Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangerőszabályozás
Lapozás: OK   5 / 10
(#) vadasz válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Hát annyiból jönne ki készre mint egy ALPS poti (olyan 4-5 ezer), kérdés csak a minőség. Inkább ebbe fektetném a potira szánt pénzt alighanem, de kiváncsi vagyok a többiek véleményére is.

LSdrawing.jpg
    
(#) bakos13gab válasza vadasz hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Van benne igazság, csak eddig úgy értékeltem, hogy felesleges belerakni a pénzt. Amúgy ha mondjuk a 100k poti rakoncátlankodik, ugyan úgy nem érintkezik, mint ha közvetlen a hangfrekvenciát kötnénk rá, az nem jelentkezik a led fényerejének változásában és ezzel a ténylegesen vezérelt jelben?
(#) banyaiakos válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ha a 100k poti rosszalkodik, akkor ez a hangfrekis jelben is észrevehető lesz, mivel a LED fénye is változik.
A kérdés az, hogy a LED-eknek illetve az ellenállásoknak mennyire azonosak a paraméterei. Mármint a jobb és bal oldal között.
(#) bakos13gab válasza banyaiakos hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hát ennyi pénzért feltételezem, hogy rendesen összeválogatják őket (nem hinném hogy rosszabb lenne a szórásuk egy sima sztereó potiénál, bár a kettő jelen esetben összeszorzódhat...). Akkor nem lehetetlen ez a dolog. Az jutott hirtelen eszembe, hogy mivel a poti itt csak egyenáramú vezérlést csinál, ki lehetne egészíteni egy kondival, ami áthidalja az érintkezésbeli hibákat, de lehet, hogy rosszul gondolom.
(#) huarachi hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy hangerőszabályzót építeni pc-hez a legkönnyebb, és legolcsóbb módon. A segítséget előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza huarachi hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Szia!
Ha a szoftveres hangerőszabályzás kevés, akkor egy sztereo potméterrel oszd le a line-out kimenet jelét.
Egy csatornához:Bővebben: Link
(#) rolitechno válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Szia szamóca ! Honnét lehet ilyen nagyszerű tekerőket szerezni ??? nagyon szép
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Esetleg a loudnessest nem akarod elboltolni?
(#) szamóca válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
A Puskás-börzéről, de már ott se nagyon láttam az utóbbi időben. Vagy innen, ha pénz, ékszer nem számít.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Vagy van még egy lehetőség ! Tőlem
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Le lehet azt bontani.
(#) rolitechno válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
köszi de a potméter már megvan... ( ALPS ) én a gyönyörű alu potméter gombra lennék kíváncsi !
(#) rolitechno válasza petemazi hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
én gondoltam rá hogy fizetek érte vkinek hogy lopjon a media markt ból egy fajin 100-200 ezres erősítőről de ink nem mert ha lebukik beköp :yes:
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
ha egyre gondoltunk ( potméter forgató gomb )
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Nem is tudtam hogy dzsekszli nagyhatalom is vagy.
(#) szamóca válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
A Fínommechanikai Műveknél esztergálták, húzott, alumínium rúdanyagból anno.
(#) rolitechno válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
légyszives egy címet vagy valami hasonlót ( email , tel szám ) inkább az utóbbi kettő...nem muszáj most ha nemtudod csak fontos lenne vmikor....köszike
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
érdekelne egy olyasmi gomb lesz...m mennyibe kerül
(#) szamóca válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Ismerős által lett készíttetve, amolyan viszont hála gyanánt. Megterveztem, a műszaki rajzát, és ennek alapján készíttették el. Szerintem egy igényes esztergályos bárhol elkészíti az országban, hisz ez csak egy egyszerű forgástest, jó minőségű anyagból. A gyáriakról felesleges lenne ellopikáztatnod több okból is.
Egyrészt gyalázatos, talpam is ökölbe szorul tett miatt.
Másrészről azok többsége egy színezett, műanyag, fröcsi sapek, ami egy saját design-be nem illik bele, ráadásul nem is biztos hogy illeszkedik a te potid tengelyére.

Amúgy meg kezd már el használni a nagybetűket mondatkezdésnél!
(#) rolitechno válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Kösz a tanítást ! Ezzel az a baj hogy nem igazán van időm esztergályost keresni . Ha meg tudnád csináltatni vagy vmi ilyesmi szépen megfizetném neked persze ezt most ne vedd kényszerítésnek mert tudom furán néz ki hogy 2 órája írtam ide először és máris be akarok rántani vkit , de természetesen nem erről van szó hanem arról hogy fizetek érte amennyit mond az illető persze azért van egy Szent István Királyos határ
(#) szamóca válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Én mondjak? Hiszen ismersz te.
(#) rolitechno válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
mind 1 ha nem kell érte 10 000 és még azt mondják hogy válságban van ez a csira ország umm dehogy...épülnek itt a jobbnál profibb gépek és még pénzt sem fogad el senki...tiszta svájc amúgy ismizek igen csak lusta vagyok vele foglalkozni inkáb megvenném jópénzért de lehet hogy inkább én is átmek profiba
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
azért is kéne tőled mert gondolom az profin meg lenne munkálva & ha már fizetek érte legyen szaga a tisztelt szamócáé kifejezetten tökéletes ! csak hogy tudd hol a limit ( nem gondolkozom nagyban )
(#) rolitechno hozzászólása Szept 27, 2010 /
 
Szia Mindenki ! Lenne egy érthető kérdésem...az MPSA tranyóknak ugye szabad melegedniük? persze nem olvadásig de úgy 40-60 fok ig...?? Kösszzzz
(#) shoppolo hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Szép estét mindenkinek
Szükségem lenne egy -20dB szimmetrikus passzív leosztásra illetve kapcsolásra +4dB-ről.
Tudom léteznek diboxok de azért a pár ellenállásért nem vásárolnék drágáért egy ilyen dobozt.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) szamóca válasza shoppolo hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Trimerpoti feszültségosztóként?
És még szabályozható is.
(#) petemazi hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Végre-valahára-hál-istennek szereztem yaxley kapcsolókat. 24 állásúak. A whitefül oldalon találtam egy ellenállás érték számolót, de embertelen, e192 soros értékeket ad ki, ami nem hogy a közeli kisboltban, de a lomexben se nagyon van. Egy 10 kilós poti helyére kéne varázsolnom, beszerezhető értékű ellenállásokból.
Bújtam a guglit, de semmi használhatót nem találtam, szóval hátha itt valaki..
(#) rolitechno hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Szia mindenki. Vajon füllel hallható különbség van egy olcsóbb MKP 5 X2 vagy a képen látható VISHAY kondenzátor között ?Bővebben: Link

b5.jpg
    
(#) rolitechno válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Értem tehát tök mind 1 legalábbis az a kettő MKP között.
(#) petemazi hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Van valami elképzelésetek arra, hogyan lehetne egy forgókapcsolós hangerőszabályzót távirányíthatóvá tenni?
Én valami léptetőmotorra és picre gondoltam. De a pic-et kihagynám belőle szívem szerint.
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem