Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   71 / 197
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

Igen a két szélső a Bridged.

Üdv.: Petya
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!
Nos, már csak azt kéne elérni, hogy a műv. erősítőkön legyen +15V is!
Bekarikáztam a mellékleten, hogy hol kéne mérjél feszültségeket, a kimeneti egymáshoz sípolós testekhez képest.
Az ellenállások egyik végén a +-26V-ot, a másik végén a +-15V-ot kéne mérd!
Hondánál is ez volt!

Pityu

2x volt fatal error a képed feltöltése, így lejjebb kellett butítanom!

400jav1.jpg
    
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

Azért volt fatal error mert 7.5 MB és 4000*3000 pixel a felbontása
Nézem is!!

Üdv.: Petya
(#) EcoPityu válasza M.Béla hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Idézet:
„olyan furán jár a hangszóró (lassan nagy kilengésekkel)”

Ez sajna alacsonyfrekvenciás gerjedés, ami tápellátási gondokból, vagy földhurokból adódhat...
Nehéz ügy leszel, főleg, hogy mint már említettem, retró erősítőről van szó!

Ha mérni szeretnél, akkor azt nézd meg, hogy 12V-ról (direkt nem 13-14V-os járó motor tölt mint állat feszültségről!) elindul-e mindkét táp, /szekunderen ott van-e a feszkó/, és, hogy a TL-ek kapnak-e rendes 12V-ot!

Pityu
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Bár ez most egy kicsit chat-es lesz, de nekem 1,233Mb-ot mutatott az ACDsee! 2Mb alatt meg át kéne menjen!
Ja a tied, az eredeti tényleg akkora, azt nem is tettem volna fel, de már a rajzolás után a paint ekkorára butította, a felbontás maradt! Aztán azt is levettem 2000X tudomisénmekkorára!
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szia!

Az ellenálláson -26V van a zéner egyik oldalán -15V a másikon 0V.
A másik oldalt az ellenállás egyik oldalán +26V van a másikon 0V. a diódán szintúgy.

Üdv.: Petya
(#) Inhouse válasza PPetya hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ha az ellenállás nem szakadt, akkor zárlatos zener, vagy kondenzátor, vagy IC, vagy bármi ami ide csatlakozik... Forraszd ki a zenert és mérd meg, így kiderül, hogy ő volt, vagy valami más azon a ponton a panelon...

Üdv
Inhouse
(#) PPetya válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia!

Az ellenállás nincs megszakadva, rámértem. A diódát kiforrasztottam az viszont erőteljesen sípol. Mára felfüggesztem a javítást és holnap megyek a boltba diódát venni ( ZY15 ), aztán folytatás.

Üdv.: Petya
(#) EcoPityu válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
IMI!
Vazze beelőztél!
Én akartam megjavítani!

Kiegészítésként, hamar , még mérés nélkül is megállapítható lett volna, az ellenállás épsége,: HA melegszik, jó!
Amúgy valóban valami zárlatos a zénerrel egy körben, ami IMI által már fel is térképeződött! De szerintem a zéner az!

Pityu
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Akkor már meg is van a hiba!

Hajrá!

Pityu
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Bocs, ezek szerint ez még nekem is megy!

Üdv
Inhouse
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szia!

A zéner-rel egy körben volt a felrobbant 100µF/16V -os kondi amit kicseréltem 100µF/50V -ra amit már a legelején is írtam. Szóval szerintem a felrobbant kondi okozta a zéner halálát, vagy a zárlatos zéner a kondiét.
A lényeg az, hogy közeledünk a végeredményhez reményeim szerint.

Üdv.: Petya
(#) PPetya válasza PPetya hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia!

Kicseréltem a zénert de nem kaptam csak 1,3W-ost 2W helyett. szólni szól de torzít .
Ez vajon mitől van?

Üdv.: Petya
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia!
Nos, itt jön a neheze!
Ellenőrizted, hogy most megvan-e a +15V?
Az a baj, hogy szerintem, az elkó pukkod, /mint már írtam/ bizony túlfeszültségtől volt!
Csak az nem fér a fejembe, hogy a zéner, ha felereszti a feszültséget (ha teszemazt szakadna), amitől az elkó pukk, akkor utána, hogy tud zárlatba menni?
Szóval az a bibi, hogy a zéner-zárlat előtt lehetett ott egy plusz tápfesz (+26V), ami a műveleti erősítőidet bizony tönkrevághatta!

Innentől , ha a végfok jó egyáltalán (mindkét csatorna torzít?), akkor bármely, vagy akár minden műveleti erősítőnek kakukk!
Az is igaz, hogy néhány száz forintból megvan a csere...
Ha szkóppal, vagy másik erősítővel végig tudnád nézni, avagy hallgatni, akkor kiderülne, hogy az IC-be bemegy-e a tiszta hang, és ott torzul-e el, mert akkor egyértelműen IC!
Vagy cseréld ki őket, és kiderül! / Én mindíg a legutolsó esetben mondom ki a halálos ítéletet egy alkatrészre.../

Pityu
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia!

Igen megnéztem, +14,47V; -14,11V mindkettőn. Ezt én sem értem, hogy miért ment zárlatba...Mindkét csatorna torzít, bridge üzemmódba pedig jobban. Most lépett fel a felszereléshiány, ugyanis nincs szkópom, úgyhogy csere mindkettő műv. erősítőnek. Jelentkezem ha sikerült a csere.

Üdv.: Petya
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Még az előző hsz-hez: Műveleti erősítőt mennyire célszerű IC foglalatba tenni?

Üdv.: Petya
(#) Honda130 hozzászólása Máj 24, 2011 /
 
Srácok! Meg szeretném kérdezni a véleményeteket erről az erősítőről. A márkát sosem hallottam, de ez nem biztos hogy jelent valamit. 8000-ért lehet hogy hozzá tudnék jutni, ha akarnék. Nagyon szép állapotú megkímélt darabnak látszik. Szerintetek?

http://amp-performance.de/403-ESX-Signum-SX-4100.html
(#) oregtamas0202 válasza PPetya hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Üdv !
Autó erősítőnél nem ajánlom ! Örök rázkódás és nagy hőfok külöbségek miatt.
Öreg T
(#) pinyó39 válasza Honda130 hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Itthon nem forgalmazzák a márkát minőségi termékeket készít, ez az "alap" kategóriás készülékük, ha jól megnézed ők kapásbol duplázzák már itt is a végtranyókat. Válság ide, vagy oda 8-ért lopás megvenni.
(#) pinyó39 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Foglalatja válogatja, kb 15 éve az első aktív ládámba én is foglalatokkal raktam be az IC-ket , optókat és még a cimborám nem mondta hogy megmakkant volna, DE akkoriban csak olyan rendes ipari aranyozott Swissmade foglalatokat lehetett kapni, nem a kereskedőbarát kínai alkatrészeket. Most már én is leforrasztom az IC-ket az a biztos.
(#) EcoPityu válasza Honda130 hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia!
Annyiért nekem is kéne!

Pityu
(#) Inhouse válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Idézet:
„kapásbol duplázzák már itt is a végtranyókat”

Meg a tápot... jó kis cuccnak néz ki, ha alap, ha nem...

Üdv Inhouse
(#) Honda130 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Szerintem sem lehet olyan túl rossz erősítő, mert én is azonnal láttam, hogy minden duplán van benne. Lehet szemezek még kicsit vele és előbb-utóbb megveszem. Sziasztok!
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!

Műveleti erősítő cseréje megtörtént. Mindkét csatorna torzít változatlanul. LP állásban nem is szól egyáltalán, Flat módban úgy ahogy torzításmentes, HP állásban torzít ( Eddig is HP állásban volt. )

Üdv.: Petya
(#) EcoPityu válasza PPetya hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!
Alul láttam még egy SIL tokozású /single in line "egysoros lábú"/ IC-t is, azt is kicserélted?
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia!

Nem azt nem cseréltem. Egyébként nem is kapható már Üdv.: Petya
(#) PPetya válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Az előző hsz-hez még: Csak a 2 db TL074CN típusút cseréltem.
(#) JSandor hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok!!

Adott egy Pioneer GM-920 -as autó erősítő, az lenne a kérdésem hogy, ez az erősítő áthidalható-e ?
(#) emmzolee hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Javított már valaki Alpine MRD-M1005 erősítőt? Esetleg kapcsolási rajz van valakinek?
Nem ismerem ki magamat rajta, mert nem két oldalas a nyák, hanem több rétegű.

Kössz.
(#) zseti72 hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Hello,van egy Jbl gt5-650 c 50 w rms,150 max és egy Kicx stc 6,2 80 w rms 160 max teljesítménnyel.A kérdésem az,hogy milyen erősítő lenne alkalmas a hajtására?Lenne lehetőségem egy Mac Audio mpx 4000 vagy egy jbl gto 4060 kedvezményes vásárlására,de nem tudom melyiket vegyem.Sok rosszat mondanak a Mac-ről állítólag a teljesítmény töredékét tudja ténylegesen.A Jbl 340w max a Mac 1000 w max azért ez jól hangzik.Help!!!
Köszönettel,Zseti72
Következő: »»   71 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem