Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » iButton
 
Témaindító: Stevejr, idő: Aug 26, 2005
Lapozás: OK   2 / 3
(#) vtsoftware válasza gtk hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Például itt!
(#) gtk válasza vtsoftware hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Koszi !
Azt nem ertem hogy ezek csak kulcstartok, vagy benne van a kulcs is (ROM) ?
Nem talalom, hogy itt kaphato hozza aljzat is?
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
nem a kettőt külön lehet kapni.

Bővebben: Link
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Koszi.

Tovabba erdekelne alabbi tipusu "olvaso", vagy jobb esetben egyben az egesz kiszerelesben.
(#) Vtamas válasza gtk hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Itt például van egy KIT -ben!

Bővebben: Link
(#) gtk válasza Vtamas hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Koszi, de nem erre gondoltam.
(#) lyon21 hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Ds1990A-val szeretnénk ajtót nyitni egyszerűen, üzembiztosan, kérnénk segítségeteket ezzel kapcsolatban..
Ez az egész pontosan hogyan is működik? Esetleg valami kapcsolást tudnátok-e linkelni (egyszerűt)?
(#) dpeti válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
ds1990a-t nem javaslom ilyen célra...

az csak egy szimpla 1-wire id-t tárol, amit bárki kiolvashat ha picit közelebb kerül a kulcsodhoz (ráadásul nem csak elektronikusan, ugyanis ott virít az iButton tetején is mindez

a www.ibutton.com -on találsz róla bőven olvasnivalót
(#) lyon21 válasza dpeti hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Szia!

Ird már le pontosan, hogy hogyan is működik ez az egész (pontos leírás).
És az olvasáshoz szükséges órajelet mi biztosítja??
(#) dpeti válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
nézz már szét az idézett honlapon...
tucatnyi írás van arról, hogy hogyan működik a 1-wire kommunikáció.

ha mindent tálcán rakunk eléd azzal semmit sem tanulsz...

itt egy wikipedia link is:
http://en.wikipedia.org/wiki/1-Wire

olvass!
(#) csatika1 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Szia! köszönjük a segítséget, lehet hogy te ennyire érted angolúl, de mi csak Magyar leírással boldogúlnánk igazán..
(#) lyon21 válasza dpeti hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a linket. Átnéztem. Csak annyira új ez nekem, ezért is kérdeznélek titeket, akinek volt már vele dolga.
Avr-el szeretném összehozni. De nem tudom, hogy a DS9092 egy komplett olvasó, vagy nem és ehhez kell-e DS2480B vagy hasonló IC?
Esetleg vki egy tud vmi kapcsolást?
(#) dpeti válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
A DS9092 az csak egy csatlakozó
Abból kijön 4 vezeték: 1-wire (föld és adatvezeték), kettő pedig a ledhez

A mikrovezérlőnél kell egy open collectoros kimenet és egy felhúzóellenállás a tápfeszültségre.
(#) dpeti válasza csatika1 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
nézd...

-ennek a szakmának a nyelve alapvetően angol

-nem éri meg mindent magyarra fordítani, mert baromi gyorsan elavul az információ (adatlapokkal ezért sem szokás ezt tenni)

-ha elektronikával szeretnél foglalkozni, akkor tessék megtanulni ezt a nyelvet, mert később nagy gondjaid lesznek (de ezt szerintem már rajtam kívül is elmondták páran ezen a fórumon)

---

+nem akarlak megsérteni, de a magyar nyelvtudásod is fejlesztésre szorul

(#) lyon21 válasza dpeti hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod. Egy olyan lenne még, hogy TEHÁT így ahogy írtad össze lehet kötni "közvetlen" az AVR-el??
(#) dpeti válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
igen, össze lehet
(#) lyon21 válasza dpeti hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Figyu!

Csak azt nem értem, hogy akkor a ds2480-as illesztő hova való. Már bocs az ilyen láma kérdésekért. Egy sematikus vázlat érdekelne.
(#) dpeti válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
az PC-s rs232- 1-wire adapterekhez van...

mikrovezérlőknél jobban jársz ha magad kódolod le mindezt...


(#) csatika1 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Igen... Hamar rájön az ember, hogy Magyar fórumokon nem talál segítséget....
(#) potyo válasza csatika1 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
De talál, csak nem a sültgalambot kell várnia. Ahogy dpeti írta, nem lehet mindent lefordítani csak azért magyarra, mert van néhány ember, aki lusta egy kicsit angolul tanulni. Egyszerűen nem fizetné meg senki sem annak a munkáját, aki le tudná fordítani.
(#) csatika1 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget, és sok sikert kívánok....
(#) lyon21 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Hogy lehet olvasni a ds1990a-ból??? c nyelven érdekelne.
(#) potyo válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Adatlapot nézted? Abban benne van a szekvencia. Azt kell szépen leprogramozni.
(#) gtk válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ezen talan elindulhatsz:

Bővebben: Link 1
Bővebben: Link 2
Engem is erdekel, de nem tudom mikor fogok neki.
(#) lyon21 válasza gtk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a link sokat segített. Sikerült kiolvasnom, de nem teljesen helyesen. Az első bájt felső bitjei és utolsó bájt teljes része hibásan jön vissza. Nem az az érték ami kellene. pl: xaaaaaaaaaaaaaxx -az x-ek hibásak.
Mi lehet a gond?
A késleltetéssel? (gyáriakat használtam - az ajánlottakat)
(#) gtk válasza lyon21 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
A program pic-hez van irva ha jol emlekszem. Ott meg meg kene nezni/kerdezni hogy hany orajel egy nop() .Ami meg szamit hogy hany MHz-en fut a pic. AVR-re meg ennek megfeleloen kell beallitani a nop()-okat.

Ja most latom hogy az ajanlott idoziteseket hasznaltad. Beallitottad delay-el pontosan, vagy nop()-okat hasznaltal? Ha az utobbi akkor ervenyes amit elobb irtam..

Ja es erdemes majd CRC-t is hasznalni.
(#) lyon21 válasza gtk hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Üdv!

Na már most annyiban fejlődött, hogy sikerült mind a 8 bájtot "befognom". Ebből ugyebár a 0. bájt a gombcsalád, 1-6.-ig az sorozatszám, a 7. pedig a CRC. Ebből minden jó, csak a 6. bájt vmi oknál fogva nem "látszik". a 7. pedig igen, de ezzel még nem foglalkoztam. Mi lehet a baj???
(#) vargaf hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Találtam az interneten egy kapcsolást, ami iButton-nal felépített beléptető rendszer. A program 7 "kulcs" fogadására alkalmas és két különböző időzítésű impulzus közül lehet választani jumperrel. A kulcsok kódját az eepromban tárolja. Találtam egy C nyelven írt programot is ami ehhez a kapcsoláshoz készült. A gondom az, hogy nincs megfelelő programom a lefordításához, ebben kérem a segítséget. A kapcsolási rajzot és a C nyelvű programot mellékelem.
(#) vargaf válasza vargaf hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Időközben a fordítás sikerült. Találtam egy működő PIC C fordítót. A kapcsolást megépítettem 16F84A-val és 16F628A-val is. Tökéletesen működik.
(#) hadnagyakos hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Összeraktam próbapanelen a fentebb említett kapcsolást. Sajnos a programról nem találtam valami bő leírást, ezért nem is tudom, hogy igazából mit kellene csinálnia. A tápfesz bekapcsolása után a piros LED felvillan 2-3 másodpercre, majd a zö9ld is ugyan így és ez történik, akár mit csinálok vele. Az IButton bekötésére sem reagál semmit.

Szóval hogy, s mint működne ez a program?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem