Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   6 / 24
(#) Moderátor hozzászólása 000607 hozzászólására (») Júl 28, 2010
 
Elsősorban is: Légy szíves, és használj nagybetűket, meg írásjeleket.
Másfelől: Nézted, hogy mikori hozzászólásra reagáltál? (Bő 4 éves!) Az mpeg fájlt pedig minden "normálisabb" médialejátszó megjeleníti, tehát attól, hogy erre az oldalra kerül, nem fogod tudni megnézni.
(#) veress11 hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Sziasztok,
Én is építeni szeretnék egy fűnyírót, tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen motor használjak a meghajtáshoz, viszont alacsony legyen a fogyasztás is.
(#) sirály12 válasza veress11 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Ablaktörlő motor.
(#) troll hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
hali mindenkinek!
engem az érdekel hogy milyen motor kellene a penge megforgatásához
(#) zolika60 válasza troll hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Minimum 500W és 3000f/perc.
(#) Tomee válasza troll hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Szerintem egy benzines masinára kéne ráépíteni a meghajtást és a vezérlést....
(#) sirály12 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Szerintem meg pont nem. 20-30W-os motor, és 2-3 db. Kis késekkel, a gyári megoldások is ilyenek. Mivel kicsik a kések, és nagy sebességgel forognak, teljesen ledarálják a füvet, nem kell összegyűjteni.
(#) sirály12 válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Te egy benzines masinát kinn mernél hagyni hosszú időre, hogy végeze a dolgát? Veszélyes, és el is lopnák szerintem. Egy ilyen fűnyírónak pont az a lényege, hogy magától és biztonságosan elvégzi a dolgát.
(#) Fizikus válasza veress11 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Itt egy funyirot atalakitanak RC taviranyitosra egy Arduino-val. Ha megfelelo erzekeloket raksz ra, akkor a taviranyitas sem kell. De En ezt nem javaslom, mert ha esetleg iranyithatatlanna valik, akkor akar halalos seruleseket is okozhat...
Bővebben: Link
(#) bodgabo válasza Fizikus hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Majd halljuk a hírekben: "A házi készítésű robotfűnyíróban alkalmazott mesterséges intelligencia saját tudatára ébredt, rájött hogy csak kihasználja őt az emberiség így bosszúból elindult, majd mindenkit felkaszabolt, aki az útjába került. Csak az FBI különleges bevetési osztálya tudta megállítani...."
(#) Tomee válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Én kint hagynám 1-2 órát... Nem tünne el.
(#) sirály12 válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Attól még veszélyes marad, hogy nem tünne el!
(#) veress11 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok
Segítségetek szeretném kérni, hogy milyen motor lehetne használni a fű vágásához. Az a megoldás megfelelő lenni, mint a gyárin, de honnan lehetne, ilyen motorokat szerezni ami elég erős is
(#) probléma hekker hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Számomra most ért oda a technika, hogy megvalósítsam a régi álmomat.
Programozó vagyok, elektronikához amatőr szinten értek.
Ezért számomra egy önjáró benzines (vagy akkus) fűnyíró irányítása lenne a cél.
Olyan fűnyíró, aminek az első kerekei "bevásárlókocsi szerűen" irányíthatóak szervó motorral. Lásd google: HUSQVARNA R 152SV Swivel

A fűnyírót számítógép vezérelné, egy EEE PC-szerű cucc (olcsó és kicsi)
A gép ismeri előre a kert térképét, vakfoltokkal ahova nem mehet.
Erre legenerálok neki egy útvonalat, akár minden nyírásnál másikat, hogy egyenletes legyen a nyírás.
Tolatni nem tudna! De amúgy is szinte egyhelyben megfordul.
Lényeg, önálló döntést ne hozzon, kövesse az útvonalat legjobb tudása szerint!

Ehhez viszont folyamatosan tudnom kell a gép pozícióját a kertben[ minden időpillanatban.
De ezt hogyan?!?
Kézenfekvő ötlet a GPS, mivel ezt pont erre találták ki.
Tudtommal a műholdak még mindig nagy szórással működnek. Lesz változás a közeljövőben?

Ha GPS vevő létezik, akkor GPS adónak is kell lennie (persze műholdból nem tudjuk kiszerelni
Kapható GPS adó kereskedelmi forgalomban? Mert akkor ezekkel el lehetne "nyomni" a többi műhold jelét.

Lézerfény követésére én is gondoltam, de a kettő szinkronizációját nem tudnám megoldani. pl. fény gyorsabb mint a fűnyíró vagy fordítva

Az EEE PC-t mobil internet kötné össze velem, de automatikusan működne a gép.
Fél szemmel mondjuk TeamViewer nevű progival a fűnyíróra szerelt webkamerával követem az eseményeket.
Ha bármi gond van manuálisan tudom vezérelni a cuccot, fészerből kiállás és beparkolás esetén is.
Ha meg bedöglik az egész, akkor szomszédnak szólok hogy tolja be.

Tudom, benzines önjáró veszélyes lehet, első körben egy RC autón próbálnám ki az egész navigáció dolgot.
Mit gondoltok?

PS:
Tényleg, nincs robotfűnyíró világverseny?
(#) Bishop82 hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
gps felejtős, polgári változat soha nem lesz olyan pontos hogy alkalmas legyen ilyen feladatra.
(#) sirály12 válasza probléma hekker hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Én is építgetek, csak lassan haladok vele.
Én egy vebkamerát teszek ki, amivel belátom a területet, és a kapott képet egy szoftver feldolgozhatja. Ebből lehet tudni, hogy hol is jár pontosan a masina, és merre halad, így a szoftver már elég jól kezelgetheti a modellt. A magyarok a marson topikban is ilyen elven működött sok robot.
(#) probléma hekker válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
ezek a kóválygó robotok valahogy nem tűnnek nekem hatékonynak, kis kertbe mondjuk jók
én nagy kertben szeretném használni

pozíció megtartására talán jó lehet végig egy kábelt kihúzni
és valami detektorral követni végig
és mivel így folyamatosan előre mozog, csak irányítani kell az első kerekeit

találtam egy akkus önjáró fűnyírót

elvileg csak detektor kell az elejére, hogy tartsa az irányt amerre a lefektetett kábel vezet
és a első kerekét kell átépíteni, hogy fordulni tudjon szervó motorral

láttok benne fantáziát? (nem akarom megvenni, csak kérdezem)
(#) sirály12 válasza probléma hekker hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Én pont azt akarom elkerülni, hogy fel kelljen túrni bármit is, vagy összevissza drótozni mindent + ha valamilyen terepakadály lenne, akkor tudni kellene kikerülni automatikusan. Nem akarom órákon át a robotot figyelni, hogy merre jár, vagy elekadt-e valahol.

Ezek elég jó példák:
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Én ezekhez hasonlót szeretnék majd összehozni, csak még kicsit utána kell néznem.
(#) probléma hekker hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
kábelfektetés egyszerű dolog, és nem kell semmit túrni
nézd meg ezt a Youtube videót

ha megvan fixen a kijelölt út, akkor tuti nem akad el, nem megy neki semminek, terepakadály pedig nincs
most egy hőkamera berakható hogy a macskát vagy a sünt ne üsse el, ennyi plusz megtehető, vagy ultrahangos mérő ha elé kerül valami véletlen

ha kóvályog a robot az kiskertben elmegy, de én 1000 m2-es kertben akarom megoldani a fűnyírást, tavaszi időszakban heti 2-3 nyírással
és minimális elektromos energiát akarok elhasználni
(#) sirály12 válasza probléma hekker hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hát nem rossz ez a masina, de nekem nincs ilyenem, kézzel pedig jóval macerásabb és tovább tart. És még egy hátránya van a dolognak, mégpedig, hogy a későbbiekben nehézkesen lehet áthelyezni / áttervezni a területeket, míg egy interaktívabb rendszerrel ez pár kattintás.

Én valahogy így képzelem el:
Bővebben: Link

Kijelölöm a területet virtuálisan, és erről a területről nem megy el. Így azt is megszabhatom hogy mikor melyik részét vágja le a területnek. Sőt kijelölhetek a területen olyan részeket, ahová nem mehet. Nekem ha lesz rá időm ilyen lesz.
(#) titizi3 hozzászólása Jún 22, 2011 1 /
 
Szeretnék építeni egy olyan robotot amin van egy kés és nem megy neki semminek fűnyírásközben.Valami infraszenzor féleségre gondoltam de lehet ultra hang lényeg hogy jó legyen és kb.100 000Ft.-ot kaptam az építésre.

Hát 10cm-es késregondoltam 3 kerékre amin mindegyiken van egy-egy szervó és motor.Amotor áttételes lesz és kb.0,5 fordulat/sec hogy legyen valami forgatónyomatékja.meg 10cm-es kerekek.

Várom javaslatokat, hozzászólásokat!
(#) Fizikus válasza titizi3 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
(#) rogers válasza Fizikus hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Helló.

Úgy látom a topicba rég volt infó. Találtam pár linket hátha valaki rajtam kivül küzd egy fűnyiró épitésével.

http://www.robotshop.se/micro/robocut_us.html - http://robomowerwiki.com/Lawn_Ranger - http://robomowerwiki.com/Main_Page Üdv
(#) sirály12 válasza rogers hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Én építgetem(már jó régen), már az elektronika része nagyjából összeállt, csak a mechanikai dolgokban nem nagyon vagyok jó és szerszámom sincs hozzá. Annyit kell még megoldanom, hogy a motorjaim tengelyét össze kellene hozni a kerekekkel!

Az enyém wlanon lesz irányítva, számítógép fogja vezérelni.
Már kész van egy androidos program is(saját), amivel a telefon döntögetésével is lehet irányítani.

Te hol tartasz? Valami kép?
(#) rogers válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szia. Még sehol se csak fejben agyalok rajta. Én a vezérlést Pic-el szeretném megoldani. Keresek megoldást a pozicionálásra.Mágneses iránytű lenne az enyémbe. És a körbe rakott drót lenne a pozicionálásra a nullázás tehát elvileg tudná a pic hol tart a robot. Láttam egy Bosch-os Indego tán a neve robotnak ami már 90-fokokat fordul tehát nem véletlenszerüen nyir nem csinál feleslegesen ide oda mozgást.

Egyenlőre ennyi elméleti szinten van még.
(#) Ven hozzászólása Aug 20, 2012 /
 
Ha eltekintünk a gyáritól, akkor milyen motort lehetne használni a késekhez és persze milyen késeket (hány darabot hány tengelyen)?
A motorra tippelni tudnék, hogy valami brushless kicsi késekkel. Szerintetek?
(#) t0bi hozzászólása Nov 4, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Látom, néhányan komoly építésekkel és tervezgetésekkel töltitek időtöket, remélem sikeresen!
Már régóta tervezem egy fűnyíró robot elkészítését, most lett rá időm. Gubiztam egy kis fűnyíró házat, majd kaptam bontós cimborától két ablaktörlő és egy hűtőmotort. Sikerült a mechanikát összerakni (persze ez majd még tökéletesítésre szorul), és építettem egy PIC vezérelt H-hidat a meghajtó motorok vezérléséhez. Úgy látom, többfajta vezérlés használata adja majd meg az elfogadható használatot (pl kábel követés, térkép készítés, rc távirányítás, IR vezérlés,stb), mert szerintem a gyári készülékek vezérlési elve nem kielégítő. Jelenleg a PIC-be beírtam egy egyszerű programot, ami néhány másodpercig előre, jobbra, balra, hátra hajtja a gépet, csak hogy lássam a működés buktatóit. Most építek egy kábelkövető áramkört, aztán a kettőt majd össze kell kombinálni.
A mechanikai dolgok, mint sirály12-nek, nekem sem mennek, de sikerült a motorok és a kerekek tengelyét összehozni. A harmadik "kerék" egy asszonytól kölcsönkért merőkanál, simán csúszik a füvön, nem akadályozza a fordulókat.
Van róla videó: Fűnyíró
Az lenne az elképzelésem, hogy a gép egy kábel mentén elmenne a kert végéig, majd 90 fokos fordulók után visszatérne a kábelhez, mint referenciához, így szögletes spirál alakban hiány nélkül lenyírhatja a füvet. Ehhez viszont lehetőleg pontos 90 fokos fordulókat kellene tennie. Ezt idővezérelt fordulóval, jeladóval, vagy elektronikus iránytűvel lehet vezérelni.
Van valakinek tapasztalata ilyen iránytűvel?
(#) sirály12 válasza t0bi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia!

Végre egy építő! Elektronikus iránytűt én is nézegetem, az ebay-en elég olcsón lehet már venni ilyen modulokat, 5-10 $ postával. Például ez.
Lehet berendelek egy ilyet kísérletezésre.
Ez a többféle vezérlés kombinálása ötlet tetszik.
Szerintem motorkímélés miatt az első "kereket" ilyen bevásárlókocsikon lévő kerékre érdemes lenne cserélni, na meg kevesebb áram is kellene a hajtásához.

A motor tengelyét és a kereket hogyan hoztad össze?
(#) mrex hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Látom itt a helyem.
Én is ezzel vagyok félben.
Csak az enyém marad rc vezérlésű.
Adok tippet a H hid túlterhelésvédelmére. Persze ha valakit érdekel.
A hétvégén lett kimérve és beállítva az áramkorlátos rész.
Illetve az rc illesztés terve megvan most csinálom a nyákját.
Csak gondolkodom.
Ha egy vakondtúrás közbejön akkor hogyan tudja a 90 fokos fordulót újrapozícionálni vagy ha fennakad akármin?
Nekem mindig ez a problémám.
Következő: »»   6 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem