Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AT28C64 eeprom mentése
 
Témaindító: openeye, idő: Márc 6, 2011
Lapozás: OK   1 / 1
(#) openeye hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok kedves kollégák

Megszeretném nézni ezeknek a mentéseknek tartalmait de nem tudom vissza fejteni hogyan tudnám ezt megtenni ???
-átszeretném irni a gép nevét de ugylátszik ez nekem nem megy és ezért fordulok hozzátok segítségért.
Köszönöm előre is a segítségeteket.

ratkai mihály

eeprom.rar
    
(#) szepnorbee hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Miből való ez az eeprom ill. milyen "gép" nevét? (biztos, hogyn em fért volna bele egy már megnyitott topicba? )
(#) openeye válasza szepnorbee hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
ez egy Siemens NRK16/a épületgépészeti vezérlőből
(szellőztető gépet visszi ) és ezek a mentései ami a gép nevét pl: konyhai szellőztetés és egy idő programot tárol az idő programot a kapcsoló szekrényen keresztől egy kis kütyüvel lehet állítani de a gép nevét nem lehet irni
13 db ilyen gép van egy helyen és amiket nem használták azok nincsenek felprogramozva jött az ötlet hogy a jóbol kiolvasom és a rosszat mármint az üreset felirom de a gép nevét meg kell változtatni amugy nem ismerik el a munkámat.
Siemens magyarország elutasító felépése után döntöttem ugy hogy akkor kérdezek mástól
siemens válasza ez egy elavult rendszer vegyünk ujat
na ezen kiakadttam.
-Sajnos én sem tudom hogy más topik van-e már ilyen néven nézegettem sokat de nem igazán láttam egyezőt ami az én problémámmal teljesen egyező és kicsit félttem is hogy összefolyik esetleg más beszélgetésekkel is.
(#) san398 válasza openeye hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A bin file-ok neveinek kellene benne lennie a mentésben?Biztos, hogy ez az eeprom tárolja a nevet?
(#) openeye válasza san398 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
11-12 éve lettek ezek a gépek beállítva és csődbe ment a cég aki ezt csinálta se karbantarva se semmi nem volt velük csinálva a kaszninó gépén kivül egy sem volt áram alá helyezve. mint at 28c64 ről elolvasttam adatlapját 10 évre tárolja a cuccot
5 gép elment az örök vadászmezőkre .... mivel a gépek hálozatba vannak kötve a steffa controller látja mindegyiket bárhova is rakom fel igy bonyolódik az ügyem. willem eprom iróval kiolvasttam a tartalmat hogy vissza teszem az üres gépekbe de az nem jó mert gét egyforma nevű gép nem lehet egy hálozaton hálozati bontást meg nem csinálhatok mert akkor megint értelmetlen az egész ezért kellene a gépnevét átirni az biztos hogy ez tárilja ez egy kis cserélhető kártyán van amit ha kihuzok és átviszem a másik gépre akkor visszem vele a gép adatait .

AT28c64.PDF
    
(#) abcdabcd válasza openeye hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Belenézve a fájlokba én azt láttam egyelőre, hogy minden fájlban van sok-sok "sorminta" ami egyforma, és van 2 rész, az egyik a fájl legelején, a másik valahol a közepén ahol, az 1. fájlban csak egyforma vessző szerű ascii jelek vannak, szerintem ez "üres" adatot jelölhet, szóval ez lehet egy felprogramozatlan gép eepromja, a másik kettő ezeken a helyeken különbözik... a "sorminta" szemre legalábbis egyformának tűnik...
De pl ahogy szemmel követtem az első pár10 bájtot ezek is egyformák szóval valami fejléccel vagy valami hasonlóval kezdődhetnek ezek az adatrészek, vagy esetleg itt egyforma adatokat tárol mind a két készülék eepromja... Azt tudod esetleg, hogy hány adatmező (érték, szöveges string, egyéb) van egy adott készülékben eltárolva az eepromban? És esetleg ezeknek az értékeknek karakterben a maximális hosszát, vagy számérték esetén a legnagyobb/legkisebb tárolható számot?
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Illetve még az lehet érdekes, hogy ezek az eepromok miket tárolnak, vagy van -e valamilyen szöveg amit tudsz, hogy benne vannak az általad felrakott készülékek eepromjában, illetve, hogy az általad átírni kívánt azonosítók azok milyen jelllegűek, mert kicsit tovább nézegettem a fájlt:

Notepad++-szal megnyitva- ez felismeri, legalábbis jelöli a szabványos ascii vezérlőkaraktereket Bővebben:ASCII karakterek és ezeket mint kis blokk kockák mutatja, és csak a többi karaktert mutatja mint karaktert - és azt figyeltem meg, hogy a többi karakter, betűk, írásjelek, szinte mind, kevés kivételtől eltekintve, egymást követve duplán fordul elő - ezek vagy a Siemens általi valamilyen egyedi kibővítései az ascii vezérlőkaraktereknek - gyanús lehet- és csak a nem duplán előforduló karakterek hordoznak szöveges információt - viszont ezekből tényleg lehet max 10db ha van egy fájlban... viszont eléggé elszórva, ha megnézed te is láthatod...
- vagy esetleg valami biztonságra való törekvés miatt vannak duplázva a karakterek, ha esetleg az egyik megsérülne, de akkor is nagyon egyforma féle karakterek vannak a két fájlban...

De ahogy olvasom azt írod, hogy a program változtatható, csak a gép nevét nem tudod átírni, esetleg tudsz olyat csinálni hogy megpróbálod az összes programhelyre ugyanazt beírni? Es így talán hamarabb kiderül hol van a gép neve tárolva!
(#) SzervízMacska válasza openeye hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia. Úgy írok most általánosságban, hogy nem tudtam megnézni a csatolt fájlod tartalmát. Néhány gondolat így is fölmerült bennem a problémáddal kapcsolatban. Mindenképpen szükség van két tökéletesen működő, ám eltérő adatokkal beprogramozott eeprom tartalomra. Ezeket egy bináris fájlok összehasonlítására képes hexa-editorral össze kell hasonlítani. Lehet, hogy nem is lesz elég két tartalom, csak ha biztosított az a feltétel, hogy a keresett szövegben azonos pozícióban rendre különféle karakterek szerepelnek. Ha ismert az adatmező hossza, talán egy kicsit könnyebb dolgod van, ám ez sem biztos. Elképzelhető, hogy a készülék változtatható adatai szétszórva helyezkednek el az eeprom memóriájában. Ezen kívül is számtalan programozói trükk létezik a házilagos visszafejtés, átprogramozás meggátlására. Csak néhány példa: bármilyen, akár egyedileg kitalált kódolás alkalmazása, vagy ellenőrző bájtok használata... Ne legyen igazam, de lehet, hogy tűt keresel a kazalban.
(#) proba válasza openeye hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Csinálj egyikről mentés,ez után rakd vissza ,és módosíts amit csak tudsz a készüléken belül.Olvasd ki újra Ami nem változott az valószínűleg a készülék nevét tartalmazza.(a módosítás esetén még a csekszumba is belefuthatsz) Ha megfigyeled melyik adat mit hol hogyan módosít ,a kódolásról az eeprom tagolódásáról is sok mindent megtudhatsz.
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
A két adatmező, ahogy néztem 1024 bájt hosszú, és a második adatmezőben minden karakter duplán szerepel, hogy ennek mi célja lehet azt nem tudom, lehet csak valami hibavédelem (ahol persze nem a hibát védjük )...
Az első adatmezőben viszont mind a két fájlban van néhány hely, az egyikben kevesebb a másikban több, ahol nem duplán szerepelnek karakterek, lehet hogy ezek lennének valamiféle szöveges részek (ahogy gondoltam korábban is) , viszont eléggé elszórtan vannak ezek... és persze nem is "ember számára olvasható szövegformátumban" vannak, hanem mindenféle írásjelek betűk halmazaként...

Ahogy a kollégák is javasolták, próbálj meg mindent megváltoztatni akár mindkét készülékben és aztán újra egy eeprom olvasás talán okosabbat lehet mondani...
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Érdekesség :minden byte-ból hiányzik a b3 bit.tehát valami 7 bites kódolást kell keresni szerintem.(vagy a kiolvasásnál történt valami stikli.)
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Ebben a pdf-ben : Bővebben: Link a 22. oldalon ír valamit az eepromról, hogy abban találhatók a "text label"-ek szóval az út jó talán amin elindultunk itt...
(#) openeye válasza abcdabcd hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
fejléc az a gépnek a neve legalábbis ha a hiba kiolvasót rárakkom akkor egyből a gépnév jelenkezik be rajta Pl:wc mosdó szellőzés
Karakterek számát nem tudom sajnosmennyit tud tárolni.
(#) openeye hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok

köszönöm az eddigi hozzászólásokat és segítségeteket
remélem csak összejön előbb utóbb .
Most megtaláltam a gépemen az nrk 16 nak a könyvét ott megtudtok nézni benne mindent as1000 az nem teljesen jó amit én most feltöltök az az igazi arról van szó.
ha jól láttom most vettem észre hogy ahol a kártyát mutatják ott irnak valami SAPIM downloded with pc
ez egéz jól hangzik de nem találom sehol. több órás kereskedés után sem.Egyszer rátalálttam egy direkt iróra amibe a kártyát be lehet tenni de mostmeg nem akadok rá ha valaki össze futna vele a neten linkeljebe légyszi hátha annak a progija előbb meglenne.
(#) david10 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok,auto radioban van egy 28c64-es ic es azt szeretnem kerdezni mivel lehet olvasni?(olyan dolog kellene ami .bin file-ba mentene a kiolvasott tartalmat.)
(#) clipart hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
A segítségeteket kérem,egy eeprom adatainak kiolvasásához. Ha van valakinek olvasója,és Budapesten,vagy a közelben lakik,hálás lennék ha segítene.Az eeprom AT25160
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem