Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Behringer keverőpult javítása
 
Témaindító: huhuu, idő: Okt 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 8
(#) huhuu hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Sziasztok!


Van egy Behringer MX 2004 tipusu keverőm, amihez nincs tápegységem és sajnos nem is tudom, hogy milyen volt a gyári.

Ha valaki lát ilyet, vagy van körülötte ilyen keverő,az nem tenné meg, hogy megnézi, mekkora feszültséget ad le a tápegység???

köszönöm!
(#) Topi válasza huhuu hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Az talán segít, hogy az összes Behringer MX pulthoz ugyan az a táp kell: Bővebben: Link

Szerk: Most jut eszembe nekem is Behringer pultom van. Egy fél pill, meglesem a tápot.
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Okt 30, 2007 / 4
 
Ez van a trafóján: (Ez egy kisebb 6 csatornásé)
Output: 16.8V*2 AC 500 mA 16,8VA

És ilyen a csati:

Szerk: Konkrét típus -> BEHRINGER MX-PSU MXEU1

R0016618.jpg
    
(#) huhuu válasza Topi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Nagyon szuper!!!!!!!!

Köszönöm!!!!

Az aljzat is tényleg pont ilyen!

Amúgy van rajta rendberakni való böven, de ingyen volt(kukáztam). A legjobb, hogy két 400 wattos Peavey végfok is volt vele együtt.

Köszönöm mégegyszer a segitséget!!!!!!

(#) levy_k válasza huhuu hozzászólására (») Okt 30, 2007 / 1
 
Hol lehet ilyen cuccokat kukázni, mert akkor én is beállok csövesnek.
Üdv.
(#) zoz11 válasza huhuu hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Ilyen helyre én is elmennék kukázni, ahol ilyeneket lehet találni.
(#) huhuu válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Mást is találtam még ma, egy Playstation 2 est.

Régóta járok rendszeresen kutakodni, mert sokkal jobb dolgokat találtam, mint a neten a használt cuccok között.

Találtam már w-lan modemet, aminek annyi baja volt csak, hogy 12voltos trafó helyett 9 voltos volt beledugva...biztos költöztek. Vagy sony cd-s rádiós magnó, aminek a hálózati kábele volt eltörve. Sony discman, videó(tökéletesen működik mai napig), DVD(ennek se volt semmi baja. Hifik, kis tévék és nagy tévék, mosogató gép, mosó gép és minden minden kütyü ami csak elképzelhető.
Talán a legjobb dolog amit találtam az egy szinte teljesen vadi új, karcmenetes Marshall gitárerősítő(tökéletesen működött)

Nagyrészt működik is minden, vagy kisseb apró hibákkal, amiket megjavítgatok.
Állatlában elosztogatom ezeket a dolgokat, kinek mire van épp szüksége.

Amúgy valószínüleg azért találok itt ennyi cuccot, mert én itt lakom finnországban és itt nagyon nagyon drága lenne bárminek is a javítása. Sokkal olcsób újat venni. Inkább kidobják és veszik az újat.
(#) zoz11 válasza huhuu hozzászólására (») Okt 30, 2007 / 1
 
Holnap ki költözök Finnországba nyitok egy műszerész műhelyt, meg majd megyek kukázni.
(#) huhuu válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Jó ötlet, csak sajna senki nem fog vinni cuccokat javításra, inkább kidobják, viszont sokat lehet gyűjtögetni aztán javítgatni.
Gondolkodtam, hogy sok cuccot lehetne innen hazavinni, de nem éri meg, mert azért 2000km nem kevés.
(#) kemenygolya hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
sziasztok
bocsi h ebbe a topicba írok, nem tudtok adni egy keverő kapcsi rajzát?
(#) Medve válasza kemenygolya hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
(#) kemenygolya hozzászólása Nov 2, 2007 /
 
köszi
(#) sound.man hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Szereztem egy Behringer mini FBQ 800-ast. Ő az meg ez is ő. Nah most jön a lényeg. Egyik oldalnál 500hz és az alatta lévő potik nem mennek, nem állítanak semmit. Ez 4 darab potit jelent. Többi funkciója tökéletesen megy sztereóba. Ez mitől lehet? Potiknál 4 ic van ami szerintem ezekért felelős. Típusa: E9R644. Neten nem találtam róla semmit vagy csak nem jól kerestem. Szerintetek mi lehet a hiba oka? Belsejéről tudok feltenni képet is ha kell. Esetleg valami kapcsolási rajz nincs valakinek? (Bár nem hiszem hogy lesz... ) Esetleg az ic-ről is jól jönne egy adatlap amiből már talán el lehetne indulni.

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Gábor
(#) lokátoros válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello!
Egy kép talán segítene. Én egyébként ezt a linket szoktam használni adatlapok letöltéséhez:

Alldatasheet

vagy ezt:

Datasheetarchive

Az utóbbi E9R- re kidobott egy duál LDO-t (SOT-23-6 tokozásban) , de ez nem a típusa, hanem egy un. "Marking ID" amit akkor szoktak ráírni ha a teljes típusnév nem fér ki.
(#) sound.man válasza lokátoros hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Nah megint én. Vizsgálgattam és arra jöttem rá ha a potikat megnyomom befelé akkor okés. Gondolom meghajlik a panel és érintkezik a cucc szóval valahol kontakt hiba van! A felső két poti se megy de ha azt is kicsit megnyomom befelé az is okés. SMD az egész szóval félek egy kicsit belenyúlni. 5 perc és kapsz képet.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Akkor az igért képek.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2009 / 4
 
Valószínű, hogy a forrasztás itt-ott elengedte a potik kivezetéseit. Behringer keverőnél már javítottam ilyen hibát. Behringerék néha egy kicsit hanyagul forrasztanak
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Lehet csak az az érdekes, hogy vagy 5 poti ugyan annál az oldalnál nem jó. Délután átforrasztom szerintem a potikat meg az ic-ket és akkor talán jó lesz. Nem sokára teszek fel képet az elejéről amin látszik minden eléggé jól.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Itt a kép.

ggf.jpg
    
(#) lokátoros válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 

Leírásod alapján szerintem is inkább forrasztási hibá(k)ról lehet szó.
(#) sound.man válasza lokátoros hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Szerinted hol forrasszam át? Elég ha átmelegítem vagy tegyek rá egy kis forrasztóónt is? Csak ha teszek félek hogy valahol összefolyik mert SMD. Nem szeretem az ilyen kis dolgokat.
(#) sound.man válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Az egyik potit átforrasztottam, de nem jó még most se.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Megint én. Tényleg a potit kellet csak átforrasztani. Fúú nagyon köszönöm. Na, de most kinek adjam a pontot?
(#) Blekk hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok ,nem tud valaki eladó effektgombot behringer djx 700as keverőhöz?Köszi.
(#) alex981 hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
vetem nyáron egy BEHRINGER XENIX 502-ES KEVEGŐT mostanába rákötöttem egy mikrofont amikor beálíttotam a hangerőt a mikrofon mant de eléggé recseget azthittem hogya keverőbe van a baj vettem hozzá egy mikrofont de is ugyanaz szerintem az elöerösitöjében van a baj de még nem szedtem szét
(#) alex981 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
igen keptam
(#) seffe hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Üdv!
Szeretnék egy kis infot gyüjteni eről az erősitőről kinek mijen tapasztalata van/volt vele??
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) seffe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Az érdekelne főleg hogy az a 2x1400w 4ohm-on menyire valós,hogy tényleg képes e folyamatosan annyit leadni?
(#) sound.man válasza seffe hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Most ez végfok vagy mi ez? EQ-s témába végfok??
(#) seffe válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
bocsi de nyitotam egy témát és ádopták ide a kérdésem... bocs
Behringer EP 4000-ről szeretem volna véleményt kérni.
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem