Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   65 / 196
(#) EcoPityu válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Mostanában ennyire nem dicsért senki!
Te Doncso, te akarsz tőlem valamit!... Nem adom a csöves erősítőimet!
Amúgy valóban az elmúlt 10 évben az Asszony p..pizzáját eszegetem.
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Srácok!
Kinéztem magamnak egy "óccsó" MNC Hurricane V 960-at!
Valaki látott már ilyet belülről? Nekem nem rémlik, hogy lett volna vele közös programom, bár már MNC volt az asztalon, de ilyen?
Se nem a gyártmány, se nem a név nem volt számomra mérvadó, sem, hogy hány Wattot írtak rá, csak az a huncut 2db 40-es biztosíték vonzotta a szememet...
Most én kérek tanácsot tőletek! Érdemes rá költeni egy 20-as alatti összeget?
(#) Doncso válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Idézet:
„Te Doncso, te akarsz tőlem valamit!... Nem adom a csöves erősítőimet!”


Affene, alábecsültelek, vagy ennyire átlátszó lennék?
(#) Honda130 hozzászólása Ápr 27, 2011 /
 
Sziasztok! egyenlőre várom hogy visszakapjam az erősítőmet. A barátom, akinek odaadtam, átadta a szerelőnek és most vissza kell hogy kérje. Ez picit bonyolultabb mint amire számítottam, mert mindkettő össze-vissza dolgozik a munkahelyén és össze kell egyeztetniük a dolgot. Mondtam a barátomnak, hogy kihagyhatunk egy lépést, mondjuk azt hogy ő egyeztesse le a sráccal, és kérje vissza az erősítőt, mert én is el tudok menni érte, de azt mondta, hogy ő szeretné lerendezni vele és a héten meglesz. Nem akartam feszegetni a dolgot, mert nagyon jó ismerősöm, úgyhogy most pici türelemmel vagyok. Na ez a nehéz, mikor lázban vagyok a javítást illetően.
Remélem ugyanúgy kapom vissza ahogy odaadtam...
(#) DJanosi hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Üdv:Hozzájutottam két Blaupunkt erősítőhöz a gond velük ( egyenlőre ) hogy nem tudom hogy mit hova kell kössek az egyik egy régebbi a másik digitális és az előlapja kivehető
Segitsegeteket elore köszönöm!
Két adag képet toltok fel egyik az egyik erősítő a másik képcsoport a másik!
Üdv :Levente
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
A másik erősítő!Es végül mindkettő
(#) kadarist válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia!
A csatlakozók: Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Te, ezek nem erősítők, hanem autórádiós fejegységek. ISO csatlakozó van rajtuk, az szabvány, lehet kapni és az autók egy részében ilyen van, vagy átalakítóval ilyenné tehető.
A kazettással az a gond, hogy gyári Opel cucc, a kijelzője az autóban maradt. Így is működik, csak ki kell vakon tapasztalni...

Üdv
Inhouse
(#) DJanosi hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Elnezest hogy újra írok de a régebbi erősítőről lehúztam a védőburkolatot és alatta megkaptam a lábkiosztását!
Gondolom ez mindkét erősítőre vonatkozik!
(#) DJanosi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Hat itt biztos le van írva de meg magyarul is nehéz a szakszavak ismerete nemhogy angolul !Az első képen a linken a 4 és láb az mit jelent mi jön oda?
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Van az alsó laksoron két test és két pozitív ha jól gondolom de a pozitívakat és negatívakat akkor össze kell kötni ?
(#) EcoPityu válasza DJanosi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
IGEN!
Ezek még mindíg NEM erősítők, hanem egy CD-s rádió, és egy gyári OPEL Rádiósmagnó.
Ha veszel hozzájuk autósboltban-elektronikai üzletben-autóhifivel foglalkozó üzletben stb. gyári ISO csatlakozópárt, akkor azokra még fel is van tüntetve a vezetékre, hogy ki kicsoda...
Szín alapján: Fekete -test-GND-kaszni-akksi mínusz stb., Sárga, piros a + 12V (az egyik az állandó, a másik a kapcsolt, fejegységenként változó).
A kék a remote (SONY-t kivéve) az erősítőt, avagy a motoros antennát vezérlő bekapcsolás esetén /+12V/ aktiválódó KIMENET! (általában max 300mA-el terhelhető)
Esetedben egységenként az alsó csatlakozóból ennyire van szükséged.
A felső csati a 4 hangszórókimenet, melyből egyiket SEM SZABAD TESTRE KÖTNI! , csak hangszóróra, mert hídkapcsolású, és így a két kimenet közé van kötve a hsz, egyik vége sem lehet testen!
A két középső a két FRONT (azaz első) hangszóró kimenete, a két szélső a REAR (hátsó) hangszórópáré!

A kijelző nélkülinél előfordulhat, hogy semmi nem fog történni, a bekötés és bekapcsolás után, mert lehet, hogy KÓDOS (azaz belépőkódot, aktiváló kódot kell beütni), és mivel nincs opel kijelződ kéznél, mert a kocsiban maradt, nem látod a "CODE" feliratot, és bepötyögni sem tudod, még ha a kódot ismered is.
Mi felénk egy ilyen kijelző bontóban, 8-10000HUF, annyit nem ér a magnó, tehát : végfok ki, aztán szelektíven KUKKA!

EcoPityu
(#) EcoPityu hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
No srácok!
Nem vettem ám zsákbamacskát!
Dupla táp, oldalanként 4db 50N06, a végfokban 10A 140V-os tranyók (2SA1941 és társa 2SC5198).
Tápfesz: 13,5V-ról 2x35V. Primer bizti 2x40A
12V-os oldalon táponként 2x4700µF 25V, szekunderben 2x4700µF 50V.
Ha már csatornánként a 35-ből 28V kijön, akkor az 20V eff, ami 2 ohm-on 200W! /Nincs túllépve a tranyó 10A-e!/
És akkor 2x hídban tényleg tudhatja a 2x390W-ot, amit ráírtak!
És ismét bejött a 80A-nyi bizti / 800W összefüggés...
(#) emmzolee válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Idézet:
„És ismét bejött a 80A-nyi bizti / 800W összefüggés...”


Akkor 13.5V nál 74%-os az erősítőd ? ?
Csak a tápod hatásfoka lehet annyi. A végfok hatásfoka még benne sincs.

Én azt mondom, hogy 10A bizti 80W kimenő teljesítményhez kell. "B" osztály esetében.
(#) EcoPityu válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Zoli!
Nem kívánok ezen vitázni veled!
Viszont vegyél figyelembe néhány dolgot!:
Azt a 13,5V-ot csak én próbaként juttattam neki...
-Te is tudod, hogy 14,4V-ra adják meg az értékeket.
-Eddig amilyen autóerősítőt láttam, mind a végfok környékén melegedett, és nem a táp résznél, a tápfeteket csak a hőstabilitás miatt teszik bordára, nem azért, mert ők is több száz wattot fűtenek. Ki merem jelenteni, hogy, ha egy hálózati kapcsitáp képes 88-90%-os hatásfokra, akkor egy ilyen jól megtekert trafóval oldalanként 4db 50A-es FET-el, miért ne tudná! (23 mohm-ra nyit 1db 50N06, de legyen 30 mohm, 4db megy egyszerre, és folyjon rajtuk 80A. 30/4=7,5 mohm. P=I2xR, tehát 80x80x0,0075=48W!, ami hol itt melegít, hol ott. Ha ez még rosszabb körülmények közt el is érné a 100W-ot, egy 1000W-os tápnál még mindíg csak 10%, tehát marad 90%! Viszont ez a táp 80Ax14,4V=1152W-ot visz át! Jól méretezett trafóknál a gyűrűmag kézzel fogható hőmérsékletű, tehát ott sem hinném , hogy százwattok mennének veszendőbe...)
-Az a 80A-nyi bizti sem 80A-nél fog elhalálozni, hanem minimum 90-nél!
-És végül utoljára, de nem utolsó sorban, zenei csúcsteljesítményekről beszélünk, és nem állandó színuszos kimenőteljesítményről. Még, ha van is benne némi drumm, de az lecseng, én meg nem szoktam hallgatni db jam CD-ről állandó frekvenciákat , még viccből sem.
Hangnyomás versenyen valóban ezt kell bírnia, és a kábelezés minden cm2-e számít, de zenehallgatásnál, ez azért nem ennyire kötött, ezt be kell látnod

Pityu
(#) Honda130 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Jaj srácok!
Megmondom őszintén, hogy élmény olvasni a hsz-eiteket, mert még ha valamilyen szinten vitának is hangzik, de tele van szakmai véleménnyel. Én ebből tanulok meg minden, annak ellenére, hogy örülök hogy nem látjátok ilyenkor a bamba pofimat, miképp szeretném felvenni a fordulatot veletek legalább megértés szintjén. Más fórumon már fórumoztam sokat, ebből tudom, hogy ami egy fórumon vitának vagy letolásnak érthető, az egyáltalán nem biztos hogy az is. Sajnos hajlamos az ember picit másképp érteni.
Mindegy, hogy vitáztok, vagy sem, most tegyétek félre és biztassatok picit. Tele van már a tarisznyám, hogy az ember mindig kell hogy várjon valamire és nem lehet előbbre lépni semmivel. Azt a nyomorult Crunch erősítőmet csak ígérgetik, hogy mielőbb visszakapom és foglalkozhatok végre vele. Ha a barátom nem lenne a barátom, akkor már rég megmondtam volna neki a magamét. Hiába gondolkodok, hogy milyen hangszórót kötök majd rá, ha egyszer még erősítőm sincs, mert mások ülnek rajta. ... Valahogy úgy érzem, hogy amíg arról volt szó hogy megjavítják az erősítőmet, addig sem volt túl sürgős, de most hogy visszakérem javítás nélkül, mégjobban ráér mindenkinek a dolog. Többet nem adok semmit ismerős kezébe, mert most megéreztem ennek is a hátrányát. Egy idegent legalább gond nélkül elküldhetne az ember a francba, de egy barárot nem veszíthetünk el egy erősítő miatt.
Bocsi a * hsz-ért, de valakinek ki kellett már adnom picit.
Sziasztok!
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Már az előző hozzászólásodnál, amikor írtad, hogy nem nagyon megy ez a visszakapás dolog, akartam neked írni, hogy ez egy kicsit büdös...lehet, hogy van ott egy kis pitty-putty...nem szép dolog találgatni, de vagy rosszabb állapotban van, mint volt, vagy nincs is már meg, vagy meg van javítva és valaki használja...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szép!
Pityukám te olyan süket leszel, mint az ágyú...

Üdv
Inhouse
(#) pinyó39 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Megmérted? Nem vagyunk Istenek nem kell semmit kijelenteni, nem láttál még jól megtekert trafót azthiszem(Celestra, vagy a JBL GTI erősítők trafója azok jól megtekertek).
(#) cajn hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Üdv Mindenki!!

1 számomra nagy problémával fordulok hozzátok.!
Van 1 Boa MF-80 as 4 csatornás 1000wattos erősítőm.
Az lenne vele a probléma amit kb 1 hónapja kezdett el hogy
ha simán feszültség alá rakom (vagyis bekapcsolom) de még az RCA kábel sincs rádugva, néhány perc múlva pattogás hallatszik a mélyládából rendszertelen időközökként. hol hangosabb hol halkabb.

Erre szeretnék valamilyen módón ötletet kapni hogy végülis mi lehet a baja.
Nemrég vettem az erősítőt jól is szól csak pattog és nemszeretnék most másikra beruházni.
Szóval ha valaki tudja saccra mi a baja kérem írjon.
Előre mindent köszi!!
(#) steelbird válasza cajn hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Sajnos, ez pont az a hiba, amit saccométerrel nem lehet megállapítani. Az ilyen jellegű hibák a legrosszabbak. Ez szinte bármi lehet, egy egyszerű ellenállástól kezdve bármelyik tranzisztorig...
(#) pinyó39 válasza cajn hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Azt megnézted, hogy mindegyik oldal pattog?
(#) EcoPityu válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szia!
Szerintem egy kicsit közelebb kéne elhelyezkedned a földhöz!
Te tényleg elhiszed ezt?
6000W High End? Szerintem ezt minden szakmabeli kineveti!
6000W-on mit hallasz te High End minőségben?
A Celestrádat is megnéztem a neten... Attól, hogy ráírták, hogy High End, rétegesen szigetelve van a trafója /csökkentve a csatolást, nesze neked hatásfok/, és ki van öntve valami elasztikus trutyival, már ennyivel jobb is? Valóban el lehet szeparálni a táprészt a végfoktól, és lehet tranzisztoronként 10000µF-ot tenni szűrni közvetlenül a végfokba, de attól ennyivel jobb lesz a mély , teszemazt egy Isobaric Bandbass ládában, amiből alapban egy adott sáv "kúszik" ki a résen?
TÉNYLEG?
MÁR AZT HITTEM, LEMARADTAM VALAMIRŐL...

Ha igazán High End élményt akarsz, akkor ne autóban gondolkozz, és ne tranzisztoros erősítőkön törd a fejed, pláne ne kapcsolóüzemű tápegységgel táplálton!
Úgy öszintén: /Talán én vagyok a legszkeptikusabb az autó HIGH END-el szemben/ hogy ülsz be az autóban 60 fokos szögben (háromszög sarkánál) a hangszórókhoz képest, és hogy állnak rád merőlegesen a hangsugárzók? Hogy biztosítasz megfelelő teret a hangfal mögött, hogy ne legyen irányhallás belőle, hanem térhallás?
Beleülsz a sebváltóba? Nekem fájna!

A JBL-nek amilyen képet csak találtam róla (mert régen egy GTO volt nálam, de nem fotóztam le azt se!), tök ugyanolyan trafói vannak, mint bármely másiknak, ugyanúgy kivitelezve...
Néhány képet csatoltam: Dragster, Rockford Fosgate, stb. Mondd rájuk, hogy gagyi!, ha lehet, egy autóHiFi show közepén, aztán tapasztald a reakciókat!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Folyt köv:

Még egy adag kép...
Az, meg, hogy megmértem-e?
Zenei csúcsteljesítményekről beszélünk, elméleti maximumok mellett, amikor az erősítő kapcsain 14,4V van,és az erősítőház hideg!
Te hogy mérsz zenei csúcsteljesítményt?
Mert az, hogy 1kHz-en ellenálláson mit tud, az mióta mutatja meg, hogy egy hangszórón mit produkál?
Én sem 1kHz-et nem szoktam hallgatni, pláne nem ellenálláson, sem tisztán színuszos hangokat!
Szerinted egy hangszóróra miért kell ráírni 2 féle teljesítményadatot?

A Dragsterem tápját /úgyis csak ama része működik/ a hétvégén megmérem hatásfokilag, és beszámolok az eredményről!
(#) cajn válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Há őszintén mindeeggyik kötöttem hídba kötöttem szimplán de mindeggyik csatornán pattog.
(#) Inhouse válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Ránézésre a kommerszeknél korrektebbnek tűnik a belseje, főleg a 18eFt-os árához képest főnyeremény. Azért elég necces összehasonlítani a JBL GTI és Celestra cuccokkal...

Üdv
Inhouse
(#) Variathor hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
Na sziasztok.Most kötöttem be egy kis erősítőt a kocsimba.Egyszer 120 watt,nem sok de nekem elég.Egy 2 eres 220-as kábelt húztam végig a kocsin(+tápkábelnek).Az aksi és a kábel közé egy 20A-os biztosítékot tettem(ennyi van az erősítőn is).Ez a biztosíték egy villás,olyan mint a biztosíték táblákon van.Lényeg:Ha valami rövidzár lenne,az a biztosíték ugye teljesen elszáll,és nem lesz valami baja az aksimnak??
(#) pinyó39 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Azt hiszem, igaza van tanár barátomnak, nem mén az szövegértés az derék polgároknak. Te kezdtél el kombinálni mindenféléről az egy mondatos hozzászólásomból kiindulva, nekem furcsa kicsit hogy bőszen "HIGH END"-ezel, plusz osztod az észt, hogy mitől nem jó az autós zenehallgatás, előtte meg linkelsz egy "800W"-os MNC-t.
A két említett készüléket azért bátorkodtam említeni mert volt alkalmam szétszedni és megnézni a felépítését. Többek közt az Audison Thesist is amit a Celestrával egyetemben több hétig, hónapig használhattam. A szakmabeliségről meg csak annyit hogy a "wattozós" hozzászólásodat linkeld be légyszi az Index Autóhifi topicba, aztán nézd meg hogy ki nevet a végén? Tudom hogy az lesz a duma hogy ott mindenki h.lye, csakhogy sokuknak otthon is millás lánca (nem a nyakában) van.
(#) pinyó39 válasza Variathor hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Egy rendes keresztmetszetű tápkábellel azért jobban járna az erősítőd (is).
Következő: »»   65 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem