Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   61 / 1677
(#) miklosch válasza fureszk hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
[OFF]Ez aztán a hozzászólás[OFF]
(#) fureszk válasza miklosch hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Ez van...
(#) JZoli válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Tényleg nagyon örülnék neki.
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Rakok fel pár képet a fehér SMD ledes, PIC-es órámról.
Azért lett megépítve, mert vettünk egy órát az egyik nagyáruházban, tudjátok azt a rádiós, ébresztőórát, de olyan halvány a kijelzője, hogy nappal nem látni. Tehát volt két lehetőségem: vagy az eredeti óra kijelzője helyett készítek egy újat, vagy egy teljesen új vezérlést is készítek hozzá. Mikor szétszedetm az órát, akkor láttam, hogy rendszertelenül van össze vissza multiplexelve, így letettem róla, hogy meghagyom az eredeti vezérlőt. Ez a kapcsolási rajz látható volt a BSS-en is, de abban az állapotában nem volt működőképes, ezért Kaninjo kicsit feljavította a rajzot, így már működik. Az a kis trafó az maradt az eredeti, azt nem bántottam. A ledek áramfelvétele miatt a kis trafó állandóan kb 50 fok. (ha Kaninjonak nincs ellenére, akkor közzé is teszem a rajzot, és a progit persze, van rá igény) Az egyetlen hátránya az, hogy csak 12h-ig számol, nem 24-ig. Már több éve hibátlanul működik. Ha valaki lenne olyan kedves, és átírná a PIC progit, hogy 24h-ig számoljon, akkor nagyon hálás lennék neki. Csak az a probléma, hogy nincs meg az ASM file, csak a HEX.
(#) bbatka válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Tetszik.
(#) tbence3 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Tetszik a kijelződ! Nagyon kafa
(#) sardna00 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Szép munka! Grat!
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Korrekt munka
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
köszönöm mindenkinek, igyekszem.
Régen az volt a cél, hogy működjenek az áramkörök (ezért lett egy pár nagyon ronda panel) de mostmár belátom, hogy az esztétikus "csomagolás" is legalább olyan fontos.
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Megvan a kapcsolási rajz, nézegessétek, készül a cikk is nyáktervekkel, mindennel együtt
Rá van írva ceruzával 1-2 feszültség érték, hátha az majd segít majd valakinek a hibakeresésben...
Az a második trafó arra szolgál, hogy a kimeneti feszültséget 0V-ra le lehessen vinni, ennek a trafónak nagyon kicsi áramot kell szolgáltatnia.
(#) vanzerr válasza Topi hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Szia Topi!

A 28. oldalon lévő külső-belső hőmérővel kapcsolatosan szeretném megkérdezni, hogy tudnál-e bővebb infót nyújtani számomra és más érdeklődők számára? Előre is köszönöm szépen!

LINK
(#) mat. hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Szia Topi!!
Engem is érdekelne, az a 28. oldalon lévő kinti-benti hőmérő.....
Esetleg csinálhatnál belőle cikket.
Még kicsit kezdő vok, ezért ha lehet minél érthetőbben!
Köszönettel:Matyi
(#) kmil hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Hali!
Kész lett az STK 4048-al épített erősítőm, gondoltam felteszek egy pár képet róla.
(#) Müszi válasza kmil hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Nagyon korrekt munka, gratula
Ezer kapalom megemelem előtted :wow1:
(#) csikosgabi válasza kmil hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
nagyon szép munka :yes:
(#) kmil válasza Müszi hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Köszönöm, örülök, hogy tetszik.
(#) Benkutya válasza kmil hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Mutatós szép darab, de a 2 trafó nem zavar be az elektronikának?
Te mivel feliratoztad az előlapot?
Egyépként STk az isten már bocs
(#) Benkutya hozzászólása Máj 9, 2007 /
 
Na akkor én is mutatok, 1 hónap alatt lettem végre kész vele, enélkül nehéz lenni De működik minden rendbe van vele, mondjuk szeret melegedni, maga a trafó benne, 40-50 fok egy fél óra múlva az üzem hőmérséklete. Mindent én csináltam, kivéve a trafót meg a pákát
(#) pixels válasza kmil hozzászólására (») Máj 9, 2007 /
 
Hali!

Nagyon szép munka! Jól látom, hogy hangfalvédelem is van benne? Ja és azt elárulod, hogy az adapter miért van benne (harmadik kép, jobb alsó sarok)?

Egyébként gratula!!
(#) JZoli válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
Nagyon jó lett. A dobozt hol vetted? Az elektronika rajza honnan van?Ha lehet engem édekelne, és még a panelrajz is.
(#) kmil hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
A feliratozásra nem vagyok büszke, mert meggyűrődött. Egyébként lézer nyomtatóval nyomtattam rá öntapadós alumíniumra.
A kis tápegység azt szolgálja, hogy az állandóan kap feszt, és a bekapcsoló gomb 12v-ot ad egy relének, ami kapcsolja a 220-at.
(#) blst hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
Sziasztok!
Én megmutatnám a kivezérlés jelzőmet!

(130cm magas )
(#) tbence3 válasza blst hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
Nagyon dúrvaaaaa! Atom jóóó. Nagyon tetszik.
(#) Gab_Bee válasza blst hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
Halee! Ez nagyon cool! Remek 5let volt! Hány db led van benne? 20?
(#) ndavid87 válasza blst hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
Gratulálok!
Remek ötlet, szerintem nagyon látványos!
(#) tbence3 válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
ha jól számoltam akkor 12 led szerintem is zuraaa
(#) Benkutya válasza JZoli hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
A dobozt én csináltam A nyák Masterfoxx tervei alapján készültek, a panelrajz meg alul tessék!

Kmil: Hol vetted az öntapadós alumíniumot? Nagyon érdekelne
(#) blst válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
köszi!

és 12db van benne!
(#) tbence3 hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
Már régebben kész lett de azért megmutatom nektek
(#) maTaKee válasza blst hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
és a LED ek egy csőbe vannak???

baromira teccik!
Következő: »»   61 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem