Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   904 / 967
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 17, 2021 / 4
 
(#) szs válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Nem mondom meg.
(Hanghatásokkal is kísérem)
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2021
(#) lazsi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Én nem ismertem magamra... Nem szoktam szerelni fehér ruhában...
(#) dB_Thunder válasza szs hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Húú de át tudom érezni!!
(#) Macsek71 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 18, 2021 / 2
 
Pár napja macskák segítségével szereltem a bicajom.
Nem kell keresgetni a leeső csavart-egyebet : ott lesz a macska talpa alatt, esetleg a szájában
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 18, 2021 /
 
Sok éve a tesómnál szereltem csengőt, mert nem volt neki.
Fúráshoz feljelölöm a BKV gombot. Számban a tipli és a csavar. Felfúrom, bedugom a toplit. Nyúlok a gombbért. Semmi. Nagyjából fél órát kerestük, mire 20 m-el arrébb meglett. Tacskó keverék végig figyelt, és szemlátomást nagyon élvezte a műsort amit előadtunk.
(#) erbe hozzászólása Nov 18, 2021 /
 
Valamikor réges-régen, még gyerekkoromban nagymamám a Lysol fertőtlenítőt lizolnak mondta. Mióta az angolok közelebb kerültek hozzánk, mint a németek (kicsi a világ), "lájszolnak" hívják. Lysol története Bár az én fülemet már első hallásra is bántotta, hiszen ezt a szót én ~60 éve másként ismerem.
Festéket vettem. Polifarbe Cellcolor. Mint cellulóz, cella, ... és sok egyéb nyelvünkben szerepló szóalak. Megszólal a pénztáros: "-Kelkolor..." Na neee!
(#) lazsi válasza erbe hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Kelkolor? - Persze, hogy kell! Azért veszed meg, hogy színes legyen...

Viszont egy kérdés:
A Corvin Áruház része volt a Centrum áruházláncnak?
Vagy a Korvin Áruház része volt a Kentrum áruházláncnak?
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Úgy-e, aki nem tanult latinul? És a 90 % bizony nem.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2021
(#) Excolonel1956 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Ez így, ebben a formában nem igaz!
(#) granpa válasza Excolonel1956 hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Régen volt, igaz se volt? Amerikás barátomnak minden kocsijában ilyen volt. Bár már 5-6 éve itthon "nyugger". Azóta változhatott.
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Nekünk nincs kutyánk, és mégis szoktam így járni, azzal a különbséggel, hogy senkit nem érdekel, hogy mit keresek olykor.....
(#) mek-elek válasza lazsi hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Nem biztos, de Extra, Verseny, Csillag, és talán a Corvin is. A Lottóra nem mernék fogadni....
Rég volt...
(#) erbe hozzászólása Nov 20, 2021 /
 
Milyen jó néha, hogy ilyen kicsi ezek a kínaiak. A dezodor minden cseppjébe be tudnak építeni egy mozgásérzékelőt.
Motion-sense
(#) elektrorudi válasza erbe hozzászólására (») Nov 21, 2021 / 3
 
Az a baj, hogy gyakorlatilag az összes reklámot beidézhetnénk ide a vicces topicba, annyi baromságot össze tudnak hordani a "reklámszakemberek". Ez sokszor az átlagos újságírókról is elmondható, különösen, mikor egy némi tudományos ismeretet igénylő cikk megírásra kapnak megbízást.
(#) Ódenka hozzászólása Nov 30, 2021 / 1
 
Az egyik humorcsatornán időtlen idők óta játszák, ismétlik a Csengetett, Mylord? c. sorozatot. Nem egy harsány a humor, időnként még mindig megnézek - reklámok helyett - egy-egy részt.
Aztán találok olyan epizódot is, amin nyilván átsiklottam eddig, vagy nem kellően értékeltem.
Tegnapiban, színházi előadás után az egyikük kastélyában a másik úr:
- Éhes vagyok, menjünk el valahová vacsorázni.
A másik mond egy éttermet.
Erre egyik:
- Nem az, ahová Oscar Wilde is jár?
- De igen...
- Hm...
- De már meghalt.
- Akkor jó.

(A sorozat, történet egyébként Angliában játszódik ca. 1918-tól és az első nagy gazdasági világválságig tart...)
(#) Szárnyas válasza Ódenka hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Én is nagyon kedvelem ezt a sorozatot, szerintem nem túlzok ha azt mondom, hogy ha nem láttam vagy hússzor-harmincszor a tejes sorozatot, akkor egyszer sem. Ha tehetem és van időm rá, akkor meg szoktam nézni az épp aktuális részt. Az említett csatornán végtelenítve adják, így aki egyszer bekapcsolódik és elkezdi nézni bármelyik epizódnál, az előbb-utóbb mindegyik részét látni fogja. Abból kifolyólag, hogy ennyiszer láttam már, a dialógusok többségét már kívülről tudom Azt biztos tudod, idehaza népszerűbb a sorozat, mint Angliában, ahol készítették azt.
(#) Gafly válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Jó szinkron csodát tud tenni.
(#) Szárnyas válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Ez igaz, biztosan a jó sikerült szinkron is hozzájárul a hazai népszerűségéhez.
(#) bbb válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Érdekes, hogy ezt a sorozatot orrvérzésig ismétlik (mind a 24 epizódot), s ha véget ér, kezdik elölről. A többi hasonló szereposztású sorozatot meg vagy le se szinkronizálták és ezért nem vetítik idehaza, vagy nem is hallottak róla egyáltalán
Pár epizódot láttam a Dad's army és a Hi-De-Hi! sorozatból is, s azokon is szakadni lehet. Amit viszont idehaza csak egyszer adtak le, majd azóta sose ismételtek, az a Porridge (bevarrva) sorozat, ami piszok nagy siker volt állítólag. Nekem is nagyon tetszett, de valahogy nem sikerül megszerezni, hogy ismét megnézhessem...
(#) Egri Frédi válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Ha már a szinkronnál tartunk ...

Nincs meg valakinek a: " Háborús játékok " című film az eredeti magyar ( Nem az RTL Klubbos mocsadékkal !!! ) szinkronnal ? Évtizedek óta keresem ...

A gyűröttebb fejűek emlékeznek még a: "Frédi a csempész-rendész" egész estét betöltő rajzfilmre.
( Akkortájt voltak gyerekek ... ) Az eredeti szinkron (Csákányi László - Márkus László - Psota Irén - Váradi Hédi ) valami fenomenális volt - mint minden Flinstone rajzfilm, akkor. Most is van - valahol, de a szinkronja ( az előbbihez képest ) nem élvezhetetlen, nem olcsó ***, hanem egyenesen a Magyar nemzet ellen elkövetett bűntény !!!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) sany válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
Online itt esetleg? De lehet ezt láttad.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2021
(#) Szárnyas válasza bbb hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Na igen, a hazai tv csatornák hajlamosak nem csak a sorozatokat, de az egész estés játékfilmeket is agyonismételni, gondolom ez a legolcsóbb megoldás így számukra, úgy gondolják, nekünk nézőknek megfelelnek az unásig ismételt filmek is. A Csengetett, Mylordnál meg biztosan ismerik a sorozat hazai népszerűségét és ezt ki is használják. Mondjuk én egyre kevesebbet nézek tévét, ha le is ülök elé, akkor is csak célirányosan, csak olyanokat nézek, amik esetleg érdekelnek.
Hmm, felkeltetted az érdeklődésemet az említett sorozatokkal, szeretem én is az ilyen régebbi szériákat, a BBC készítette sorozatokról egyébként is jó véleményen vagyok, a Hi-De-Hi! c. sorozatban ahogy nézem ráadásul Paul Shane is szerepel, aki Alf Stokest alakítja a Csengetett, Mylordban. A Porridge sorozat hozzáférhető bizonyos alternatív úton, de sajnos csak feliratosan. Nem tudom, te ragaszkodsz-e a szinkronos változathoz?
Amit én még bármikor meg tudok nézni, ha éppen arra az adóra tévedek, ami éppen azt adja, az a Doc Martin c. sorozat, ami bár nem BBC készítésű, de a brit sorozatok színvonalát hozza így is, sőt...
(#) Udvari Zsombor válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Na ja, találkoztam már olyannal, hogy egy csatorna egy sorozathoz további részeket szerzett, és az "új" részek szinkronja már nem volt olyan jó, mint a korábbiaké... Elképzelhető, hogy a régi szinkronosok már valamiért nem alkalmazhatóak, vagy nem tudom, de "olcsósítani" azért még nem kellene... Volt olyan eset, amikor az "új" részek intrója már nem hangzott olyan jól, mint a korábbiaké... :/
(#) Massawa válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Nemcsak a hazaiak, de ha belegondolsz egy kb 1 orás film szinkronmunkája is több honapig eltarthat. ( a forditástol a dramaturgián át a felvételig meg a keverésig), honnan lenne annyi anyag ami megtöltene napi 24 orás adást több 10 hazai csatornán?
Ehhez napi minimum 8 ora friss uj anyag kellene. Ennyi meg sehol a világon nincs, igy mindenhol ismételgetnek.
Épp most megy német TV- egy közel 600 részes sorozat 2014-ben készült már harmadszor fut ugyanazon az adon. ( a másik kettön szintén igaz nem ugyanaz a rész.).
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Olcsositani ?
Sokszor már örülnek a szinkron studiok, ha egyáltalán pénzt kapnak a munkáért!
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Uhh, az nem jó. Pedig régebben zseniálisak voltak a magyar sziknkronok...
(#) Ódenka hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
OFF
Annyira nem vicces, inkább szánalmas, ahogy utólag "editálnak" filmeket. Eredeti szinkronnal megtalálható a A domb c.- film a neten.
Jól emlékszem két jelenetre, amik valahogy kimaradtak a most elérhető filmen.
Kimaradt:
Amikor a színesbőrű (PC ám) elítélt orvosi vizsgálaton van, ugyan nem látható, de tudható, hogy az orvos egy pálcával mit emel meg a meztelen katonán, aki ezt mondja:
- Kérem, vigyázzon, vissza ne ejtse, eltörheti a lábamat...
A másik:
A főtörzs, tényleges parancsnok az irodájába megy. A film a sivatagba játszódik, szerintem minden nézőnek is kínzó melege volt a puszta látványtól. A tiszt szolgája egy lavórba friss vizet önt - legszívesebben a néző is lemosakodna benne. Ez a kis részlet marad ki.
Ez látható: Bejön a tiszt, a lavór előtt leveszi a zubbonyát, trikó marad. Tiszta törülközővel megtörli a hónaljait, majd a frissen vasalt, tiszta zubbonyt veszi fel, kéjes sóhajjal, az milyen jó...
Ennyi.
Ma már ezeket valamiért nem szabad látnunk, valamikor, valaki így döntött.
Szánalmas, ilyen véletlenek nincsenek.
(#) Kari55 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Miért kell annyi csatorna ha szinte ugyanaz megy mindegyiken. Bőven elég lenne negyedrésze is
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 1, 2021 / 1
 
Ha sietsz, még megkaphatod régebbi kiadásban valamilyen hordozón. Épp most néztem meg asszonykám egy régi felületen (fénykép). Megértem mért ragaszkodsz a régihez. Én szerencsésebb vagyok, mert igen ritkán nézek a tükörbe. Már elég kopott a foncsorom.
Következő: »»   904 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem