Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   757 / 2493
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Sajnálom, keresgetni fogsz. ITT
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
OK
(#) skero válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Esetleg nézz be ide nyáktervért. A letöltés ingyenes.Bővebben: Link
(#) bereczk.jans válasza Pixit101 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A 2db 15W-s sugárzót max. 2x10-12W-s sztereo erősítőről lehet meghajtani. A mélynyomót egy neki megfelelő teljesítményű harmadik csatorna erősítővel, amely a bemeneti jelet a sztereo jelekből szubszűrön keresztül kapná.( Attól is függ persze milyenek a hangkártya kimenetek)
(#) batajohn hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Helló minden fórumozónak!
Az én Grundig Receiver r 35-ös rádióerősítőmmel kapcsolatban kérem a segítségetek.Számítógépről adom neki a hangot.Ha nem használom (úgy 3-4 napig) és bedugom elképesztő ereje van.Ám 1-2 nap alatt lehalkul és sokkal halkabb lesz.Szerintetek mi lehet a hiba?Én speciel, végfokra gondolok.Vagy Kontakthiba?Köszi.
(#) emersys hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Raktam fel azért egy rajzot a tápról, Hátha itt nem jó valahol a szűrés esetleg..
A földpont természetessen a csillapontra rávan kötve!
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Helló! Úgy tűnik az ne5532 gerjed. Ha a tápot - mint írod - kizárhatjuk, akkor a nyák vagy a huzalozás szedi össze a zavaró jeleket. Ha van kéznél TL072 próbáld bele, azt kevésbé érzékenynek tapasztaltam. A másik megoldás: az előfok IC visszacsatoló ágába egy néhány pF-os kondenzátort kötni. Ki lehet számolni 40 kHz környékére, az nem lesz zavaró. Gyári készülékekből ez sohasem marad el, csak az otthon épített készülékeknél szoktunk megfeledkezni róla (beleértve magamat is ).
A visszacsatoló ellenállás értékéből a kapacitás kiszámolható, szükség esetén szívesen segítek.
(#) Pixit101 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Akkor most két erősítőre van szükség vagy egy olyanra min külön van nagyobb teljesítményű sub kimenet is?
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A táp tökéletes, a lényeg, hogy az előfok panelon 100 µF és 100 nF fogadja a +/- 15V tápvezetékeket.
(#) CoolZero válasza skero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszöntem közelebről meg is épitem
(#) emersys hozzászólása Márc 6, 2011 / 1
 
Ez még csak eszembe sem jutott
http://sound.westhost.com/project88.htm
Ez az elő fokom, jöv héten jön meg hozzá az opa , de rendeltem még hozzá egy másik fajtát is Bassmester úgy ajánlotta , gondoltam kipróbálom mert jó véleménnyel vólt róla. Itt Győrben meg csak ne5532 vólt amivel kitudtam próbálni.
Remélem megfog szűnni majd ez ,mert addig úgy sem nyugszom... túl sokat foglalkoztam vele h egy ilyen zavaró tényező itt nekem befolyásolja.
A kábelezése nagyjából szerintem rendben van, a földek 4es réz kábellel mennek duplán szigetelve minden modulhoz ahova csak föld szükséges, a Csillagpontom a 8db 10.000µF 100V elkók földpontja, négyszög (6x8 cm) alakba vastagon megfojatva ónnal.
Csinálok pár lépet róla.
Még a Clipp ledeket nem tudtam kivezetni mert elfogyott a gyors kacsú sarum, de jöv héten pótolom
(#) batajohn válasza (») Márc 6, 2011 /
 
Üdvözletem tisztelt moderátor!
Azért nyitottam új témát, mert ezen a "Erősítő mindig és mindig" támára már felírtam a gondomat, de ugyanúgy mint most, nem kaptam rá választ.
A "Grundig erősítő javítása" nevű topicban is írtam, és rég nincs rá válasz.Lehet hogy ez egy megoldhatalan probléma?
Köszönöm
(#) CoolZero válasza skero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Azt nem kapom h a nyák mekkora legyen és még nincs tda7294-em valaki h mekkorát nyomtasak
?
(#) CoolZero hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
A kép mérete 3,7x5,16 cm az vajon okés?
(#) szamóca válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Építettél már valaha bármilyen áramkört, készüléket, vagy bármit?
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A linkben nem találok utalást az IC közvetlen tápfeszültség szűrésére, mint írtam fontos a 100 µF és a 100 nF. Van lay-od az előfokról?
(#) emersys hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Akkor pár kép róla
(#) skero válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A pdf nyákterv méretarányosan van rajzolva.
(#) CoolZero válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Igen épitettem és egy párszor megjártam h nem volt méretarányos nem mondom h profi vagyok csak konyitok hozzá jobb kérdezni mint pazarolni ez az elvem
(#) CoolZero válasza skero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszi szépen
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hűha, beleadtál apait, anyait
Az előfokot nem tudtam a fotó alapján beazonosítani, csak remélni tudom, hogy jó messze került a toroidoktól.
Egy lay-t róla?
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
A toroidokon átmérőjükben 1db 2es réz -el 1menetben , a toroid által kibocsájtott szórások rövidre vannak zárva!
Ezt sokan nem tudják, Láttam már gyárilag is ilyen toroidot, ahol ékesen mutatva is volt ez
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Helló! Kipróbáltam a Bassmester által ajánlott műveleti erősítőt, nagyon jó! Erre az apró feladatra talán még túlzás is. Fejhallgató erősítőben használom, ott professzionális hangzást biztosít.
Ilyen beépítettség mellett jó ötlet volt a toroid árnyékolása, sok brummot megfog
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Én is ki fogom próbálni ahogy ideért
Ami az előfokot illeti lehet megcsinálom 2 icvel a 2oldalt mindent kihasználva..
Én is meglepődtem mért ígygondolta, de nem tartottam élet-halál kérdésnek,.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Amúgy az IC adatlapján is rajta van a panelterv
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Az nem lesz baj, ha az előerősítő meg a lágyindító külön panelre kerül
A potenciométerek közelében lenne ideális.
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szépen megcsináltad. Grat
A hordfüleket miért az oldalára szerelted?
Be lehet így szerelni egy rack-be? Ez milyen doboz, hol vetted? Alu, vagy acél?
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia
Előszőr is itt vettem magát a PA dobozt : http://www.d-audio.hu/product_944/category_121/product_info.html
Majd mikor megtekerődtek a toroidok, kicsit megvakartam a fejem és hát elgondolkodtam hogy dísznek tartom-e majd vagy hordom is ha úgy adódik, mi sokat járunk pestre zenélni főleg a Deep Cofee ba ( mind1 nem a reklám helye)
és elhatároztam akkor keretet fogo neki készíteni.
Keretet, méghozzá azért mert ha ebbe az Alumínium műszerdobozba beleteszek 2db 7Kg toroidot lehet a 3ik lépésnél esetleg kiszakad az alja
Úgyh szögvasból csináltam neki keretet majd ebbe került bele maga a doboz.
Az oldalán a hordfülek is a hordzási célt szolgálják, de ez persze leszedhető. 2egyszerű 6os csavarral
Az elülső hordfülekben inkább a díszítést látom mint a hordozást.
24Kg küröl lett végül.
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Hali.
Ja, így már értem.
A 24 kg már nem az a naposcsibe kategória
Bele sem gondoltam... eléggé elszoktam a trafóktól az utóbbi időkben, már szinte mindenhez kapcsolótápot csinálok.
(#) Jaksi válasza gesa hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Köszi.
Következő: »»   757 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem