Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   748 / 1672
(#) Moderátor hozzászólása Ricsi89 hozzászólására (») Máj 30, 2011
 
Nyákos topikba tessék átmenni a nyákolással kapcsolatos témával!

Ez a ki mit épített!
(#) Bari- hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok

Régóta nyomon követem e témát, melyben sok szép megépített áramkört lehet találni. Végre én is készítettem olyat amit bátran mutatok meg nektek.
Párom szülinapjára készült egy RGB sólámpa, az eredeti áramkör egy Ikea Lamp Mod-ból való, 16F628A helyett sima 628-at használtam mert az volt itthon, az üzemmódváltó dipkapcsolók helyett itt a hobbielektronikán található kapcsolást Kapcsolást építettem meg smd-ben 6 példányban. A nyák fotózással készült dry fóliával, a lötstop réteg sajnos nem lett 100%-os ez volt az első ilyen próbálkozásom, de használható, valószínű túl melegíti a nyákot a laminálóm, az alkatrészek feliratai vasalással készültek. eredetileg egy üveg vázába épült volna az áramkör de sajnos 3 váza eltörése után a sólámpa mellett döntöttem mivel üvegesek sem vállalták a váza aljának kifúrását. A dobozolás 2 réteg 18mm-es rétegelt lemez az alja pedig 4mm-es rétegelt lemez, a belső részt felső-maróval alakítottam ki. A gombok körüli lemez egy epoxis nyák amiből ki lett marva a feliratok helye és fekete lakkfilcel festettem be, majd lecsiszoltam a felesleget és políroztam a lemezt. A tápegység egy szétbontott 5V-os kapcsolóüzemű dugasztáp.
A bekapcsolás utáni működésről készült egy kis videó is amit feltöltöttem a Youtube-ra.
Végül pár kép:
(#) Bari- válasza Bari- hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
És még pár kép, mert ez előzőbe nem fért bele minden.
(#) storm válasza Bari- hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Te *** tős
(#) janikukac válasza Bari- hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Ez pro! Mit használsz pontosan, amitől zöld lesz a panel? Milyen lötlackot?
(#) Bari- válasza janikukac hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Köszönöm :worship:
Octamex-es lötstop fólia, nemrég volt fólia rendelés az octamextől a fóliarendelés topicban, akkor rendeltem belőle.

Bari
(#) fkenny válasza Bari- hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Te *** tős nagyon jó lett
(#) sikolymester hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Kipróbáltam az új Samsung ML-1685W nyomtatóm.

Készítettem egy próbapanelre felszúrható Atmel AT90Usb162 nyákot. Az ötletet a Teensy board adta nekem.

Elsősorban a nyomtató képességeit akartam dokumentálni. A NYÁKot vasalásos technikával készítettem, TN 150-nel martam.

Beszéljenek a képek.
(#) hackerfish válasza sikolymester hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Jó lett, csak a nyák szélei olyanok mint az ökörpisi
Még kiigazítod, vagy ez már a végleges?
(#) Frankye válasza Bari- hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Ez igen, a Tőled megszokott profi minőség!
(#) Ricsi89 válasza sikolymester hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Egy kissé kilapultak vasalás után a vékony vonalak. A nyomtatás utáni képen még van bőven hely két vonal között, vasalás után meg már majdnem összeérnek. Van még mit javítani a technikán.
(#) MolnarG válasza sikolymester hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
A panel körbevágása kicsit szinuszosra sikerült .
(#) sikolymester hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
A panelt a végleges beforrasztás után vágtam le olyan keskenyre amilyenre csak tudtam. Ily módon a próbapanelre felszúrva nem takar majd el feleslegesen lyukakat. Az, hogy kicsit sztochasztikus lett elismerem, de engem legkevésbé sem zavar.

Néhány vezeték csakugyan kilapult a vasalásnál. Valószínűleg többször küldtem át a laminálón a kelleténél.
(#) sikolymester válasza sikolymester hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Hmm, most nézem, hogy sikerült valahogy eltorzítani azokat a képeket, ahol kettő kép van egy jpeg-en. Tegnap nem tűnt fel, amikor feltettem, de most eléggé szemet szúr. Valami úgy látszik kisiklott a fotóboltban.
(#) patexati válasza sikolymester hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Szia! Elsőre nem rossz!! Javasolom vedd vissza a hőfokot és hígított gyorsmaratóban marasd elő a nyákot és jól mosd le úgy sokkal jobban tapad nem folyik meg, Kivágás,kicsit nagyobbra kell vágni mint a kontúrvonal majd dörzsvászonon letolni a méretre.. Laminátorral még spécibb lehetne nézz be Ide ha van kedved profi szintre lehet emelni a gyártást olcsón
(#) janikukac hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Sziasztok! Kész lett az 1. és 2. normálisan, és most már mondhatom, profi minőségű nyákom.

Az egyik egy smd-s 555-s villogó lesz, de még csak az IC van benne, a másik pedig a WLPT-s programozóm.
A programozót nem tudtam kipróbálni, mert nem az a fütyis csatlakozót kaptam, amelyiket rendeltem. Erről ennyit.

Remélem Vicsys látja, meg Zoli_bácsi, mert a videójából sok mindent megtanultam.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Azért azt a drótokon csüngő nyolclábút nem nevezném profinak. Egyébként gratulálok sokat fejlődtél.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Jó, majd változtatom.
(#) bbalazs_ válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
A NYAK valoban szep munka. Szerintem buszke lehetsz ra. Szoval csak igy tovabb!
Kulon kiemelnem, hogy vegre valaki - kezdokent ma'r - veszi a faradsagot es kitolti az ures reszeket a vonalak kozott, nem pedig lemarat 10x10cm-t ket vonalert kozepen es utana sirankozik, hogy alamart
(#) janikukac válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Hehe. Köszi !
(#) sikolymester válasza patexati hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Köszönöm a tipped a hőfokkal kapcsolatban, mindenképpen kipróbálom a következő NYÁKnál.
Egy laminálom pedig van már. Amint vége a vizsgaidőszaknak az lesz az első, hogy átépítem szabályozható hőfok és sebességűvé.
(#) mrobi hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Ma készítettem egy mini LED-testert. Jumperel tudom állítani az áramerősséget. Van rajta 1mA-eres állás ekkor egy jumper sincs rajta. Utána 5 10 20 30 50 mA-es állások vannak. Plusz van még egy jumper azzal rudom ki-be kapcsolni. Az egész egy 9V-os elem méretű. Csinálnom kellett az elemre egy kis zoknit mert az elem rövidre zárta a nyákot. Ezt a zoknit ponyvából csináltam. Jöjjenek a képek:
(#) Dániel X válasza mrobi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Üdv!
Szép munka. Esetleg a kapcsolás publikus?
(#) mrobi válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Köszi. Itt a kapcsolás:

ledtester.PNG
    
(#) Dániel X válasza mrobi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Köszönöm. Saját tervezés?
(#) mrobi válasza Dániel X hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Interneten találtam és bővítettem. Mert ott csak 20mA-re volt beállítva.
(#) David.zsombor válasza mrobi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ötletes gratulálok.
(#) psychodaddy válasza isamisa hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Nagyon jo csak ekkora hutobordara nincs szukseg nekem negyedekkorak vannak de nem melegszik egyaltalan de viszont igy jol nez ki
(#) bankimajki válasza psychodaddy hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A dátumot figyelted.
(#) Mybuster válasza mrobi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
de jól néz ki!! Ügyi
Következő: »»   748 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem