Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   412 / 432
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Hali!
Nem lehet visszaragasztani a letört fület? Ajánlanám a Autoweld CX80 ragasztót, nagyon jó.
Rozsdamentes lemezdarabka hozzácsavarozással/ragasztással nem oldható meg?
Esetleg tudok adni kis darabot
(#) szs hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
Segítsetek, legyetek szívesek
ilyen
elemlámpát hol tudnék venni Bp-en, vagy nem túl messze, bemegyek, köszönök, kérek, kapok.
Pár éve az Aldiban vettem, de most nincs.
Persze, meg tudom rendelni ott, ahol linkeltem, de hátha valaki tud üzletet.
Pont ilyenem volt, szerettem, mert nagy fényerejű, és biciklizni is jó. De úgy eltűnt. A négyelemesség fontos, útálom az akkukat hármasával használni, mert csak 4 helyes töltőm van.

Mos előkotortam a kamrában a dobozát, jó poros
De ilyen volt, és amit linkeltem, az hasonlónak tűnik:
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2022
(#) Travolta válasza szs hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Esetleg Sárkány vagy Ázsia center opció lehet...
(#) szs válasza Travolta hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Na, az Ázsia-ban majd jól eltévedek (még soha nem mentem be, pedig a szomszédjában minden héten járok) Majd viszem a dobozomat, hátha az segít.
Köszönöm.
(#) Travolta válasza szs hozzászólására (») Okt 8, 2022 / 2
 
Idézet:
„Na, az Ázsia-ban majd jól eltévedek”

Erre az esetre tudsz compas-t vagy GPS-t is venni az említett áruházban.
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Okt 8, 2022 / 1
 
Küldtem P.Ü-t, hogy...

lampa_LED.jpg
    
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Köszönöm, erre is érdemes ránéznem -ha már neked bevált.
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Okt 8, 2022 / 2
 
Én már csak olyan zseblámpát veszek, amelyik vagy Li-Ion akkuval megy, vagy olyan 3db AAA cellát fogadó adapterrel, aminek a helyére betehető Li-Ion akku.
A legjobb vételem egy Lidl 5W-os Cree ledes lámpa volt. Ebben a 3db AAA akkut fogadó adapter helyére be tudtam tenni 1db 18650-es akkut, azóta is tökéletes.
(#) Szami66 hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
Sziasztok
Kérlek segítsetek. a képen lévő ic-t keresem, ha lehet hazai forrásból. Néhány helyen kerestem( HE, HQ, Lomex), de nem találtam. Köszönöm.
(#) granpa válasza Szami66 hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Más előjellel is kerested? (CD, HC etc,)
(#) Szami66 válasza granpa hozzászólására (») Okt 8, 2022 / 1
 
Nem, mert adatlap szerint nem Cd sorozat.
(#) granpa válasza Szami66 hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
A Texas adatlap szerint CD74HC4050, marking HJ4050. Erre gondoltam.
(#) Szami66 válasza granpa hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Ez alapján igen, megnézem holnap a környezetét. Most nem találom azt az oldalt ahol korábban néztem az adatlapját.
(#) Szami66 válasza granpa hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Igazad van, ő lesz az. Valamit befigyeltem, köszönöm
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Hát akkor (mivel úgyis vittem a nejem a piacra lángosozni) vettem egyet. 1500 pénz, de kiszállítási díj nélkül.
Most töltöm, de tényleg jónak tűnik.
Köszönöm a tanácsot, az internetes írások nem mindig szoktak meggyőzni, jó hogy úgy ajánlottad, -már próbáltad.
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Szia! Sajnos ez nem ugyanaz, mint amelyet én ajánlottam. Ez kisebbnek tűnik...
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
No, úgyis itt volt a mérőszalag, csak ki kellett nyújtani a kezem.
Ugyanaz a méret, 9cm, kihúzva 10cm.
Mérőszalaggal elég mulyán tudom az átmérőjét mérni, de mintha 2cm lenne.

Ui: kimentem a sublerért. A derekánál 2 cm, a végénél 2,26 , a fejénél 2,66.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2022
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Bocsi, én tévedtem , a link OK! Bár az én lámpám (kihúzva) egy picivel nagyobb...most megmértem!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2022

lampam.jpg
    
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
És este megtaláltam a régi lámpát...
Most barátkozhatnak, megbeszélhetik az élet dolgait
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2022
(#) gyulank hozzászólása Okt 12, 2022 /
 
Fűtőbetétet hol lehet venni olcsón? Mondjuk olyat mint ami a bojlerbe kell, csak nem kell rá hőkapcsoló. Mert a bojlereset úgy tervezik, hogy a víz hűti, ezért az kiégne. De külsőre ugyan olyan csőből vannak rezsók, sütők, és hőfúvók is, és ezekben izzanak kívülről láthatóan. Legalábbis a képeken. Szóval ilyesmi érdekelne, amit lapra lehet tenni, vagy ami már alapból lap, vagy fűtőpanelbe való.
(#) uniman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Egyszerűbben is leírhatnád, hogy mire használnád...meg, hogy "mekkora" kell (mm, W)
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Gondolom, akkor neked olyasmire van most szükséged, mint a
hősugárzó fűtőbetét
(esetleg e két szóval még keresheted is)
Én az

orczy-nál

találtam hirtelen, de hátha találsz még azzal a két szóval.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2022
(#) gyulank válasza uniman hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Hát mert azt akartam tudni, hogy hol vehetek, és akkor ott válogathatnék. Csak a példában ott van mondjuk a bojler fűtőbetét ami újonnan 1500Ft, ekörül keresek. És pont azért sem akarom mondani, hogy mire használnám, mert akkor elmegy a téma arra, hogy ne azt akarjam arra használni. Azért sem mondok konkrétumokat méretre, teljesítményre, mert ha tudom, mik vannak, akkor tudom eldönteni, hogy miből hogy mit tartanék jónak. De elsősorban az a szempontom, hogy minél nagyobb felülete legyen Wattonként. Tehát ha ugyanakkora a 300W-os, és az 1200W-os, akkor a 300W-os a jobb. De persze ha nem kerül negyedannyiba, akkor nem biztos, hogy azt választanám, mert attól még nem lenne elég a 300W, hanem jobb lenne pl. 4x nagyobb felületű 1200W a 4db 300W-osból. Teljesítményre mondjuk lenne minimum 2 fokozat, az 1. max. 1200W lenne, összesen pedig 16A van.
(#) antiktelefon válasza gyulank hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Senki nem fog konkrétan ajánlani valamit, ha nem mondod meg a specifikációkat. (Illetve lehet a kérdéseiddel van a gond, ha mindig az jön elő, hogy nem optimális/abszolút nem alkalmas vagy gyakorlatban nem praktikus, amit akarsz.)
Van PTC heaterből sokféle, alu lapba épített, hűtőbordás, rácsos, csak maga az elem, többféle technológia, teljesítmény, lehetőségek. Nem ugyanaz kell egy led beforrasztására, mint egy pcb preheaterhez vagy lakás fűtéshez, padlófűtéshez és a háztetőre is felrakhatsz 46000 szolárlámpa napelemet és működni fog, de nevetségesen rosszul.
Amúgy ha hagytál valaha bedugva partygrillt, akkor tudod, hogy idővel a töltet ellenére a fűtőbetét elkezd a saját súlya alatt is megolvadni, ha bekapcsolva felejted, attól még mert úgy vannak méretezve, hogy levegőn lassan és nehezen fussanak meg, hosszú távon nem lehet szabályzás nélkül üzemeltetni azokat sem. A PTC fűtőkábel már önszabályzó, de azok nem ilyen teljesítményre vannak. De 1500Ft-ért nem fogsz semmit sem kapni, max Kínából valami kérdéses minőségű PTC fűtőelemet 100-200W-ra.
Tl:dr nem fogsz 1200W-ra vagy 16A-re fűteni bojler fűtőbetéthez hasonló dologgal szabályzás nélkül olcsón.
(#) pittyu2 hozzászólása Okt 13, 2022 /
 
Hali. Elfogyott a Hidrogén-peroxidom amit maratáshoz használok.A fodrász kellék boltokban már csak zseléset lehet venni. (az nem jó)
Szerintetek hol lehet venni ?
(#) sany válasza pittyu2 hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Fodrászati-kellék boltban.
(#) CIROKL válasza sany hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Igen csak szakmai felfasználónak ,vállalkozásnak adnak ,magán személy számára nincs.
(#) tufatofu válasza pittyu2 hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Sajnos nekem is fogyóban(igaz egy szűk fél flakonnal még van). A patikában próbálkoztam utánpótlásról, de sajnos ott csak pár százalékos töménységűt adhatnak, ami kottyfitty. Én nem tudom, hogy megeszik az emberek ezeket a vegyszereket, vagy mire ez a szigor? Se ólmos forrasztóón, se egyéb. Emlékszem, hogy réges régen(40 éve) mindig a patikában vettem szilárd, darabos vaskloridot 1-2 kilót és az elég volt jó darabig.
(#) granpa válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 13, 2022 / 1
 
Vasklorid most is van az Azúrban (legalábbis a minap még volt). Aztán még a fülünk is sárga volt.
(#) Skori válasza granpa hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Hidrogén peroxidot, és sósavat lehet még venni ott?
Következő: »»   412 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem