Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 120
(#) kamaro hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy AB1011 -es hangfalam, csak hát már elég régi és a perem szó szerint lerohadt róla...Tehát nincs perem, lekapartam a ragasztó maradékot és most jutottam ahhoz a részhez hogy kéne az új perem... De nincs a közlebe olyan üzlet ahol ilyesmit árulnának... Nincs valami ötletetek hogy miből lehetne házilag peremet készíteni ??? (A gumibelsős ötletet is láttam de nem nagyon tetszik)(Nem kell stúdió hangzás)
Előre is köszönöm!
(#) shalafi.66 válasza kamaro hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
HA10-437 habszél kell hozzá, más megoldással nem lesz elfogadható. Kivéve, ha egy másik 10 centis hangszóróról bontasz hozzá membránszélt.
(#) kamaro válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
És ilyet hol lehet kapni ??
(#) shalafi.66 válasza kamaro hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
100mm-es habszélt csak a H2000-nél készítenek, így náluk, vagy viszonteladóiknál.
(#) Gafly válasza kamaro hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Budapesten én két helyen próbálkoznék, Jászberényi és Szondi u. (nekem bejött mindkettő).
Vagy a hangszorobolt, de ott még nem vásároltam...
Vagy van A forrás, a H 2000
(#) shalafi.66 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Elvileg ahonnan nagyritkán vesznek membránszéleket készletre, az a Három az Egyben Bt. a Bajcsy-Zsilinszky út 41. vagy az Incomp Bp 1074 Budapest, Vörösmarty utca 5. De általánosságban nem jellemző a viszonteladókra hogy folyamatosan lenne fehérvári alkatrészük, inkább csak kérésre szerzik be. Legtöbb helyen a SAL-féle habszéleket árulják.
(#) anagma hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Üdv! Apránként javítom az egyik 25cm-es hangszórómat,már teljesen darabokban van,leszámoltam a menetszámot,következőre pedig lemérem pontosan a huzalvastagságot és a csévetest átmérőjét.A kérdésem az lenne,honnan tudok beszerezni megfelelő átmérőjű(szerintem 0.2-es fog kelleni,de majd lemérem) zománcozott huzalt és csévetestet?Van ilyen üzlet Budapesten?Ha igen hol?Előre is köszönöm.
(#) ujfalusi válasza kamaro hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A Thököly és az Amerikai út sarkán /nem tudom hány szám/van egy kis bolt. Ott árulnak hangszóró peremet
(#) hugi00 válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Pedig jo lenne ha tudnad, mert erdekel. Nomeg a bolt neve is. Ha nem publikus kerlek ird meg emailban: ***
Koszonom !
(#) shalafi.66 válasza hugi00 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Minden SAL-lal kapcsolatban lévő alkatrészbolt árul hangszóró "peremet" ami ugye jobb helyeken membránszél (pereme másnak van). Persze ettől még ezeket megvenni teljesen fölösleges. Szóval először érdemes megnézni mit árulnak.
(#) hugi00 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Gyujtogetem a beszerzesi forasokat.
- mindenfelet en sem vasarolok meg.
(#) hugi00 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Aluminium huzalt hogy forasztod ?
- mivel ?
(#) shalafi.66 válasza hugi00 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Mivel más nincs az országban. Átlagban csak két választási lehetőség marad a membránszélekre, az egyik Kína felől, a másik Székesfehérvárról érkezik. Egyelőre nincs más, a hazai piacra nagy darabszámban dolgozó hangszórógyár.

Én nem forrasztok alut.
(#) shalafi.66 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Egy 0,08mm-es huzalnál érdekesen működne a dolog.
(#) pimi9 hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Tud valaki jó helyet, ahol tudok venni valami rendes 200mm-es gumiperemet Bpn?

Köszönöm a válaszokat!
(#) pimi9 válasza pimi9 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Mielött bárki ráírná, hogy dugig van vele a téma, tudom, megnéztem már korábban, vettem is, de nem klaffol vele a hangjuk.
Szóval igazából arra lennék kiváncsi, hol lehet kapni jó minőségű gumi peremet.
(#) shalafi.66 válasza pimi9 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Gumi membránszélt nem lehet kapni, habot lehet, de a kínai SAL-féle nem jó, a magyar gyártásúval érdemes inkább próbálkozni.
(#) Hx-2 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Nalunk (Gyor) a Somogyi Elektoniknal vettem en is es nagyon jo lett. A ragasztoval viszont vigyazni kell.
(#) shalafi.66 válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
A Somogyi-féle alkatrészekkel maximum elrontani lehet a hangszórókat (pont ebben a topikban mutattam meg a különbséget régebben), a kínai habszéltől már csak a ragasztó rosszabb, amit árulnak hozzá. Ilyeneket nem szabad venni, ha számít, hogy hogyan szól majd javítás után a hangszóró.
(#) Hx-2 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
A ragasztot nem toluk vettem csak a szelt, es egy regi hangszorot javitottam vele.
(#) frissadam válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Van mérésed sal vs h2000 szél dologban? Érdekelne, nem tennéd fel?
(#) shalafi.66 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Fent van. Nem is egy.
(#) hangszoros hozzászólása Márc 5, 2011 1 /
 
Itt a tuti ?

Vagy háturól kelett volna kötni ? ***

VT szél.jpg
    
(#) ticseboy válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 1 /
 
Nem rossz!!!
Bár maradt rajta egy lik. Igy lehet szuszog egy csöppet.
(#) Hx-2 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ez kiraly!!
(#) soos csaba hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok, tegnap hoztak nálam egy MNC 600W/8ohmos 15colos hangszórót, a robléma az volt vele hogy akié volt az egy TA 2400-as végfokot tett rá, és szerintem nagyon meg hajthatta vele mert a tekercsnek az alsó részén egy pár menet fel volt válva, mintha bele kapott volna a kosár annyira ki ugrált a membrán. Na most én a régi tekercset ki szedtem belőle és tekercseltem egy másik tekercset 0,4 es drótból, csak mikor meg mértem az ellenállást csak 4ohmos volt, pedig két sort húztam rá. A régi tekercsen lapos réz drót volt, és csak egy sor, a drót lapossága 0,2, a szélessége pedig 0,7-es, na most ez hányas drótnak felelne meg?, mert nekem ilyen lapos drótom nincs. Azt jelenti hogy a 0,4-es drót túl vastag, és ezért jött ki nekem a 4ohom, és valószínűleg vékonyabb kellene, de hányas?, ebben szeretném kérni a segítségeteket. Teszek egy pár képet a hangszóróról.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Mielőtt még meg kérdezné valaki, hogy miért olyan ronda a tekercs...., hát azért mert én Bison Epoxival (vas ragasztó) rögzítem a meneteket. Biztos rögzítés. Régebben próbáltam mindenféle lakokkal de egy idő után el engedett, és le lökte a meneteket.
(#) potenciameter válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia Csabi!
Az a hangszóró csak 400Wos most néztem utána http://www.molnarcomputer.hu/audio/pa2.html
(#) shalafi.66 válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 5, 2011 1 /
 
Annak is kb. a fele igaz általában.
(#) shalafi.66 válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 5, 2011 1 /
 
Mindig előkerülnek hasonló hülyeségek.
Következő: »»   29 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem