Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   813 / 962
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Idézet:
„Meg ugye az a kérdés is folyamatosan változik, hogy hová kell szerelni?
Volt olyan, amikor kerítésen belül, 1 méterre.”

Na, ez nálunk elég érdekes lenne, ugyanis a ház homlokzata 6-8 méterre van a kerítéstől... Vagy minden portára kellene egy oszlopot állítani. Gyönyörű látvány volna!
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Mostanság a földkábel a kötelező. Annak meg mindegy hol van rajta a mérő. Nálam ~20 m és légvezeték, a mérő meg 2.2 m magasan az oldalfalon van.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Most akkor szétoffoljuk a vicces topic-ot?

Szentesen néztem, hogy mi a bánatot ásnak ezerrel, aztán kiderült hogy ott mostmár a ház falába kellett betenni a mérőhelyet, és az utca túloldaláról földkábelen jön az áram. Megjegyzem, nem új építésű házról beszélünk, szerintem csak korszerűsítés.
Állítólag a földkábelre cserélés engedélyezése Pesten most 100 000. Szerencsére amikor én csináltam (hülyén nézett volna ki a tetőtéri hálószobában a tetőtartó csöve ).
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Na basszus akkor lényegében arra számolhatok hogy pár év és szétmegy a dobozom? kb 2 éve lett felrakva és bizony déli fal.
(#) Gafly válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Reméljük nem ár alapján döntöttél.

Én egy ehhez hasonlót ástam be a kerítés mellé.
Magának a háznak semmi baja (bár egyre jobban kilátszik belőle az üvegszál paplan), de a "plexi ablak" olyan gyorsan gondoskodott a személyiségi jogaim védelméről (eredetileg sem sokat lehetett sokat látni rajta, de nagyjából két év után meg semmit...), hogy csak na.
(#) antikzsolt válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
A "hivatásos" szerelő hozott mindent. Mint kiderült más nevében dolgozott. Szerencsére az átnézés után csak egy földelés nem volt bekötve az egy darab Konnektorban.
(#) erbe hozzászólása Jan 24, 2020 / 1
 
Ha már témánál vagyunk. Ismerősnél volt kis módosítás (napelem), emiatt több új kismegszakító került a dobozba. Ha már felújít, kicserélte az óraszekrény ajtóiban a kopott katedrál üveget szép átlátszóra. Na meg a gáztűzhelyet is villanysütősre. Jönnek, hogy az egyik kismegszakító állandóan leold. Persze közben egy elkorcsosodott mandzsufüzet is kivágtak a ház elől. A déli falon telibe süti a nap a szép új ablakot. Benn az óraszekrényben tojást lehetne sütni. Persze, hogy a kismegszakító hamarabb leold.
Gyors megoldásként alufóliával behúzta az üveg belső oldalát. Megnyugodtak a kismegszakítók.
(#) xxxyyy válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Ez még mindig jobb annál, mint amivel anno én találkoztam: ügyfelem frissen felújított lakásában valahogy szóba került, hogy a villanyszerelőnek segített a 18év körüli lánya. Konnektorokat bekötni.
Szerencsére volt nálam műszer és így a nappalijában én találtam meg a védőföldön a fázist és nem a családtagja...
(#) tothbela válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 25, 2020 / 1
 
Lehet hogy ez fertőző, mert nemrégiben a szomszédom hívott át, hogy nézzem már meg mi a baj, mert nem megy a TV a konnektorról. Valamiért tényleg nem megy. Elmondta, hogy lecserélte a régi dugaljat duplára, mert az elosztó miatt nem tudta falig tolni a fiókos komódot. Ezen van a TV, meg a "horizon". Fázisceruza, és láss csodát, védőföld világít. Erősködött hogy nem ö kötötte rosszul, legfeljebb valamelyik tökfej szerelő aki korábban újra vezetékelte a lakást, mert szín szerint jól van bekötve a konnektor. Piros a pozitív, kék a negatív, fekete a föld.
(#) Bakman hozzászólása Jan 25, 2020 / 1
 
Kreatív szülők: Baby Ryan "Sings" Thunderstruck.
(#) Egri Frédi válasza tothbela hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Ki vezetékezte azt a lakást és mivel ?
(#) Kovidivi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Nagyon-nagyon régen piros volt a védővezető. De az se semmi, ha az ember, aki bekötötte a konnektort, ennyire vágja, hogy DC van benne.
(#) antikzsolt válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Az úgy kellemes lehetett volna ha nem a műszer találja meg. Szerencsére én nem követtem el ezt a hibát. Habár a kábelcsatornát nézve elég kókány munka lett. De a fal olyan szép egyenes ha végigszalad rajta a légy azt hiszi hogy hullámvasúton van. kb másfél méteres szakaszon van 15 cm eltérés. Észre se vettem volna ha nem tűnik fel hogy az egyik sarokban le van vágva a csempe a másik sarkon meg hozzá van ragasztva.
De voltak érdekes csavarások is. réz-réz-alu és alu -alu-réz összekötések. Befalaztam minden csatlakozást és hagytam a fenébe
(#) nagym6 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Mi vettük a házunkat, abban mindenféle szedett-vedett színű és fajtájú drótokkal volt a villanyvezetékezés, minden aljzatban más színek vigyorogtak. Persze első az átvezetékezés volt, amikor kihúztuk (csőben volt) a régi drótokat, akkor láttuk, hogy sok toldás volt, kisebb darabokból volt összetoldozgatva egy szakasznyi hossz. A csúcs horganyzott vasdrót volt szigszalaggal (régi vászon) beszigetelve 3m hosszan. Így készült a házilag szigetelt drót. Volt olyan vékony is, amelyik valamikor régen a falban elégett.
(#) sonajkniz válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
KF-1-el zokszó nélkül összeköthető a réz az alu-val.
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Valóban. De ki használ manapság alumíniumot
(#) sonajkniz válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Régebbi épületek elektromos felújításakor ha nem muszáj nem tépjük le a mennyezeti világítás MM FALL vezetékeit.
(#) Egri Frédi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Idézet:
„Nagyon-nagyon régen piros volt a védővezető.”

Ez így igaz …
Az előtt meg 1.5 mm2 -es vászon(?) szigetelésűt - ami alatt a fém felé valamilyen gumiszerű anyag is volt - használtak. Nálunk a falban 2 féle színben volt fellelhető: halvány-szürke és halvány rózsaszín( bugyi-lila ?). A házat az 50 -es években építették - gondolom akkor is vezetékezték. Újonnan 2 -szer, 3 -szor össze lehetett csavarni/sodorni a vezetéket, de a falban eltöltött 30 év után óvatosabban kellett vele bánni, mint a hímes tojással - igen könnyen tört.
Ami meg az egyenáramot illeti: Jelenleg szekrényeket szerelünk ( mindegy hová ) amiknek a tetején 48V - os egyenáramú ventilátorok biztosítják a hűtést. A vezetékben kék/barna szigeteléssel ellátott vezetékek jönnek le. Baka logika: barna+ , kék -.
Nem műkszik.
Jelezzük a szekrény szállítója felé, telefon ide - oda, az idő halad, a karaván halad …
2 nap múlva jön az ötlet: próbáljuk meg fordítva …
Megpróbáljuk. ( Én kicsit távolabb álltam, az ajtóhoz közelebb … )
Műkszik !!!
2. szekrény
Kék +, barna -
Nem műkszik …
Újabb ötlet: próbáljuk fordítva.
Kipróbáltuk: Tökéletesen működik.

Mint kiderült a szekrényeket Törökországból hozzák, ahol nem feltétlen szakemberek szerelik össze azokat.
(#) tothbela válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
A vezetékeléssel semmi baj. Eredetileg is ez a három szín volt aluból, csak most réz. Egyébként az áramszolgáltató szakija csinálta.
(#) xxxyyy válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
A BKV Merci buszai is Törökországból érkeztek. Előfordult, hogy egy szérián belül az egyik busznak bal oldalt, míg a másiknak jobb oldalt futott végig a kábelkorbácsa.
(#) árnyék válasza Bakman hozzászólására (») Jan 25, 2020 / 1
 
Jól megcsinálták ! De ez se rossz :Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2020
(#) vilmosd válasza árnyék hozzászólására (») Jan 26, 2020 / 1
 
(#) tothbela válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 26, 2020 / 2
 
Török gyerek megvágta,
Magyar gyerek gyógyícccsa.
(#) nagym6 válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 26, 2020 / 2
 
Az attól függ, hogy éppen balkezes, vagy jobbkezes dolgozó szereli. Kétbalkezeseket oda nem vettek fel.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) yulo5310 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Vagy két alváz között állt,és egyszerre szerelte a kettőt!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) Egri Frédi válasza yulo5310 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Vagy nem tudta, hogy épp melyiket ...
(#) Gafly hozzászólása Jan 29, 2020 / 4
 
Ismerős lány mesélte, hogy a macska haza szokta hozni a zsákmányt, és beteszi a tálkába. Mellesleg ezzel igazán nincsen semmi gond...
Múltkor nézi, hogy "mi a bánat az a tálban"?
Közelebbről megnézve egy reszkető egér, a farkán egérfogóval.
"CIRMI, ez így nem ér!"
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ez a jobbik eset ...
Pár éve egy egeret akartam adni a szomszéd macskájának - még élt az egér. Az a mafla állat odajött, megszagolta az egeret majd elszaladt ...
(#) jucsaba válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Anyámnak régebben volt egy nagyon lusta kandúrja .
Egyszer egy egér beleesett a fürdőkádba , nem tudott kijönni.
Gondolkozott mit csináljon, hívta a macsekot , mikor megérkezett , betette a kádba , a macsek rövid gondolkozás után eltüntette a vendéget.
Majd hetekig bejárt a kádba , keservesen nyávogva kérte a többi egeret.
(#) nagym6 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Nálunk szekrénysor mögött volt az egér középen, bedobtuk két macskánkat két oldalról. Azok ott mintha lefagytak volna, egér röhögött közöttük, még kihívni sem tudtuk őket. Így ottmaradtak, éjjel ébredtünk macskaugrálásra, biztosan az egér kizavarta őket.
Ismerősöm saját tyúkudvarában éjszaka rókát fogott csapóajtós élvefogó csapdával. A csapdában egy élő tyúk volt a csali, külön ráccsal elválasztva a rókától, nem tudta bántani, csak pár centire a tyúktól azt idegileg kikészíteni. Reggel tyúk kiengedve aki ott lakott abban az udvarban, azonnal idegbeteg károgással eszeveszett menekülésbe fogott kerítésen át. Soha többet nem látták.
Következő: »»   813 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem