Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   367 / 431
(#) Doky586 válasza varszegimarcell hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Melyiket..? Mert lehet hogy nekem is szükségem lesz ilyenre. 2,54-es osztású de nekem nem kell 20db.. Fűrészelni meg ígyis-úgyis kell a két végét, hosszúból kényelmesebb.

Jelenleg így használom: (KÉP)
Csak két alkatrész kell hozzá és a gyári RF kábel túlvégén lecserélni az RF dugót sárga RCA-ra..

Persze az RGB jpbb lenne.
Régen ez volt a PC-k ISA csatlakozó aljzata, de nehéz kiszedni az ősi gépekből.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2019
(#) Antauri hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Hol tudok beszerezni 16x12x3mm idler gumit?
Minden segítséget köszönök!
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Üdv
Van egy hp laserjet 4 plus nyomtatom. És elakadtam egy picit. Nincs hozzá nyomtatókábelem.És szeretnék hozzá venni.

Serial csati sajnos nincs vagy nincs kivezetve(alaplap asus n13219)
Parallel csati. Van egy magenta színű hosszú csatim. Nyomtató ikon a fémbe nyomtatva. Ez kellene?
Elvileg van usb-s is. Csak nem tudom működne e.
Tudnátok segíteni hogy ne hülyeséget vegyek meg?

Előre is köszönöm a segítséget
(#) Hp41C válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 9, 2019 / 1
 
Centronics Paralell port kábel:
HeStore, Alsa
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) antikzsolt válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Ez működhetBővebben: Link?
Ezért nem kell postát fizetnem. Sőt arra megyek holnap.
(#) janigel válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 9, 2019 / 1
 
Megpróbálhatod az USB-LPT átalakítóval, de valószínű hogy nem lesz jó.
Hp41C válasza a jó, az biztos működik.
A te boltodban
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) antikzsolt válasza janigel hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Akkor nem veszek usb-st. Bár szimpi lett volna mert könnyedén lehet áttelepíteni ha úgy hozza a sors Köszönöm mindenkinek.
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Hello! A lényegről nem írtál: A OP rendszeredről...
Bár, ha jól látom, a hivatalos illesztőprogramok hozzá 2002-ben születtek.
Ismerőseimnél működött USB átalakítóval...de az már régen volt (Windows XP).
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Jelenleg win 7 figyel a gépen. Most próbálom ráerőszakolni. Ha nem megy akkor megfontolom egy másiki oprendszert feltenni egy nem használt lemezre. .
(#) mikrodigit válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
A win7 ismeri a HP laserjet 4 nyomtatókat, de alapban az ilyen régi típusok nincsenek a listán.
De ha a telepítéskor a Windows Update gombra kattintasz, akkor betölt egy bővített listát, amiből már ki tudod választani - lásd a képen.
Tudtommal csak LPT porton működik, olyan kábelt szerezz hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2019
(#) antikzsolt válasza mikrodigit hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Szia. Megpróbáltam keresni de sajnos nincs a listában. kicsit megakadtam. Hamarosan írok a számítógépes alforumba hátha tudnak segíteni. Nem akarok tovább offolni.
(#) mikrodigit válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
A képen már a Windows Update gombra kattintás után letöltődött lista van, ezen ott kell szerepelnie. Én 2 éve telepítettem utoljára a win7-et (32 és 64 bitest is), akkor még ez így működött.
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
"Win 7" ...tudod te hányféle változat létezik belőle? Nyolc...? Te melyikre gondolsz? Én a másikra, Mikrodigit meg talán a harmadik-félére (ő sem írta le a verzióját).
(#) mikrodigit válasza uniman hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Ezen ne múljon, az enyém:
Windows 7 Professional, 32 bit, magyar, SP1, 6.1.7601 és van egy hasonló 64 bitesem is.

Mindkettőre fel van telepítve (a fentebb említett módon) HP LJ 6L nyomtató, ami sokban hasonlít a 4-esre és kifogástalanul működik.

Gondolod, hogy a nyomtató telepítésben különböznek az egyes verziók? Végül is, minden lehetséges. Azt is el tudom képzelni, hogy a MS ezt a lehetőséget utóbb megszüntette, kitelik tőlük.
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Időközben már sikerült feltelepíteni és működik szépen. Köszönöm mindenkinem a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2019
(#) Peter65 hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Olyan alumínium+műanyag fóliát keresnék, ami az árnyékolt kábelekben szokott lenni (talán al-mylar a hivatalos neve). Viszonylag széles, kb. 5cm-es kellene.
Egy templom hangosításához kellene a mikrofon kábeleket a falban lévő csövekbe behúzni, és még tennék rá egy külső árnyékolást az egészre, ha sikerül találnom valamilyen megoldást elfogadható áron.
Az alufóliával, az öntapadós alumínium szalaggal az a bajom, hogy nagyon gyenge, sérülékeny, könnyen elszakad. Nem szeretném, ha begyűrődne a csőben bent.
(#) csjoki válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szia! Kábel árnyékoló harisnya néven keresd, létezik műanyag és fém kivitelben.
(#) Gafly válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Vagy inkább profi/hangosításhoz való cuccokat kellene használni...
(#) elektrorudi válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Az alumínium fólia annyit ér hangfrekvencián, mint halottnak a csók. Jóminőségű hangfrekvenciás árnyékolt kábelt keress. Ebben acél harisnya van, ami kívülről vagy rezezve van, vagy ónozva. Stúdiótechnikával foglalkozó boltokban jó eséllyel kapsz.
Arra is figyelj, hogy a gyengeáramnak külön védőcső kell, az erősárammal nem húzható azonos védőcsőbe. Ha ez evidens volt számodra, akkor bocs.
(#) Peter65 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
Hát igen, a költségek minimalizálása a cél.
Ezt az alumínium fólia problémát nem értem. Bár nem vagyok hangosításban dolgozó ember, már régóta használok alufólia árnyékolású vezetékeket, és soha nem tapasztaltam semmilyen problémát. Persze ez nem stúdiótechnika, se nem csúcs hifi cucc.
Igen, külön védőcső van.
(#) Gafly válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Templom esetében (2019 évet írunk), költség nem lehet szempont.
Az sem, hogy külön csőben megy.
Mi a kérdés?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Na na, nem mindegy milyen templom!
(#) Peter65 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
A kérdést már leírtam az elején, de akkor mégegyszer:
Olyan alumínium+műanyag fóliát keresnék, ami az árnyékolt kábelekben szokott lenni (talán al-mylar a hivatalos neve). Hol lehet ilyet venni?
Hogy kinek mi a drága, azt hadd döntse el mindenki saját maga. A csatornába behuzandó összes árnyékolt vezeték ára 500Ft/m alatt van, ehhez képest kicsit soknak tűnik az árnyékoló harisnyára több mint 1000Ft/m-t költeni, csak mert szeretnék egy plusz árnyékolást. 1-2 méternél nyilván nem foglalkoznék vele, de több mint 40m-ről van szó (a csövezés olyan amilyen, elég sokat tekereg a vezeték).
(#) pucuka válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 1
 
Én csak azt nem értem, mi szükség a többlet árnyékolásra. Talán a rendszertechnika hibáit kéne palástolni? A több mint 40 m -en szimmetrikus árnyékolt normál szintű (1,55 V) hálózatot kell használni, és akkor nincs szükség többlet árnyékolásra.
(#) Doky586 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 15, 2019 1 /
 
Templom esetében valaki mindig imátkozzon hogy ne recsegjen a hang..
Ez minden problémát megold.
(#) Peter65 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Csoportkábeleknél van aki tesz be ilyen többletárnyékolást. Egyenlőre nincs probléma, de betenni most lehetne a többlet árnyékolást.
(#) attila1 hozzászólása Aug 17, 2019 /
 
Sziasztok!! A mai napig volt egy nekem éppen megfelelő BT fejhallgató.Telefonról jól szólt,a hívásokat is jól lehetett kezelni vele.Ma 5 perc zenehallgatás után elkezdett búgó-pattogó torz hangot adni.Szétszedtem,és egy AC18AP 1P536-25F4 típusú ic forró volt. Ilyen ic-t nem találok,bár ha lenne is,a másik levétele után nem biztos,hogy az újjal megszólalna a füles. A kis kínaiak mindent gyártanak,talán ilyen panel is lenne valahol.13$ volt a füles.Tudom,most azt gondoljátok,hogy inkább vegyek másikat.Igazatok van,de abban nincs kihívás
Lenne ötletetek? Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) rockersrac válasza attila1 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Rossz hírem van: konkrétan ez az egész bt fejhallgató lelke. Szóval nem igen hiszem hogy kapsz ilyet. Ha kapsz is, akkor is szerintem ,,üresen" mert biztos van benne valami firmware féleség.
(#) attila1 válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Szia!! Hát pont ilyet nem is találtam,illetve az ic-n lévő kód utolsó 3 karaktere nem passzol. Próba képpen rendeltem pici BT audiópanelt,amit egy kolléga linkelt nekem. Azon majdnem egyezik a típus száma. Persze lehet,hogy jó lesz,de lehet,hogy nem. Meg persze egy forró levegős smd alkatrészek leszerelését segítő szerkezetet.Ez máskor is jó lesz. Aztán majd meglátjuk,mi sül ki belőle...
(#) DannyTorrence hozzászólása Aug 23, 2019 /
 
Üdv

Hol kapható stepdown transzformátor (240-ről 220V-ra)? Régi hardverek biztonságos teszteléséhez kell, szóval maximum 200W teljesítmény elég. Gyári, azonnal használható változatra gondolok.
Következő: »»   367 / 431
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem