Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felhőpászta építés
 
Témaindító: zoli200, idő: Okt 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) tecktomy hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Dejóneked h jópárat láttál már én is láttam élőben felhőpásztát de az is tetőn volt hm.. köszi a válaszokat sokat segítessz vele
véletlen nincs msn -ed akk bírnánk tárgyalni
(#) tecktomy hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
A griven spillonak nem tudsz véletlen leírást írni h mik vannak benne?én annyit tudok h froncs meg az izzó
más valami van még benne?
köszi
(#) tecktomy hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
ha???
(#) secy válasza tecktomy hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
griven spillo hmi 1200as 2végén fejelt izzóval szerelik. a spillo lényegében egy sky rose! csak nem tud horizontálisan forogni. csavarokkal rögzíthető .

lényegében primitív gépezet

anno IMPERIÁLT akartam építeni. de házilag lehetetlen. vagy csak nagyon komoly pénzek mozgatásával lehetne értelmes dolgot kihozni belőle.
hasonló a mozgása a forgófejes robot lámpákéhoz. persze jóval kisebb szögben mozog mint a robotok
4000W-os XBO XENON dolgozik benne 380000 lumen fényáram!!
(#) tecktomy válasza secy hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok! Vettem egy 575ös fémhalogént, kaptam hozzá kettő darab fojtót és egy gyújtót. Valaki tunda segiteni a bekötésében? Mellékeltem róla képet. Köszi előre is
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Egyébként az baj ha az izzónak belseje bevan fehéredve?
(#) secy válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
ez nem vészes. még jó pár órát menni fog az biztos!!!
hűtése jó legyen az a lényeg!
(#) secy válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
(#) secy válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
csak annyi,hogy a 2folytót párhuzamosan kösd egymás mellé. a linken rajta van a bekötés.
ugyan ez csak 2folytó párhuzamosan!!

fázisjavítót intézz elé!! mert így 7ampert meg fog zabálni!
(#) hüblerattila válasza secy hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Értem. A gyújtón van egy rajz melékeltem ami rajta van. Tehát itt annyi a külömbség hogy a fojtó középső kimenetére nincs kötve semmi.

fémh.jpg
    
(#) hüblerattila válasza secy hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Fázisjavitónak neonba való jó lenne? Miylen értékü kell?
(#) secy válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
be ne tegyél olyat. olvass utánna neten. fejből meg nem mondom már rég foglalkoztam ilyesmivel!
(#) hüblerattila válasza secy hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Nem teszem be. De egyenlőre kipróbálni ugyis jó ha 7 ampert eszik. Csak Akkor ugy kössem be ahogy a gyujtón van? A rajzom szerint?
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Sikerült bekötni, köszi szépen
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Na eddig működött az izzó Bekapcsolom és nem kezd el begyujtani nem csinál semmit csak a trafók búgnak. Kontakt hiba nincs... Ilyenkor mi lehet talán a gyujtó adta meg magát? Vagy az izzó?
(#) secy válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
az izzó a végsőkig be fog gyújtani . még akkor is világít amikor az elektróda távolsága annyira meg nő,hogy 100w-nál többet nem világít.
valszeg gyújtó lessz!


boldog karácsonyt
(#) secy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
már,hogy az én képem??
(#) hüblerattila válasza secy hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Értem. És a gyújtót valahogy nem lehet megjavitani? Vagy ez kuka? Van benne egy tirisztor egykét dióda ez trafó meg pár kondi és ellenállás. Szerintem ami elmehetett benne az vagy a tirisztor vagy a dióák. Az egyik diódán pl nem tudtam mérni semmit sem egyik irányba sem. Ki is cserélném csak nincs ráirva semmi. Gondolom 1n4148 nem jó oda ugye? Csak mert abból lenne pár

Boldog karácsonyt
(#) xenonlámpa válasza zoli200 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Halló Zoli és a többiek!
Azt kérném, hogy ha felhőpásztát építetek, akkor azt tényleg csak felhős időben használjátok. Derült időben ugyanis nagyon tudja zavarni a csillagászokat. Sose tudhatjátok, nem kukkolja vagy fényképezi-e az eget pár száz méterre tőletek egy amatőr csillagász. A profikról nem is beszélve. A pásztói diszkó félórás autózásra van a mátrai obszervatóriumtól, a fénypászmái mégis belógtak a távcsövek fényútjába.
Az ilyesmit fényszennyezésnek hívják. És nem csak a csillagászokat, de a madarakat is zavarja. Azokat persze felhős időben is.
fényszennyezés
(#) tecktomy válasza xenonlámpa hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
HEHE
(#) secy válasza xenonlámpa hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
majd írj mailt a sok száz szórakozó helynek kik felhőpásztát használnak.

van 7000w-os imperiál is
(#) tecktomy válasza secy hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Így van igazad van
(#) Pape válasza tecktomy hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Üdv kedves hobbi elektronikusok!
Jómagam is amatőrcsillagász volnék.
Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy a fényszennyezés felhőpászták okozta részét szinte teljes mértékben a nagyteljesítményű eszközöket használó szórakozóhelyek és egyéb effélék okozzák.
De ettől még Titeket is szeretnénk megkérni rá, hogy egy minimális szintű toleranciát tanusítsatok más emberek hobbija vagy munkája felé.
Azt hiszem igazán nem nagy kérés, hogy amikor azt látjátok mikor kimentek az udvarra, hogy ragyognak a csillagok az égen, akkor ne használjatok ilyen eszközt. Ilyen igazán jó tiszta és Holdmentes égbolt úgyis csak 1-2 adódik havonta.
(#) tecktomy válasza Pape hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Az oldal nevében is benne van hogy hobbielektronika szerinted kit érdekelnek itt a csillagok már én kérek elnézést.
Amúgy is kevés ember van aki tud építeni olyan pásztát ami elvilágít 50 km-re. max 3-4 km még sokat is mondtam szóval nemhiszem hogy ha valaki épít pásztát akk súlyosan törvénytszegne ami 1-2 utcáig világít el.
(#) Collector válasza tecktomy hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Az, hogy a fényt már a földről nem látni, nem jelenti azt, hogy az nem megy magasabbra. Az csak azt jelenti, hogy te nem látod 3-4 km magasság felett.
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Valaki?
(#) _JANI_ válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Egy rajz sokat segítene...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
PL ezek a típusok nem javíthatók: ZRM 4.5-ES/C, ZRM 12-ES/CT.
(#) _JANI_ válasza tecktomy hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Pape csak egy kis toleranciát kért a fényszennyezés-sel kapcsolatban. Lásd még... World.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem