Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   2 / 489
(#) damatic válasza Norberto hozzászólására (») Aug 26, 2005 /
 
Asszem egy kicsit félreértettél, és egy kicsit túl is reagáltad.

Volt egy mondatom:
Idézet:
„Azt viszont már osztom, hogy egy csúszógyűrűt könnyebb, gyorsabb lenne rárakni.”
- csak, hogy egyértelmű legyen, ebben arról csacsogtam, hogy szerintem is könnyebb és gyorsabb kivitelezés szempontjából tekercsen átvinni az áramot. Az írásom többi része is azt a véleményemet támasztja alá, hogy jónak tartom és támogatom az új megoldásokat.

Bocs.
(#) Norberto válasza damatic hozzászólására (») Aug 26, 2005 /
 
Az új és jó megoldásokat én is támogatom.

Valóban nem rossz megoldás a csúszógyűrű, de hogy vitelezed azt ki, hogy 2 külön csatornát átvigyél?

A tengely lehet az egyik...és a másik? A másikhoz kell legalább valami erre a célra fabrikált tengely köré simuló, de attól elszigetelt másik "fegyverzet", ami a másik érintkező lehetne...na, ezt kéne kivitelezni valahogy

És bocs a túlreagálásért, béke van
(#) Satterhand válasza Norberto hozzászólására (») Aug 26, 2005 /
 
Hi!

A faterom meg én most keressük a "leghalkabb" megoldásokat.
Vannak ennek is bibéi mert sajna ha a por kosz miatt nem mindig érintkezik tökéletesen ezért valószínű h egy kis kondi kell!
Ha jutottunk vmire akkor szólok!
(#) vicsys válasza Satterhand hozzászólására (») Aug 29, 2005 /
 
Videomagnó fej...
Kisérletek folynak, bár nem én csinálom.

Ha vkit megsértettem a hozzászólásommal, akkor bocs!
(#) source2 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 29, 2005 /
 
Vic

A videófejjel rám gondoltám
Me azzal csak rossz hírekkel szolgálhatok,de ez még nem tuti ,mert most tekercseltem és azzal is az jött ki mint a videófej belső tekercsével - (a ledek alig világítanak, kondit teszek bele nem müxik, kaninjo szerint kevés az áram :? ) na de ezzel a tekercsel is ez a helyzet de akondit még nem próbáltam habár sztem azzal az a helyzet, ugyhogy szerintem elb***tam a bázis panelját meg mostmár a videófej tekercsét is, úgyhogy most szerezhetek egy másik fejet (kb 3 hete nem volt ) Csak azt tudnám hogy mit rontottam el bázison. ja a tekercsekre 9 V adtam kevés lett volna, a huzalozás 0,45 huzal 72 menet +/-3 (forgórész) menet 54 menet +/-3 menet

Na ezek a tuti kérdések??
(#) Norberto válasza source2 hozzászólására (») Aug 29, 2005 /
 
Hát én aztat mondanám neked source, hogy:

1. Kevés az a 9V...12V sokkal jobban passzolna hozzá (De most tényleg komolyan...az a 3V különbség a LED-eknek pont nyitási feszültség lehetne)

2. Szekunder, tehát a forgórész tekercsének menetszáma az legalább annyi legyen, mint az állórész menetszáma, vagy ha lehet, akkor 10%-kal több

Egyelőre ezeket próbáld meg, aztán ha így se jó, akkor jön a további gondolkodás itt a fórumon

DE...addig is egy kalappal
(#) source2 válasza Norberto hozzászólására (») Aug 30, 2005 /
 
Má bocs de 72 54 közül a 72 nekem nagyobbnak tűnik
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Eszembejutott valami!

Egy megoldási mód, hogyan lehet DCF77 által vezérelt propeller clock ot gyártani. Úgy, hogy ne kelljen a tápba bele modulálni a DCF jelet, mivel hogy a forgórészen nem lehet a modul... 1. antennának nem szabad mozognia, 2. nagyon nehéz lenne.
Most ahogy olvastam a Hall szenzor nevét, bepattant, hogy ezaz! Ez kell nekem!
Kell egy elektromágnes, és a forgórészre egy hall sensor! És ennyi!

Vélemény?
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Khmmm....Egy kicsit bővebben, ha lehet!
Azt értem, hogy mágnes, azt is, hogy hall sensor, de hogy lesz ebböl bitsorozat? (arra gondolok, hogy forgásonként 1 impulzus van csak)
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Igen. De viszont többször fordul meg mpenként...
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
No akkor kell egy tekercs (mondjuk relé-é) meg egy olyan hall elem ami 1 cm-ről és ilyen sebesség mellett is üzembiztosan végzi a rá bízott jelsorozatot...(rövid lesz az idő Topi...de ne legyen igazam)
(#) mspike válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Van a linktárba egy terepasztalos megoldás, ahol infra ledekkel azonosítja a vonatokat mikor elhúzz felette, lehet ez pl. ide tuningolni !? Nem ... ? Vagy minden Órába egyszer megáll és összehangolja magát
(#) Topi válasza mspike hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Akár még ezt is meg lehet csinálni. Minden órában megáll egy percre, beszedi a DCFet, utánhúzza magát, és újra indul az óra... Nem is rossz ötlet, és távirányítóval meg azonnali szinkronizálásra tudod kényszeríteni...
Hmmm.. Ez jó...
(#) (Felhasználó 1306) válasza vicsys hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Lenne egy kérdésem. A tranyók a ledekhez feltétlenül kellenek? Mert olyan kis ideig világítanak a ledek, nem bírná el a pic ezt a terhelést?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Szerintem nem...
Meg ha jól megnézed a rajzot láthatod, hogy a vezérlésnél aktív állapot H szintű és a tranyák kvázi invertálnak (gnd-re húzzák a ledeket)
Illetve a ledek tulsó vége nem 5V-on van, hanem a pufferelt tápon. Nem tudom, de én nem kockáztattam, meg szerintem a rövid impulzusok miatt valószinüleg nagyobb áramok folynak...
(de persze ez csak találgatás, konkrétan nem mértem)
(#) (Felhasználó 1306) válasza vicsys hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Mégegy kérdés, a tekercselt trafót nem lehet kiváltani egy sima mezei dc motorral, mert ha egy ilyen motornak elkezdem forgatni a tengelyét, akkor áramot kapok.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Nem igazán értem a technológiai kivitelezést
(hozzáteszem, nagyon leegyszerüsítve: igen használható a mezei dc motor dinamóként...)
(#) (Felhasználó 1306) válasza vicsys hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Majd teszek fel képet, hogy gondoltam.
(#) source2 válasza (Felhasználó 1306) hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
hi

nekem is lenne egy kérdésem (lehet nagy baromság), minden tranyó után van egy 82 ohm os ellenállás (kivéve kék led), azt nem lehetne egy naggyal helyettesíteni a +5V elé?
(#) vicsys válasza source2 hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Nem igazán...
Azért nem, mert a kijelzés változik. Hol ezt, hol pedig azt a csoportot kapcsolja a PIC. Tehát pl. az analóg kijelzés esetén csak az analóg mutatók csoportja megy és a digitálisnál vica-versa.
(na ezt jólmegaszontam)
(#) Topi válasza source2 hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Nem teljesen azért nem jó amit vicsys kolléga mondott. A legnagyobb probláma az, hogy így most mindegyik LED-en ugyanakkora áram folyik = egyforma fényerejük lesz.
Ha egy naggyal helyettesíted, akkor az áramon osztoznak a bekapcsolt ledek.
Azaz kevés van bekapcsolva akkor kivilágítja a lelkét a led, ha meg pl épp az összes be van kapcsolva, akkor meg alig fognak világítani!

nah ezért.

Üdv. Topi.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Eztmondom....(csak így érthetőbb-asszem)
Egy kicsit már fáradt vagyok
Kösz a helyrerakást
(#) source2 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
hi

köszi mindkettőtöknek
(#) Tomi20 válasza source2 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Sziasztok!

Én már régen megépítettem az órát, és működik is, csak nagyon pontatlan, és nem tud rájönni senki, hogy miért.
Eleinte a kapcsolási rajz alapján építettem meg. Kvarc+kondi+trimmer kondi. Ez esetben pontatlan volt, és a trimmer kondival nem lehetett állítani a frekvenciát, és a mérőponton állandóan a helyes értéket mértem. Ezután nagy nehezen sikerült szerezni 20Mhz-es kvarc oszcillátort. Ezzel is ugyan azt csinálja: mérőponton jó a freki, de pontatlan. kb 1nap alatt 3mp késés. Már teleraktam 100nF-os kondikkal az egészet, de nem segített ez sem.
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Idézet:
„Már teleraktam 100nF-os kondikkal az egészet, de nem segített ez sem.”


Elárulom a titkot. A 100 nF-os kondi lehet, hogy segített volna...ha több, akkor lehet, hogy nagyobb valószínűséggel segít. DE...a 100 nF-os kondiknak is van súlya...ami ha pörög...nem is olyan kis súllyá növekedik...és emiatt a fizikai alaptörvény miatt nem lehet egy pontos órát létrehozni

(Lehet, hogy ez hülyeség, de ha a elmétek legmélyére ástok és jóóóó mélyen belegondoltok ebbe...lehet benne valami igazság )
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
A forgási sebességnek semmi köze a pontossághoz.
(álló karnál is megy az óra)
Szerintem a megszakítási rutin okozza a pontatlanságot. Sajna még tényleg nincs konkrét megoldás, de nálam nem volt több a csúszás mint 1mp... :nemtudom:
(#) Tomi20 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
A többletsújnak semmi jelentőssége, mert utánna újra "centíroztam" az órát. Valami megoldást találni kellene rá, mert így nem sok értelme van az órának.
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Van rá megoldás. Azt hiszem, hogy valamilyen módon építeni/csatolni lehet hozzá DCF77 modult. Ez egy olyan áramkör, ami a világidőt veszi; ebből fakadóan elég pontos lesz az óra, ha hozzákapcsolja az ember...óránként többször is szinkronizál...szerintem érdemes lenne ennek utánanézni jobban.
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Egyszerűbb megoldás nincs?
Programban módosítani valamit?
Nem szeretnék új panelt készíteni, mert ez SMD ledes, és nem szeretném kiforrasztani őket, mert nagyon picik...
(#) _JANI_ válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Mentudom, hogy ezzel a PCF8583-as óra és naptár IC-vel mennyire lenne az óra pontosabb. Ha jobb akkor az eredeti propgramba csak egy szubrutint kell betenni, hogy időnként I2C buszon keresztül szinkronizálhasson.
A chipben még 240*8bit ram is találkató és ez szabadon használható.

De a PCF8583 Real Time Clock müködhet úgy is mint egy pontos 1Hz-s órajelforrás...

Forrás: PC bővítő kapcsolások II. 69.oldal.
Következő: »»   2 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem