Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jocker Slot nyerőgép vezérlő elektronika
Lapozás: OK   1 / 2
(#) pzsolesz hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Hali !!!

Az én esetemben egy Darkom Ardov féle "PaySlot" nyerőgépről wolna szó.Aki nem ismerné a nyerőgép felépitése:
1.Pentium 3 számitogép dos os rendszerrel
autoexec.bat ba Cport.exe (ami walószinü comport inicializáció) és a maga a program PaySlot.exe
2.A gombokról lejövő vezérlőelektronika Pic 16f84a val
csatlakozik max232 n keresztül COM1 es porton az előzőleg emlitett PC hez.
Nekem a gond a 2. ponton keletkezett ugyan is valamelyik gomb zárlatos lett és lefüstöle az elektronikát.A PIC látszólag "épen " maradt.

Aki esetleg foglalkozik nyerőgépek javitásával wagy tud valakit aki foglalkozik ilyesmivel és ezt a vezérlőelektronikát wagy a PIC tartalmát megosztaná nagyon megköszönném.

Esetleg még ha az inicializációt valaki tudná ami a PC és a PIC közt megy végbe az is sokat segitene, mert átépiteném az egész kapcsolás Atmel chipre.

Az elektronikárol tudok fényképet is felrakni ha kell, és segit walakinek.
(#) gtk válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 18, 2008 / 4
 
Idézet:
„valamelyik gomb zárlatos lett és lefüstöle az elektronikát”

Hogy tud egy gomb lefustolni barmit? Ha olyan gombok vannak benne, hogy vilagit is, es esetleg az izzo 12V.jahoz hozzaert valamelyik huzal, akkor elhiszem. Jartunk mar igy (de nem ilyen tipusu geppel)
Akkor most mi nem megy? Csak a gombok nem mennek?vagy semmi nem megy?
(#) pzsolesz válasza gtk hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Akk walószinű itt is az a helyzet hogy a 12 voltos izzó valahol zárlatos és az füstölte szét a gépet.

Nem megy semmi, mikor beindul a rendszer akkor le is fagy rögtön (gondolom nem kommunikál a PIC ) mikrokontrolerral, nincs meg az inicializácio.

Ez ilyen tákolt gépezet, walaki ugy kopirozza.Shark néven közlekedik
(#) sk3tch hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
esetleg foto a belsejerol?
(#) pzsolesz válasza sk3tch hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Valahogy igy fest belülről.Fényképezőm kölcsön van, de remélem ez a scannelt kép is elég lesz ahoz hogy tudjon walaki segiteni
(#) gtk válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 19, 2008 / 1
 
Ez tenyleg takolmany, legalabbis amennyit a kep alapjan ki lehet venni, --> ezt nem egy komoly ceg csinalta
Van benne egy HCT245 buszlevalaszto, valoszinu hogy ezzel valasztja le a nyomogombokat a PIC-rol.
Elso korben erdemes megnezni az osszes gombot, ott a huzalokat hogy nincs-e 12V fele (valamelyik izzonal) meg mindig zarlat.
Masodik korben megnezni hogy az IC-k megfelelo labain van-e 5V tap;utanna kicserelni a HCT245 IC-t.
Ha nem megy akkor szeritem PIC lesz a gond.
Itt meg be kell szerezni a tartalmat es egy ujat beegetni.Ha ez megvan akkor jon a MAX232 Igy szepen sorjaban..
Ja, es az ULN (Tr array) az egoket kapcsolja a vezerles utemeben.
(#) pzsolesz válasza gtk hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
kösz gtk az eddigi segitséget is.
A HCT245 ös ön kivül meg a PIC en kivül a másik 2 chipet kicsréltem.az ULN ketté volt repedve.a maxot pedig kicsréltem a kommunikáció hiánya miatt.

Esetleg valakinek a felrakott kapcsoláshoz PIC tartalom ?

(#) gtk válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Lehet hogy a PIC meguszta.
Tap ok?
Ilyen PIC tartalmak nem nagyon hanyodnak a neten...
Majd ird le, hogy sikerult-e megjavitani.
(#) masi1 válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Érdekes, legalább a bios-nak be kellene jelentkeznia az alapgépen,.Ez a kártya csak a lámpákat és a nyomogombokat vezérli .Alaptáp bekapcsol?
(#) pzsolesz válasza gtk hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
A PIC et ma nagynehezen kiolvastuk midkét elektronikábol.ugyan az lett a hex file mérete és ugy tünik a tartalma is.

masi1: maga a számitógép beindul felbootol a dos beindul a payslot, de lefagy mert nem találja az elektronikát egyszerüen lefagy.

a táppal minden rendbe wan,a számitógép tápjárol müxik a rendszer.
(#) kocici17 válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Nehezen emészthetö, hogy a pic-et ki tudtátok olvasni, mivel egy épkézláb gyárto ki szokta ütni a secretet.
Ha van még egy terminál ami mükszik, akkor az rs 232-re be kell lépni egy monitorral, és le kell olvasni az adatforgalmat. Ezután vissza lahet fejteni az utasitáskészletet, és a müködési rend ismeretében gyerekjáték a pic megirása. Bövebb info az emil cimemnél kérhetsz.
(#) pzsolesz válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Látthattátok hogy mekkora buher az egész, ugy h én nem voltam meglepődve mikor ki tudtam olvasni a PIC et.

Kocici17: próbáltam már lelvasni az adatforgalmat, csak nem tudom milyen baud raten kommunikál a pic és milyen formátumba küldi az infókat.
Eltima Software Serial Port Monitor v4.0.2.274 kötöttem rá minden félle baudraten próbáltam, elméletileg a pic 16f84 4mhz s kiristályal max 2400 baud raten tud kommunikálni, hát én az összes létező audraten megpróbáltam de sose kaptam normálisnak nevezhető eredményeket.Lehet hogy hexába wa walami más kódolásba küldi az infókat a program a pic nek
(#) proba válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Nekem az a 2400 nagyon alacsonynak tűnik, Úgy gondolom még a 19200 at is tudnia kéne (egy bit időtartam kb 50 utasítás ebbe még bele kellene férnie. Bocs ha hülyeséget írtam.)
A soros csati mely pontjait használja ? (rx /tx vagy a többit is?)
Ha a piced működőképes (esetleg megpróbálni a jó panellal mit csinál ) Illetve ha megvan a progija akkor miért kell az adatforgalom?
Esetleg egy szkóppal a frekijét megállapítani ebből már ki lehet találni a baudrate-t.
Ha van egy jó paneled akkor a picből mindíg próbáld ugyan azt a kódot kikényszeríteni, a pc-n meg valami terminálprogival HEXA ban várni a válaszokat. Ahol a válasz a legvalószínűbb ,mindíg ugyanaz adott gombra kapcsolóra az a nyerő.Esetleg érdemes kipróbálni a felén ha túl sok byte jön es egyforma.
Minden baudrate váltás előtt a picet leállítani a terminálprogit átállítani és a picet újra indítani különben csak zagyvaságot kapsz a darab byteok miatt.
(#) kocici17 válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Szinte 100% hogy 9600, 8bite+1paritás a protokol.
Azt ne várd, hogy betükkel irja ki. A különbözö üzemállapotokban /persze ezt mindig és folyamatosan irnod kel/ kell probálni elöször azt a mit a pic- hall, utána meg ugyanazt az állapotot pic adásra rögzitve, majd ha ez kész ugyanazt az állapotot két dioda segitségével ugy hogy mindkettöt hallod.
Innem már ki lehet találni az üzeneteket, ami természetesen hexában van. De had ne irjam végig, mert sok oldal lenne.

Szkóppal ha minden szakad, pontosan megállapitható a protokol, és a sebesség. Tárolos tipusnál még az adat is, visszairható.
(#) kocici17 válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Na meg mégegy gondolat.
A 16f84 nem kezeli az rs 232-öt csak ha softveresen beleirják.
ekkor viszont az interrupt megoldása nem egyszerü.
Ettöl fuggetlenül el kéne indulnia mert ennyire mezitlábas "tákolmánnynál" nem hiszem hogy agyon traktálták a softvert és a pic-et védelemmel.
Azt már nem is kérdezem, hogy vizsgáztatott gép vagy sem mert biztos, hogy nem omh-s, az az nincs "fekete doboza".
(#) sk3tch hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
lehet hulyeseg de nemlehet hogy a max232 utan a pc comportja szallt el, es amiatt fagy? amugy ha a panelon nagyjabol kicsereltel mindent a picet is es felprogramoztad ujra, szedj le minden kabelt a panelrol csak a tap maradjon a picnek. proba ki ugy. amugy vicces de a pic->max232->comport->max232->pc szoval ugyanazt alakitja at es vissza...en nekem mar szallt el alaplapomon ez a max232 ic. pcbol jon ki adat? marmint a comport kivezetesen latod? mert szoftverbol hiaba latod ha pichez el sem jut. egyenlore ezek jutottak az eszembe hirtelen..
(#) pzsolesz válasza gtk hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
kösz mindenkinek a segitséget
(#) gtk válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Megy ?
(#) sk3tch válasza pzsolesz hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
enis valami reakciora varok
(#) pzsolesz válasza gtk hozzászólására (») Máj 3, 2008 /
 
Igen sikerült müködik mindenk nagyon szépen köszönöm a segitséget.
Most kezdtünk el új nyerőgépes softwert irni, saját elektronikával, igy reméljük hamarabb meglesz majd a hibaforrás.Ezeket a régi ócska gagyikat lecseréljük modernabbara
(#) tivadar83 hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
nekem egy magic card pókergépem van originál impera progival most vetem az a gond hogy mikor játék közben pontot kapok amit lehet duplázni ako két funkciónak kellene leni két különböző gombon 1 lefelezem a kapott pontot és duplázok továb vagy az égészet felirom nekem nem működik a duplázás mintha nemis volna olyan
pedig minden fle programon lehet felezni a gombok bekötését átnéztem az ugynézki rendbe van de akor nem értem mi lehet a gond valaki tudna ebben segíteni
(#) vilmosd válasza tivadar83 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Azt hiszem DIP-SW allitas a gondja. Most nincs keznel a doksija de ha nem boldogulsz majd keresek. Vagy be kell menni a Setup menube, es onnan lehet birizgalni a beallitasokat.
(#) tivadar83 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
igen ezt már mondták meg gondoltam is rá de nem tudom hogyan kellene álniuk 2 darabra rájöttem de mikor megvettem mindegyik OFF on alt

a kópia programokon teljesen elboldogulok de az originál nekem nehezebb dió
(#) tivadar83 válasza tivadar83 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
a beállítással is van gond mer mikor megvettem akor az alap 10 töl 100 ig ment de én azt hiszem leformáztam
tudod mikor ki írja h swich and off masin mikor megint bekapcsoltam akkor vissza ált alap beállításra és most nem lehet csak 10 -- 50 ig menni az alappal ezt sem értem mért és hol kellene álltani rajta
(#) tivadar83 válasza tivadar83 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
így néz ki
(#) tivadar83 válasza tivadar83 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
(#) tivadar83 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
valaki tud ebben segíteni
(#) neonline hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem egészen ezzel a géppel kapcsolatos a gondom, de közelebbi témát nem találtam, azért ide írok. Talán tudtok segíteni.
Eddig nem sok közöm volt a játékautomatákhoz, játszani sem szeretek. Nemrég a zsibin megláttam egyet, valami megszállt, és megvettem. Villamosmérnök vagyok, hobbiból sok mindennel foglalkoztam már, sok mindent megjavítottam, reménykedtem, hogy ezzel is jutok majd valamire. Sajna nem így történt.
Ez egy VENUS-OPTIMUS márkájú automata, és a STELLA ELECTRONIC GmbH gyártotta kb. 15 évvel ezelőtt. Nekem kívülállónak, egy nagyon korrektül felépített jó kis masinának tűnik, nem egy barkácsmunka, az biztos. A gépnek mindene megvan, és kívül is, belül is egész jó állapotban van. Egy rakás égő van benne (több, mint 100), néhány ki volt égve, ezeket pótoltam, de itt el is akadtam, nem megy tovább. Kéne valami rajz, ami alapján folytatni tudnám. Ha rendes automata már nem is lesz belőle soha, legalább egy demo programot el kéne tudnom indítani rajta, mert így olyan élettelen az egész (jó lenne ha a lámpái villognának, meg a kerekek is foroghatnának néha). Tudnátok nekem segíteni? Ha kell küldök fényképet az egészről, vagy bármelyik részéről. Próbáltam néhány áramköri részletét megfejteni, és részben sikerült is. Tudom az égők vezérlésének módját, vagy a motorok forgásvezérlését, de ezeket külső jelekkel elindítani nagyon bonyolult lenne, szóval az igazi az lenne, ha ezt a gép önmaga tudná csinálni (valamikor gondolom csinálhatta). Nagyon örülnék, ha segíteni tudnátok valamiben.
Ha ez a téma itt idegen ettől a fórumtól, írhattok egyenesen az emilcímemre is:
neon-line@freemail.hu

Üdvözlettel
Rózsavölgyi Iván
Szombathely
(#) Bakman válasza neonline hozzászólására (») Nov 26, 2013 /
 
Régebbi gépeknél gyakori hiba, hogy az IC-k nem jól érintkeznek a foglalatukban. Esetleg azokat mozgasd át. Tápfeszültséget kap a vezérlő egyáltalán? Kezd ott a hibakeresést.
(#) neonline válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Szia

Természetesen a tápfeszekkel kezdtem. A tápegységen mindegyik meglétét ledek jelzik, de külön is rámértem minden egyes kimenő csatlkozónál. A tápfeszek rendben vannak.
Foglalata csak a proceszornak (MC 68EC000), és az epromoknak (M27C1001) van. Az epromokat kipróbáltam, de a processzort nem tudom hogyan kell kivenni, még nem volt dolgom processzoros kütyükkel, ez az első. A panelekhez menő csatlakozókat szintén végignéztem, ott is minden rendben. Ez egy szépen összerakott, stabil kis készüléknek néz ki. Van rajta több szervízcsatlakozó is. Az egyik gondolom valamilyen speciális készülék számára, a vezérlőpanelen, a másik egy sima soros port egy normális számítógép számára. Egyiket sem próbáltam.
A vezérlőpanelen van két hibajelző led, az egyik villog, illetve a gép az egyik kijelzőjén F..1-es hibát jelez. Ezek nem tudom mit jelenthetnek, pl. ezért sem ártana valamilyen leírás.
A gép modulrendszerűen épül fel. Gondolom ezek a modulok más más hasonló gépekben is előfordulhatnak. Tudok fényképeket küldeni. Ha valakinek van játékautomatákkal kapcsolatos tapasztalata, az esetleg ráismerhet valamelyikre, és talán úgy tud segíteni. Nem kell, hogy a gép minden funkciója tökéletesen működjön, én megelégszem azzal is, ha egy valamilyen demo el tudna indulni rajta.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem