Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   791 / 967
(#) Hp41C válasza Zsombi13 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Kicsit matematikai és sajnos csak angolul jó:
A J és a Pi vitatkoznak:
J: Be rational!
Pi: Get real!
(#) Epu2 válasza Remci hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Értem. Macska van.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Ide írom, mert ez már viccek kategória.
Win7, feltelepítem a sketchup 2013 progit (jó ez nekem) működés közbe 2 percenként kidob egy
Idézet:
„unable to update the evaluation time”
üzenetet, mert, hogy egy rendszerfile írásvédett, nem az, szóval használhatatlan.
Annyira nem ragaszkodom a sketchuphoz, letöltöm a designspark mechanical, progit, persze ez meg elakad, valszeg valószínűleg java vagy .net nem új
A java tutira oké, a legutóbbi van fönt, a .net azt magának installálja menet közbe, föltételezem, hogy a szája ízének megfelelőt.
Egyébként a .Net feltelepítése se megy hibaüzenet nélkül, ha manuálisan akarom, gondoltam feltétele a win7 sp1, hát mondom letöltöm, hoppá iso file, persze dvd-m nincs 2019-be. miéert is kéne, oké, akkor töltsünk le egy daemon toolst az isohoz, persze ez se fut végig hibaüzenet nélkül.
Vissza a sketchupohoz, letöltöttem a 2017-et, gond nélkül ment, indítom, ... hibaüzenet, videokarim videókártyám open3gl nem felel meg a kritériumnak.
Nézzünk egy régebbit, sketchup2014, de ugyanaz mint a 2013, 2 percenként felugró ablak.
Konklúzió 2019 marad a kockás papír vagy a paint, vagy a méregdrága fizetős szoftverek, bár az se garancia.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Az asztali gépemen a 2016-ot használom Win 8.1 alatt. A notebukon amin Win 8.1 alatt nem ment a 2017 sem a 2018, Win10 alatt megy a 2018.
(#) peti333 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ha ragaszkodsz a régebbi eszközeidhez, vagy csak egyszerűen nem szeretnél rettegni, hogy a win10 mikor rántja ki alóla a drivert, akkor érdemes virtuális géppel operálni, pillanatok alatt telepíthető, bármilyen régebbi állapotra visszaállítható, stb.
Képfájlokhoz meg lassan 15 éve nem szokás DVD-t használni, pl. a win10 segédprogram nélkül tudja mountolni őket, illetve bármelyik jobb tömörítőprogrammal kicsomagolhatóak, telepíthetőek a benne lévő programok, mountolás nélkül is.
Nagyjából manapság az a helyzet, hogy minden komolyabb programot és a telepítőket is a "futtatás rendszergazdaként" opcióval kell indítani, mert ha pl. XP alá írták, ott még nem volt gond, ha a program a saját telepített mappájába írt egy log fájlt, manapság biztonsági okokból ez nem megengedhető. Rengeteg rejtélyes hibát tud produkálni, ha nincs kellőképpen felkészülve a user.
(#) zsoltee0001 válasza peti333 hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Nem teljesen oké a windows ami fent van a gépemen, ha érted mire gondolok, + sp1 hiányzik + win update letiltva.
Az utóbbi nem véletlen.
Üdv
(#) sonajkniz hozzászólása Feb 1, 2019 / 6
 
Figyelmetlenségem története:

A minap egy kisméretű hangfalban cseréltem a mély-közép sugárzót.
A műhelyemben lévő rádió hangfalának toldott a vezetéke. Így egyszerűen adódott a gondolat, szétszedtem a toldást és csatlakoztattam a vezetéket a hangfalhoz. Bekapcsoltam a rádiót és nem történt semmi. Vezeték kiköt, eredeti hangfal vezetékkel összeköt. Az szól. Zárlat lenne? Sorosan kötöm a két hangfalat, mindkettő szól. Párhuzamosan kötöm, mindkettő szól. Csak a javítottat kötöm, nem szól. ??? Hirtelen jött ötlet, sorosan kötöm az eredeti hangfalat egy 100µF kondival. Szól. A javítottat, nem szól. Összesodrom az eredeti hangfal negatívját az erősítőből jövő negatívval, így csatlakoztatom a javítotthoz, de a kondi még benne van a javítottban. Nyúlok az erősítőből jövő másik szálért, amikor a javított hangfal megszólal. Nézek rá bután és azt látom, hogy az eredeti hangfal másik ere hozzáér a kondihoz. Nézem a kezemben tartott vezetéket és rezegni kezd a fejem.
Végre leesett a papírtantusz, és ellenőriztem melyik vezeték merről jön. Naná, hogy amikor nem volt hajlandó a javított megszólalni, akkor a két hangfalat kötözgettem egymással.
A kötelező hátraszaltók megugrása után nagyon kiröhögtem magam.
(#) sargarigo válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 2
 
Pedig összekötés után ha jó hangosan beleordítasz a hangszóróba, akkor a másikban hallanod kellett volna egy kicsit magad
(#) Skori válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Talán az adott rendszerfile-hoz tartozó jogosultságokat kellene jól beállítani.
(#) nagym6 hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Ma látom, járdán egy emberke tol egy babakocsit. A babakocsihoz egy közepes méretű kutya van kötve, egyúttal ő is sétáltatva van. Emberke elengedi a babakocsit, mert boltba belép. Kutya azonnal futva elindul húzva a hozzákötött babakocsit, szerencsére nem felborítós irányba. Két járókelő észreveszi, kutyust babakocsival nagy nehezen elkapják, a baba megúszta.
Így gondoltam ide a viccesbe, hogy nem lett baj.
(#) sany hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Úgy látszik a 2019 -es év áttörést jelenet a "free energy" előállításában. Egyre kifinomultabb technikák, briliáns megoldások és új módszerek. A tudomány lassan, de biztosan győzedelmeskedik a természet erői felett.


Áttörés videó1
Áttörés videó2


És már nem csak "free energy", hanem "free wifi" is.

Videó1
Videó2


És a kettő kombinálva.

Videó


(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Amikor elkezdtem olvasni a hozzászólásod , először azt hittem nem igazi baba lesz a babakocsiban, hanem pl. gyűjtögetett lom. ( Mert erre olyan is szokott lenni. )
Nagy az Isten állatkertje.
(#) BEMcorp válasza sany hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Ezeket a videókat és videósokat csak úgy lehet visszaszorítani (mert megszüntetni teljesen tuti nem lehet...), ha értékeled (ahogy érzed, bár én szerintem a negatívat érdemli) illetve bejelenteni csalásnak.
(#) sany válasza BEMcorp hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Csak érdekességnek mutatnom, hogy a hülyeségnek nincs határa. Persze negatívot érdemelnek.
(#) Inhouse hozzászólása Feb 6, 2019 /
 
A mélynomó drágább, mint egy sima mélynyomó?
(#) mohinger hozzászólása Feb 6, 2019 / 2
 
Úgy látszik a bűnüldöző szervek máshol sem állnak mindig a helyzet magaslatán...
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Persze! Tudod, mennyi munkával járt kiszedni belőle azt az "Y"-t?!
(#) Frankye válasza mohinger hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Áh, nem érted Te ezt! Ez szándékosan van így, hogy az elvetemült bűnelkövető ne tudja kilesni, hogy mit ír a rend éber őre!
(#) proba válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Szerintem méltó büntetés volna, egy általuk készített töltővel, meg egy töltetlen mobillal bezárni egy szobába őket. A következő megszüntetési mód, senki nem kattint a FREE-vel kezdődő videókra bármilyen csábító. Bár legtöbben csak a szörnyülködés miatt nézik, azt meg megkapják. Tehát mégis hiánypótlók.
(#) Hp41C válasza mohinger hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Épen ujjlenyomat, DNS (és javítófesték) mintát vesznek a kijelzőről.
(#) sany válasza proba hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
A tekercseket és mágneseket,gyújtógyertyákat már kezdtem "megszokni". Erre jött a SIM kártyával ingyen internetet!? Az ingyen energia is röhej volt számomra, de a kártya...
(#) Secret válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Komolyan nem értem. Mi a célja a videók közzétevőinek?
(#) sany válasza Secret hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
A céljuk a nézettség és a feliratkozók számának növelése a csatornáikon. De az nekem sem világos , hogy még mindig , hogy lehet ezeknek a csatornáknak ilyen nagy a nézettségük és a feliratkozójuk? Hiszen, már számtalan félrevezető videó látható a videómegosztón.
Szerintem aki egy kicsit is ért hozzá, az szerintem nem nagyon keresi ezeket a videókat.
Hacsak valaki nem akarja megmutatni a HE fórum tagjainak, mint vicces tartalom.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2019
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Sérülten is használható az ujjlenyomat?
(#) zsoltee0001 válasza sany hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Ugyanazért mint amikor tv reklámot látsz és erre nagyon jó példa a "hülye azért nem vagyok" áruházlánc satuhülyének nézi a vásárlóit és még mindig a 90-es évek marketing fogásával erőlködik, mert azt hisszük, a 199.999 az nem 2 kiló, arról nem is beszélve, hány forint 1 másodperc reklám? Ezt meddig tart kimondani? Ráadásul azt is kukorékolva, szerintem válogatták ki tudja idegesítőbben kimondani.
Ha már a 9-es számot hallom, akkor fizikai fájdalommal kezd párosulni a pavlovi reflex indul be, nem pedig a vásárlási ösztön.
(#) Bakman hozzászólása Feb 7, 2019 /
 
Igen összetett, PAM8430-as erősítő egy NYÁK-ba ültetve, körbevéve pár egyéb alkatrésszel, nem működött. Kellett hozzá az oszcilloszkóp hogy észerevegyem, a jel a bal, a hangszóró a jobb csatornára volt kötve.

PAM8403.jpg
    
(#) sany válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Valóban valahogy így lehet.

1999 Ft nem is egyenlő 2000 Ft-tal.
Ja de, hiszen kerekítés van , még az az egy forint is a boltnál marad.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2019
(#) granpa válasza sany hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Kivéve, ha kártyával fizetsz.
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Na jó én még maradi vagyok. De ott meg a bank veszi le , majd...
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2019
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Vegyél hármat, és akkor két forintot nyersz a bolton.
Következő: »»   791 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem