Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   770 / 966
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Nekem az volt a szerencsém, hogy 1.5 -nél már felfelé kerekítenek.
(#) erbe válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Kedves vagy.
(#) Szárnyas válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Én is tanultam még oroszt, de komoly kihívást jelent bármit is megérteni akármilyen orosz szövegből, de egyes cirill betűk azonosításánál is gondolkodóba esek. Szerintem a tudatom próbálja mélyre eltemetni ezeket az iskolai emlékeket.
(#) Szárnyas válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szintúgy! Bár erre nem vagyok büszke.
(#) Szárnyas válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Azért ez sokkal könnyebben ment, lévén, hogy a betűket helyettesítő számok alakja némileg hasonlít a latin ABC karaktereihez.
(#) sonajkniz válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Aha!
Bár el tudtam olvasni, de nem ment folyékonyan.
Igaz, nekem még csak a homlokom vonalkódos.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 1, 2018 / 1
 
Stréber! Érettségi előtt már a kérdést sem értettem.
(#) Zsombi13 válasza Szárnyas hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Ez nekem is ment! (Oroszul is tanulok a suliban)
(#) nagym6 hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Látom ismerősnél, hogy ujjnyi vékony slaggal locsolja a kertet. Nagyon spórolós típus, kiderült, hogy spórolás miatt a vékony cső, kevesebb víz jöjjön. Viszont egy hordót ugyanúgy megtölt mint a régi normál slaggal, csak most 3x annyi idő kell hozzá. Érdekes, valóban azt hiszi, ezzel spórol.
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Ráadásul a "spriccelős" locsolás a leggazdaságtalanabb. A spriccelésnél csak a levegő hőmérsékletét megközelítő hőmérsékletű vízzel szabadna locsolni, mert könnyű "leforrázni" a növényt. A másik hogy a forró levegőbe porlasztott víz jelentős része el sem éri a talajt, rögvest el is párolog. Ennél a módszernél sokkal több vízre van szükség.
Tanulni kéne a déli országoktól, pl a bolgár kertészek árasztásos locsolása. Vagy az "izzadó"csöves locsolás. Fekete cső, mikroporózusos.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) yulo5310 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Nálam is volt ilyen! A tulaj erősködött,hogy cseréljem ki a bojler 2000 W-os betétjét egy 1000 Wattosra,mert sokat fogyaszt. Az istennek sem akarta megérteni a vízmennyiség uaz* ugyan az marad,csak a fűtési idő duplázódik.

Az "UAZ" egy gépjármű márka, de az csupa nagybetű, és semmi köze a bojlerhez.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Massawa hozzászólása Máj 3, 2018 / 4
 
Amikor a muzsa fejbeveri az utfestöt.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Modernebb autók sávelhagyásjelzője vajon mit szólna hozzá?
(#) mateatek válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Nem lehet, hogy így akarják tesztelni az önvezető autóknál a végtelen ciklust?
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Nem akartam kiprobálni, ahhoz tul drága a kocsim.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Le kell követni, nem pedig záróvonalon átmasírozni. Így szedi a pénzt a rendőrség.
(#) kissi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Á...valamikor így ment az út, csak azt már sikerült kiegyenesíteni !
(#) peti333 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
"záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezõvonalát jelzi, illetõleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el"

Szerintem jelen esetben ez nem felel meg a definíciónak.
(#) nagym6 válasza peti333 hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 4
 
Az úttest van rosszul vezetve, vonal a jó.
(#) proba válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szerintem spórol. A locsolásra fordított idő valószínű felülről korlátos, így megvalósul az áhitott cél. Talán meggondolja mi az ami fontos.
(#) Gafly hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Patikus csaj jön ki hátulról, prüszköl mint a fene, fújja az orrát:
- Jó fej akartam lenni: Virágpor?
- Fenéket. Kenőcsöt csinálnak hátul, de rettenetesen büdös, én meg beleszagoltam.
(#) icserny válasza Massawa hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Jött az ökörcsorda, és valamelyik ökör megitta a festéket a vödörből. Utána meg kiengedte...
(#) nagym6 hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
A biciklik szeszélyei, néha valamiért könnyű, máskor nehéz tekerni.
Megyek szokásos esti frissen tartó bicikliutamon, de nagyon fárasztó nap után csak a szokásos táv felét tervezve, azt is lassan komótosan bírtam. Egyszer csak előz egy sokkal gyorsabb, jóvágású csajszika. Valamiért beindult a biciklim, azt vettem észre, hogy a csajszi mögött mentem pár méterrel, egyáltalán nem volt megerőltető, szinte szállt a bicóm, nem akartam folyamatosan fékezgetni. Mentünk sokáig amikor a csajszi hazaért, akkor látom a -nekem- szokásos teljes távnál is jóval többet mentem, nem a tervezett féltávot, könnyedén tekerve. Innen hazafordultam, de hirtelen mintha leragadt volna a bicikli, olyan nehéz tekerni, pedig most lett hátszél. Átnéztem a fékeket nem fogtak, kerekek könnyen forognak, nem tudom mi történt ezzel az átkozott bicóval. Nagy keservesen azért hazavánszorogtam.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Murphy témába vágó törvényei:
Minél meredekebb az emelkedő, annál ritkábban helyezik el a km táblákat.
Mindegy, hogy merre fordulsz a kerékpárral, mindig szemből fúj a szél.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 9, 2018 1 / 1
 
-Hogy tetszik lenni? -kérdi a doktor az idős beteget.
-Köszönöm, doktor úr, jól vagyok, még futok a nők után.
-Remek, ez igen!
-Csak sajnos már nem tudom, miért.
(#) erbe hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Öreg parasztbácsi megy a dokihoz.
-Fáj a derekam.
-Hajoljon le, hadd lássuk, hogy működik az a derék!
-Doktor Úr! A lehajlással még nincs semmi gondom. A problémák a felegyenesedéskor kezdődnek.
(#) Massawa hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
A nejem ma meglátott egy szép orát. Meg is vettük, minden rendben volt addig mig el nem olvastuk a használati utasitást. (Nem tul márkás orárol van szo, de nem is az eldobhatok közé tartozik.)
Nos a leirásban az áll, hogy amennyiben a másodpercmutato megáll ovatosan meg kell ütögetni az üveg fedölapot, amire a mutato ujra mozgásba lendül. Ha ez nem segit, akkor a megadott cimre kell az orát küldeni javitásra - life time warranty van rá ami az értelmezésem szerint az ora élete végéig jo. Kiváncsi leszek meddig kell majd veregetni.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) elektrorudi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Rosszul értelmezed. Az idézett szöveg azt jelenti, hogy a "élettartam garancia".
Azaz: ha bármikor meghibásodik, akkor ingyen megjavítják. Tehát nem a törvény által előírt 1-2 év garancia van rá, hanem korlátlan idejű. De... olvasd el az apró betűs szöveget is. Valószínűleg oldalakon át sorolják, hogy mire nem vonatkozik (leejted, eltört, akármi), valamint, hogy szállítsd vissza a gyártóhoz (ami valahol a Himalájában van, Kína északi csücskében).
Még egy dolog, ami tudtommal csak nálunk létező fogalom különbség: a "garancia" és a "jótállás" fogalma, nem ugyan az. Nézz utána!
(#) Massawa válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Ezek a garanciális fogalmak teljesen világosak számomra ( több évig napi munkám volt ), igy ez nem is nagyon érdekel - amugy a cim svájci

Engem inkább az nevettetett meg, hogy egy karora használati utasitásába bele merik irni, hogy elöfordulhat, hogy megáll (legalábbis ezen leirás szerint a másodpercmutato) és azt veregetéssel ujra mozgásba hozhatja a karora tulajdonosa.
Legközelebb majd azt fogják közölni, hogy pontos idöközönként meg kell nyomni valamilyen gombot, vagy ha érintöképernyös, akkor elég simogatni, és akkor mindig pontos idöt fog mutatni.
(#) Orbán József hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Ide szúrom egy régebbi opuszomat, mivel újra elébem került ez a remek dalocska.

Mint amatőr Közel-Kelet kutató nagyon inspirált a dallam és a szöveg eredeti jelentése a nyelvünkön is. Kicsit át eszkábáltam a web fordítót, aztán néhány napi munkával az alábbiakat sikerült belőle fordítanom. Tovább is van, de a lényeg megvan, a többi csak refrén.

Tunak, tunak Tun – jazzbalett a Közel-Keletről:


Renááááááááááááááááááááta….valahooooooooooooool,……… iiiiiiiiiiiiiiiitt…. vaaaaagy?

Tuluk vagyok dádádá!

1,A piros sapis énekes nem meri a zöld sapis szeméből kipiszkálni a bogarat, csak ígérgeti.
2, A zöld sapis integet a többieknek, hogy lambadázzanak együtt.
3, A piros sapis mutatja, mekkora halat fog hétvégén, ha horgászni megy. A két sárga gömbbel mutatja, mekkora szemekkel néznek a haverok, ha hazajön.
4,A refrén a rettenetes, kétoldalra fertőződött bimbótekeredést szimbolizálja.
A csaj el se mer jönni…
5, A piros sapis mutatja, hova bukjon az, akinek nem tetszik a szám, de ha tetszik, felállhat.
6, A másik a vállára támaszkodva mondja, hogy szerinte is.
7, A zöld sapis kijön a színes mosodából és próbál haverkodni a többiekkel, azok nem vegyülnek vele.
8, A piros sapis közben röhög rajta, hogy nyitva maradt a másik slicce.
9, Most mindketten ezt mutatják és röhögnek: „Tuluktuluk töllölle = Wazze nemcsak nyitva van, de le is h_gyoztad a nadrágod!”)
9, Már hárman röhögnek rajta.
10, Itt jön a fogaskerékugró tánc, hogy kinek csípi be utoljára.
11, Ugyanez hajócsavarral.
12, A piros sapis mutatja, szerinte amarra kéne forogni a csavarnak és hogy a többiek ehhez úgyse értenek – röhög.
13, Utána azt mutatja, van nála zsé a belső zsebbe, de úgyse hívja meg a többieket egy pofa sörre, mert az előbb kiröhögték.
14, A zöld sapis mutaja, akkor hova menjen.
2:27-ig ez van…

Nagyon jó…énekeljük együtt!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
Következő: »»   770 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem