Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 33
(#) Gery78 válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Persze láttam, köszi, de sem a belső, sem a külső cső nincs szétégve, teljesen használható, csak újjá kellene varázsolni a fűtőtestet. Csak a fűtőszálról égett le a szigetelés, mert nagybátyám elmondása szerint valamelyik marha alkalmazottja modellviaszt olvasztott vele, amelyet arany öntéséhez használnak. Gondolom egyfolytában ment, vagy a viasz leblokkolta a magnastat rendszert, és nem tudott kapcsolgatni. Befolyt mindenhová a viasz. A hajam égnek állt amikor szétszedtem a pákát.
Szerintem csak rá kellene tekerni a belső csőre a fűtőszálat a megfelelő szigeteléssel, és elképzelhető, hogy működhet a dolog. Vagy azzal a ragasztóval kitölteni, vagy azt a legvékonyabb üvegszövet csövet ráhúzni a kanthal drótra. Esetleg még egy megoldás lehet, hogy a belső csőre rátekerni egy réteg vékony szigetelést, arra a pucér drótot, ügyesen, hogy ne érjen össze, és a hőálló ragasztóval rögzíteni, majd kívülre is egy vékony szigetelő lap kell és azt is rögzíteni a ragasztóval. A kivezetésekre pedig csövet húzni. Nem lenne jó megoldás? Pont azért keresem a megoldást, mert esetleg másnak is jó lehet később, ha ilyen probléma merülne fel, és vállalkozó kedvű az illető mint én. Szerintem olcsóbban megjavítható mintha egy újat kellene venni. Te hogy emlékszel milyen szigetelés volt a fűtőszálon?
(#) Gery78 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia

Egyelőre csak ezen a német oldalon találtam ilyen IC-t amit keresel. A magyar boltokat is megnéztem de nem találtam sehol. Esetleg még megpróbálhatod a C+F Kft-t, ez a Weller márkakereskedés. Hátha segítenek beszerezni, vagy megjavítani az állomásod.
Darisus GMBH
(#) Swedhart válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Én nekem ugy tünt valami samot jellegü anyag
(#) HA5AWS válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Köszönöm, sajnos én is csak egy német cégnél találtam, de elég nyűgös a behozatal. A magyar lehetőségeket végig néztem de senki nem tart a Weller szerviz még csak nem is biztat. Komplett panelt adnának, de annyiért amiért egy új állomást vehetnék. Sajnos elég szánalmas.
Mégegyszer köszönöm.

Gábor
(#) Gery78 válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Nagyon szívesen, azért próbáld meg valahogy behozatni, mégse kerülne annyiba, mint egy teljes panel. Még a TME-t (Transfer Multisort Elektronik) lehetne megnézni, az Ő honlapjukat nem tudtam elérni, mert most valamiért nem működött. Később esetleg érdemes lenne visszanézni, meg írni ott az emberkéknek, hátha. Ők elég sok mindent be tudnak szerezni.
(#) laszlokunstar válasza HA5AWS hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Sajnos nem lesz olcsó mulattság itt 57$.
(#) HA5AWS válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Köszönöm, még nem adtam fel, de sajnos tudomásul kell venni, hogy még mindig létezik a kelet és nyugat unió ellenére.
(#) laszlo987 válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Mit gondoltak egyszerű kvrachomokról szigetelőnek? Ami a kerámia biztikben van, filléres árú a villanyszerelő boltban.
(#) Gery78 válasza laszlo987 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Nem rossz ötlet, de nem fog kiszóródni a fűtőtest lyukain? Valami olyan kellene, ami nem szóródik ki. Szerinted azok az ötleteim amiket fentebb leírtam működhetnek?
(#) Norboo hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Vettem egy Weller TCP-S típusú pákát és hozzá PT hegyeket. Lehetséges, hogy rossz hegyeket kaptam hozzá (A mellékelt fényképen az egyik hegyen ETK, a másikon PTC felirat olvasható)? Továbbá egyik hegy sem illik bele a pákába, túl szélesek. (Az eredeti hegy, ami a pákában volt az ütközésig becsúszik, a többi hegy viszont megszorul)
Mi lehet a probléma?
(#) Hp41C válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szia!

A kályhások által használt samottpor és vízüveg talán jó lehet itt is.
(#) niedziela válasza Norboo hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Szerintem jó hegyeket kaptál, de azonosítsd be őket.
http://www.soselectronic.hu/a_info/resource/k/weller/tcp.pdf
(#) Norboo válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Az a gond, hogy a hegy kúprészének vége 5,4 mm átmérőjű (a perem alatt), míg a páka hegytartó részénél a furat csak 5 mm-es! Ezért nem lehet összecsavarni a pákát. Megpróbáltam lerajzolni, hogy mire gondolok. Ha valaki meg tudná mérni a hegy átmérőjét a kúpos oldal peremének tövében, azt megköszönném!

weller_PT.jpg
    
(#) Srajmund hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Többen is írták már itt a triakkal megfejelt TCP 24-es 24V/50W-os (kattogós) pákát. Erről nincs valakinek móricka rajza, esetleg használható triak típussal, és előtét ellenállás értékkel?
(#) satlokk válasza Srajmund hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia Srajmund!
De van ép az előbb kerestem mert engem is érdekel,s tudtam,hogy létezik a Hobby Elektronika régebbi számában.1994.10/331-s oldal.De mellékelem a scanelt változatott,meg egy másik hőfokszabályzó rajzot is,igaz ezt pontosan nemtudom használható-e hozzá.Szerintem igen,de írjatok véleményt.
(#) satlokk válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
És még egy érdekes kis áromkör.A páka ki-be kapcsolását mutatja,elhelyezhető a 230 v-s és a 24 v-s részében is.
(#) Srajmund válasza Srajmund hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Köszi Satlokk, és simpi!
Igazából simpi által linkelt megoldást keresem, mert nem hőfokszabályozás kellene, hanem a kapcsolóját akarom egy triakkal kiváltani. Néha ugyanis nem kapcsol....
BT139-800 triakkal kapcsolatban valami vélemény??
(#) mezei dávid hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy weller 24/v 50w-os páka,amelynek a fűtőbetétje megadta magát,volna egy abszurd kérdésem,kérem ne nevessetek .lehetne e-tekerni .hozzá újból,mert isszonyu drága a fűtőbetét . van valami megoldás ?

*
(#) Gafly válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Lehet (még talán akad is a cuccok között huzal hozzá), de mivel öntöd ki?
(#) TJozsi hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok kedves listatagok!

A segítségeteket szeretném kérni, egy régi, hőfokszabályzós Weller páka javításában.
ezek vannak ráírva: WECP Weller Temptronik Type 52402199 220V 50Hz 50W 24V
(talán látott már valaki ilyet szétszedve, esetleg tapasztalat, rajz, bármilyen segítség a javítással kapcsolatban..)
- az eddig kifogástalanul működő páka váratlanul elkezdett szabálytalan villogásokat produkálni (a fűtőszál működését visszajelző LED)
- mostanra ezek a, villogások (ki-be kapcsolgatások) olyan össze-visszává váltak, hogy az egyébként, üzemképes pákát teljesen használhatatlanná teszik
Dühítő lenne, ha ezek miatt mégis le kéne cserélni. (Az anyagiagról nem is beszélve!)
Előre is nagyon szépen köszönök minden segitséget.

Józsi
(#) mezei dávid válasza TJozsi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia! Nekem van ilyen Pákám sajnos a fűtőbetét ment tönkre,és nagyon drága így lemondok róla, viszont a többi alkatrésze a mágneskapcsoló a tokozat a hüvely minden jó felajánlom neked valami cserébe.Üdv Dava
(#) TJozsi válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia!

***

* A magánlevelezést a privát postán intézzük és a címedet ne írd ki a felületre, mert Ausztráliából is eljönnek meglátogatni !
(#) TJozsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 10, 2011 1 /
 
Szia kedves kis köbzoli!

remélem ez a legnagyobb örömöd, hogy újra itt köcsögösködhetsz!
ha nemtetszik valami, te is felhívhatsz azon a számon.
könnyű így arc nélkül szétbaszni, más nehezen összehozott dolgait

Jószi
(#) kiborg válasza TJozsi hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szia Kedves Fórumlakó Kolléga!

Hozzászólásom első gondolatra meglehetősen durvára sikerült volna, ha nem kezdek el gondolkodni, amit TE láthatólag nem tettél meg. Amennyibe ennyire hirdetni akarod magad, akkor tedd meg máshol. Zolinak nem csak az a feladata, hogy a fórumra, hanem annak MINDEN lakójára is vigyázzon és kiküszöbölje szándékos vagy véletlen hibáikat. Inkább köszönettel tartoznál neki.Nem tudom, hogy kettőtök között eddig mit történt, de nincs is hozzá közöm, ahogy látom nem kedveled. Én sem kedvelem mindig a főnökömet, de ettől függetlenül megadom neki a tiszteletet, mert meg KELL adnom. Itt szerintem valami hasonlónak kellene történni. Mondjuk attól szintén független, hogy egy vadidegen, számomra ismeretlen embert szintén nem szólítok meg így, főleg, ha segítő szándék vezérli, még ha nekem ez nem is tetszik. Most engem is lehurroghatsz, Zoli törölheti hozzászólásomat és én mégse fogok felháborodni.
Üdv Kiborg
(#) DonThomasino hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Üdv!

Egy ilyen páka: Bővebben: Link

Szabályzós trafó val is gond nélkül használható ? Mondjuk egy 24v 80W al. Ebben az esetben hogy működne a mágnes kapcsoló?

Köszönöm
(#) SzervízMacska válasza DonThomasino hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Konkrétan mit értesz szabályzós trafó alatt? Kb. 18V kell a stabil működéséhez, de vészhelyzetben 14V-ról is lehet vele t@knyolni ( autóban, járó motornál ). Már ekkor sem kapcsolgat, ugyanis nem melegszik fel arra a hőfokra, hogy oldjon a mágnes. Épp csak annyira melegszik meg, hogy az ónt megolvasztja. Innentől nem sok értelme van a kérdésednek... 24V 63VA-es trafó kell hozzá, és kész. A hőfokszabályzást hegycserével tudod megoldani, bár erre nem szokott szükség lenni a gyakorlatban.
(#) DonThomasino válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Azért kérdezem mert találni, néha jó áron szabályozható WELLER vagy ERSA trafókat.
És ha találnék egy 24 V os 50W ost vagy felettit
akkor az megvehető e adott esetben.

Szabályzós alatt azt értem ahol trafón egy potival állítom a a hőfokot.
Tudnám e egy ilyennel használni?
Ezzel ártanék e a pákának vagy ilyesmi?(mágneskapcsoló miatt)
Most ezeknek a szabályzása annyi hogy feszültséget növeli vagy csökkentik?
Figyelik a páka hőmérsékeltét is?

Egy 24V 60VA trafóm van hozzá az is elég?

köszönöm
(#) satlokk válasza DonThomasino hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Elöször az utólsó mondatodra válaszolva,elég hozzá szerintem.Szabályzós trafó potival? csak azzal nem hiszem, ott lenni kell valami elktronikának is.El tudom képzelni jaxilval,szekunder vagy primér leágazások váltogatásával.Ilyen cikk létezik egy 1995-s,ha jól emlékszem az évre a hobbielektronika ujságban volt leközölve.Amágnes kapcsoló csak feszültséget kapcsol,és nem höfokot.Elóttem jól írták azt a heggyel állítod be,ezért vannak megszámozva,A trafónak kb: 2 amperosnak kell lenni-e.
(#) pucuka válasza DonThomasino hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Kétféle szabályozás létezik.
Az egyik (amit linkeltél) az ún kattogós Weller.
Ennél a hegy határozza meg a hőmérsékletet azáltal, hogy a pákahegy végében van egy kis speciális mágnes, ami a fűtőtest belsejében húzódó vasanyagú rudat mozgatja, aminek a végén van egy kapcsoló. A pákahegy végén van egy szám, 5, 6, 7 leggyakrabban, ez határozza meg a hőfokot. A kis mágnes úgy van beállítva, hogy egy meghatározott hőfokon elveszti a mágnesességét, és itt fogja kikapcsolni a fűtőtestet, ami megegyezik a kívánt forrasztási hőmérséklettel. Ez egy roppant egyszerű szabályozás. Ha az ilyen típusú pákának csökkented a teljesítményfelvételét, pl. feszültség csökkentéssel, vagy áramkorlátozással, (az ohm törvény miatt mindegy) akkor a hőfokot nem, csak a felfűtési időt növeled. A hőfokot csak a megfelelő jelű hegy alkalmazásával tudod állítani.
A másik szabályozási mód, ha a fűtőbetét hőmérsékletét a pákahegyben (en) található hőszenzor által keltett jelnek megfelelően szabályozzuk. A kettőt együtt alkalmazni nem lehet, mert egyik mindíg felül fogja írni a másikat.
(#) DonThomasino válasza pucuka hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Értem, köszönöm.
Lehet kicsit össze vissza írtam, de ezt a két kérdést
gyárilag szabályzott trafóra vonatozóan írtam.
Most ezeknek a szabályzása annyi hogy feszültséget növeli vagy csökkentik?
Figyelik a páka hőmérsékletét is?

Lényeg hogy tudnám e használni a pákám egy gyári potmérteressel?
Gond nélkül ? Nem okozna kárt esetleg a mágneskapcsoló miatt?
Ami 24V és 2A tud vagy felette.
Ha esetleg hamarabb találnék ilyet mint FIX et.

Üdv.
Következő: »»   8 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem