Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PenDrive javítása, formázása
Lapozás: OK   5 / 11
(#) bbb válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia!

A biztonságos eltávolítást szoktad használni? Vagy esetleg Linuxot használsz és ott umountolni szoktad? Ha nem így állítod le (húzod ki), akkor előfordulhat, hogy az oprendszer (esetleg víruskergető) még fog néhány fájlt, mikor kihúznád és emiatt sérülnek meg.

Ha windowst használsz, akkor próbáld ki, hogy megformázod, majd chkdsk, majd ismét formázás és ismét chkdsk, majd utána mindig a hardver biztonságos eltávolításával veszed ki a gépből. Ha így megoldódik a problémád, akkor minden OK, ha nem, akkor gyárilag vacak és vissza kell vinni garanciában (ha még van rajta).
(#) titi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Hali!
128Gb? Ez valami kínai csoda? Nem lehet, hogy egy gagyi hamisítvány az egész, és azért produkálja ezt?
Korábban olvastam valahol hamis SD kártyáról, ahol közel sem azt tudta a kártya, mint ami rá volt írva.
Meg is van: Bővebben: Link
(#) Vikesz92 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia!
Én úgy tudom hogy ez afféle hamis pendrive-nál van ami valójában kisebb mint amit mutat.USB Flash Drive Tester 1.14 ezzel tudsz tesztet futtatni. Azt hiszem azt olvastam hogy Linux alatt át lehet formázni.
(#) fokti Attila válasza Vikesz92 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Hamis pendrive-al én is szívtam. 256GB helyett 2 GB volt. A gép felismerte tudtam is rá másolni de a 2 GB feletti adatok a semmibe másolódtak. Átformázni nem lehet, de van rá progi ami át tudja írni a megfelelő méretűre a flash-t és így kifogástalanul működik. Én ezen az oldalon található leírás alapján tudtam gatyába rázni.
(#) Bártfai Ferenc válasza titi hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
nem ez eredeti kingston.. ha nem boldogulok megy vissza gar-ba csak kéne nagyon
(#) titi válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Biztos, hogy nem hamis rajta a cimke? Hol árulnak ekkora méretben, és mennyiért?
(#) Bártfai Ferenc válasza titi hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
itt rendeltem az info boltba ahol dolgozok a bruttó nagyker ára: 75.000.-Ft a kis mérete és nagy kapacitása miatt rendeltem.
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
eleinte semmi gond nem volt vele kb 3-4 hónapig
(#) 3BBB hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Letört a pendrive-om usb csatlakozója. Van rá valami remény, hogy még működőképes? Fontosak lennének az adatok, amik rajta vannak.
Milyen módon tudom ezt megtenni?
Előre is köszi!
(#) greatman válasza 3BBB hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia!
Simán javítható általában. Ha szakadtak a fóliák is, akkor nagyító vagy mikroszkóp alatt általában át lehet hidalni a dolgot. Végső esetben keresni kell egy ugyanilyen pendrive -ot, és át kell rakni a Flasht.
(#) 3BBB válasza greatman hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy ezt hol illetve ki tudja megcsinálni? sajnos magam nem vagyok egy műszaki zseni. köszi
(#) bekeb hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok!
CSAK annyit csináltam, hogy nem választottam le a megnyitott flash drájvomat (kapkodtam) és kihúztam a gépből.Természetesen a következő bedugásnál semmi.Már nem emlékszem pontosan, hogy mit csináltam a win-be, de legalább látható lett a sajátgépben, viszont ha meg akarom nyitni, akkor formázni akarja.
Tudtok-e ajánlani olyan adatmentő progit (amit még nem próbáltam ) és bevált nektek, mert addig nem merem formázni. Gondolom utána már a kürt se tudna segíteni. Szóval próbálnám magam kimenteni az adatokat, de eddig nem jutottam 5ről6ra.
köszönöm
(#) abcdabcd válasza bekeb hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
GetDataBack-ot próbáld meg...
(#) bekeb válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
köszi,letöltöttem a FAT os 4.02es verziót, de gőzöm nincs hogy kell használni. sajna nemtok angolul. Tudnál segíteni miket állítsak be az egyes lépéseknél?
Egyébként a végén ki lehet menteni, vagy csak ha fizetek?
(#) bbalazs_ válasza bekeb hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Te, en meg eletemben nem valasztottam le flasht, pedig dolgozom mar joideje veluk. Egyszeruen az iras veget varom meg, amikor mar nem a cash-bol irja (altalaban a vegen levo lampa villogasi modjabol latszik, hogy mikor fejezte be az irast) es utana huzom ki. De mintha ezek erre is lennenek tervezve, nem? Legalabbis elmeletileg. Aztan hogy a szemet kinai klonokon milyen vedelmeket sporoltak ki, az mas kerdes.
(#) Vikesz92 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2 db pendrive-om.

Az elsőt egyszer már javítottam ezen hiba miatt vagyis valaki áram szünetközbe portba hagyta most valaki más is eljátszotta vele, szóval a windows nem ismeri fel "Az USB-eszközt nem lehet felismerni". Régen úgy javult meg hogy a vezérlő chip lábát rövidre zártam de mint kiderült szerencsém volt mert most nem akar működni(Alcor AU6986 chip van benne).

A másodiknak a flash egyik felét újra kell forrasztani kérdésem lenne hogy működőképre lehet-e hozni, mivel a másik oldalon hiányzik 1 láb pontosan a 25. a képen Flash (a nyilakat ne nézzétek).

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) laszlokunstar válasza Vikesz92 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
NC = No Connect

Korábban találkoztam egy USB-s célhardverrel, mellyel a pendrive-ból kiforrasztott memóriachipeket lehetett kiolvasni. Abban a webáruházban ahol láttam, már nem elérhető. Pontos neve nem jut eszembe.
(#) Vikesz92 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Köszi akkor jól gondoltam de inkább biztos ami biztos meg kérdeztem akkor elleszek vele majd.
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nem ez az eszköz, de hasonló volt, emberi áron.
Bővebben: Link
(#) Vikesz92 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Köszönöm. De ha jól látom ez adatmentésre van nekem nem fontos ami rajta van inkább hogy működésre bírjam eredeti formájában
(#) KukacUr hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok !

Már második pendrive-m ment tökre. Valószínűleg az "eltávolítás" nélküli lehúzás miatt. A tönkre ment alatt azt értem, hogy fel sem ismeri a gép a pendrivet.
Az egyik egy KINGMAX 8 Gb pendrive volt.

Géphez csatlakozáskor 2x bevillan rajta a led, utána se kép, se hang .

A másik egy U3 SanDisk cruzer 16 Gb.os Pendrive.

Ezt is ha csatlakoztatom a géphez, 2x bevillan a rajta lévő led, utána hasonlóan a másikhoz se kép se hang.

Kérdésem, hogy van valami lehetőség a rajtuk lévő adatok lementésére ?? Vagy esetleg javításukra ??

A GetDataBack.. progit, illetve a Smart_Flash_Recovery progit már néztem, de mivel a gép fel sem ismeri a pendrivet, vagyis nem látja, így nem tudtam használni.

Valaki tud segíteni ?? Nagyon hálás lennék Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Arkhon hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Üdv,

Ugyan ez lenne a problémám. Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy pl. iPod touch-okvban meddig bírja a memó? Lehet hogy az miatt 5 év múlva kuka?
(#) laszlo987 válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ha szétszeded, leolvasod a chipen lévő gyártót, azonosiítód, találsz egy adatlapot, azon szépen fel van tüntetve átlagos írás olvasási cikus élettartalom, meg a tárolási is. A másik meg, hogy maga a készülék él-e addig.
(#) (Felhasználó 54221) válasza laszlo987 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Hát ugye nem gondolod komolyan hogy szétszedem...
Azt meg azért elvárom egy ilyen drága dologtól hogy egy 5 évig min. működjön
(#) hydra-sd válasza napalm hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
kedves napalm, a flash memóriákban MOSFET-ek gate-jének precíz átégetésével tárolják az információkat, nem használnak kondenzátorokat
(#) Tiborough válasza hydra-sd hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Minden infórmáció hasznos, még akkor is ha akinek válaszolsz másfél éve nem járt erre.
(#) hydra-sd válasza Tiborough hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
csak volt annyi esze, hogy kérje az email értesítést (:
(#) alexpapdi hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!van egy pendrivem és az androidommal áthelyeztem egy filmet a pendrivemrol és a gépen azt írja hogy ennyi-meg annyi szabad hely van de le van minden törölve és majdnem tele van mégis. :/
(#) nightlife válasza alexpapdi hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Formazd, az megoldja. Lomtarat is urithetsz, nalad lehet, hogy a cserelheto adathordozokon is aktiv. Rejtett, es rendszerfajlok megjeleniteset kapcsold be.
Ha androidon formaztad eloszor, lehet letrehozott rajta egy swap-ot.

Bocs az ekezetekert, keptelen vagyok normalis karakterkodolast beallitani ezen a telefonon..
Következő: »»   5 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem