Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   55 / 196
(#) Söje hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenen, hogy mélyládához, muszáj e monoblokk erősítőt rakni, van jó egy sztereó erősítő is?
Vannak olyan erősítők, amelyek 4 csatornásak, és ha 2 csatornát összehidalok, akkor az mit eredményez?

És egy kicsit OFF, de hátha tudtok segíteni:
Ha mélyládáknál, mi a külömbség a zárt, reflexcsöves, illetve band pass ládáknál?
(#) oregtamas0202 válasza Söje hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Üdv !Bármelyiket használhatod hidalva.
Öreg T
(#) Söje hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye az erősítőkön 3 ,,táp bemenet" van. A test, a +12V, és a megszakítás. Hallottam olyanról, hogy a +12V-ot áthidalják a megszakításba, és akkor állandóan működik. ilyen van vagy valami eszement agyszüleménye. Károsítja az erősítőt?
(#) Inhouse válasza Söje hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nem károsítja. Az a "megszakítás" arra szolgál, hogyha érkezik rajta 12V, akkor bekapcsoljon az erősítő. Az, hogy ezt a fejegység, vagy te adod rá, mindegy. Rakhatsz egy sima kis kapcsolót oda és akkor azzal kapcsolhatod, ki és be, nem folyik nagy áram, pár 10-100mA maximum.

Üdv
Inhouse
(#) Söje hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
A +12V ot mindenkép az aksitól húzzam ki egy új kábelen? vagy rá lehet kötni valamire, ami állandó +12V ot kap?
(#) EcoPityu válasza Söje hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szia!
Érdemes újat húzni, már csak azért is, mert azon az ágon, ahonnan te "lelopnád", a delejt, más fogyasztók is vannak, és szerintem nem szeretnéd, ha a zenédben indexvillogás, elektromos szervó hang, avagy a generátor zaja lenne benne...
A másik,hogy az a kábel, ahonnan leágazhatnál nem arra van méretezve, hogy még több 10A folyjon át rajta plusszban.
(#) Söje hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Lehet hülyeség, de bele szabad rakni a mélyláda belsejébe az erősítőt? mert nem szeretném hogy látszódjon, mert ugye ott benn jár a levegő.
(#) EcoPityu válasza Söje hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Lehet,hogy jár a levegő, csak ugyanaz a levegő! Amit kifúj, azt vissza is szívja! Így semmit sem hül!
FELEJTŐS!
(#) Söje hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Köszönöm a választ!
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de éppen mélyládát építek, és ehhez kell segítség.
Még egy olyan kérdésem lenen, hogy erősítőn, 2 csatornát hogy lehet 1-é hidalni? összekötök egy plusz egy minusszal, és akkor ami marad+ és - azt kötöm rá a hangszóróra? történetesen egy sal rfx 7430 erősítő
(#) Söje hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
és még egy kérdés
Van az erősítőn egey kapcsoló ilyen lehetőségekkel: FULL, LPF, HPF
ezek mit takarnak?
(#) albinolynx válasza Söje hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ami biztos:

LPF: low pass filter (aluláteresztő szűrő)
HPF: high pass filter (felüláteresztő szűrő)

Logikázva a FULL: teljes frekvencia tartomány

Keresztezési frekvenciákat meg majd megmondja más. FULL esetén egyértelmű.
(#) oregtamas0202 válasza Söje hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Üdv ! Mindent átenged ( ami bemegy az erősítve tovább megy) , csak a mélyet engedi át , csak a magassat engedi át. Öreg T.
(#) GyurikaBx válasza Söje hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia!
Ha hídba szeretnéd kötni semmi mást nem kell tenned, csak a hangszórót a két szélső csatiba kötni ahol a bridge felirat található. Nem kell semmit semmivel össze kötni még véletlenül sem!!! Mellékelek egy képet amin piros nyíllal
jelöltem hova kell kötni a hangszórót híd üzem esetén!
(#) Söje hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
NAGYONSZÉPEN KÖSZÖNÖM!
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
(#) rooland87 hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Lenne még egy amatőr kérdésem. Van egy Pioneer 2100UB fejegységem. Van rajta telefon némítás, és hátul láttam egy vég nélküli kábel is lóg ki bekötetlenül telefon némítás címkével. Ez hogyan működik?
Boltban azt mondta a tag, hogy simán érzékeli, ha telefon hívás érkezik és lehalkítja autómatán. Furcsálltam, de oda tettem egy telefont és felhívtam, be is szűrődött a zenébe a mobil zavarása rendesen, de semmi némítás nem történt. Akkor most hogy van ez?
(#) Wmikey hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok
Segítség kellene,több bajom is van amire nem tudom a választ vagyis nem tudom,hogy jó-e amit gondolok.
Van egy HERTZ EBX300R ládám amit egy Mac Audio Z2200 -as erősítővel hajtok.Nade most vettem egy 16-os HERTZ ESK 165 -ös szettet,amit a rádióra kötöttem rá, de sztem kevés neki mivel 100 watt RMS -t bír. És arra gondoltam, hogy veszek neki egy kétcsatornás erősítőt amire csak ezt kötném a láda meg a régi erősítő maradna külön.
-Nade köthetem a két erősítőt egy tápkábelre vagy külön húzzak be neki,és ha mehet egy tápon akkor mekkora biztit rakjak a tápkábelre, illetve mivel osszam ketté és hol?
-A mostani tápkábelem 10 mm2 -es a Z2200 600 Watt RMS -t tud, a szetthez kinézett erősítő 2x70 Watt RMS-t , kevés hozzá ez a kábel vagy nem? A Z2200 eddig ezen ment és nem volt probléma.
-A másik,hogy a rádiómon csak egy RCA kimenet van,de az erősítőn van in és out RCA is úgyhogy gondoltam az in -ba dugom az RCA -t az outra rákötöm a másik erősítőt. Az így jó?
-És most, hogy már hangszóró kábel is menne előre a csomiból, mit melyik mellet húzzak, tehát a tápot egyik oldalt, és a másikon az RCA-t illetve a szett hangszórókábelét,vagy mehet egy oldalon mind? Nem fog a táp bezavarni?
-Egyáltalán van értelme a szettet külön erősítőre kötnöm,jobb lesz annyival mint ha rádióról szólna?
-És jobb megoldás lenne egy 4 csatornás erősítőt beszereznem mintha két külön erősítőm lenne? Mondjuk azzal meg az a bajom,hogy ami bírna a szett az nagyon kevés lenne a ládának, és fordítva illetve akkor el kellene adnom a Z2200-at.
Ha van, aki ezekre tudna értelmes és hozzáértő válaszokat adni azt nagyon megköszönném!
(#) GyurikaBx válasza Wmikey hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia!
Menjünk sorba a kérdéseken.
1:A 10-es táp már annak az egy erősítőnek is kevés.
2:Sokkal jobban fog szólni külön erősítőről a szett, mert a fejnek az erősítője elég hurka.
3:Az RCA-t eloszthatod egy Y-on elosztóval vagy tovább fűzheted a másik erősítőből.
Húzzál be a kocsiba legalább egy 20mm2-es táp kábelt (+és-) is azt oszd szét a két erősítőnek, hifis boltban lehet kapni tápelosztót. Biztosíték a tápra az akksihoz minél közelebb kell tenni és legalább 80A os legyen.
Üdv,
Gyuri.
(#) Gyu válasza rooland87 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Az úgy van,hogy ha leteszed testre azt a vezetéket, akkor lenémítja a rádiót, még lehet, hogy azt is ki írja, hogy phone.Ezt egy külön beépített kihangosítóval szokták vezéreltetni.
(#) rooland87 válasza Gyu hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Tehát csak le kell tennem testre azt a kábelt és működni is fog a némítás ha hívnak? Vagy kell hozzá kihangosító is hogy működjön?
(#) Gyu válasza rooland87 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Kell hozzá kihangosító is, az adná neki a negatív jelet, amikor hívnak.
(#) Wmikey válasza GyurikaBx hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Az eddigieket nagyon köszi, még annyi, hogy feltétlenül kell behúznom ( - ) kábelt az akksiról, mert én testre szoktam kötni a csomiban, van aki ezt ajánlja van aki azt, hogy akksiról kell. Az első szimpibb, mondjuk eddig minden autómban így kötötték be nekem mert azokat csináltattam.

És a másik, mehet az összes kábel a küszöb mellet egy oldalon, eddig így volt csak most ugye kell hátulról is hangszórókábel is? Vagy jó volna valamit a másik küszöbnél behúzni?
(#) Wmikey hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Ja és télleg ha a tápom 20 mm2 lesz a test lehet 10 mm2 vagy azis 20 -as kéne?
(#) emmzolee válasza Wmikey hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Az átfolyó áram ott is éppen ugyanannyi lesz mint a másik kábeleden. Tehát ugyanakkora kell.

Sőtt az akksid negatív kábelét is illik meg erősíteni, mert az meg az autógyárban pont akkorára van méretezve, ami az autó működtetéséhez elegendő.
Az akksi negatívja, és a kasztni közé is kell egy kábel. Persze ezt szeretik sokan kifelejteni, és fölöslegesnek gondolni. Pedig fontos.
(#) EcoPityu hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Hú srácok!
Először is előre is BUÉK mindenkinek aki a 12V-ot is erősnek véli!
Aztán jön ez: Egy űberlátványos erölködő került a kezembe, azaz az asztalomra javítás céljából, és akár még a "beteg lett a plazmagömböm" topicban is megállná a helyét...
Ezt figyuzzátok!
/amúgy a 8db tápfet IRFZ44!/ 2x34V tápfesz, 60A-nyi biznyó...
(#) gsc73 válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ez igazán szép, és tényleg tetszik.....csak számomra ugyanúgy érthetetlen, mint amikor FLAT TV-t tesznek a csomagtartóba.......Minek? Mi az értelme? Mert az utastérben az okés.....de a csomagtartóba....és néha kettőt, hármat.....
(#) emmzolee válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ez aztán a paraszt vakítás.
(#) zoly15 válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Fú de baró erősítő :O BUÉK!
(#) zoly15 válasza gsc73 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Egyszerű, nem a csomagtartóba kell tenni
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nagyon kafa! Még ilyenkor is dolgozol?
Mit gondolsz tudtam a Sonyról digizni?

Üdv
Inhouse
(#) hugi00 válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Mi volt a baja ?
- orvosoltad ?

A vegtranyok tipusa ?
- meghajtoké ?
Következő: »»   55 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem