Számítógép, és tedd újra a drivert szabványos pc ként, nekem jobb lett a drivertest. Nem valósidejű a win, néhány gépen nem is lehet futtatni a mach3 at. De van alternatíva, az EMC, ez linux alapú rendszer, letöltöd és nem kell telepíteni sem még, ki tudod próbálni a live cd ről, aztán ha tetszik telepíted, ha jól tudom valósidejű rendszer.
Következő: »»   29 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem