Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LG házimozi javítása
 
Témaindító: CsemanAttila, idő: Júl 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) CsemanAttila hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Helló Mindenkinek. Úgy kezdeném a gondomat, hogy nem értek a dolgokhoz, ezért lesz benne izé, meg bigyó, és talán vacak is.

Típus: Lg LH-D6240

Felraktam 3 képet, amin szerintem a hibás bigyó látszik, az a fehér téglatest, amire a következő van firkálva: 10w 340 ohm j alatta lévő sor: DZ 0409. Alatta fekete folt látható, olyan mintha kicsit megsült volna a dolog, de nem tudom, minél tovább nézegetem annál inkább úgy néz ki mintha gyári fekete folt lenne... Persze tünet is jár a betegség mellé, mikor be akarom kapcsolni, valami kattan egészen halkan, és nem történik semmi. Azt leszámítva hogy az eredetileg piros Standby led narancs sárga lesz egy pillanatra aztán újra piros. Amit a 3. képen piros keretbe helyeztem, abból jön a halk kattanás, azt hiszem, vagy nagyon közel ahoz a sárga izéhez. Szóval, ha bárkinek van bármilyen ötlete, vagy gondolata kérem ossza meg itt. Előre is köszönöm! Üdv Cseman Attila
(#) magitor hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Ami kattan az egy transzformátor, a Fehér izé meg egy 340 ohmos ellenállás 10w teljesítményhatárral. Ezek igen nagynak számítanak, ezért melegednek. Valószínüleg jobban jársz ha szervízbe elviszed, és kérsz rá javítási árajánlatot!
(#) CsemanAttila hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Valamelyik a kettő közül okozhatja a hibát? Az ellenállásra rámértem, nincs megszakadva, a transzformátor egyik lábán sem jött keresztül áram.
(#) kobold válasza CsemanAttila hozzászólására (») Júl 31, 2009 / 4
 
Pont most javítottam hasonlót, hibajel ugyanaz, talán bejön nálad is: a képen bekereteztem egy kondenzátort, ez a táp 5 V-os kimenetének puffere, nálam 1000 µF / 10 V értékű volt. A képen mintha púpos lenne a teteje, ha a valóságban is az, cseréld ki, polaritásra ügyelj (panelon fekete sávozás, kondenzátoron lefelé futó nyilak jelzik a negatív pólust, a két jelzés persze egybeesik). Ha tényleg ez a baja, célszerű 105 °C-os hőtűrésűt tenni a helyére (low ESR még jobb lenne, de a gyári sem az volt), illetve a feszültségtűrés 10 V alatti ne legyen, fölötte bármi.
Téma címén igazítok egy kicsit, ez mégiscsak szakmai fórum.

lg.jpg
    
(#) magitor hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Biztosíték ugye nem égett ki? Kitudod mérni hogy a trafó szakadásmentes-e?
(#) CsemanAttila válasza kobold hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Púpos akár egy arab teve :yes: Szóval van rá esély, hogy az egésznek ennyi lenne a baja?
(#) CsemanAttila válasza magitor hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Nem, annak nincs baja! Trafó=Transzformátor? Mert annak egyik lába sem sípolt, szóval nem ment át áram.
(#) patexati válasza CsemanAttila hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Cseréld csak ki azt a kondit! Nem biztos,hogy pupos lesz ha rossz! Ha kiszárad akkor nem lesz púpos!
(#) kobold válasza CsemanAttila hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ha púpos, garantáltan baja van, ha pedig szerencsés vagy, csupán ennyi az egész probléma oka (ha villogott a standby, akkor indulgatott volna a táp, csak a pufferkondi hibás működése aktiválta a védelmet, és le is állt).
Idő, pénz és munkakedv függvényében akár a táppanel többi elkóját is kicserélheted, nem nagy kiadás, de az említett kiszáradás sajnos jellemző ezekre, és ennek nyoma szabad szemmel eleinte nem is látszik.
Nálam a gazda ebbe már nem egyezett bele - lehet, tíz évig is működni fog neki, de lehet, hogy csak egyig).
(#) CsemanAttila hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Köszi szépen, tiéd a pont. De én inkább nem babrálom, mert nem értek hozzá. Még egyszer köszönöm. (ha csere után sem működik vissza térek )
(#) CsemanAttila hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
A kondi cserélése után megszűnt minden gond. Köszönöm mindenkinek aki segített.
(#) maxoncom hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki hogy hol lehet LG HRT 403DA házimoziba magyar menüt varizsálni , vagy szervíz menü előhozni.
Olvastam hogy sok gépben benne van gyárilag is csak mivel Mo nem fogalmazzák nincs aktiválva, Ezért egy kódot kell átírni és már megy is. Ha valaki ebben tudna segíteni nagyon jó lenne. Előre is köszi
(#) capton hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne,egy ilyen házimozim van minden jól működik rajta csak a mélynyomó nem szól sajnos.
Tudna valaki valami tanácsot adni,hogy mi lehet a gondja előre is kösz.
Üdv: capton
(#) banyaiakos válasza capton hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Hát így elég nehéz lesz segíteni... semmit nem írtál le.
Milyen körülmények között hallgatott el? Hajtottad és csönd? Vagy egyik reggel már nem szólt? Az a minimum ilyenkor, hogy szétszeded és ha szerencséd van akkor látszik,hogy mi szállt el. Ha nem akkor mérsz. Követed a jel útját. Egy fénykép is sokat segítene.
(#) capton hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Sajnos nem tudom hogy történt a dolog egy rokonomé volt ö nem használta gondoltam nekem még jó lesz valamire
(#) capton hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Hát ennyi kép van róla nem tudom segít-e
(#) maxoncom válasza capton hozzászólására (») Ápr 6, 2010 / 1
 
Szia! Optikai kábellel van összekötve ?
(#) kadarist válasza capton hozzászólására (») Ápr 6, 2010 / 1
 
Hopp, egy púpos kondi....
(#) krissz555 válasza capton hozzászólására (») Ápr 6, 2010 / 2
 
Az elős képen 2 forpont elég fekte! Azt nézd meg alkatrész felöli oldalról, hogy mi is az!?
(#) capton hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
SZIASZTOK KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET MEGNÉZTEM A KONDIT TÉNYLEG PÚPOS
KICSERÉLEM HÁTHA MEGJAVUL MÉG 1X KÖSZÖNÖM MAJD JELENTKEZEM MI LETT AZ EREDMÉNY
ÜDV
(#) kadarist válasza capton hozzászólására (») Ápr 8, 2010 / 1
 
Azért nézd meg a füstös forrpontokat is. Az egyik képeden látszik.
(#) capton hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Szia!

Az a rész az ahol csatlakozik a két nyáklap úgy kell egymásra illeszteni.
Az egyikből ki állnak tű szerű lábak a másikon pedig ugyan annyi luk van amatőrtől le írva
(#) capton hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Sikerült megcsinálnom a kondikat. Most az a problémám, hogy filmnél ad ki mélyet, de aux-nál vagy rádiónál nem. Valahogy nem lehetne resetelni vagy valamit kezdeni vele? Előre is köszi!

Üdv:Capton
(#) SzotyiiLG hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Sziasztok!

"Capton" öccse vagyok most már az enyém a házi mozi típusa:Lg LH-D6240.
A hiba még mindig ugyan az!
Nem ad ki mélyet AUX-nál,Rádiónál a számítógépemmel van összekötve egy JACK-Sárga,Fehér RCA kábellel
ha tudnátok segíteni nagyon meg köszönném!
(#) Tumaudio hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Köszöntök mindenkit.

Először is pár szó magamról:
számítógép szerelő szakember vagyok végzettség szerint, mellette hobbi híradástechnikai szerelő, amatőr audiofil.

A gondom a következő:
Adott egy LG-LHT 551 SB névre hallgató házimozi.
( A firmware szerint LG LH-T 750 RCV P5 )
Stby. élesztésből DVD módban lefagy, nem pörgeti a lemezt, nem nyílik ki a tálca, nem lehet kezdeni vele semmit, csak 230-as kiiktatás, vagy tápreset után olvas lemezt.
Cseréltem benne reset IC-t(KIA 7042), nem az volt a gond.
A MICOM IC-nek DVD IC-t resetelő lába az üzemi 4.5V-ról Stby.-ban nem megy le 1.5V alá, csak akkor ha áramosztással testre kötöm róla az áramot. Utána viszont gond nélkül működik a bekapcsolás után.

Van valami ötletetek ehhez?
Előre is köszönöm a fáradtságotokat.
(#) mikiza hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
SZiasztok...Nekem is van egy kis gondom a hazimozimmal(5.1),a tipusa LG HT302SD.A gondom az hogy elobb az egyik hangszoro kezdett zugni(gerjedni),de most mar minden hangszoroba hallatszik. A kerdesem az hogy szamit e ha kozelebb tettem a Tv-hez.A TV okozhatja ezt a zajt,vagy valami mas gond lehet.Ha tudtok segitsetek.Elore is koszonom......JO ez a közösség....
(#) ftsaba hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni az alábbi probléma megoldásában. Van egy LG LH-T250 típusú DVD lejátszóm ami néhány napja ha beteszek bármilyen újra írható lemezt azt írja ki,hogy "NO DISC".
Teljesen új lemezel is próbáltam két három alkalommal írtam rá addig olvasta és utána már nem olvasta be.
Mit javasoltok,van e ötletetek?
Javítható?
Várom mielőbbi válaszotokat és előre is köszönöm
(#) djgombi hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy ennek a házimozinak a tápját hogyan kell elindítani?

>>>ITT<<<
(#) sanyaman hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Lenne egy LG DA-W6100-as házimozim, ami teljesen megadta magát. Standby piros led sem világít, szétszedtem, táp biztosíték jó benne. Viszont a két fehér téglatest (ellenállás?) környékén eléggé rondán kinéző folt látszik. Ötlet? Előre is köszi.

Üdv!
Sanyi
(#) kissmiska hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy LG LH-D6230-am. Múlt pénteken még működött rendesen, de hétfőre mire visszaértem, a sub kimenete nem működik. Ki volt húzva hétvégén, a Center+Rear és a Sub végfok IC-jét egymással kicserélve is ugyan az a probléma. A center+rear a kicserélt végfokkal szól, tehát nem az a gond. Kérlek segítsetek, merre induljak el!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem