Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   911 / 967
(#) Egri Frédi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nem vagy te egy kicsit lopós ?
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2021 / 1
 
Azért kíváncsi lennék hogyan reagál rá, ha a kezébe adnak egy élő egeret... Sikítva eldobja vagy játszani kezd vele és a végén megeszi (nyersen)?

Egyébként pedig ilyen névvel inkább farkasnak kellene lennie...

__________________

Azt pedig mindenki tudja, hogy a kiló az 1024...
(#) Egri Frédi válasza lazsi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Idézet:
„...Azt pedig mindenki tudja, hogy a kiló az 1024 ...”

Ez is igaz !
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 17, 2021 / 3
 
Mit lát az ábrán? Babakocsit vagy "kerekes elefántot"?
(#) Egri Frédi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Attól függ, milyen szögből nézem ...
(#) lazsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nekem elsőre az elefánt ugrott be...

A szöveget elolvasva: Elefántok lábaira kerekeket szereltek és abból alakítottak ki vonatot? Mondjuk egy száguldó elefántcsorda (még ha kerekeken gurulnak is...) elég nagy turbulenciát okozhat...
(#) szs válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
És ezt ki nem tudta?
Tulajdonképp arra akartam célozni a szemellenzősökkel, akik csak ebben az értelmében ismerik, és még ki is javítanak, ha megemlítem, hogy a kiló (leginkább így is használva, hosszú ó-val), az (ha pénzről van szó) százas.
(#) lazsi válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
A vicces (szomorú) az, amikor egyetemi hallgatók (tehát érettségizettek...) fizikai / elektronikai számolásoknál is 100-nak veszik az kilót...
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Ott más súlyos baj is szokott lenni, és szerintem nem a kiló a legnehezebb ezek közül..
(#) Kari55 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Gyerekkoromban engem is elengedett anyám a búcsúba, kaptam 10 Ft ot és azt mondta hogy nem muszáj mindet elkölteni.
(#) Egri Frédi válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Pedig egy "huszast" is el tudtál volna
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Én kerekes elefántot, de csak azért, mert balról jobbra ábrázolták a babakocsit.
Nekem meg a menetirány jobbról balra
(#) sonajkniz válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
No igen. Ha belegondolok, hogy 18 évesen a kezdőfizetésem 2000Ft volt, és többet ért mint egy mai átlagbér...
No nem a KSH szerinti, hanem a valódi dolgozói.)
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Egy régi, soha meg nem valósult projektemhez "alkottam" ezt a képet.
Ki találja ki, milyen autó műszerfalának alapképe lett volna?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021

AUTO.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Az ábra alapján Trabantnak tűnik, nem?
(#) gyuszo válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Polski Fiat 128
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Zsombor a nyertes.
(#) szs válasza lazsi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Amikor a különbséget sem érzik, az azt jelenti, hogy egyiket sem tudják... És akkor (mint szó is volt róla) az 1024-től kétségbeesnek?
(#) Egri Frédi válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Ide juttatott a "liberális" oktatás. Mi még hátratett kézzel, ülve, a padban mondtuk a szorzótáblát hangosan. Manapság egyesek bekapcsolják a mobiljukat a 9x7 megoldásához ...
(#) szs válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 17, 2021 / 1
 
Soha nem vágtam a szorzótáblát. Viszont az egyszerűekből mindet ki lehet számolni.
Tudom a kétszeres, a háromszoros, az ötszörös, tízszeres szorzásokat fejből, és a négyzetszámokat 12-ig. A többi már csak hozzáadás (vagy kivonás)
Példa: Mennyi 11X12? Ilyenkor a 122-ből (ami 144) gyorsan kivonok 12-t, és rávágom, hogy 132. Vagy a 8X7 az 8-al kevesebb, mint a 8X8. Egyszerűbb, és logikusabb, mint bemagolni a szozótáblát -legalábbis nekem.
(Bár a 15X15 is megy élből, de a 16X16-ot már számolnom kell a 15X16-ból indulva)
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Néha at álmodom, okos vagyok.
Aztán felébredek, és rájövök:
IGEN
(#) Egri Frédi válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Középiskoláig "csak" a 10 -es szorzótáblát követelték meg. Persze "korlátozott képességű" egyének voltak köztünk is. Belőlük lettek a milliomos fodrászok, kutyakozmetikusok, stb ... Belőlünk meg csóringer mérnökök. Sokat felejtettem már, de a szorzásban vannak érdekes jelenségek. Pl. az 5 -re végződő számok négyzete: 5x5=25, 15x15=225, 25x25=625, 35x35=1225. Leírod a 25 -öt és elé írod az '5' előtti számot egyel nagyobb számmal megszorozva. 0x1=0 (csak ezt nem szoktuk leírni ) 1x2=2, 2x3=6, 3x4=12 "i tak dáse"
És ez működik bármekkora 5 -re végződő szám négyzeténél.
Most nincs kedvem rengeteg "0" és "1" leírni, de "2" -esből "4" -esbe, "4" -esből "8" -asba és "8" -asból "16" -osba marha gyorsan át lehet számolni csak tudni kell csoportosítani. ( Persze némi szürkeállomány is szükségeltetik a dologhoz. ) Még folytathatnám de ez nem a "Matekóra topic" ...
(#) dB_Thunder válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Pedig a 9-es szorzótáblához nem kell ész se, elég rápillantani a két kezemre...
Én se tanultam meg a szorzótáblákat, csak az első párat, nem lettem tőle kevesebb...
(#) Egri Frédi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Középiskolába tanultuk a szögfüggvényeket ... A nevezetes szögek értékeit fejből vágta (majdnem) mindenki. Úgy tizedes, mint közönséges tört alakba. Szerintem sokan azt sem tudják mi a különbség a kétféle alak közt.
(#) dB_Thunder válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Matektanárom volt olyan, hogy az órán kiszámolt szögeknek fejből mondta a épp szükséges szögfüggvényét, maximum a kerekítést nézette meg velünk.
Nála nem lehetett számológépet használni, egyetlen engedélyezett fegyverünk a 4jegyű volt.

Elég nehéz volt vele az élet, nagyon meg kellett küzdeni a jó jegyért, de ettől függetlenül én bírtam!

Amit én megtanultam és már részben el is felejtettem az a π, és a 2π 8 digit hosszan, mert az akkori számológépem még nem tudta
(#) Egri Frédi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
3.1415926
De 3 tizedesig bőven elég tudni.
(#) erbe válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
...és milyen jó, hogy megtanultuk a függvénytáblázatok használatát. Elég gyakran alkotok lemez szerkezeteket. Persze hiányos vagy éppen nehezen megmérhető adatokkal. Egy centi (collstock) vinkli, néhány méret és a függvénytábla alapján már ki lehet szerkeszteni papíron.
Lakatos (egykori) barátom mondogatta, ugyanúgy dolgozok, mint a sógora. Az is ilyen kacifántos négyszög-kör, stb. átmenetes szerkezeteket tervezget aztán meg is alkotja.
(#) Egri Frédi válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Ábrázoló geometriát tanultunk ... Sose felejtem el, amikor kúp és henger áthatását kellett kiszerkeszteni. Sehol egy egyenes vonal ... Egy "szép" áthatási görbéhez rengeteg pontot kellett kiszerkeszteni. Több napig tartott. A többit képzeljétek el ...
(#) bbb válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nem kell elképzelnem, megrajzoltatták velem is
(#) lazsi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
3.14159265354
(Az én számológépem eddig tudta... De én azóta is tudom... )
Az e-t és a gyök 2-t 3 tizedesig jegyeztem meg.

De maradjunk a topicnál!
Nem tudom tényleg megtörtént-e vagy csak városi legenda abból az időből, amikor már kezdett elterjedni a zsebszámológép, de még nem volt mindenkinek. Műegyetemen otthoni számolási feladat kiadásánál mondja a tanár:
- Az eredményeket 4 tizedesjegy pontossággal kérem! Akinek logarléce van, az használjon dobókockát.
Következő: »»   911 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem