Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   388 / 432
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Pár éve még tele volt az AliExpress ilyen termékekkel, de mára kiment divatból. Meghajtót még lehet kapni, de házat most hirtelen nem találtam.
Egy régebbi tranzakció alapján valami mégis sikerült. Mostanában egyre kevesebben foglalkoznak ilyesmivel.
Akkor már a LED is belefér kínai rendelésbe. Mielőtt belevágnál, nézd meg, hogy rendesen tud-e hűlni, amit csinálsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Hát de úgy gondoltam, hogy a LED a lényeg, ahhoz meg van adva, hogy hány Wattos, akkor ahhoz annyi vagy nagyobb Wattosra való hűtő kell, meg csavarok a rögzítéshez, azon belül olyan, amilyen lámpát akarok, abba tükör, üveg, vagy búra, a másik végébe a táp, és a foglalat, és ez így összecsavarható. A LED is belefér, de mondjuk én múltkor kinéztem ott egy 97% CRI-s 41W-ost 4klm 2700K, 1,17A 35V 120° Aliexpressen meg az előbb néztem egy állítólag táp nélkül is bedugható vöröset, ami 620-630nm, amire ha rákerestem itt narancssárgát mutat. Szóval nekem azért kéne olyan amiből össze tudom rakni, hogy olyan legyen, amilyen nekem kell. Nem azért, mert jobban szeretem én összerakni. Szóval így már nem fér bele, hogy ha nem kell az a LED.
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
A leggazdaságosabb (eddigi tapasztalataim szerint) az 1W esetleg 3W (130-140 Lm/W) LED alapú megoldás.
Az emberi szem tökéletlen. A monitorod kalibrált?
4000 Lm? ehhez már napszemüveg kell egy átlagos lakásban.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Végül az általad mutatott dobozba ilyen csatlakozót rendeltem.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
36W-os 2160lm-es 5500K-es stúdió kompakt fénycső még a kis szobában is kevés. Szóval még itt sem vakulok meg kettőtől, hátmég a nagyobban. De még a fürdőszobában sem vakulok meg tőle, ami durván 2*2*2,5m.
(#) Profisixx hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Jó estét! Lehet nálunk ilyen csatlakozót venni?
(#) Bakman hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Tiszteletem!

A mellékletben látható távirányítóhoz (autó, központi zár) lehet kapni valahol burkolatot? Igazábol a gumi belső rész is elég lenne, az ette meg az idő vasfoga. Ennyit tudok róla, mint ami a képen is látható.
(#) kitartás válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Szia!
Nem látszik hogy mihez valósi. Én alfa 156 hoz az alin kaptam komplett kulcs házat (minden passzolt bele) kb aprópénzért.
(#) Bakman válasza kitartás hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Opel Astra, talán 1997-es. Gyaníthatóan ez nem gyári tartozék. Még csak hasonlót sem találtam.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Nem, mert az a riasztóé, amit utólag raktak bele. Annak van ajtónyitó funkciója.
Nekem 93 -as volt, és én szereltem bele a riasztót.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) bbb hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Sziasztok!

Tömör alumínium tömböt kis méretben (40*40*100mm) hol lehetne kapni? Amit neten találtam, ott komplett szálat adnának, viszont annyira nincs szükségem, felesleges pénzkidobás lenne.
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Feb 1, 2021 / 1
 
Esetleg Bronzker-t kérdezd meg (Lomextől nem messze)
(#) gadam69 hozzászólása Feb 2, 2021 /
 
A téma szerinti készülékhez Roadstar HRA-1320 US Rádió, MP3 lejátszó (Kép)
keresek forgókondit! Ez egy 4 cellás forgókondi, cellánként trimmerrel. Érdekelne a forgó kondi értékei, gondolom a forgók egyforma értékűek és a trimmerek is! Tehát forgó, pl. 0-300 pf, Trimmer pl. 0-30 pf. Ha valakinek lenne hozzá kapcsolási rajz, az is jó lenne! A forgó kondi mérete: 19 x 19 mm és 13 mm magas. Belül minden forgó cella párhuzamosan van kapcsolva egy trimmerrel. 6 kivezetése van, amiből 2 a közös + a négy cella. A forraszfülek felőli oldalon állíthatók a trimmerek, (a NYÁK-on van 4 5mm-es furat)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
Moderátor által szerkesztve

HRA-1320.JPG
    
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Ma eljutottam hozzájuk, s pillanatok alatt kezemben is volt a kívánt darab. Köszönöm a tippet!
(#) tszilv hozzászólása Feb 10, 2021 /
 
Szeretnék egy olyan antennát venni, ami mobil telefon jelet és a wifi-t is erősíti.
A lakásban nem tudok telefonálni, messengert használni.Mit javasoltok?
(#) Bakman válasza tszilv hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
WiFi: a mostaninál jobb Router vagy WiFi jelismétlő. Utóbbi angol neve eltejedtebb: repeater.

Mobiltelefon: nincs rá legális házi megoldás. Ami van az illegális és nagyon drága, ráadásul kétséges az eredményessége.
(#) Inhouse válasza tszilv hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Ez nem így működik, egy antenna erre nem megoldás. Továbbiakban nehéz segíteni, ennyi információ alapján. Ennyiből még az sem derül ki, hogy van-e otthon interneted, vagy a szomszédét akarod használni.
(#) StMiklos válasza tszilv hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Szevasz!

Mobiltelefonra nincs legális megoldásom.

WiFi: gyakorló rádiósként, amatörként azt tanultam, hogy a legjobb, legolcsóbb erősítő az antenna, és ez oda-vissza (adás/vétel) működik.
Mindig olyan routert vettem, aminek csavarcsatlakozó antennája volt, erre tettem rá az eredeti helyett egy általam vásároltat.
Pl.egy ilyet: Media-Tech MT4221
Erősítése az átlag 3-4 dB helyett (és már ez is külső, de rövid antenna) 12dB (nem mennék részletekbe), hossza tiszteletet parancsoló 42cm.
Nem mindegy hogy áll az adó és vevőantenna, ki kell kísérletezni, mobiltelefonra van program, amivel meg lehet ezt nézni: WiFi analizer
Azért vissza a mobiltelefonhoz: antennát kellett csinálnom a Mindig TV-hez, nincs messze a GSM frekvenciától, valamiért nem akart a vétel összejönni, ott volt jobb, ahol nem lehetett volna, ablakban meg nem. Amíg ki nem nyitottam! A modern, többrétegű ablakokon hővisszaverő réteg van, ne jöjjön be a meleg, de a rádióhullámokat is visszaverte rendesen!
Érdemes kicsit kísérletezni.

Üdv: StMiklos
(#) tszilv hozzászólása Feb 10, 2021 /
 
Köszönöm a válaszokat, milyen repetert ajánlasz?
(#) Bakman válasza tszilv hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Ha nincsenek nagy igények, csak egyszerű hatótávnövelés, akkor pl. TP-Link TL-WA860RE. Van itthon egy a műhely miatt, rendben van.
(#) Józsa Tamás válasza tszilv hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Itt küldök egy linket talán segít.
Bővebben: Link
A wish- en készen is kapható. Kb. 6-7000 Ft.
A teljesen kezdők jobb ha megveszik, mert a megépítésnek sok buktatója van.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Profisixx hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
Jó estét!
Érdeklődöm tudja-e valaki, hol lehet nálunk ilyen IC-t venni :st62t15c6 és ez helyettesíthető-e st62t15b6 -al?
(#) Bakman válasza Profisixx hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Hiába is szereznél egy másikat, ez egy mikrokontroller, program kell bele mert anélkül csak egy darab műanyag tok, fém lábakkal.
(#) Profisixx válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Tudom! Szoftver fejlesztő barátom tudja programozni, de pillanatnyilag csak kintről tudnánk beszerezni és több mint 50 Euro lenne. Ezért keressük az itteni beszerzési lehetőséget. 15B6 van olcsóbban is de azt nem tudom helyettesíthető-e?
A kérdésem leginkább arra vonatkozott,nálunk hol kapható, ill. egyáltalán kapható-e ez az IC.?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
(#) Bakman válasza Profisixx hozzászólására (») Feb 11, 2021 / 1
 
Helyettesíthető, ha a helyettesítő lábkiosztása egyezik és a kontrollerben futó program, akár módosítással is de fut, az esetleges eltérések nem okoznak problémát.

Egy példa hogy értsd, mire gondolok. PIC12F629 és PIC12F675. Az egyikben nincs ADC, a másikban van. Ha a 675-ben futó program nem használja az ADC-t, akkor a program módosítás nélkül fut a másikban is. PIC12F1840. Ennek is nyolc lába van de kb. minden tekintetben körberöhögi az előzőeket. Ugyanakkor ha a sokkal nagyobb tudású kontroller LED villogtatásra van használva, akkor azt a kicsik is meg tudják csinálni, legfeljebb nem olyan pontosan/gyorsan. A kicsik max. 20 MHz-es órajellel tudnak működni, a nagy 32 MHz-en is tud ketyegni.

Nem olyan egyszerű a kérdésre felelni mikrokontroller esetén.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
(#) Pethical válasza Profisixx hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
(#) nedudgi válasza Profisixx hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Ott kéne elkezdeni, hogy ki tudja-e olvasni a programját. Ha nem, akkor kezdődhet a fejvakarás. Megvan az eredeti program?
(#) veszim hozzászólása Feb 16, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, abszolút laikusként, hogy mMagyarországon hol tudok beszerezni Smart Drive Duo-30 típusú, vagy ezzel megegyező tudással rendelkező meghajtót. Segítségeteket előre is köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) jdani hozzászólása Feb 25, 2021 /
 
Üdv. Keresem a ragasztót :
Ahol leggyakrabban látom, mobil - tablet akksija ilyen ragasztóval van rögzítve. Mindkét oldala tapad, és elég vékony. Alin hogy keressek rá? Amit találtam, azok tipikus, vastag kétoldalas ragasztók.
(#) Egri Frédi válasza jdani hozzászólására (») Feb 25, 2021 /
 
Ha itt nem találsz, akkor sehol ...
Következő: »»   388 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem