Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   746 / 1675
(#) Vacok válasza interferi hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia!
Nekem is van egy hasonló orosz motorom, én is akartam belőle panelfúrót csinálni, de nekem alacsonynak tűnik a fordulata, legalábbis nekem az volt. Én 12V-ról járattam, neked hány V-ról megy?
(#) interferi válasza Vacok hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!
Én 24V ról használom. Tipusa ДПР-32-Ф1-13 .
(#) l48 válasza Vacok hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
A motor egyébként 27 V-os (Szovjet haditechnika) a fordulata pedig hobbi nyákfúróhoz ideális.
(#) vicsys hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Életemben először próbáltam ki a forrasztás gátló maszk készítést nyákra, gondoltam megosztom veletek a végeredményt. A következő biztosan szebb lesz.
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
És mi lesz ebből? a stethoschope-ot nem az orvosok szokták használni hallgatózásra?
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ding, ding, ding! Ön nyert! Ez az, csak elektronikus és mikrofon kapszulával működik. Előnye, hogy könnyen lehet hangfelvételt készíteni a kimenetéről... (Még mielőtt valaki kérdezné: Nincs benne PIC és nem óra!)
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szóval végülis ez egy hangfelvevő készülék álnéven
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Háááát, tulajdonképpen az is meg nem is. Inkább egy kihangosító. A szívhangokat és zörejeket csak az hallja akinek a fülében van a sztetoszkóp. Így elég nehéz elmagyarázni egy orvos tanoncnak, hogy mire figyeljen. Ezen kívül még ledekkel is visszajelez... Valahogy így képzeld el. Ha elkészül teszek fel képeket.
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Mindíg csak a legjobbat és a legkomolyabbat mindenből
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok.Lassan, de biztosan készül az erösítőm.Képek ITT
(#) vicsys válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szép letisztult minimalista stílus. Bárcsak a hangja is ilyen lenne!
(#) emersys hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Sikerült már-már szinte készre szerelnem teljesen a végfokot!
2Db Sűlyesztett Xlr -re még várok és azt hiszem készen is vagyok vele
A végfok tejesen üzembiztos állapotot mutat még 2ohm-s folytonos terhelés mellett , bár a túlvezérléskorlátozóját, a kivezérelt 3/4 hangerő után már leold.
Biztonsági okok miatt csináltam így.
A hangja engem lenyűgözött, aztkell mondjam a jlh-s erősítőmnek nincs ilyen térhangzása..a feszülős telt mélyekről nem is szólva.
Bár +-80V mellett elég lineális a működése :yes:
Pár adat róla : 517W a sinus-os kimenője 8.17 Ohm-n
2Db 800as toroid van bent.
8x10.000µF kondival, ami az alaplap alatt helyezkedik el, a 2toroid közt.
NJM 2068-d aktív előfok, oldalanként.
A DDC valamivel 700felett van
Védelmek: Túlvezérlés korlát (egyben áramkorlát is) koppanás , túlmelegedés, lágyindítás ..stb.
6pár MJL 3281A (és komplementere) tranyó van oldalanént bent,és +1 ami a meghajtó, (ez esetben nem darlingtonos a meghajtója)
A feliratozás és még pár esztétika hátra van..de ami késik nem műlik!
Képek : Itt
(#) tsanyesz válasza emersys hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Nagyon szép kívül, belül.
Bár nekem a piros részek piros mivolta nem túlzottan tetszik viszont amúgy korrekt. A potmétergombok miből készültek?
A keretre mi szükség van? Stabilitás?
(#) emersys válasza tsanyesz hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia.
Nos, igen az eleje még nyers formációban van egyenlőre.
A feliratozás, és még pár esztétikai újítás majd rendbe hozza, és akkor a piros mivolta is helyre fog állni..
Igen, stabilitás céljából egy szögvas keretet csináltam neki, mert abból indultam ki ,hogy mivel az alja egy 2mm-alul emez, ezért nem tartottam kizártnak, hogy esetleg a 10ik lépés után kiszakadna a 2db (darabonként 7kg) toroidoktól.
Mellesleg így nem cseklik nyeklik, hanem tisztességesen meglehet fogni és vinni, ha úgy adódik. :yes:
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Jelentem, jól vizsgázott a maszk. Pákával (210°C), nem tudtam átégetni. Körömmel nem kaparható. A szike és csavarnyúzó tudta bomlasztani csak. Hozzáteszem, csak vékonyan fújtam le P20-szal és süthettem volna még egy kicsit. (Azért lett egy picit matt, mert áttöröltem gyantás alkohollal.)
A berendezés is jól működik.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hát igen. Ez a tőled megszokott magas színvonal. De hát sehol egy óra. Micsoda dolog ez?
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Vic-minőség! :kalap:

A ledek mit jeleznek vissza?
(#) vicsys válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Köszi!
Tudod: több nap, mint óra... (Sajnos nincs időm befejezni a IV-18 csöves órámat, pedig nagyon szeretném már látni becsövezve.)
@Abukodonozo
A fel és lefutó éleket. Szívdobbanáskor egymást váltva villannak fel.
(#) nagy hoho válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Valamikor réges- régen /lány koromban/ műszer előlapok feliratozását készítettük P20-al
(#) lidi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
De van ott óra, a ketyegő, amit vizsgálnak vele
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Haló... Ez a ki mit épített...

Köszi! Át is pakoltam őket ide:Bővebben: Link
(#) vicsys hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Untam már, hogy az új UV csöveimnek nincs automatikus időzítője és nekem kell a telefonommal a kezemben a levilágító mellett strázsálni 15 percig. Gyorsan összeszegeltem egy kis PIC-es kapcsolást, lyukraszteres panelon. Fénnyel hanggal visszajelez és relével kapcsolja a csövekre a 230V-os hálózati feszültséget. Másodperces villogással jelzi, hogy üzem közbeni állapotban van.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Jó lett ! Nekem is készülnek a paneljaim. Remélem sikeres lesz. Vettem még 110 ellenállást, 30 kondit, PIC-et, stb alkatrészt.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Na végre óra. Szokás szerint ez is szép, bár panel sem készült hozzá.
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
15 perc? Nem sok egy kicsit?
(#) bmajor hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Hello!

Építettem egy hibrid fejhallgató erősítőt. Már majdnem hallgatható, még kell egy nem kontaktos jack aljzat, meg a tranzisztorok munkapontját kell még belőni, hogy tiszta A osztályban működjenek. Jah meg egy gomb kell a potira, meg belül a sárga kábeleket feketére cserélni, meg valami szebb lábat kell még csinálnom.
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
(#) Abukodonozo válasza bmajor hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Egész jó lett, nekem tetszik!
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
P20-al 4,5 gyári panellel 8 percet szoktunk világítani. Eddig teljesen megfelelt így... na majd azért kipróbálom hosszabb idővel. Maszk fólia szimpla vagy dupla?
(#) (Felhasználó 20218) válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Én gyári lakkozottat szoktam venni, kerek 5 perc levilágítással tökéletes szokott lenni. 2db 8W-os cső van kb 10cm távolságra egymástól és 4-5cm-re a paneltől, beépítve egy rossz scanner házába.
Következő: »»   746 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem