Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   819 / 2493
(#) manson1989 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Most épp nem vagyok otthon, de a hangfalaim 4 ohmosak. Furcsának találnám ha épp mind a kettő zárlatos lenne ugyanis mind a két oldal elszállt.
(#) szamóca válasza manson1989 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Magas áramfelvétel, melegedés utalhat gerjedésre, ezt szkóppal kellene nézni.
(#) manson1989 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Aktív hűtése van és egyáltalán nem is lehetett meleg a hűtőborda mert a bekapcsolás előtt már kb 12 órája nem ment és másnap alig,hogy bekapcsoltam tönkre is ment.
(#) mate_x hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Helló!

Ennél az erősítőnél:Bővebben: Link ,ha kisebb teljesítményt szeretnék(mondjuk 50 W), akkor elegendő kisebb feszültséget adni neki( +-20V), ettől nem lesz rosszabb a hangzása?
A választ előre is köszönöm.

Üdv.: mate_x
(#) manson1989 hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Ja és mindkét esetben elég minimum hangerőn volt.
(#) storm válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Én inkább a bemeneti ellenállást növelném meg, vagy a visszacsatolásban módosítanék inkább.
(#) mate_x válasza storm hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
De ugye a feszültség csökkentő módszer is működik?
(#) havranarpi hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Én eddig asztali Pc-t használtam de most áttértem a laptopra.
az a bajom hogy a pc-n nagyobb hangerőt tudodd leadni a házimozi mint a laptopon.
Nincs valami kis ügyes kapcsotok ami a jelemet elég erőssé teszi és nem vágja haza a házimozit?
(#) reloop válasza mate_x hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
A +/- 20V tápfeszültség esetén célszerű volna néhány alkatrész értékén változtatni. R1,D1,R2; R10,R11,R12. A cél, hogy a felsorolt alkatrészeken annyi áram folyjon, mint az eredeti tápnál.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia! Műveleti erősítő egyszerűen megoldja Bővebben: Link
Tápot tudsz hozzá készíteni?
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ennek mekkora fesz kell?
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Az igazi +/-15V lenne, de megoldható 12V dugasztáppal is.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Akkor bele smd-zem a laptopba és megy majd akkuról köszi
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Egyszeres tápnál ne felejts el a neminvertáló bemenetnek féltápfeszt adni
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Okés
(#) rolitechno hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Szép napot !
Tud valaki valamit erről a kapcsolásról? Úgymond hallotta esetleg már valaki

Kösz Bővebben: Link
(#) highand válasza rolitechno hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Gyakorlatilag megegyezik az RT-ben megjelent gitárerősítővel. Semmi különös, átlagos végfok, sok ilyen van, pl Rotel, stb, nem szabad túlvezérelni.
(#) highand hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Legalább 2,5 V-os LED kell bele, különben nagyon torzít majd.
(#) rolitechno válasza highand hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nemkell ilyen minőségűt inkább kihagynék akkor Amúgy is a B5 után inkább egy A osztályút kéne építeni
Köszi...
(#) steelbird válasza highand hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Idézet:
„D1 is a green LED, and should be a standard type. Don't use a high brightness LED, or change the colour. This is not for appearance (although the green LED looks pretty neat on the board), but for the voltage drop - different coloured LEDs have a slightly different voltage drop.”

Itt sima zöld ledet ír, annak meg 1,9-2V körüli a feszültsége, nem?
(#) szucsip hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Gondolom sokan láttátok már a "Végfokozat TDA2030-al" topik 4. hozzászólását, ami titkovics hozzászólása. Abban van két kép, az egyik kép a TDA2030-ra épülő tápáramvezérelt kapcsolást mutat.

Szeretnék két dolgot kérdezni ezzel kapcsolatban:

A két-két tranzisztor bázisa között van egy-egy kondenzátor. Annak mi a szerepe? Nem rontja a slew rate-et? Nem lassítja a kapcsolás működését? Ha nincs ott, akkor mi történik? Hogyan lehet meghatározni a szükséges értékét?

A másik kérdésem pedig az, hogy van 1-1 dióda a tranzisztorok kollektora, és emittere között. Azt tudom, hogy miért van ott, és nagyon érdekes, hogy a TDA2030 gyári kapcsolásában is ott van. Viszont vannak olyan erősítő kapcsolások (szintén gyáriak, pl.: a TDA2050) , ahol az nincs ott.
Mitől függ az, hogy kell-e oda, vagy sem? Esetleg az integrált áramkör végfokozatában használt tranzisztoroktól (bipoláris, vagy FET) függ?

Jah és a kimeneti RC-tag méretezésénél mit kell figyelembe venni? Az R ellenállásnak mekkora disszipációt kell kibírnia, és ezt hogyan lehet kiszámolni?
(#) gellertt hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Halli Azt szeretném kérdezni,hogy valaki nem-e tud valamilyen jó fajta 100w os erősítőt (ic-és)ahol lehet álltani a bass-ust,és meg egyebeket,és legyen mikrofon bemenetele is.Ajánlatokat várom.Haladó vagyok.
(#) szucsip válasza gellertt hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Üdv!
TDA7293 / STK4048 a javaslatom. Esetleg 2 darab TDA2050/TDA2052 hídba kötve csatornánként. A mikrofonbemenetet minden esetben külön előerősítővel kell biztosítani.

Hangszínszabályzót szintén külön ákval. Jav.: egy régi rossz erősítőből termeld ki, kivezérlésjelzővel együtt.
(#) peter1995 válasza gellertt hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
KEll egy TDA7294 és hozzá egy mic erősítő meg egy hangszínszabályzó.
(#) matyusz hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.
Ez engem is érdekelne ez a kapcsolás: Bővebben: Link
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. Esetleg valaki megépítette vagy tapasztalatok esetleg magyar leírás.
(#) highand válasza steelbird hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Pont ezért írtam a 2,5 V-os LED-et. Ez alatt brutálisan lecsökken a slew-rate.
(#) tunning16 hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
üdv. szeretném tudni hogy kilehet e cserélni egy stk4141 es végfok icét egy stk 4142 vagy 4162-re esetlegesen egy stk4191 re
(#) highand hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok! Olvastam, hogy sok kérdést felvetett itt az erősítők egytelepes táplálása, pontosabban az, hogy vajon a kimenő csatoló kondenzátor mennyi hibát visz be.

A mellékelt kapcsoláson bemutatok egy megoldást az egytelepes kapcsolásra, ahol a kimeneti kondenzátor bele van vonva a visszacsatoló hurokba, így gyakorlatilag lényegtelen milyen minőségűt használtok, csak a szivárgási áram számít.

A kapcsolás arra is példa, hogyan lehet a kapcsolásban található többi fontos helyen lévő elektrolit kondenzátort kiváltani, jó minőségű kisebb értékű kondenzátorokra.

Ez gyakorlatilag megszünteti a kondenzátorok negatív hatását a hangra. A már megépített egytelepes kapcsolásokat is érdemes átalakítani ezzel a módszerrel.

A melléklet cserélve lett a jó rajzra!
(#) peter1995 hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Hello.Kb. egy hete kérdeztem hogy ebben a kapcsolás részben miért melegedhet a két jelőlt alkatrész.Akkor mondtátok hogy mérjem meg az alkatrészeket és hogy a feszültségek megvannak-e.Nos.
A feszültségek nincsenek meg és van egy két gyanús darab.Mivel a dióda félvezető néven létezik annak elméletileg scak egy irényba szabdna vezetni.Viszont a D777 és D778 mind két irányba vezet.Az egyik irányba 521-2-es értéket mutat a másik irányba 1042-3 értéket mutat.Pont akétszeresét.Ezek a diódák halottak?
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Az elrendezésnek a vitathatatlan előnye, hogy a jelútban gyakorlatilag nem található, a jel minőségét befolyásolni képes elektrolit kondenzátor.
Következő: »»   819 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem