Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   789 / 966
(#) proba válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Hát rákerestem mi az,de nem tudtam meg.
(#) rihekopo32 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Maradjunk anyiban, hogy a neves márkák is gyártanak már amatőröknek. TE is az lennél, mert a legkisebbet éktékelted.
(#) peti333 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 1
 
Én személy szerint nem találkoztam rakéta porszívóval, de ahogy mutter fogalmazta meg "a rakéta porszívóba úgy kellett beletömködni a koszt". Ebből azt szűrtem le, hogy jó eséllyel nem hozta a mai porszívók szívási teljesítményét.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Kíváncsi lennék, hogy ezt mire alapozod? Nekem például van a garázsban egy Eta porszívóm, pont ilyen. Kenterbe veri a mostani sok ezer wattos masinákat.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) zolika60 válasza peti333 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Én találkoztam még Rakéta porszívóval. Hozta a mai átlagot.
(#) nagym6 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Hajdú porszívóról volt szó itt, csak valaki Rakétának olvasta itt. Mert annyira hasonlít a két név.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
A Rakéta még csak-csak, de nem volt kiváló, és nem volt tartós. Fenn a padláson viszont kitartóan pihen.
Az ETA, no az többet volt jótállási javítgatáson, mint munkában, végül majdnemhogy könyörögni kellett a GELKA-ban a cserepapírért.
Én soha nem porszívóztam, azt mindig megúsztam, de a Gelkába cipelést gyalog, azt nagyon rühelltem, ezért emlékszem.
Érdekes, hogy annakidején mindenki tudta, milyen gyenge gépeket kényszerülünk használni, most meg mindenki tudja, milyen jók is voltak...
(#) pjg válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nekem volt Pакета is meg Hajdú is. Hááát. Nem állt a szívás magaslatán. Ha felporszívóztam a parkettát utána kellett törölni. Vettem egy ETA-t, 1600W-ost. Beszippantotta a szőnyeget. Nem kellet a parkettát törölgetni.
Ég és föld.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Rakétáról volt szó!
(#) sonajkniz válasza pjg hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nos nézzük az én személyes tapasztalataimat.
Igaz ugyan, hogy a Rakétát már vagy 20 éve nem használtam, valamint a Hajdú porszívóm is rég az enyészeté, tehát a szívó teljesítményükről nincs friss infóm, az emlék pedig mint tudjuk szépít, ezért ezt most talán hanyagoljuk is.
Viszont az elmúlt 10 év porszívóiból vannak friss tapasztalataim.
Öcsémék bedőlve egy "bemutatónak" megvettek egy 2300W-os pollenszűrős csodát vagyonért.
Egy szoba kiporszívózása alatt annyira bemelegedett, hogy letiltott.
Többször az orra alá dörgöltem, mekkora sz-t vett.
Ő védte a mundér becsületét, hogy igaz ugyan hogy melegszik, de szuperul takarít.
Végül átvittem hozzájuk az én gépemet, ami egy vizes takarító gép.
Megkértem, porszívózzon ki a sajátjával, majd megmutattam neki, hogy az én gépem teljesen ki van ürítve és tiszta. Ezután végig porszívóztam vele azt a szobát, amit ő már kiporszívózott.
Látványos volt az eredmény. Bőven szívott még fel koszt az én gépem.
Pedig az mindössze 1000W-os.
De ez már rég nem vicces téma, tehát ha folytatni akarjuk, ellenvéleményt a Vitatkozzunk topikba kérek.
(#) sonajkniz válasza rihekopo32 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ezt kinek írtad és mire vonatkozik?
(#) pjg válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Készüléke válogatja.
Anyósomnak volt egy Eurika félautomata. Vittem neki egy új Samsungot.
A kötélen száradó tisztát betettem a Samuba. S láss csodát. Fekete lé folyt ki belőle.
Ennyi.
Volt régen is jó és most is. No meg az ellentettje is.
(#) konyak6 hozzászólása Jan 14, 2019 / 1
 
Kéne nyitni egy új topikot.
" Pórszívó régen és ma, avagy ki hogy szivat"
(#) hg6dab válasza pjg hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Minden porszívóra igaz: 2 feltétele van a jó működésnek, a gyári kialakítás, valamint a bánásmód használat közben. Az első adott, a második viszont a felhasználó dolga.Eltömődött szűrők, mivel a maiakban 3 is van és nem mindenkinek egyértelmű melyik hol helyezkedik el. A régiekben egy porzsák volt, oszt annyi, de ezeknél is lehettek egyéb gondok. Rossz illeszkedés miatt falsot szív, így lecsökken a szívóerő, tárcsák fellazulása, stb. A régiek egyenes rendszerűek voltak, 800W-on is adták a megfelelő szívóerőt és ezzel a saját hűtését, míg a maiakhoz a sok tekervény miatt kell 1600-2000w. Egyébként Hajdú: magyar, ETA: csehszlovák, Rakéta: orosz, AKA:NDK
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 14, 2019 1 / 3
 
Megkövetem az eladót, mert igaz, nem volt hajlandó problémát magánlevelkezésben megoldani, de a pénzt ma visszakaptam. Sajnálom, hogy nem békésen és indulatok nélkül rendeződött a dolog, kár volt érte.
(#) Orbán József hozzászólása Jan 14, 2019 / 1
 
Csapkod körülöttem a szerencse fortunája

Azt hiszem, lassan komolyan kell vennem, ami néhány éve szórványosan, majd egyre sűrűbben kapott levelekben áll. Alig győzöm őket kihalászni a spamvederből.
Régebben is jött olyan levél Libériából, hogy valami aranybánya tulajdonos elhalálozott és engem jelölt meg egyedüli örökösének. Szép tőle, az biztos. A nyeremény csekély 8 jegyű szám és utána 32 nulla, dollárban.
Szeretnék, ha az örökséget mielőbb átvenném, lehet aranyban is, akkor egy átalakított tankert bocsátanak rendelkezésemre, ha gondolom, olajjal is feltöltik.
Csupán annyit kell tennem, hogy egy nevetséges 8ezer dollárt utaljak át a megadott számra, hogy számomra a szállást - tiszta ciha felhúzás, miegymás - luxusautó bérletet, társalkodó nőket (12fö naponta váltásban), szóval mégis önköltségi áron ezek lennének.
...és tényleg igyekezzek, mert a jogi, ügyvédi feladatokat ellátó öreg John Mclekaluki ügyvéd erősen köhög, ki tudja meddig húzza.

Szóval megütöttem a legfőbb nyereményt, de az asszony nem enged el... Meg a 8ezer dolláron is ülne. Ha volna. Ez van. Illetve nincs.

A másik, szintén ígéreteset ma kaptam a jueszből.
Írta egy asszonka, hogy milyen jó fogása volt!
Egy kártérítési ügyben, amit két összeragadt ropi miatt indított, sok évi húzódás után megnyerte!
Hiába mondják, vagyis nemhiába mondják, az ország ...Most nem jut eszembe mit is, szóval, minden lehetséges.
Aztán nem mellékesen megadta az ügyvéd úr nevét, címét, ha én is szeretnék 10 millát nyerni dollárban, igyekezzek, mert sorállás van. Meg küldjek előleget, gondolom, de nem is olvastam végig.
Nem mondom, volna miért pereltetnem, sokkal nyomósabb ügyekben - pl. vizes tüzifát hoztak ki az ősszel, meg a jégeralsóm is foszlik, pedig tuti jótállásos, még a 90-es években vettem és csak télen hordom...
De, amilyen otthon (itthon) ülő típus vagyok, nem megyek a pénz után.
Lesz az nekem itt is. A héten például ötösöm volt!
Az öt nyerőszámból eltaláltam az ötöst. Ha ez így megy tovább - 5 hetes a lottóm - minden héten eltalálhatok egy számot. Kellhet ennél több?
(#) lóri válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Amúgy, mire használtad volna a motorokat?
(#) Orbán József válasza lóri hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Óraművek hajtására, pár Wattos hajtóműves motorokkal. Lényeges, hogy ca. 2-12mp alatt tegyenek meg egy fordulatot a kihajtások. Vannak kefés (DC) és asszinkron motoros hajtásaim is.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) Rober_4 válasza pjg hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Az ETA rohadt jó volt! Sajnos már tönkrement az is, pedig olyat vennék még egyet újonnan...
(#) pjg válasza Rober_4 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Nekem most a második van. Még jó állapotban. Az első vagy 20 évet kibírt, heti 2-3 használattal. 6 szobás lakásban.
Ehhez a másodikhoz meg van tartalék motorom.
Vettem hozzá Samsung ciklont. A csőre kell szerelni. Azóta évente elég a porzsákot kirázni. Az összes többi szűrőt is kiszedtem. Na szív mintálat. Szerencsére van szabályzó rajta.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) sany válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Azt hittem, hogy csak én nyertem meg az ötöst! Ó, akkor már biztosan feleződik!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) Orbán József válasza sany hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ki tudja, még hány szerencsés ember költekezik előre...
Én befizetek belőle egy 3 órás világkörüli útra.
(#) Orbán József hozzászólása Jan 14, 2019 / 3
 
De eltértem a témától, elnézést.
Szóval volt nekünk is egy valamilyen itt emlegetett porszívónk, huszonéves - ETA? - ami munka közben elhallgatott.
Akkortájt nagyon tornyosultak a munkáim, így sziszegve, káromolva az Olimpuson henyélőket, szüleikkel együtt, nekifogtam a javításnak 2 hét elteltével.
Az ember szétszed egy ilyent, az a 38 csavar, ami a két fél műanyag burkolatot fogja, játszva kiszedhető.
A hálózati zsinór a törvény és szokásjog szerint, belül a felcsévélő bekötésénél volt eltörve.
A pár méter spirálrugót a szomszéddal közösen lebírtuk, hozzá vittem át a könnyített szerelvényt, vagyis a hálózati dugót levágtam előtte. A rugót általában 4 kézzel és egy lábfejjel támasztva a legkönnyebb megzabolázni, helyre rakni.
Otthon összeraktam egy félórácska és még 2 egész alatt a millió helyen összepattintató feleket, amikor a zsinór szabad vége beszaladt a lyukon.
Valahogy volt egy olyan érzésem, de jó volna valakinek a fejét huzamosan egy kemény és dudoros holmihoz ütögetni, aki ezt kitervelte fizikailag.... Aztán pár elfancsarodott lyuktévesztés és egyéb után volt egy olyan határozatlan érzésem, hogy minden belső részem elindul a torkom felé.
Önvédelemből úgy vágtam földhöz az egész gépet, hogy nem csak a burkolat tört ripittyára - az igaz, ezeken kicsit még ugráltam is, hanem a porszívó motor szélkerék burkolata is teljesen behorpadt. Ezután, immár lehiggadva szétszortíroztam a roncsokat a szelektívbe és lett véve egy új, ami azóta is, félve haragomtól, hibátlanul működik.
(#) nedudgi válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ez a büntetése annak, aki villásdugó nélkül akarja a konnektorba applikálni a porszívó vezetékét.
(#) pjg válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Sajnos csak kettesem van. A befektetett összeget levonva a nyeremény elenyésző.
(#) Orbán József válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 2
 
Azóta teszek is mind a két végére a zsinóroknak, amin száradnak a mosott ruhák, arra is.
(#) Orbán József válasza pjg hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
Én azért az egyesnek (ötösnek) is örültem, haladunk...
(#) Orbán József hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Még, hogy a kínai nem vicces, vagy nem tud jó technikát csinálni?
Most szálltak le a Hold túlsó oldalán. A homokos terepre és a felderítésre tekinettel jövő hónapban dobnak le 2 tevét, beduinostul e végett...
Valamint most vettem néhány hálózati visszajelzőt, kézdörzsölő örömmel, de jól jártam, olcsó és...
Kb. 10 mp után a halvány, enyhén, 50Hz-vel villogó LED fénye illegalitásba vonult...
Szétszed, 1M ellenállást jónak mérés ellenére az enyészetnek, 1k beépítése és 6-24V-os viszajelző már kész is van. Már csak 7-et kell átalakítanom. A vicc, még így is megéri.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) SALáta válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Nálam 4 éve mennek a kültéri refik. Csájna mint minden. Ismerőssel együtt vettük, típus ugyan az. Ő már a 3. At eszi.
(#) Orbán József válasza SALáta hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Mondom én, hogy csinálnak remek dolgokat. Ez a visszajelző lámpácska is az. Egy kis adjusztálással...
Következő: »»   789 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem