Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   143 / 163
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Nézd meg a rajzaimat az ST151 témában!
(#) frissadam hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Bővebben: Link

Hi mindenki!

Érdeklődnék, hogy a linkelt kapcsoláson a 18k-s ellenállásnak mi a szerepe és , hogy esetleg elhagyható-e?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Szia! A két 18k ellenállás a visszhajló karakterisztikájú áramkorlát része, ne hagyd el!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Köszi a választ. A következő az lenne, hogy miként tudnám ezt a védelmet teljesítményhez méretezni? A 100Ohm és a 18K egy feszosztót alkot. Elviekben ha 18k-t csökkentem akkor a védelem nagyobb áram átfolyás esetén aktivizálódik?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
A 100Ω-on eső feszültség hozzáadódik a 0,22Ω source-ellenálláson eső feszültséghez. Mikor a két feszültség összege eléri a 0,6V-ot, a tranzisztor meggátolja a FET gate feszültségének további növelését, azaz korlátozza az áramot.
Annak érdekében alkalmazzuk, hogy a nullátmenet közelében már kisebb áramerősségnél beavatkozzon, hiszen a FET-en folyó áram és a rajta eső feszültség szorzata által leírható teljesítményt a megengedett értéken belül szeretnénk tartani.
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Sziasztok Vélemenyeket várok most van készülöbben egy 3x130watos Conductoros erösitö asztalon csoont nélkül megy ami lesz vagyis már van az külön hangszin aminek a kimenetéröl kapja az aktiv szub szörö a jelet igy tudok egyszere álitani a három csatornát és a mélyet külön is tudom korigálni levenni a hangerejet ha sokk és vágási frekit álitani minden fégfok hoz van védelem a trafo eg néhai denon6.1 es házi mozi erösitö trafoja amit pont erre találtak ki mivel 2x36 volt jön ki és van 12 voltos kimenet is lesz bennekülön minden csatornára 5ledes kijelzö.Csatolok pár képet és egy link video ahogy épp járatom.Gyönyörüen szol a 405quadom sehol nincs hozzá.Video link*
Gondoltam csinálok egy házi 2.1 es rendszert ami nem kicsi szerintem sikerült egy közép utat találnom ebben a dologban.Ha bármi okos észrevétel van szivesen fogatom mert még lehet modositani bár ahogy én érzékelem egész jo lesz most a doboz tervezése jön.

*Link beillesztve! Használd a LINK feliratú gombot, ha linket akarsz beszúrni!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) erik001 hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Sziasztok
"VF2-KDmod-130WAlkotós átrajzolat" Ehhez az erősítőmodulhoz (sztereó) elég lenne a trafó ?
Képen rajta vannak a feszültség adatok. De hogy a teljesítménye meg e felel azt nem tudom.
(#) kistee válasza erik001 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Szekunder fesz. szempontjából jó lesz, a teljesítménye is elegendőnek látszik. Otthoni zenehallgatáshoz, házibulikhoz mindenképp elég. Szerintem...

Én is hasonló trafóról hajtom az enyémet.
(#) erik001 válasza kistee hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Akkor jó. Majd ha minden alkatrész megérkezik lepróbálom esik e a faszültség rajta.
"VF2-KDmod-130WAlkotós átrajzolat" +/- 50v van a rajzon az a max vagy a minimum ?
Mennyi lehet ennek a max ?
(#) kistee válasza erik001 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Nem tudom, mennyi a maximum, én +-36V-ról hajtom. Reloop kolléga tanácsa alapján csak az R11 és R19 értékét csökkentettem 2k2-re.
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Máj 26, 2016 / 1
 
Ideiglenesen az uj erösitmnekcsináltam egy dobozd egy kiszuperált denon házimozi erösitö a háza lesz uj elölap és fábol lesznek az oldalai csak már nem birtam ki hogy amit elképzeltem koncepciot hogy ki nem probájamés járasam ami benne van 3x130 vf2 aktiv álithato szürüvel a subbnál egy lm1036n hangszin csatornánkét kijelzövel bemenet választo beépithetö rádios mp3lejátszo ami távirányitos lesz még benne egy riaa korektorés terveimben van egy dac is belle az erösitö 2x50voltrol megy és védelem is van benne várom a véleményeket.Nagyon jol szol már most is.
(#) szamóca válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Máj 26, 2016 / 1
 
Megte csináltad jól de nem ház úgy van mint írás neked vizzsa össze kicsit vezeték ek csavarva nincs össze lapelőn ledekekek nem egy vonal de ki majd alakula.
(#) scooby_ válasza szamóca hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Valaki tolmácsolna? Nekem ez magas.
(#) szamóca válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Nagyon boldog, hogy készített egy működő készüléket, és ezt szerette volna megosztani velünk, plusz pár bátorító, ne-adjisten dícsérő szót is szívesen látna.
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 27, 2016 / 1
 
Jó letaz első (második) nekifutásra. Ha akarok én még csúnyábbat tudok csinálni... akár.
(#) szamóca válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Ez pöpec!
(#) misi93 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem építeni már régebben egy VF2 végfokot. Eljött az az idő hogy talán nyákot építek a graetz-nek. Az alábbi rajzot esetleg meg tudnátok nézni ( füldhurok illetve megfelelő vonalvastagság stb.), hogy jól csináltam-e. Ez egy Dual-mono kialakítású 2x130W erősítő lesz. Megmondom őszintén nekem egyáltalán nem tetszik a nyák, de funkcióját kell hogy el lássa csak :/ (túl nagy túl bumfordi)
Még nincs kész , mert koppanásgátló, illetve clip áramkört szeretnék rá tervezni ( ha van ekkora nyákom). Az elkók 10000µF lesz illetve a 12 voltos résznél 2200µF az egyenirányítók KBPC 3506 QF illetve a 12V-os résznél valami 1,5A tudó típus. A tápegység alapjául Ezt a linket ezen belül ezt a kapcsolást vettem alapul. Biztosítéknak nem tudom mekkorát építsek bele.

tápVF2.JPG
    
(#) pcmaster90 hozzászólása Júl 3, 2016 /
 
Sziasztok .Mi a véleményetek KD Mester 450Wattos végfokjáról ? A tápellátás számomra tökéletes lenne csak nemtudom mennyire hidalható ez a végfok modul valamint a további kimenő mosfetek számának növelése is érdekelne ha lehetséges, mivel kis impedanciájú( 1-2 ohm) de nagyteljesitményű mélynyomókat hajtana.
(#) Ge Lee válasza pcmaster90 hozzászólására (») Júl 3, 2016 / 1
 
Csatoljál rajzot, mert van elég sok változat, ebből ember nem mondja meg melyikről van szó. Úgy összességében a saját véleményem, mert nekem is van egy 400W körüli változatom:
Ami nekem van az az eredeti VF2 kapcsolás, visszahajló karakterisztikájú áramkorláttal ellátva, 4-4db fettel (GF400). Ennek az áramkorlátja jól vizsgázott, a hőkompenzálás viszont csak egy picivel jobb mint az eredetiben, szóval nem valami jó.
A KD féle változatok amiket láttam jobb hőkompenzáló megoldással rendelkeznek, de az áramkorlátjuk vagy gerjed, vagy nincs is benne. Szóval a kettőből össze lehet gyúrni egy jót.
Fetek kérdése:
Alapból kevés a fetek rendelkezésére álló gate áram, emiatt nem lehet belőle sokat párhuzamosan kötni, mert romlani fog az átvitel a felső tartományban. Ezen a hevenyészett mérésen látszik is, a függőleges osztás 20V/div. 200Hz-en még szinte a tápfeszig kivezérelhető a végfok, de 20kHz-en már csak 44V körül lesz a 82V-os tápból, és látszik ahogy lehajlanak a szinusz felfutó élei, mert a meghajtás árama már nem tudja elég gyorsan mozgatni a teljes gate töltést. Erősebb meghajtással nyilván ez is orvosolható.
(#) pcmaster90 hozzászólása Júl 3, 2016 /
 
Erre gondoltam ,bár amit te feltettél ide az sem tűnik rossznak ,igazat megvallva mint ahogy írtam is mélynyomókat fog hajtani de azt rendesen tehát a felső vagy magas tartomány itt nem annyira lényeges,de jobban örülnék ha nem a maximális kivezérlésen hajtaná ki a mélynyomókat hanem ha lehet egy picit a maximum alatt.Szóval szeretném ha 1-2 ohmos terhelés melett stabilan működne tartalékkal.Ebben kérném segítségeteket valamint tapasztalatokat is szivesen fogadom e téren.
(#) Kovidivi válasza pcmaster90 hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
1ohm, 450W és még hidalni is akarsz? Hány Amper folyik ekkora a hangszóró felé? 60A?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) pcmaster90 hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
Nem kicsi az egyszer biztos de szerintem nem is lehetetlen mert manapság már sokkal nagyobb teljesítményű erősítőről is hallani ami elviseli simán az alacsony terhelő impedanciákat igaz a nagyrészük D osztályú de azárt akad köztük még AB is néhol.És valóban szükség lenne erre a teljesítményre mivel egyaránt szeretném használni PA rendszerekben valamint brutális autós mélynyomók meghajtására is ott pedig azért kell a kraft (amper) dögivel.
(#) pcmaster90 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Csak egyet nem értek hogy hogyan jön ki a GF400-ból +-84V tápellátás mellett 8 ohmos terhelésnél a 400 Watt?
(#) Ge Lee válasza pcmaster90 hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Roppant egyszerűen, de látszik is ha megnézed a 200Hz-es fotót. A végfokban kb. a fetek Ugs feszültsége marad, de számoljunk többel, mondjuk 4V-tal. A teljes tápfesz 2x84 azaz 168V, ebből levonva a 2x4V-ot marad 160V, ez van a terhelésen. Ennek az effektív értéke kb. 56,5V, ami 8 ohmon 399W.
Nálam egyébként 180V körüli tápfeszről megy, és olyan 430W körül jön ki belőle. Akkoriban ezt inkább érdekesség képpen csináltam, hogy lehet egyszerűen és olcsóbban is ekkora teljesítményt csinálni, méregdrága végtranyók nélkül.
Ma már persze ilyet nem csinálnék, kizárólag D osztályút. Abba bele lehet tenni a bele való 60A-es fetet, meg lehet hidalni, és ott van az 1-1,5kW 8 ohmra, mindössze 4db TO220-as fetből.
(#) pcmaster90 hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
Már megvan ,csak picit elszámoltam a dolgokat P = (U * U) / (2 * R) = 168 * 168 / 2 * 8 = 441 Watt és ebből még lemegy az eldisszipált watt és így jön ki a 400 watt ha nem tévedek
(#) pcmaster90 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Ez a D osztályú dolog sem hangzik valami rosszul ,és ha szabad tudni mennyire viseli jól az alacsony terhelő impedanciát ? Mert ha szereti az 1-2 ohmos terhelést akkor érdekelne a dolog ,max paralelben több mosfetet kapna.
Esetleg dobhatnál nekem valami nyáktervet rá valamint a kapcsolási rajzot is örömmel fogadom .A további infokat meg aztán igazán megköszönném.
(#) Ge Lee válasza pcmaster90 hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Kezdésnek itt van egy cikk, itt meg egy másik.
(#) airwalker hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Üdv!
Megépítettem az Alkotó tervezte VF2-t és az a problémám, hogy a nyugalmi áramot nem igazán tudom állítani, a trimmer tekerésére semmi nem változik. Minden alkatrész rajz szerinti értékű, nem melegszik semmi, biztiket nem csapja ki és minimális zaja van 0 hangerőn, de ez a legkevesebb ami zavar. Hi-fi hangszóróval kipróbálva kb közép hangerőnél már torzít. Ötletek?
(#) reloop válasza airwalker hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Szia! Olyan mintha T1 és T2 tranzisztoroknál az emitter - kollektor fel lenne cserélve. Mit ültettél ezekbe a pozíciókba? Tégy be egy linket a NYÁK-tervről, mert látom mod is van belőle (bár nem tudom érinti-e ezt a problémát).
(#) airwalker válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Ezt a fajtát építettem meg és mindent a rajz szerint csináltam. Rosszul és fordítva meglátásom szerint nem ültettem be alkatrészt.
Következő: »»   143 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem