Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 570
(#) VIM válasza amnesia hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Szia!
Ez a kép mond valamit? A pirossal keretezett rész Neked legyen tabu.

Ariston.JPG
    
(#) kisst6 hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Saunier Duval Ecosy F28 E AS kazánnal kapcsolatban.
A kazán jól működik, csak vettem hozzá egy külső hőmérséklet érzékelőt, amivel nem tudok szabályozni.

Bekötöttem a leírás szerinti helyre, a kazán látja is, a menüben a külső hőmérséklet menüpontban ki is jelzi az aktuális hőt.
A probléma az az, hogy hiába állítottam be a talppontot és a vezérlési görbét, nem veszi figyelembe, mindig csak az előzőleg beállított vízhőmérsékletet állítja elő (a bekötés után már nem lehet változtatni, mert nem engedi).
Az SD szerviz azt mondta, hogy állítsam feljebb a manuális hőfokot, mert afölé nem megy.
Ezt is tettem, kikötöttem az érzékelőt, feljebb állítottam (max-ra), visszakötöttem. A kazán a max vízhőmérsékletet állítja elő, a 60 fok helyett, ami a görbe szerint kellene lennie.

A szobai termosztátom egy sima relés kontakt-os.

Kérdés:
Ezzel a termosztáttal is kellene működnie, vagy az a baj, hogy nem a SD Exacontrol termosztátot használom? Vagy valamit állítani kellene még?

Előre is köszönöm a segítséget.

KissT.
(#) Farek hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon SOS kéréssel fordulnék hozzátok, kedves fórum-társak, szakértők.

Junkers vízmelegítős-gázkazánom van 2000-ben lett telepítve, 10 éve tökéletesen működött, de tegnap óta olyan dolgokat művel ami megijeszt.

A keringető szivattyú nem áll le még akkor sem amikor a termosztáttal kikapcsolom az egész rendszert, illetve a fűtési vízhőfok szabályzóra is teljesen "érzéketlen". Ami a legérdekesebb az, hogy ha egy pillanatra megnyitom a meleg vizet, belobban a kazán, majd elzárom a vizet, minden működik tökéletesen. A probléma, hogy kb. 5-10 percig. Utána megint az van, hogy egyszer csak elindul a keringető szivattyú és kezdődik előről az egész.

Tudtok valami tippet, hogy mi lehet a gond? Most fél 2-van és virrasztok, mert óránként fel kell keljek, hogy a meleg vizet megnyissam, hogy a keringető szivattyú ne a hideg vizet keringesse egész éjjel...

Tudtok megbízható szervízt, aki hétvégén is tudna megoldást? Budapesttől 25 km-re lakom (Göd).

Előre is köszönök bármilyen segítséget.

Farkas Tamás
(#) JZoli válasza Farek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Hát ez lehet akár a fűtési vízhőfok érzékelő hibája is. Nem levegős a kazán? Nem tudom mennyire vagy elektronikában gyakorlott, meg lehetne próbálni a melegvíz és a fűtési hőérzékelőt felcserélni, akkor mit csinál!
Ezekben rend szerint NTK van (általában 10K-s) még esetleg meg is lehetne mérni.De figyelj mielőtt belenyúlsz áramtalanítsd a kazánt!
(#) konop válasza Farek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!

Ha jól tippelek, akkor neked junkers novaterm kazánod van.

Ez a kazán egy vízmelegítőből lett átalakítva kombi kazánná.
Az alján van egy kis kar, ami egy mikrokapcsolóval kapcsolja a szivattyút. Van a kazánban két tömszelence rudazattal, a gáz és a víz részben is van 1-1. Ennyi idő után ezek már nehezen járnak. Egyébként ez a jobbik eset, hogy bekapcsol a szivattyúd, mert olyat is szokott csinálni, hogy megnyitod a melegvizet, de a szivattyú nem kapcsol be, felforralja a vizet, és kinyomja a gyujtólángot.

Ha novatermed van, akkor én lecserélném, ez persze csak magánvélemény. Ha nem, akkor szerencséd van.
(#) gyök2 válasza Farek hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!
Ahogy konop írta a szivattyút indító mikrokapcsoló karja szorulhat.Van egy pici hernyócsavar amivel be lehet állítani hogy a szivattyú melegvízvételkor elinduljon.A csavar egy fekete kupak alatt van. Nagyon valószínű hogy vízkőlerakódás van a tengely azon szakaszán ami a csapvízzel érintkezik. Ezt le kellene vakarni róla hogy a tengely szabadon tudjon fel le mozogni.

kar.jpg
    
(#) hottó hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Van egy ilyen kazánunk,aminek a szerelők elállították a gyári paramétereit.Emiatt nem működik megfelelően a melegvíz.Csak akkor csinál melegvizet,ha a melegvíz szivattyút a "mode" gombbal elindítjuk.
Keresnék valakit,akinek vagy ilyen kazánja van,vagy pontos gyári adatokat tudna hozzá adni.

Köszönöm!!!
(#) Denzer hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni van egy Beretta SUPER EXCLUSIVE 24 CAI gázkazánunk eddig tökéletesen működött de most problémázik.
Ahogy megnyitom a meleg vizet vagy felveszem a vízfok el kezd csökkenni majd beadja a 04-es hibakódok (nincs víz a tartályba) máskor is volt már ilyen sebaj, megnyitom a feltöltő szelepet hallom hogy folyik a víz de a nyomásmérő nem megy, egyszerűen nem megy víz a tartályba.

Korábban is volt már olyan hogy vizet kellett tölteni a tartályba mert kifogyott de eddig ha megnyitottam a szelepet rögtön elkezdett emelkedni a nyomás hagytam hogy 1 - 2 bárig felmenjen majd elzártam és utána tökéletesen működött, de most nem.

Van valami ötletetek mi lehet a probléma?
(#) ptesza válasza Denzer hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Lehet,hogy a szelep romlott el?
(#) JZoli válasza Denzer hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nem lehetséges, hogy csak lassan megy a víz betöltéskor és azért nem látni nyomásemelkedést? Próbáltad azt, hogy kicsit tovább hagyod nyitva a töltőcsapot, hátha akkor már kezd emelkedni a nyomás?
(#) VIM válasza hottó hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
A típusát tessék megírni, mert így nem tudni mihez is kérsz segítséget. Miért állították el a paramétereit?
(#) VIM válasza Denzer hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
Valószínű, hogy a motoros szelep nem záródik le a váltáskor, és a fűtési kör nyitva marad, ahonnan a HMV vételezéskor elszökik a nyomás a fűtési körből és kiáll hibára a kazán. Ha nagyobb mennyiségű víz szükséges a feltöltéshez, az nagymértékű levegősödésnek a jele, amit el kell távolítani a rendszerből. Amit a JZoli írt tessék kivárni, mert csak így derül ki, hová kell az a "sok" víz.
(#) Denzer hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok.

Megpróbáltam amit tanácsoltatok, próbáltam lassan engedni a vizet jó sokáig de semmi, utána csumára kinyitottam a szelepet hagytam hagy pumpálja a vizet de semmi, végignéztem a házat hogy hátha van nyoma valahol szivárgásnak de nem találtam nyomot vízelfolyásra.

Most kihívtam a szerelőt, azt mondta most vidéken van de megpróbál még ma kijönni remélem nem fog elkérni egy kisebb vagyont, de nem tudok mit csinálni azért ez mégse állapot hogy se meleg víz se fűtés. Ha van más ötletetek mondjátok, addig amíg nem jön a szerelő szenvedek vele.
(#) VIM válasza Denzer hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
A feltöltést ugye kikapcsolt állapotban csinálod?
(#) Denzer válasza VIM hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Természetesen off módra van kapcsolva de próbáltam úgy is hogy kihúzom a konnektorból.
(#) VIM válasza Denzer hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ez a része nem elektromos ennek a hibának és nem szeretik a modik, ha másról folyik a csevegés. Azt nem írod, hogy folyamatosan hallatszik-e a víz beáramlása a rendszerbe, vagy csak a nyomásmérő nem mutat semmit.
(#) csiki1986 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Helosztok!

nekem egy immergas zeus avio 21- es kombigázkazánom van
problem:

Bekapcsoláskor a gyujtórelé 5 mp-enként berreg és nem indítja el .
A gyújtópanellt már bemérettem -nincs gond.
Legalább 20 szerelőt hívtam de eggyik sem hajlandó meg nézni mert kombi és immergas
nem akarja senki meg nézni mert zárt rendszerű

Van hozzá már szerkezeti rajz,panel rajz szerelési útmutató meg minden kutyafüle
Remélem tud valaki segíteni!
Előre is köszönöm!
(#) JZoli válasza csiki1986 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Hali! Én a múlt héten nézetem meg egy hasonló Immergas kazánt abban a z elektronikai panelon az egyik relé lába volt kiolvadva a forrasztásból. Ugyanezt a hibajelenséget produkálta.
Egy szürke műanyagdoboz volt, nem túl nagy!
(#) hottó válasza VIM hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia.
Saunier Duval Isomax F28 E2 a típusa a kazánnak.
A szerelők állitották el a paramétereit,valószinűleg nem értettek hozzá....

Köszi!
(#) VIM válasza hottó hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia!
Próbáld meg itt megnézni a szükséges információt.
(#) Gugu_s hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok,

a neten kerestem megoldást a kazánproblémámra, és láttam, hogy itt egy nagyon rendes segitőkész társaság van, ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Egy Termomax INKA 35 kazánunk van, sima, nem kombi, ami kb. 3 hónapja lett a teljes rendszerrel kiépítve, eddig gondtalanul üzemelt, ahogy ez lenni szokott. Ma hajnalban elkezdtek a radiátorok hülni, lementem megnézni a kazánt, és az A0 lángérzékelési hibakódot írja. Reset-eléssel nem történik semmi, ha áramtalanítom, és egy perc múlva visszadugom, ugyanúgy nem csinál semmit, csak a keringető szivattyúja megy, és az A0-át írja újra.
Az előlapot levettem, és a lángellenőrző lyukon benézve, valóban nincs láng, még az ujrainditásnál sem látni, hogy akár egy másodpercre is meggyulladna.
A szervizes azt mondta lehet csak 2 nap múlva tud jönni, a lakás hül, és még azt is mondta, hogy életében nem látott ilyen hibakódot...

Van valakinek vmi ötlete ?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget,
Üdvözelettel: Gusztáv
(#) sárosi hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget kérnék egy Demrad HKD 224 gázkazán paneljának javításához.
Előzőleg meghibásodott az FSD 21o kapcsolótáp.
Kicseréltük, most nem indítja a füstgáz ventillátort és F 5 hibaüzenetet küld.
Vállalkozna-e valaki a javítására, mivel én gépész vagyok és csak érintőlegesek az ismereteim.
(#) mugab válasza Gugu_s hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nem ismerem azt a kazánt de ha resetelsz és nem történik semmi, akkor lehet hogy a resetgomb nem érintkezik.

Reseteléskor én úgy tudom hogy a kazánnak teljesen nulláról kéne ellenőrizni magát és ha az A0 tényleg lángérzékelés akkor azt csak akkor dobhatná vissza ha már egyszer megpróbált elindulni.
Esetleg nézd meg a kazán kimeneténél a hőérzékelőt hátha az kapcsolt vészleállásba.
Gondolom a gázt, meg a víznyomást nézted, mert olyan is van hogy esetleg lekapcsolt a gáz a gázóránál...
(#) Gugu_s válasza mugab hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
A reset gomra reagál egy villanással, szoval az nem lehet.
Vize biztos van, gazorank csak egy van es anlakas tobbi gazfogyasztoja mukodik, igy azt kizárnám.
A kimeneti hőmérő jó, mert az értéke szépen csökken a radiátorokéval együtt...
(#) JZoli válasza sárosi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Azért legalább valami közelebbit írhatnál, hogy merre laksz. Így nem nagyon tud senki segíteni, ugyanis a távolság itt elég nagy akadály lehet.
(#) JZoli válasza Gugu_s hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nem hőmérőről beszélt Mugab, hanem a hőérzékelőről! De tényleg meg kellene nézni mindent a kazánon víznyomás, gáz, elektromos csatlakozások, esetleg termosztát, lehet vele ilyesféle gond is. Tudom, hogy ezek általános dolgok, de minden hibakeresést az egyszerűbb problémáknál kell kezdeni.
(#) Gugu_s hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok, a szerelő rendes volt és kijött... Cserélt egy vezérlőpanelt az INKA-35-ösön, és jó lett. Hogy a panel mitől szállt el, magától ment tönkre, vagy amit Ő mond, hogy lehet esetleg a null pont-al van a baj a hálózatban azt nem lehet tudni. Mindenestre ha vkinek hasonló lesz, akkor legalább van egy kis információ már, hogy mi volt nálunk, amúgy a panel 46k+áfa, nekünk még garanciális volt.
(#) VIM válasza Gugu_s hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
Ha a szivattyúja megy, akkor már nincs is olyan nagy baj. Az öndiagnosztika nem biztos, hogy mindent kijelez (bár tudnia kellene). Ha megvan a gépkönyve, akkor ha figyelmesen elolvasod, hogy melyik gombbal lehet lehívni az érzékelők értékét és azok "mikor jók". A gázszelepet ugyanis ezek az érzékelőknek a soros köre kapcsolja. A sok csatlakozási pontot sem ártana átnézni a panelon s ha szükséges kontakt spray-vel befújni.
(#) sárosi válasza JZoli hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Sióagárdon lakom, Szekszárd közelében. Szivesen
elküldöm a panelt postán. Üdv:sm
(#) tivald hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Ariston kombi turbó kazánnal a köv. hibajelenség jelenkezik. A felfűtés közben a nyomás olyan mértékben emelkedik meg a rendszerben, hogy a "plusz" vizet a túlnyomás kinyomja. Egy idő mulva mikor hidegen indulni kellene már olyan kevés a viz ill. a nyomás a hálózatban, hogy nem indul be a fűtés (melegviz készítés se). Ekkor kis vizet kell beereszteni és megy minden mig megint ki nem fogyasztja a vizet.
Többször légtelenitettem a radiátorokat, de több tippem nincs. Milyen egyéb okai lehetnek?
Következő: »»   17 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem