Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lencse, optika
 
Témaindító: kovi91, idő: Jún 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) dbase válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Aceton, és nem a zöldet szedi le, hanem a szürkét.
A zöld az gyurma vagy mi.
(#) zenetom válasza dbase hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Köszi!
(#) Cavalier hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Szeretnék gyártatni pár lencsét akril vagy valami műanyagból, van-e itthon aki ilyenekkel foglalkozik kis szériában? (pártíz darab)
Lehet, hogy valami "szabványos" is jó lenne, nem tudom, mivel, hogyan lehetne megoldani?
A feladat csak annyi, hogy egy 30°-ban sugárzó LED fényét összeszűkíteni kb. 3-5°-ra. Reflexiós fotocellás kaput szeretnék kreálni, ehhez kellene.
(#) hg5cwa hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok, én már épitettem projectort házilag, gyakorlatilag az anyagi ráfordítás az alkatrészekre meghaladta egy gyári, használt projector árát, és szolgáltatásban, minőségben nem érte utol. Viszont nagyon sok időm elment vele. Ma már nem éri meg építeni. Mellesleg épp van egy eladó, működőképes gyári projectorom olcsón, ha valakit érdekel... Itt van róla leirás, www.mitsubishielectric.com.au/1662.htm 35 az ára.
anonymemeister@gmail.com
(#) zenetom hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Találtam egy hasznosnak tűnő leírást optikai eszközök tisztításáról: Bővebben: Link
(#) Szebence hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Sziasztok!


Hozzájutottam egy régebbi tíőusú 3M projectorhoz és valamelyik lencséje meg van barnulva, ez vagy teljesen fekete vagy világos képeken elég jól látható... Valahogy eltüntethetőp ez a barnás rész, vagy ez beleégett valamelyik lencsébe?
(#) zolika60 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Ha üvegből vannak a lencsék akkor az csak a rásült por. Mosogatószerrel, vagy ablaktisztítóval orvosolható.
(#) Szebence válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Ha lesz időm és türelmem, akkorm egint és jobban szétszedem... Az a baj, hogy nem is nagyon tudom szétszedni se, de meg kell oldanom Valahogy össze is rakták
(#) bberti261 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
laser dioda fényét szeretném kollimálni, ehhez milyen lencséket kell használni?
Ezen az oldalon találtam megvalósítást, de én dvd író 650 nm-es fényét szeretném kollimálni. Bővebben: Link
Járható út-e az ha csak az utolsó két lencsét használom egyből a dióda után?
Itt találtam katalógust Bővebben: Link . Elég lenne 1 db ilyen lencse is ?
(#) zenetom válasza bberti261 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Próbáld ki!
(#) bberti261 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Azért kérdezem, mert nincs ilyen lencsém és hogy fektessek-e időt pénzt a beszerzésére.
Tudja valaki hogy hány fokban szór egy laser dióda? (nincs rajte semmi tipusjelzés)
(#) krupino24 hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Nézegettem a témákat, de nem találtam számomra megfelelőt. Ha van, akkor kérlek egy linket mondjatok. A lézerhez hasonló fénypontot tudok-e létrehozni led-el? Arra gondoltam, hogy megfelelő gyűjtő lencsével egy pontba összegyújthetem a fényt. A problémám viszont az, hogy különböző távolságban (50-20 cm között) kellene mindig ezt megcsinálni és alapból elég nagy megvilágítás van a környezetben. Meg hol lehet ilyen lencséket kapni?

Üdv, Csabi
(#) Sebi válasza krupino24 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Miért nem jó egy piaci lézer pointer? abban minden megvan, ami neked kell... bár nem tudom mire is kell neked a cucc, de az biztos, hogy sima LED-del nem lesz egyszerű ezt megoldani (ha egyáltalán lehet).
(#) Action2K válasza Sebi hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Lehet. Amúgy meg szerintem drágálja a laser pointert.
(#) krupino24 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Lézer, munkavédelmi előírások miatt nem lehet. A munkadarabon, amit megakarok jelölni, tükröződő felület van és arról visszaverődő lézerfény az operátor szemébe nem juthat. Ezért akarok alternatív megjelölési rendszer kidolgozni és irányított leddel ez megoldható. Amúgy pénzt nem sajnálom, hisz egy normális led sem olcsó. Meg 21 darab kell. Csak megoldást akarok erre találni leddel. Köszi köbzoli ez jó kiindulópont.
(#) S.oszi hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok! Volna egy optikai problémám. Egy Lcd kijelzőt szeretnék megfigyelni egy távcsövön keresztül. Ehhez volna szükségem egy lencsére, ami a távcső lencséjére vetíti az lcd kijelző képét felére kicsinyítve.Kérdésem: milyen paraméterű lencsére volna nekem ehez szükségem.


Körülbelül a következő módon.

3cm 3cm
I---------------------I-------------------I

I............................I.........................I
I...........................I.........................I
I..........................I.........................I 50mm
I..........................I.........................I
I...........................I.........................I
I............................I.........................I

2"LCD kijelző..............L1..................távcsőlencséje

előre is köszi.
Gyuri
(#) S.oszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
szia! igen még küzdök vele , csak nem találtam előnézetet és még szerkesztgetem.
(#) S.oszi hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok! Volna egy optikai problémám. Egy Lcd kijelzőt szeretnék megfigyelni egy távcsövön keresztül. Ehhez volna szükségem egy lencsére, ami a távcső lencséjére vetíti az lcd kijelző képét felére kicsinyítve.Kérdésem: milyen paraméterű lencsére volna nekem ehez szükségem.
Körülbelül a következő módon mint a melékletben.
előre is köszi. Gyuri
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012

lencsék.jpg
    
(#) Lozsa hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
LED-es búvárlámpákat gyártok és az a gondom, hogy sokszor a nekem megfelelő ledhez vagy egyáltalán nincsen vagy nem megfelelő valami miatt a hozzá kapható optika.

Tehát olyan szoftvert keresek amiben ha megadom a led paramétereit (pl: a led gyártók is közzéteszik a szimulációkhoz szükséges modelleket. ) akkor el tudok kezdeni CAD módszerrel optikát tervezni.
Nyilván a lényeg azon van, hogy vizuálisan renderelt formában a progi megjelenítse a változtatások után az aktuális szórásképet.

Nem kell bárgyú egyszerűnek lennie a programnak, de ne is a NASA kutatóprogramja legyen.

Köszi
(#) Medve válasza Lozsa hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Miért itt keresed ezt? (Hello?)
(#) efraim válasza Lozsa hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ott van pl. az Excel. Töltsd fel a táblát az adatokkal és pillanatok alatt kereshetsz benne filterrel
(#) Lozsa válasza efraim hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Félreértesz. Terveznék optikát CAD módszerrel, csak látni kellene a változások eredményét a szórásképben.

Amúgy miért ne kereshetnék itt? Belefér a hobbi fénytechnikai témakörbe nem? Nem magát a progit kérem, hanem csak ötleteket. Hátha valaki már használt ilyet, mindenből van kipróbálható student verzió ingyenesen.
(#) Cavalier válasza Lozsa hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Van itt egy ilyen téma: Lencse, Optika Gondolom ez is átkerül oda majd.

A téma érdekel engem is, még nem hallottam ilyen programról.
(#) efraim hozzászólása Nov 25, 2012 / 1
 
A Google a barátod
Bővebben: Link
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Helló. Olyan kérdésem volna,hogy van itthon egy TYPNCT-4 10x30 típusú teleszkópom. Most az a baj vele hogy darabokban kaptam meg és nem tudom tökéletesen összerakni. Nem tudja valaki hogy hogy van ennek belülről a felépítése? Köszönöm előreis a segítséget.
(#) Phoenix225 hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Üdv, kicsit felrázom a fúrumtémát
Gyanús lesz, hogy a projektorom autómatikája megadja magát, de a lencserendszerét összepasszintanám vmi LCD panellal, megvilágitva POWER-LED-del
a gond csak az, h a Panel nagysága cb 2" környéke, egy jó felbontású Panel 7" de inkább 10" környéke
Megoldható, h meglegyen a háttér világitása, s utána bele legyen vezetve a képe a lencserendszerbe? vagy ökörség kategória
(#) Djatis hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérek olyan emberkétől,aki jobban benne van összetettebb optikai rendszerekben.

Adott egy Discoscan lens elnevezésű optikai előtét lencserendszer.
Csatoltam képet

Lényege hogy a lézer eltérítő rendszerekben használják a diszkótechnikában. és egy lézer scanner pl 5 fokos nyílásszögét kb duplájára tudja kinyitni. csak ez lézernél bonyolultabban oldható meg szerintem mert a nyaláb vastagságát is meg kell tartani
.

Drága cucc de egyszerűnek látszik.
Egy ismerősömnek van egy ilyen és azt mondja kb 6 darab lencsét tartalmaz.
Az én meglátásom az, hogy mindent meg lehet csinálni kitartással és sok sok kiisérletezéssel.
Ebben kérek a segítséget hátha meg lehet valósítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 17, 2019 /
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy szereltem ki egy projectoros tv-ből egy optikai egységet amiben van 4 prizma összeragasztva. Mivel lehetnek összeragasztva , próbáltam forró vízben melegíteni de semmi, egyáltalán nem jönnek szét.

Milyen oldószer vagy technika jöhet szóba amivel szét tudom szedni? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) zsoltkis100 hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Sziasztok, lenne esetleg valaki aki segeti tudna megépiteniegy ilyen vagy hasonló optikai rendszert, Bővebben: Link
Van esetleg valakinek tapasztalata ilyenekkel?
Előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Országunkban én a KFKI és a BME (utódintézményei) környékén kuncsorognék.
Bár amit akarsz, az nem megoldhatatlan, inkább mondjuk azt, hogy kihivás.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem