Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   182 / 489
(#) patexati válasza sysy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hogy csak egyet említsek.. Pl: az időt,dátumot mutatja a kezelőprogram két részben mit azon beállítok és a géphez igazítok ,és utána ezt menti bele az órába ha kiadom a parancsot és valós időben látom az időt,dátumot egy másik ablakban..Persze meg lehetne sok mindent oldani az tekercses átvitellel is talán egyszer majd abból is lesz valami..
(#) nurseboy hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Hello!

Ismét lenne egy kérdésem!

A trimmer kondival mit kell állítani és feltétlenül 7,5-30pF kell lennie vagy más határok közt is mozoghat?

Bocs a alapkérdésekért, de folyton tanul az ember.

16f628a.lay
    
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia! Azzal az RTC órajelet lehet állítani,hogy siet vagy késik .. Most kísérletezem vele,hogy milyen lenne jó mert ez kevésnek bizonyult kell vele párhuzamosan egy kondi még.. Olyan 50-60 pF közt lesz az optimális 8timmer+ kondi összkapacitása) szint úgy tapasztaltam. A 886 V5 nyáktervben egy kis kondinak is van hely hagyva de bele lehet forrasztani a régebbiekbe is majd.. Ha sikerül elérnem vele a kívánt pontosságot közzé teszem mekora érték a jó!Lehet kisebb kondi is de 10pF körül legyen azért az állíthatósága.
(#) Panhard válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Nekem is késik, mondjuk én nem is építettem be a forgókondit
Egyébként a nyákot milyen verzióval készítetted? A progi gomdolom Sprint Layout. Nem ismerem, én protel-t használok. Ha letöltöm tudom vele szerkeszteni a .lay fájlt, ami itt is fent volt? Ha nem, akkor a "forrást" kiadod, vagy nem? Kicsit át akarom tervezni középen, mert a motoromhoz túl széles. Üdv.
(#) sysy válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Kedves patexati!

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem értem. Ha egy órán látom, hogy mennyi az idő, akkor minek azt a számgépen is megnézni, pláne valós időben? És mit igazítok a számgéphez? Egy másik példát is mondjál, ami sokkal szebben példázza, hogy mit is kell tudnunk a propellerről, amit nem látunk rajta? A vezérlő chip hőmérsékletét, a propeller pillanatnyi helyzetét a tér valamely pontjához képest? Ezért nem kell visszafelé irányulú adatmozgást csinálni.
(#) patexati válasza sysy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Gondolom a te órád akkor egyirányú lesz sok sikert hozzá! Had én döntsem el milyen lesz az én órám és milyen adatforgalmazást végzek rejt! Szia...
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia! Sprint Layout5 amivel terveztem. A terv fent van a fórumon..
(#) boldivi válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Tekercses átvitellel mire jutottatok? Legalább elméletben.
Egy PWM impulzus helyett több bit-impulzus?
Esetleg fázishelyzet?
Vagy kis amplitudójú jelet ráültetni?
(#) Hp41C válasza sysy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia!

Ha például a buffer feszültségére lennél kíváncsi, máris egy viszonylag bonyolult helyzetben találnád magad: Álló propeller mellett nincs kijelzés, a bufferen magasabb lesz a feszültség, mint aktív kijelzéskor. Ha forog, nem tudsz egyszerűen mérni.
(#) Hp41C válasza boldivi hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia!

A legegyszerűbb moduláció egyes impulzok kihagyása. Az energia átvitelére figyeli kell, ne villogjon a kijelzés.
(#) sysy válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Persze, hogy olyan lesz, amilyet csinálni fogsz. Nem akarok én beleszolni, csak tudatlan vagyok és meg szeretném érteni az okokat. Bocsánat, hogy kérdeztem.
(#) sysy válasza boldivi hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Az én kísérleteim eredményesek voltak és teljesen korrektül megy 2Kbit/sec sebességen a kommunikáció. Hogy a patexati is megnyugodjon, oda-vissza. Több gyártó is gyárt erre a funkcióra IC-t, még a tekercsmeghajtó végfok is benne van 16 lábú SOIC tokban. 125kHz a tekercs meghajtása és amplitudó modulációval és PPM kódolással dolgozik. A másik oldalon mindössze egy burkológörbe detektor kell és máris készen van a dolog. Igaz, én építettem utána egy komplementer végfokot a nagyobb tekercsmeghajtás érdekében. Teljesen MCU kompatibilisek az interfész lábai a külvilág felé.
(#) patexati válasza sysy hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia! Én nyugodt vagyok ne aggódj Ha lehet kérni akkor majd pár fotót feltehetnél ide a topicba had lássuk mi is miről van szó!
(#) pz87 hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Még mindig nincspublikálva valahol RGB propeller clock, amit bárki elkészíthet?
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia!
Feltudnád rakni ennek a bázisnak a hex-ét?
A venti már készül!

SDC14563.jpg
    
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia! Melyik bázis??
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Bocs a másik kép lemaradt!
Erről lenne szó.
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Megbízhatóan működik ez a bázis?
(#) slogan válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Neked el fér a csavar feje ?
Nem ér bele a tekercsbe ?
(#) patexati válasza slogan hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szia! Nem fér el de egyszerűen megoldható! Egyszerűen kijjebb kell ütni a perselyt pár tizedet és kész Valami vastagabb csavarral kell hátulról előre ütni óvatosan úgy,hogy alul alá van támasztva a forgórész nélküli ventikeret)! A tekercsel óvatosan mert nagyon könnyen megszakad ha csak egy kicsit is hozzáér a csavar feje még a belepróbáláskor is!
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Hát ....
Pont ezeket csináltam ,kivéve a tekercs szakítását
Köszönöm !
(#) lajos1969 válasza slogan hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Én süllyesztett fejű csavarokat használtam persze rendesen kisüllyesztve és nincs vele semmi gond.
(#) patexati hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok! Feltöltöm a PC ventilátorba való végleges PIC12F683 kontrolleres bázisáramkört! Egy kis külön nyák is van mellette mi egy tekercstartó lenne de megoldható természetesen más módon is! A fetet el kell szigetelni a ventilátor hátára vágott alumínium hűtőtől az LM 2941 ne legyen elszigetelve azon keresztül a hűtő hátlap GND-re kerül és árnyékoló szerepe is van! Egy kis lyukat kell fúrni a motorfordulat szabályzó timmerpotinak!
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) pompidu hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Hello neke mannyi gondom lenne hogy BP103 as npn fototranyót nem találok sehol mivel lehetne esetleg helyetesiteni?
(#) patexati válasza pompidu hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ha az órába kell akkor Ez megteszi..De szinte mind jó bele..
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!

A leegyszerűsített, 12F683 kontrolleren futó bázis programja. Az alapvető funkciókat tudja csak, nincs PC-s kapcsolata, nincs kijelzési lehetősége, nincs ébresztési lehetősége (a 8 láb miatt). A PWM kitöltési tényező (az aktuális állapothoz (Run ill. Standby) tartozó) infra parancsokkal állítható. Figyelem, a túl nagy kitöltési érték beállításakor a tekercsen állandóan folyhat áram, a tekercs le is éghet. Mivel nincs semilyen kijelzési lehetőség, a kitöltési értékek beállítását figyelmesen, a jelalakot nézve végezzük el. A beállított értékek a kontroller belső EEProm memóriájába menthetők, a következőkban a mentett értékeket használja.

A programot mindenki a saját felelősségére használja egészséggel...
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Köszönöm a korrekt információt!
(#) pompidu válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
köszönöm
(#) sysy válasza patexati hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Néhány kép a kommunikációs kisérletekről... :wave:
Következő: »»   182 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem