Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   689 / 2490
(#) Robi85 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ezt találtam csak hozzá. De csináltam egyet. Ez az első, és ugy koppintottam az eredetiről.
(#) TL54 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Rendben.Köszi.
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Van 4 db TDA7056A típusú IC-m. Ebből szeretnék összedobni valamit,(illetve erősítőt ) ha már egyszer itt vannak. Ebben kérném a segítségeteket, mivel semmit nem találtam róluk. Teljesen újak, még akkor vettem őket, amikor egy barátom erősítőjét javítottam, és ilyen IC-k voltak benne. Az erősítő azóta már nincs meg, így nem tudom másolni. Elég jó kis cucc volt, 2 ilyen IC volt benne és 12V táp mellet kb 2x20 wattot adott le. 12 volt mellett nem is adhatott volna többet
Előre is köszönöm!
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
***
Mindegy, úgy tűnik nem a ti válaszotokra vártam. Természetesen ismerem a Google-t.
Aki úgy érzi, hogy nem érdekli a dolog, az inkább *** tovább a pákafüstöt és ne méltassa válaszra a kérdésemet. :yes:
(#) Robi85 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Tessék, itt az adatlapja. Van benne egy ajánlott kapcsolás is.

tda7056.pdf
    
(#) kadarist válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Mi is a Google-ből élünk, nem a legyek hordják össze az infókat. Fogsz egy univerzális nyáklapot. beforrasztod az IC-t., raksz rá valamilyen hűtőbordát, kötsz rá hangszórót, a bemenetre meg egy hangerőszabályzó potmétert.
Rajzok, képek: Bővebben: Link
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Én is eljutottam ide. Építettem már nem egy erősítőt, FET-estől az IC-ig de gondoltam itt a szakik majd mondanak valami okosat. Elvégre azért van a fórum, hogy a Google felett többet is tudunk segíteni egymásnak.
(#) kadarist válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ez az erősítő annyira egyszerű kapcsolású, hogy semmit nem lehet mondani róla az adatlapban foglaltakon kívül. Egy max. 3W-os erősítőt lehet belőle készíteni.
(#) storm válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Mivel itt szerinted mindenki segítőkész és te meg biztos sokat kerestél és mégse találtál semmit lám:ITT az adatlap és a 7. (HETEDIK) oldalon egy rém egyszerű kapcsolás amely mindösszesen tud 3W-ot de tuti, hogy működik is. Remélem sokat segítettem

*** khm..
(#) Gyozo92 válasza storm hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Elnézést, akinek nem inge, ne vegye magára Ezt a kapcsolást én is megtaláltam, de az az erősít, amiben anno cseréltem ezeket, nem 3 wattot tudott. Valahogy felturbózta ezeket. És ezeken kívül nem volt benne más, csak egy hangerő és egy hangszín szabályzás. Na gondoltam én is megcsinálom, ha megmondják az okosat a fórumon
(#) adriano17 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
üdv...
kiment az erösitöben, egy dióda honnan tudom hogy milyen diódát kell a helyére tenni?? meg mi lehet a gond hogy nem szól az egyik oldala az erősitőnek (mutató sem reagál rá csak az egyik felére ami jó). Mert a dióda kimenés a probléma javitása közben történt szóval nem az a baj.......

légyszives segitsetek, tanuló vagyok még
(#) Gyozo92 válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!

Hát leginkább olyan dióda kell, ami tönkrement. :yes: Nincs ráírva semmi?Egyébként milyen erősítő?
(#) storm válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ez világos de amit írta 'kadarist' fórumtárs is mi is a google-ből szedjük az ötleteket és ott pedig csak az adatlapi kapcsolás található. Esetleg még azt lehetne tisztázni, hogy ez egy gyári erősítő, vagy valaki által feltuningolt erősítőről van szó.
(#) Bassmester válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ha tényleg segítséget vársz, akkor add meg az erősítő pontos tipusát, hogy legalább rá tudjunk keresni a kapcsolási rajzára.
(#) adriano17 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Sansui Stereo receiver 9090 az erősitő tipusa... végtranyókat mértem azok jók........
(#) adriano17 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Sejtettem hogy ugyan az, de régebbi tipus az erősitő és nem biztos hogy van dióda még olyan és az adatokból kifolyolag mi potolhatja... 0965R van rá irva a diódára, a panelra ZD02 van vagyis zener elvileg és fekete...


Sansui Stereo receiver 9090 az erősitő tipusa...
(#) Bassmester válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Töltsd le a doksiját.
Ez egy eléggé összetett cucc, de ha a végfok diódái rosszak, akkor ott más hiba is valószínűsíthető.
Ha nincs más rakjál bele 4148-at, vagy UF4004-et, de szerintem bármilyen Si dióda megteszi.
(#) djgombi válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Talán ez lehet a rajza?
(#) adriano17 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
a dióda azért ment ki mert kicsit nagyon tudatlan voltam... nem az volt az eredeti baj. Azon a panelon elvileg jó minden tranyók egy felé mutatnak 700 valahányas értéket. az sztem jók, ellenállások is (bár van olyan hogy kevésről elkezdi és addig megy amennyi az értéke de az azthiszem mert áramkörben van azért), kondik is, a többi dióda is.

akkor talán ott van a hiba azon a panelon, amiről vezetékek mennek a kimenetjére ahova a hangszórot csatlakoztatjuk? általában mi a hiba ebben az esetekben? tranyó?
(#) adriano17 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
azt hiszem ez... de én nem tudok sok mindent kezdeni ugy a kapcsolási rajzal, inkább szereték tippeket kérni, hogy mik lehetnek a bajok
(#) Bassmester válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Értelmetlen dolog lenne ötletelni, hogy mi minden baja lehet. (rengeteg minden)
Ha nem tudsz mit kezdeni a rajzzal, akkor inkább bízd valaki olyanra a javítást aki tud.
(#) Jaksi hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok,
Szerintetek ehhez a lágyindítóhoz:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/toroid_lagyinditas.html?pg=4
Jó ez a diódahíd, mert csak ilyen van itthon?
http://www.hestore.hu/prod_10026528.html
(#) kadarist válasza Jaksi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Jó, mert mindkettő 1,5A-es.
(#) Jaksi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ok. Köszi.
(#) Gyozo92 válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Bocs, nekem nem állt össze teljesen a kép. Szóval az erősítő hibás volt, de kijavítottad, viszont a javítás során tönkrement a dióda? Vagy nem sikerült kijavítani, és még a dióda is tönkrement?
Mi volt az eredeti hiba? A diódával mi történt? Írtad, hogy kimérted a tranzisztorokat, vagy feteket, vagy mik voltak, nem olvasom már vissza. Ezt pontosan hogy végezted? Mitől mehetett tönkre eredetileg? Ezek fontosak lehetnek, hogy segíteni tudjunk.
(#) Gyozo92 válasza storm hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ez az erősítő gyári volt, és amikor meghibásodott, akkor én javítottam. 2 erősítőt kötött egy hangfalra, és amikor a másik ment, akkor ezt tönkretette.
2x20 watt amit tudott, kipróbáltam, ezt igazolhatom is. Volt benne előerősítő, de csak az MP3-as bemenete volt előerősítve. szimpla 12 voltról ment, és mindössze 2 IC volt benne. Még csodálkoztam is, hogyan tud 3 wattos ICvel 20 wattot. Majd megkérdem havert, hátha előkeríti valahonnan.
(#) storm válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szóval ha jól értem akkor 2 erősítőt kötött egy hangfalra a barátodés az egyik erősítő kinyírta a másikat. Írtad, hogy kimérted a tranyókat. Akkor viszont itt a megoldás, olyan mint a tda2030-as kapcsolás, hogy magába a tda2030 tud vagy 15W-ot de BD tranyópárossal kiegészítve többmint 2x-es teljesítmény jön ki belőle. Szóval azt az IC-t végülis előfoknak hansználja az erősítőben. De szerintem akkoris jöbban járnál, ha megépítenéd simán a kapcsolást, vagy ha kicsi a teljesítménye valami más kapcsolás után kéne nézni. De ez persze csak az én véleményem
(#) Gyozo92 válasza storm hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Megépítem azt a gyári kapcsolást, úgyis csak azért építem ,mert itt van az IC Max jó lesz előerősítőnek

Az 500 wattos erősítő topicba már írtam, hogy PA célra, azon belül a suboknak építenék 2x500watt vagy nagyobb erősítőt. Természetesen FET. Erre keresek egy jól bevált kapcsolást. Elnézést, már a Googlet is segítségül hívtam, de ha valaki tud ajánlani olyat, ami jó hangú, és jól működik, esetleg van hozzá panelterv ilyesmi. Azt nagyon megköszönném
(#) storm válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nézz szét a VF2 topikba igaz nembiztos , hogy tud 500W-ot de szerintem az igényidet kielégíti
(#) Gyozo92 válasza storm hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Kösz a tippet! Az én igényeimet a 2x200 wattos is kielégíti, sőt... az egész utcáét, amikor bekapcsolom Ez két 1000 watt RMS zenekari subláda igényeire lenne sazbva
A láda kb 1000/2000 watt és ha jól emlékszem 99dB érzékenységű. Komoly darabok, gondoltam kiegészítem a "gyűjteményem" ha tudok hozzá végfokot gyártani.
Következő: »»   689 / 2490
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem