Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kismotorok tekercselése
Lapozás: OK   4 / 12
(#) generaloszi hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
hello sziasztok.tekercselo mester vagyok es barmiben segitseget njujtok amiben tudok.forgoreszek aloreszek.

rajzok
bekotesek
stb.
jo munkat
(#) generaloszi válasza Flevi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
hello.sajnos megerositeni nemlehet mert minden motor-önindító gyarilag a makszimumra vanmar betekercselve.ha sikerul is vastagabb drótot beletekercselni akkor is ugyan az az erosseg marad.

de aze sok sikert
(#) pumpa hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy FF4872-es 1,6KW-os fűnyíró motort, ami szénné volt égve.Szétszedtem a tekercseit, nekem nagyon furcsa a főfázis menetszáma amit leolvastam.
Főfázis:huzalátmérő2x0,6-os Kis tekercs:68-82-76-80 menet.Segédfázis:huzalátmérő 1x0,56 Kis tekercs:102-98. A főfázis mindkét tekercsét töbször is átszámoltam, biztosan ennyi.
Nem tudná valaki megadni a FF4872-es igazi menetszámait?
Üdv: pumpa
(#) material hozzászólása Júl 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Eltudnátok nekem is küldeni a könyveket?
(#) VIM válasza material hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
Bővebben: Link
Szia!
Itt van minden mi szem-szájnak ingere.
(#) pityesz001 hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Helló sziasztok! 25 éves vagyok,
segitséget szeretnék kérni abban hogy villanymotor tekercselő akarok lenni! érdekel nagyon a villamos áram már gyerek korom ota foglalkozom minden félével ami vele kapcsolatos!
mindig iszonyatos pénzeket hagyok ott a tekercselőnél ugyhogy inkább saját magamnak szeretném csinálni
szeretném ha ajánlanátok könyveket, számitásokat ,tippeket amivel eltundok indulni a jó irányban! meg persze milyen dolgok szükségesek ahoz hogy megtudjak tekerni egy motort!
előre is köszönöm!
(#) lidi hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Üdv tekercselők !

Adott két DC kefés kismotor (modellvasút). Az egyik újkorában se nagyon akart forogni, csak melegedett.

A másik jól ment, de teljesen elkopott a kommutátora.
Azt elkezdtem letekercselni, hogy kiismerjem a tekercselés irányát, és menetszámát. 110 metet van 1 tekercsen, és 0.2mm a huzal. (0.25 zománccal mérve, ebből gondolom hogy 0.2 lehet)

A másik motoron azt vettem észre, hogy a kommutátor nem úgy állt a a vas szegmenseihez képest mint a másik, lehet hogy ezért nem működött. Ezt sikerült beforgatnom úgy, mint ahogy a másik, hajdanán működő motoron áll. A kérdésem az lenne, hogy nincs itthon csak 0.1mm es huzal. Próbáljak két szálat összefogni ? Ez a vas hosszabb is mint a másik, erre vajon mennyi menet kellhet ? (Ezt már korábban szétszedtem, és már áttekercseltem egyszer, de csak most tűnt fel a kommutátor elfordulás, szóval már nem tudom mennyi volt a gyári menetszám)
(#) delpiero11 válasza pumpa hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Helló!

Már lehet lényegtelen, de ha megadod a vasmag hosszúságát és belső átmérőjét, lehet tudok segíteni!

Üdv!
(#) tdi75 hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok! De régen voltam itt. Adódott egy problémám.
Van egy szellőztető ventillátorom, de szerintem egy kicsit alacsony a motor fordulatszáma. Ez egy kocsiban a szellőztetés. Tehát adott hogy csak 12 volt van rendelkezésre hogyan kéne módosítanom a motorom adatait (nemetszámok, huzalátmérő) hogy megnöveljem a fordulatszámot?
(#) gaben62 válasza lidi hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Üdv. kétszálassal nem lehet megtekerni.
2xZ-s 0,22mm.sel kell azt tekerni, súlyozottan, de úgy látom a kommutátor is cserére szorul, különben befog égni, a motor gyenge lesz.
(#) Jackass hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Üdv!

Ha valakinek megvan a fórum elején tárgyalt motortekercselésről szóló könyv akkor legyen szíves elküldeni az e-mailemre! Hogyan tudom felismerni kimérni DC motor forgorész zárlatát? Köszönöm!
(#) VIM válasza Jackass hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia! Itt van az a hely ahonnan sok más egyebet is le tudsz tölteni. Ami a mellékelt képen látszik, az az egyik könyv ami erről a témáról szól. A másikat majd a "V" betűnél keresd, mint "Villamos forgógépek tekercselése" c. könyvet és töltsd le magadnak.

A könyv.JPG
    
(#) Jackass válasza VIM hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Próbálkoztam de nem sikerült. Csak fizetősen lehet ezt?
(#) Jackass válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Gondoltam hogy csak ügyetlenkedtem. Majdnem jó helyre mentem rá. Köszönöm szépen!
(#) Nagy József válasza lacu hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Én is megkaphatnám a két könyvet? Elöre is köszönöm.Üdv!

info.jozsefnagy@gmail.com
(#) suci hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok
Ha lehetne nekem is küldjétek el.
Előre is kösz.
schulcz69@gmail.com
(#) bence11111 hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
(#) atysdoktor hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Eltudnátok nekem is küldeni könyveket?
Előre is köszi mindenkinek!
atysdoktor@citromail.hu
(#) satalorincz hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Én is megkaphatnám a két könyvet? Elöre is köszönöm.Üdv!

satalorincz@citromail.hu
(#) miskinc válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Villamos forgogepek tekercseles konyvet el tudnad kuldeni nekem nagyon megkoszonnem
(#) oszkar3 hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! "Dualsky xm2826" BLDC motromat áttekercseltem!
méghozzá az alábbi oldal alapján:
http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=6507.0
De valami oknál fogva a kismotor nem hajlandó műkődni!
szinte minden frekvencián kipróbáltam ami lehetséges! Van amikor épp elindul de 3 pörgés után leáll és utána elveszti a szinkront!
Kizárt tényezők: tekercselés zárlatos// végpont összeforasztás nem jó "delta tekercselést kapott mint azt az adott honlapon is látni"//

->tekercs vastagság 0,5 mm
->tekercsenként 15 menet
->ügyeltem a kivezetéseknél - le van szigetelve!
-> két szállas tekercseléssel valósítottam meg a 15 menetett! eredetileg 3 szálas volt

ha valaki tud valami jó hozzá fűznivalót szívesen fogadom! akár milyen tapasztalat vagy meglátást is!
(#) zolika60 válasza oszkar3 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
A mágnesek megfelelő polaritással és számban kerültek felragasztásra?
(#) oszkar3 hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
A kismotor mágneseihez nem nyúltam hozzá!
a kismotort leégettem egy rövid zárlattal, így került sor a tekercselésre!
Ugyhogy szimplán az emlitett honlap alapján csak a tekercselés lépet életbe, méghozzá 2 szállas 0,5 mm-es dróttal!
a motor egy 3 fázisú bldc motor melynek típusa: "Dualsky XM2826CA-18"-as.
Lehet hallani mikor rákapcsolom a motorvezérlőt, hogy végig szalad benne a freki! van kigyorsítási állapot is és ha nagyon alacsony azaz a tekercseken sokáig van áram, akkor 3-mat tökéletesen elfordul, de utána megáll és többet nem kapja el a szinkront!! csak melegszik a motor - mivel áll!!
Motorvezérlő tökéletes mivel egy másik BLDC motrom is van és ha azt rákötöm a saját frekvenciájával tökéltesen kigyorsul és megy!!! ugyhogy most nem tudom mi tévő legyek!
Létezik, hogy kevés neki a 2 szálas drót 0,5 mm-es! 3 szálba kellene feltekerni, mint volt?
de akkor nem férbe csak tekercsenként 10kör a 15 kör helyet. ???
Szerintetek mi lehet a gond?
(#) zolika60 válasza oszkar3 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Ha véletlenül nem rontottad el a tekercselést, akkor mennie kéne, ezért csak erre tudok tippelni.
(#) oszkar3 hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
3-madjára ugrottam neki már perfektül tudtam mindent mint, hogy merre kell tekerni, hogy kell át vinni egy másik tekercsre a drótott kivezetések és így tovább! szóval abban biztos vagyok, hogy a tekerésben most nincs hiba! le is ellenőriztem multiméterrel összerakás előtt, mielőtt még össze foraszgattam, de már fel volt tekercselve, hogy zárlatos-e ! de semmi!
Olyan mintha nem lenne erő benne! mágnes kiment benne? de azt nem hiszem nem lenne elég erős a tekercselés menet száma vagy mit próbáljak ki?
(#) oszkar3 hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
még annyit had kérdezek már meg, hogy egyáltalán a honlap alapján jól tekercseltem meg a 12 tekercset? és lehet, hogy nem deltában kellen, hanem csillagba?
(#) foxi63 válasza oszkar3 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szia!
A BLCD motorok kizárólag csillagban működnek, mert egyszerre csak 2 tekercs kap áramot, a 3. "pihen" az ebben keletkező feszültséget figyeli a vezérlő és váltja a pólust.
üdv.: Foxi
(#) csaba33 válasza kila hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Szia kila!

Eltudnád nekem küldeni azt a két könyvet(Karl Wilkinson: kis villamos motorok attekercselese.djvu
Barabás Miklós - Karsai Tibor: Villamos forgógépek tekercselése. Én is nagyon örülnék neki, mert most igazán szükségem lenne rá. Előre is köszi. Csaba33. Email címem az adatlapomon van
(#) Sten hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Eltudná nekem is küldeni valaki könyveket ha még jár erre egyáltalán olyan akinek már megvan?
Előre is köszi mindenkinek!
sten81@citromail.hu
Következő: »»   4 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem