Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   148 / 373
(#) sapika válasza mgabesz hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hali! Lehet titkot árulok el de ha az optika nem oké akkor a lemezt sem forgatja meg mert nincs fókuszban.
(#) Zsolooo hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Üdv. Mindenkinek.
Szigetüzemű Napelemes rendszerhez keresek komplett kapcsolási rajzot. Napelemtől a csatlakozó aljzatig.
Választ előre is köszönöm.
(#) mgabesz válasza sapika hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Igazad van.

Optika hiba kb. a DVD-k 1-2 %-a. A többi általában a jó öreg RF-300-as DC motor kapitulációja.

Valamint lehet még flexi kábeltörés is. Üdv.: mgabesz
(#) GyurikaBx hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kapcsolási rajzra volna szükségem. Adott egy ESA Classic disco fény aminek a vezérlője megállt az az megfüstölt benne egy pár ellenállás , csere után sem hajlandó működni. Amit tudtam kimértem de minden jónak néz ki, de viszont az ic-k röl le van csiszolva a felirat.
A csatolt képen látható a vezérlő nyákja ha esetleg volna valakinek hozzá rajza és azt megosztaná velem azt megköszönném.

Üdv:Gyuri

kép.jpg
    
(#) bicepsz hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Hello mindenkinek.
Nekem egy olyan kapcsolás kellene,ami egy egér gombjával lenne párhuzamosan bekötve,és az elektronika 9percnyi időtartamon belül,váltakozó időpontban(véletlenszerűen)meghúzná.
A táp mivel számitógépről van szó 5V (USB)
(#) nikolatesla válasza Doncso hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Teszek fel pár képet.
Szerintem ez valahogy úgy lesz,hogy táp,be,ki mert van rajta 2db C1815-ös tranyó.
Illetve 3db elko valamint 4db kerámia kondi na meg kb 30db SMD ellenállás.
Összesen 6szál huzal megy be mást nem tudok róla mondani.
Vágási frekije az 100Hz-15KHz-ig volt.
(#) sapika válasza sapika hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Hali! Tegnap kértem ehhez a rádiós erőlködőhöz rajzot.Találtam képet hátha így könnyebb beazonosítani mert sok gyártója volt. Ha esetleg egy linket tudnátok küldeni ahol meglehetne találni a doksiját az is jól jönne.Volt régen a Magnósok évkönyve lehet azok valamelyikében benne lehet.
Köszi !

SX6772.jpg
    
(#) yohnsee válasza GyurikaBx hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Szerintem nem jó képet töltöttél fel
(#) bezzo hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Akai QX-D3570 minihifi kapcsolási rajzot keresek. Tud valaki segíteni?
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Ez nem túl nehéz dolog, megkeresed szépen a tranyó adatlapját, (2sc1815) a bázisa környékén keresgélsz, valószínű egy kondin keresztül fog menni az egyik vezetékre , esetleg a hangszínen keresztül megy, na ő egy bemenet, a másik oldal ugyan ez lesz, a földet megismered, a kollektor környékén lesz a + vezeték, maga a hangszín szabályzó egy passziv EQ, ide érkezik a jel, ezen keresztül vágtat, és nagy valószínűséggel bemegy a tranyókba, a tranyóból, az emitter lábon kellene lenni egy kondis kicsatolásnak, és innen menne egy másik vezetékre, ez lenne a kimenet, ez is tranyónként kettő, ki lehet ezt sakkozni, bázis kör a bemenet, kollektor kör a kimenet, de lehet emitter csatolt is lényeg a kondis leválasztás, azt nézd meg , hogy mely lábon (E vagy C) találsz kondit úgy, hogy az sorosan csatlakozik egyik vezetékre, az lesz a kimenet. Bemenő fesz valószínű 12-15v, de az elkők tűréséből is következhetsz, több nem lehet, de ezt tudod is.
Hirtelen ennyi.
(#) sciroccos hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
hello
Egy 7 lábas gyujtás modul kapcsolási rajzát keresem.
Valaki esetleg?
(#) thathatha hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy autórádióhoz keresek kapcsolási rajzot, a típusa
Clarion CRN11 (product number: PE-9458A-B)
Ha valakinek megvolna és feltenné nagyon megköszönném.
(#) Tarhos hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Kedves Tudorok!
Proli07 kedves barátom utmutatása szerint megcsináltuk a ping-pong vezérlőt. Már majdne kész van, csak egy pröcök került a gépezetbe! És ítt jön a kérdés:vettem egy motort a megforgatásához EOROLITE Drehmotor mit Netzstecer MD-1030, röviden egy közönséges diszkógömb motort. Amit vettem 5 for/perc-el müködik,(ez a forgás sok) hogy lehetne levenni 2 ford/percre. Még egy dolgot kell elmondjak erről a motorról, csatlakoztatom a 220-hoz mondjuk balra megy, kihúzom visszadugom(na most lehet nevetni jobbra megy! Olyan megoldás kéne, hogy ez a jobb-bal forgás az óramutatóval megegyező irányba indúljon el mindig. Ha egy egyszerű rajzot kézzel valaki lerajzolna(amit még egy ilyen papucsfülű is meg tud csinálni) azt nagyon megköszönném! Az igéretem tartom, amit közösen kiötlöttünk azt rövidesen megmutatom-remélem fel tudom tenni az oldalra- csak az nézze aki szereti a szépet. Fáradozásotokat megköszönve, és ha az agytekervényeiteket is aktiváljátok, azt külön köszönetet érdemel!
Baráti Tisztelettel
Tarhos
(#) Sebi válasza Tarhos hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A leírt jelenség alapján elsőre azt mondom: motorcsere.
Valami nagyon pici repulziós motor - vagy hasonló - lehet benne, aminek a forgásiránya induláskor dől el, a fordulata pedig egyszerű eszközökkel nem változtatható (áttétel csere, vagy frekvencia szabályzott tápegység kell, ami ilyen kis teljesítménynél nem annyira vészes, de dolgozni kell vele...)
(#) Tarhos hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Kedves Sebi Barátom!
Szerintem jó uton gondolkodol, az áttétes váltosztatást elvetném de a közbeitatott áramváltoztatást én is helyeslem! Igen ám de mennyi szabályozot frekvencia tápegység kell a 2 fordulat/perchez ! Itt kéne egy kis segitség!
Fáradozásodat megköszönve, mint "régi barátomnak"
maradok Tisztelettel
Tarhos
(#) kowi válasza Tarhos hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
én a motorcserét javaslom mivel ez mindig más irányba fog elindulni.
(#) Tarhos válasza kowi hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Kedves Kowi!
A motor cserét nem nagyon szeretném, mert az idítást egy kis figyelemmel meg lehet oldani, természetesen jó lenne egy stabil órairányú megoldás! Engem jobban az 5 ford/perces sebbesség aggaszt mert a tárgyak ennél a sebességnél leperegnek! Ezért lenne jó ha megtudnátok oldani a 2 ford/perces sebességet!
Tarhos
(#) dinokal válasza Tarhos hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia! Forgásirány megoldása egy egyszerű kilincsmű(rugó és beakadó pöcök ), csak egy irányban engedi elindulni a motort. Az ilyen motoroknál ez általános megoldás. A fordulatszámra pedig a kisebb feszültség lehet jótékony hatással.
(#) nikolatesla válasza Doncso hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Át néztem 5X,de nem találom.
A bemenet meg van a többi nem.
(#) barnalaszlo hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
sziasztok keresek kapcsrajzot ami két fényérzékelő ( bármi dióda fényelem) érzékelése alapján kiad egy az egyik ill. a másik motornak feszültséget. A fesz még nem tudom de kab 12-50 V között lezs.
(#) proli007 válasza barnalaszlo hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hello!
Csak gondolat ébresztőnek szánom. Mert számodra egy ablakkomparátor szükséges, ami egy LM324-es IC-vel könnyedén megvalósítható.
- Az érzékelőt a VS1 feszültségforrás modellezi, ami két egymással sorba, de egymással szembekapcsolt fényelemből állna. Így az erősítő bemenetére, a két fényelem által termelt feszültség különbsége kerülne.
- A két poti állítja be, a komparátor referencia feszültséget.
- A komparátorok hiszterézise, az R4/R2 ellenállással állítható be.
- Természetesen az érzékenységet, akár a referencia feszültség csökkentésével, akár az elválasztó erősítő erősítésének egynél nagyobbra állításával megoldható.
- A tápfeszültség jelenleg +-6V, de ez akár "egytápfeszesre" is elkészíthető.
üdv! proli007
(#) örökagyaló válasza barnalaszlo hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Egy CD4027 JK flip-flop egyszerű megoldás lenne.
A 14 -15 lábakra valami tranzisztoros erőlködővel akár reléket kapcsolhatnál,a 13 CLK benetet meg izgatnád az optokapuval .
A kimenetek állapota mindig váltana.
Csak egy ötlet volt.
(#) maho-ni hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Üdv! Keresek egy Delonghi esam 2600 kévéfőző vezérlőpanel kapcsolási rajzát!!!
(#) Tarhos válasza dinokal hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Kedves Dinokal!
Ha küldenél egy kézi rajzot erről a kilincsműröl és hogy hogyan működik hálásan megköszönném! Tarhos
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ha a bemenet megvan, gondolom a test is, marad 3 vezeték a 6-ból, ebből kettő kimenet, na, akkor egyszerű, keresd meg azt a vezetéket, amin van pufferkondi + lába, a - lába meg a födön, és a tranyók kollektoraira megy, az lesz a táp. A megmaradó kettő kizárásos alapon a kimenet.
D.
(#) Doncso válasza Tarhos hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
(#) dinokal válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok! Hiába na, Google a barátod . Még annyit, ha a kilincset kiemeli a fog, és ezáltal hozzáér egy érintkezőhöz, egy behúzó tekerccsel még jobban meg tudod emelni. Ezáltal elmaradna a kellemetlen búgó hang, amit a kilincs és a fogaskerék ad. Mivel a motor már forog, nincs rá tovább szükség, nem koptatják egymást.
(#) Tarhos válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Kedves Doncso! Nagy segítség volt, hálásan köszönöm! Tarhos
(#) attrax hozzászólása Nov 22, 2010 /
 
A laptopokban nincs line in bemenet csak mikrofon de nekem kellene.Nyilván csillapítani kellene ajelszintet,hogy ne torzítson.Valami rajz van erre?
(#) Doncso válasza attrax hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia, ha usb-d van, akkor lehetne összedobni egy usb-s hangkártyát PCM ic-vel. nem bonyolult. Bővebben: Link
Következő: »»   148 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem