Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   912 / 967
(#) dB_Thunder válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Idézet:
„3.1415926
De 3 tizedesig bőven elég tudni.”


Sajnos nem! Akusztikai számításokat végeztem, a végeredmény nagyon pontatlan volt, ha csak pár tizedest használtam!!
(#) Egri Frédi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Egy űrhajó röppálya számításánál is valószínűleg kevés lenne. De a gyerek ( vagy annak idején a saját) házifeladathoz bőségesen elegendő.
Azt meg a mai napig sem tudtam sok emberrel/diákkal megértetni, hogy ilyen típusú törteket csak a megoldás végén szorozzák/osszák, mert hátha "kiesik" valahol egy egyszerűsítés folyamán és így "pontos" lesz az eredmény.
(#) tbarath válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 3
 
Idézet:
„Ide juttatott a "liberális" oktatás.”

Nagyon nem akarok belemenni, de a magyar oktatási rendszer soha nem volt liberális, az elmúlt 10 évben meg főleg nem. Van rengeteg problémája persze, de az épp nem, hogy liberális lenne...
(#) Macsek71 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Anno a technikumban volt egy tanárunk, (többek között mechanikai, gépészeti számításokat is tanított) aki szeretett előre gondolkodni, és próbálta ezt nekünk is átadni.
Összeállított egy olyan számítási-méretezési feladatot, ahol a képleteket összefűzve-behelyettesítve, majd a megfelelő helyeken egyszerűsítve; a többórásnak látszó számolást másfél perc alatt megoldotta
(#) Kera_Will hozzászólása Dec 19, 2021 / 3
 
Fogyasztói karácsony - hangulatvers

Kis karácsony, nagy tarhálás,
Családombann sok a válás
Bronz hétvége - Tököm tele,
Pénzem viszi minden here.

Ezüst héten úgy fogy a zsé,
Fél talicska csak a teszkóé.
Hathavi fizetés elköltve,
Hitelkártyák csőre töltve...

Arany héten, bőrig áztam,
Foghiányban, amalgámban.
De fogászom vígan van,
Nála megmaradt aranyam.

Be sok kacat szoba sarkán,
Jeggyűrűink is zálogosnál.
Pénz helyett ajánlhatom maqgamat
Mire eljöve a nagy adománynap.

A kovid fenyődísznek megmaradt.
Fagyokodunk éhesen a fa alatt,
Köhögünk és trüszkölünk,
Intenzíven elmegyünk.

Barátaim, kik ezen átestek,
Fogyasztói együttérzésem veletek.
Végezetül azt kívánom gyerekek,
Az emelt ÁFA legyen veletek!

2021 - Norbimagan
(#) kaqkk válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 5
 
Márpedig a szeretet ünnepe lesz ha az egész család beledöglik is !
(#) FIGIRI válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Besenyő MMIV István után szabadon: Eegyött a harácsony, a szelepek üllepe...
(#) Egri Frédi válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
1. A főiskolán volt Kohász és Gépész kar ( meg a többi ). E két kar szerette adni az "ívet" egymásnak. Tanszékvezetőnk - aki egy nagyon jó értelmes, az iparból "behozott" igen gyakorlatias tanár, a fülünk hallatára - kérdezi/mondja gépész kollégájának:
- Minek számoltok 7 tizedessel ( annyi volt az akkori számológépeken ), ha a végén úgyis 3 - 4 -szeresen túlméretezitek a berendezéseiteket ?
És ez igaz is volt ...
Aztán eljött az az idő, amikor a fogaskerék evolvensét kellett kiszámolnunk.
Rájöttünk ...
Aki 3 tizedessel számolt, annak a "körön" nem akartak "elférni" a fogak. Ha már megvolt az "osztás", lehetett túlméretezni.
2. Nyersvas gyártásból olyan képleteket kellett megtanulnunk, hogy a keresztbe fordított spirálfüzetben egy sorban nem fért el ... Sajnos a "jó szovjet anyaföld" - amiből a vasat kellett gyártani, ezeket a képleteket nem ismerte ...
Aztán - valamilyen tévedés folytán - vettek indiai ércet, egy szállítmányt. A szebb időket is megélt, gyűröttebb fejű mestereim ( akkor én még gyakornokocska voltam ) megrőkönyödve látták, hogy a 2 vasúti kocsiba - amit betoltak - nem fog beférni az olvadék ...
(#) lazsi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 1
 
Én csak az ELTE-ről tudok nyilatkozni... Jó pár éve (nem tudom mikor, de legalább 15 éve... amikor egy ma már nem létező liberális párt adta az oktatási minisztert) bevezették a fejkvótát, ami azt jelenti, hogy az egyetem a felvett hallgatók száma alapján kap pénzt, és nem aszerint, amennyire a képzéshez ténylegesen szükség van (pl. kisarkítva: egy bölcsésznek elég a könyvtár, meg egy számítógép, addig egy TTK-snak laboreszközök, alapanyagok, elhasználódó vegyszerek, stb...-re is szüksége van). Ennek az lett a következménye, hogy az egyetem annyi hallgatót vett fel, amennyit csak lehetett, amihez a ponthatárt drasztikusan le kellett vinnie. Kb. 100-110-ről 60-70-re (akkoriban másként ment a pontok számítása, ne a mostani ponthatárokhoz viszonyítsunk). Merthogy mindenkinek alapvetően joga van a diploma megszerzéséhez. Akkor is, ha 1. nincs rá szüksége, 2. nincs hozzá esze. Azok a fizika tanárok, akik így szerezték meg a diplomát, kikerültek az iskolákba és tanítanak. És az általuk oktatott diákok jönnek azóta az egyetemre tanulni. Mert mindenkinek jár a lehetőség, hogy diplomát szerezzen...
Konkrétan elhangzott intézeti szinten, hogy az alacsonyabb évfolyamokon ne buktassunk meg a hallgatókat, hogy a magasabb évfolyamok is max. létszámmal működhessenek.
(#) Egri Frédi válasza lazsi hozzászólására (») Dec 19, 2021 / 2
 

Így kell elhülyíteni egy nemzetet ...

Mikor elkezdtük az első félévet talán 23 -an vagy 24 -en voltunk. 2 vagy 3 még azelőtt távozott, hogy a nevüket meg tudtam volna jegyezni. Diplomát 12 -en kaptunk. Pedig "útközben" még jöttek innen - onnan is.
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Ennek a fejkvótás dolognak inkább az lett a következménye szerintem, hogy nagyon sokan elcsesztek értelmetlenül 1-2-3 félévet az életükből, aztán hagyták ott az intézményt.
Én nem kreditrendszerben tanultam, nálunk ha nem volt meg egy tárgy, akkor nem volt meg a félév. Az első félév indult valami 180 emberrel, vizsgaidőszak elejére maradt kb. 160, a végére bő 40.
Szóval nem hiszem, hogy tömegesen tanítanának azok, akik anno a levitt ponthatár miatt kerültek be. Nyilván volt egy nagyon kis része, aki felvette a tempót és végül diplomát szerzett, de a többség lemorzsolódott...
(#) lazsi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Te már a levitt ponthatár után kerültél be az ELTE valamelyik tanári szakára?
Egyébként én is a kreditrendszer előtt végeztem, és ráadásul nem is az ELTE-n...
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Ja, nem írtam, de se nem ELTE, se nem tanárszak. De már a fejkvótás finanszírozás volt szerintem, különben miért csinálták volna ezt? Nem volt ez jó senkinek...
(#) zolika60 hozzászólása Dec 20, 2021 / 4
 
Ez a topic egyre viccesebb.
(#) Egri Frédi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Sírva vígadunk - mint a magyar ...
(#) Bakman hozzászólása Dec 21, 2021 / 4
 
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Dec 21, 2021 / 2
 
Nem semmi.
Az ufós rész is tetszik.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Dec 21, 2021 / 1
 
Ezt a faszit valószínűleg egyszer agyonütik...
(#) Rosszmáj válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Bakker Bakman ... fenomenális!
(#) Hp41C válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 22, 2021 / 2
 
Fohász:
.... Adj Uram sok-sok türelmet! Mert ha erőt adsz, szétverem az egész családot. ...
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 27, 2021 / 1
 
Ma reggel voltam véradáson...
SOHA TÖBBET!!!
Egy csomó hülye kérdést tettek fel nekem.
Kié a vér?
Honnan hoztam?
Miért van vödörben?
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 28, 2021 / 1
 
Igen, mert nem vödörben kellett volna vinni, hanem benzines kannában vagy zárható üdítős palackban.
(#) lazsi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Szerintem teljesen jogosan kérdezték, hogy kié a vér!
Tudod milyen sokan próbálják hamisítani, és "igazi" helyett csirke- vagy disznóvért visznek?
Legközelebb legyen feliratozva a származási hely TB számával!
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Biztos tele volt léggyel meg nyuszoggal ...
(#) Rosszmáj válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 28, 2021 /
 
Ha meg még muslinca is van benne, akár pálinka is lehet belőle.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 28, 2021 / 2
 
Akkor reklamálnak így, ha magas az alkoholtartalma.
(#) keko hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Ezt a hirdetést találtam
(#) jani1987 válasza keko hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Mitől volt lámpás rádió?
(#) gkari válasza keko hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nekem van "villanócsöves" - az AZ1 villant.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 2, 2022 / 1
 
Az elektroncső lánykori neve rádiólámpa.
Következő: »»   912 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem