Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   405 / 432
(#) mex válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Megnéztem a linkelt cree ledet, és azt hiszem a burkolat különlegessége: "bomború" magyarázza az árát.
(#) uniman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Azért írtam, hogy nem elég csak a méret ! Többek közt ott vannak az elektromos paraméterek... amelyek nem elhanyagolhatók.
A 3 LED-es panelod felirata nem olvasható...mibe kellene?
Az "elrettentő" XPH70-es LED példám, pl. több chipből áll és brutál a fényereje...akár 45W is lehet a teljesítménye.
Persze a kínai koppintásuk "occóbb"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Ápr 17, 2022 / 1
 
Azt nem írjátok, hogy milyen tápfeszültségre kellene, de én ilyen 9V power LED-et rendeltem korábban. Ha a tényleges 9V biztosítva van, akkor egészen jó fényerővel rendelkezik, de 9V elemmel használva is sokáig bírja, csak az a lényeg, hogy legyen fizikai védelem a LED előtt, mert könnyen megsérülhet.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Nem. Ez nem 9V LED, hanem 300-450 mA LED, aminek a nyitófeszültsége 8,5V felett van.
Az áramkorlátozás (és nem védelem) valóban szükséges, ahogy a megfelelő hűtés is.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Csakhogy ez nem 7x7-es, hanem 13.5mm×13.5mm-es...és COB LED.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Védelem alatt fizikai védelmet értettem, először védelem nélkül alkalmaztam azt a 9V LED-et, viszonylag hamar egyre kisebb része világított csak, cserélhettem ki, de mióta van rajta védőkupak, elég stabil. ☺
Azt nem tudom, hogy az általam használt LED-nek hol van a nyitófeszültsége és hány mA, de 9V-osnak írják és azzal a feszültséggel adja a lehető legjobb fényerőt. Oké, valóban ez nem közvetlenül panelra való, hanem saját hordozón van, detalán ha minden kötél szakad, akkor be lehetne valahogyan faragni ilyet is, nem?
(#) Rosszmáj hozzászólása Ápr 19, 2022 /
 
Tud-e valaki olyan boltot Budapesten, ahol ilyesmi 3 mm-es zöld vagy piros kis üzemi áramú ledet lehet kapni? Nem igazán akaródzik 150 Ft ára ledért 1500 szállítást fizetni, mikor egy 800 forintos kütyübe kell.
(#) Peter65 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 19, 2022 / 1
 
Nem írtad, hogy víztiszta megfelelő-e, vagy szükséges, hogy színes legyen a led teste.
Továbbá szerintem a nagy fényerejű ledek is jók lehetnek kis áramra. Ilyen van piros a HEstore-ban; Bővebben: Link, illetve szélesebb a választék a Lomexben. Például ez vagy ez kis áramnál is meglehetősen erős fénnyel világít. A színes testű ledek közül ez vagy ez lehet a legjobb választás.
(#) Travolta válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 19, 2022 / 1
 
Ha eljössz érte, nálam válogathatsz...
(#) pipi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Hány darab kell? párat tudok adni
(#) Massawa hozzászólása Ápr 20, 2022 /
 
Valamilyen gyorsabb forrást keresek ilyen csatlakozokra ( 2,3,4,6, stb) polusu, de 2,54 mm-s raszterba.

Amit eddig találtam vagy kinai import lenne (2-3 honap), vagy nagyon sokat kérnek a postáért, illetve msganszemélynek nem szállitanak.
Kösz.
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Szia!

Ezek közül nem jó egyik sem? Vannak raktáron, akár személyesen is átveheted.
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Mekkora áramra kell?
Ezeket két, vagy három csatlakozóval gyártják, és egymásba tolható. Mi az elfogadható postaköltség?
(#) Travolta válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2022 / 1
 
Ha pesti üzlet megfelel, őket ajánlom.
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Kösz ezek jol néznek ki, igaz Budapest sincs annyira közel, hogy elmenjek a boltba, ráadásul a Phoenixxel már egyszer megszivtam, mert 3 mm volt a raszter, igy nem passzolt semmibe.
Ha más nem, lesz akkor majd elmegyek értük.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Kösz, nekem Pest egy egésznapos kirándulas lenne, de lehet, hogy ez lesz a legolcsobb megoldás..
(#) Remci válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Mennyi kellene? Bontottban lennének ha érdekel,de meg kell néznem mennyi van.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Bocs,tévedtem. 5mm-esben vanak
(#) Massawa válasza Remci hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Köszönöm közben felhivott a közeli boltos, ahova járok, hogy tud rendelni ( megmondtam neki honnan) postaköltség nélkül, igy még a héten itt lesz.
(#) Könnyű Attila hozzászólása Máj 1, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy Metex M-3800 tipusú műszerhez keresek egy 062D JRC 7013 jelű IC -t nagyon valószínű ez ment tönkre az enyémben. Ha valaki tudna evvel kapcsolatban segíteni beszerzésében v.javításában kérem jelezze!
Köszönöm !
Üdv.
(#) djcaveman válasza Könnyű Attila hozzászólására (») Máj 1, 2022 / 1
 
Üdv. TL062D lessz az nagy valószínűség szerint.
(#) uniman válasza Könnyű Attila hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Ez a JRC által gyártott NJM062D IC jelölése: Bővebben: Link
Helyettesítője a TL062D lenne...
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2022
(#) CIROKL válasza Könnyű Attila hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Van metex müszer topik ,
Mi a hiba jelenséged?
(#) Könnyű Attila válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Szia! Kerestem benne de nem találtam semmi olyat amit feltudtam volna használni. A jelzett IC kellene mert sajnos helytelen mérésből (Árammérő dugó állásban lett vele váltó fesz mérve). Így elszállt valószínű ez az íc benne. Bizti is de az cserélve lett. A váltó fesz mérése állt le és valószínű az árammérés része is (ezt nem próbáltam) A többi Ohm,csipogó ,egyen fesz mérése működik rendesen. Váltó fesz állásban 1 -et mutat csak. Ezt olvastam másnak is ez volt a hiba és ennek az íc nek a cseréje megoldotta. De nem tudott típust írni amire cserélte. Lehet van valamilyen helyettesítője de nem találtam sehol sajnos. Te tudnál benne segíteni? Üdv.
(#) Könnyű Attila válasza uniman hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Szia! Köszi a segítséget! Tudnál forrást hol lehetne esetleg Bp.-en vagy bárhol beszerezni?
Köszi !
Üdv.
(#) Könnyű Attila válasza Könnyű Attila hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Közben láttam fentebb és megrendeltem. remélem jó lesz!
(#) Taki33 hozzászólása Máj 2, 2022 /
 
Sziasztok!

Az alábbi mini hangszórót honnan lehetne beszerezni, illetve ha pont ilyent nem is, de valami helyettesítőt? Maga a hangszóró egy 2001-es Polo-ban, a műszeregységbe van beépítve.

Digisound.jpg
    
(#) Könnyű Attila válasza uniman hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Szia! Köszi a segítséget rendben van ,megrendeltem az IC-t és tökéletesen működik minden a műszerben. Csak ez volt a baja. Üdv.
(#) Németh Lajos hozzászólása Máj 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Az alábbi IC-t keresném ha van valakinek elfekvőben.
ICE3B0565J
Ha helyettesítőt tudnátok mondani (2db-ra lenne szükségem)
Köszönettel: Németh Lajos

IC.jpg
    
(#) jimmi12 válasza Németh Lajos hozzászólására (») Máj 5, 2022 /
 
Szia, ez jó lehet:
Digikey
Következő: »»   405 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem