Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   814 / 967
(#) erbe hozzászólása Jan 29, 2020 / 1
 
Első unokám nem sokkal születése után nálunk töltött néhány napot. Meleg nyár volt, éjszakára nyitva volt a teraszajtó. Éjfél után nyávogásra ébredtünk. A konyha közepén a macskánk egy egérrel. Ne haljon éhen az a kölyök.
Két évre rá a következő unokánkkal ugyanez megtörtént, pedig akkor az a macska már nem élt. Lányom a gyerekekkel együtt hozta a saját cicájukat, az hozta a táplálékot. Náluk otthon nem tette.
(#) lazsi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jan 30, 2020 / 2
 
Fiatal, kb. féléves fekete kandúr. Másik macska hazahozott egy egeret, és játék közben kicsit elengedte a folyosón. Szegény egér bemenekült a legközelebbi sötét helyre: a fekete kandúr alá. A kandúr meg nézett nagyokat, hogy ez most mi??? Pár héttel később persze rájött, hogy "mire való" az egér...
Egy másik macskát mindig megdicsértük, ha egeret fogott: "Incike, egeret fogtál!", és ezt a mondatot elég jól megtanulta. Egyszer mondtam neki, hogy "Incike, fogj egeret!". Kb. 1/2 óra múlva jött haza az egérrel... Nyilván ez csak véletlen. Azután még legalább kétszer, pár hónapos eltéréssel megismételtük a produkciót - azonos eredménnyel! Persze, két házzal arrébb lovakat tartottak, így bizonyára az egérfogás csupán rutinfeladat volt neki, mert tudta hova kell menni érte.
(#) em hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Társasházban történt az eset kb. 20 éve. A lépcsőházban szerelte a világítást villanyszerelő ismerősöm. Néhány lépcsőházi izzóról van szó, összesen ennyi van rákötve a ház közös villanyórájára. Mikor végzett, megjegyezte, hogy máskor szóljak, hogy nálunk van méretlen a fázis (azaz lopjuk az áramot), mert lekapcsolta a kismegszakítót, de mégis megrázta a vezeték.
Micsoda??? Miután elment gondolkodóba estem, hogy is van ez? Merthogy lopás biztos nincs. A villanyórát bámultam amikor bekattant mennyit mutat: 000007 kWh. Azaz hét kilowattórát mutatott az akkor is már ősi óra. Nyilván nem fogyaszt sokat az a néhány izzó, de tizenakárhány év alatt ennél többet kellene. Közelebb hajoltam és majd kiesett a szemem: az óra visszafelé forgott! (olyan régi volt, hogy még tudott ilyet)

Itt felteszem nektek a találós kérdést: mi volt a probléma?
Holnap befejezem a történetet ha el nem felejtem...
(#) zolika60 válasza em hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Fordítva volt bekötve.
(#) tothbela válasza em hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
A lassú rükverc gondolom abból adódott, hogy a betáp az óra kimenetére volt kötve a fogyasztóval együtt. Az áramtekercsen mindössze a feszültségtekercs árama folyt, ami most ellentétes.
(#) elektrorudi válasza em hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Ilyet én is láttam 25-30 évvel ez előtt, amikor még "forgó órák" voltak felszerelve. Ha egy barkács hegesztő apparátot használtak, az óra elkezdett lassan visszafelé forogni. Aztán egy másik fogyasztó esetén, ismét előre forgott. Tehát a "fordítva volt bekötve" esete nem játszhatott. A hegesztő apparát használata előtt, mindig csak előre forgott, helyesen mért. A ház olyan régi volt, hogy még földelés se volt benne (még a háború előtt épült, kátrányos alu. vezetékekkel stb.)
A mai napig nem tudtam rájönni, ez hogy volt lehetséges?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
(#) gyuszo válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
A háború előtti szerelt kátrányos bergmann csőben textil-gumi szigeteléses réz vezeték volt.
Az alu vezeték a 60-70 -es évek .
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szegény Sigmund meg most csuklik.
(#) Kari55 hozzászólása Jan 31, 2020 / 1
 
Nálunk, amikor fel lett újítva a ház, - hatvanas évek közepe - a "villanyszerelő" olyan ügyes volt, hogy amikor fölkapcsoltuk a fürdőszobában a világítást, a rádió szólalt meg.
(#) sany válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Legalább a Szabad Európa Rádió szólt?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
(#) nagym6 válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szomszédomban csak akkor működött a kapucsengő, ha előszobában a lámpa be volt kapcsolva.
(#) em válasza em hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Akkor befejezem a történetet:
Alapvető problémaként az óra bemenetén a nulla és a fázis fel volt cserélve. Ezért rázott a vezeték a kismegszakító lekapcsolása után is. Ezt a bekötési hibát elkövetni nem volt nehéz mert a házban a mai napig a méretlen vezeték az ősi fekete műanyag+szövet burkolatú akár fázis akár nulla. Tegyük hozzá, sértetlen volt a zár, tehát akárki kötötte, az Elmü nem vette észre.
Ha még egy kicsit hagyjuk így, visszaugrik 999999-re és kiesik a szemünk a villanyszámlától!
Az Elműt kihívtam, rendbe tették, órát kicserélték stb. Visszamenőleg nem is kértek pénzt az elfogyasztott energiáért.
Kérdeztem a házban az illetékest, mennyit szoktunk fizetni a villanyért. "Ja az érdekes, évek óta nullás számla jön ki!" Senkinek sem tűnt fel, hogy minden leolvasásnál kevesebb?
(#) Kari55 válasza sany hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Sajnos nem, csak a Kossuth, vagy Petőfi.
(#) sany válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Akkor sajnos valamit tényleg nagyon elnézett.
(#) elektrorudi válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Igazad lehet, hiszen az alumíniumot nem is nagyon használták a háború előtt.
Viszont határozottan emlékszem, hogy a régi villanyóránál (leszerelés után) a falból álltak ki a textil szigetelésű alu. vezetékek. Persze az is lehet, hogy a memóriámban hibásodott meg egy pár bit.
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Hali!
Nálam elment egy fázis, elmű kijön, esős idő volt nem akarózott nekik fára mászni, (majd jönnek emelőkosarassal valamelyik nap...) kérdezi jó lesz-e ha a hiányzó bejövő fázist ideiglenesen átköti az óránál a másik fázisra. Mivel 3F cuccot nem használok, nem számit hogy csak két. fázis van, de minden konnektoromban lesz áram.
Átkötötte.... Majd jött egy fuvallat, óriási csattanás, ember ugrott hátra akkorát az órától... Alu drót vége fröccsent...
A bejövőt "hiányzót" nem kötötte ki, csak össze a másikkal...
Akkor, ott ez nem volt vicces...
Volt szabad az utca végén a szakaszoló főbiztit is cserélniük....
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Ez nem vicc, sajnos.
(#) Egri Frédi válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Hogy szokták mondani ?
A rest 2 -szer fárad ...
(#) xxxyyy hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Ismerősöm megkért, hogy nézzek rá egy nem működő 230V-os konnektorra ha már ott vagyok. Miután kiszedtem a falból a konnektorhoz menő régifajta 2 eres fali telefonkábelt rábeszéltem egy villanyszerelő hívására. Sokba fájt neki, nem csak ez a gányolás volt ott.
(#) lelkes amatőr válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Zuglóban laktam, ott gyakran találkoztam ilyen selyemszigetelésű *dróton* menő 220 Volttal, falonkivűli porcelán konnektorral a végén. Ja és még csak nem is valami csőben hanem simán bevakolva a falba.
(#) pucuka válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Ott volt régen 110 V DC, legalább a huzal volt jó vastag.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) xxxyyy válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Egy ilyen öreg falonkívüli konnektornak köszönhetően sikerült valószínűleg a fórumlakók közül a legfiatalabb korban megismerkednem az elektromossággal: 2,5 évesen b***ott meg először a 220. A konnektor érintkezői kijöttek egészen a "homlokfalig", simán újjal hozzájuk lehetett érni.
(#) pucuka válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
De láthatóan túlélted, és örökre megtanultad, hogy óvatosan közelíts a hálózati feszültséghez.
(#) xxxyyy válasza pucuka hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Ez így van. Az alkohollal szemben viszont nem alakult ki ilyen távolságtartás bennem, pedig azzal még korábban sikerült megismerkednem. 2 hónapos sem voltam...
(#) Egri Frédi válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Az alkohol kifejezetten jó szigetelőanyag
(#) nagym6 válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Én korban kicsit később, nem értem el a rádiónkat kikapcsolni, a lelógó 220-as vezetékét akartam fém ollóval elvágni köves aljzaton. Kiváló védelme azonnal eldobott onnan.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Olyan rossz volt a műsor a rádióban?
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
Az. Hegedűzene.
(#) bbalazs_ válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Hadd tromfoljak
Két éves sem voltam, amikor egy felkapcsolt, de körtével el nem látott éjjelilámpa-foglalatba sikerült az ujjacskámat beledugni, a fázist és a nullát is egy időben érintve.
A vezetőképességet a szopogatott ujj nyálassága biztosította
(#) djusee válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 2, 2020 / 1
 
A prímás még nem fejezte be a muzsikát és a kezedre vágott a vonóval . Belegondolva mennyiünkel történt meg ilyen és szerencsések vagyunk hogy most nevetünk rajta de sajnos végzödhetett volna másképpen is.
Következő: »»   814 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem