Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RM 5642 S
 
Témaindító: f3c071, idő: Máj 5, 2010
Lapozás: OK   1 / 2
(#) f3c071 hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Segítséget kérnék egy rádiósmagnó (videoton RM 5642 S)
"rádió-magnó-időzítő " kapcsolójának áthidalásához !
A kapcsolót már kiforrasztottam és lett rajz a netről is! Egy sima billenőkapcsolót gondoltam helyette ,de nem tudom mit kell áthidalni hogy csak a rádiója működjön !!!
(#) szamóca válasza f3c071 hozzászólására (») Máj 5, 2010 / 4
 
Talán így érthető.

5642.JPG
    
(#) Ferkógyerek válasza f3c071 hozzászólására (») Máj 5, 2010 / 4
 
Szia!

Ez egy tipushibájuk ezeknek a rádióknak, gyenge a kapcsoló és szétég az érintkező.
Sikerült előkukáznom az enyémet, melyen szintén előjött ugyanez a hiba. Egy kétáramkörös tolókapcsolót tettem az eredeti helyére. Így az időzítő funkció nem működik (bár szerintem ezt soha senki nem használta). Remélem a fényképről világos hogy melyik forrszemekre kell forrasztani a vezetékvégeket.
Az egyik érpár a kapcsoló egyik áramkörére a másik pedig a másodikra.

P5050230.JPG
    
(#) f3c071 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Köszönöm ! Megnézem....
(#) f3c071 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Köszönöm !
... gondolom a lényeg a 2 áramkörön van ! ...
mert egy billenő kapcsoló jobban fog illeni a kezelők közé !
(#) CHZ válasza f3c071 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Kár volt kibombáznod azt a kapcsolót , forrasztás nélkül javítható a régi !
Egyszerű javítása : lebontod a kapcsolóra szerelt idomokat és a csúszkája kitolható hátra annyira , hogy a beégett érintkezője kivehető (mivel ez pont az utolsó ) és ez pótolható könnyen .
Akár a kapcsoló nem használt másik érinkezőjével is .
Sajnálom , hogy elkésett a válaszom és sok munkával így szétkaptad .
(#) f3c071 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Köszi !
valóban késői az infó ...de az igazság az hogy még a fórum nyitása előtt elvégeztem
(#) Hoffer82 hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy olyan gondom az én rádiómmal, hogy ha beállítom egy URH adásra, akkor egy idő után elmászik a hangolás, néha még át is ugrik a szomszédos adóra. Nehéz úgy beállítani, hogy ne sisteregjen, ráadásul ha mozgok a helyiségben, akkor összevissza sistereg.
Mi lehet a gondja?

Jan
(#) f3c071 válasza Hoffer82 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Azt hiszem el ment az AFC (Automatikus frekvencia kontroll ami egy helyben tartja a frekit) !
de a "doktor urak" majd segítenek bővebben ...
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Én a mellette lévő indikátor kapcsolóval cseréltem meg. Ott pont az az érintkező nincs használva ami be szokott égni.
(#) Tom-ee hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy, a fent említett típusú készülék, de hálózati kábel nélkül. Meg tudja valaki mondani, hogy a csatlakozója mi fán terem? (van pár használaton kívüli vezeték és 230-as dugó, csak épp a rádió felüli vége ismeretlen számomra)

Köszi!
(#) f3c071 válasza Tom-ee hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia !

Sima "borotva" kábel is jó állítva a jobb oldali részbe,mert a másik része az egyenáramnak kihozva...
(#) Tom-ee válasza f3c071 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Sose jöttem volna rá... Köszi, kipróbáltam, teljesen jó!
(#) darthdenes hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Hali!
Hülyegyerekként a 12vba erőszakoltam be a 220v dugot és bedugtam, nagyot durrant! Hülye ötlet volt, nem figyeltem kapkodtam. Persze most meg se szólal. Lehet ebből még rádió?
(#) f3c071 válasza darthdenes hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Sajna nem tudom ,de részvétem ...
(#) darthdenes hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Kicseréltem az alkatrészeket a tápegységen (kapcsoló panel) most már bekapcsol. Viszont iszonyú torz hang jön ki belőle, a másik hsz nagyon hallkan szól. Szerintem meghalltak a végfok IC.
Kérdés:
Elég csak a ic cserélni, vagy mást is kellene?
ui. Az ic környékén lévő 100uf és 470uf kondikat is cserélem, mert már lehet hogy tökre kiszáradtak.
(#) CHZ válasza darthdenes hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ilyen esetben a TBA 810 is mindig meghibásodik.
(#) darthdenes hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Abban az esetben ha nincs meg a magnó rész, egy az egyben hiányzik belőle. Hova kellene kötni egy külső forrásból érkező jelet.
Szeretném ha az mp3 lejátszót megszólaltatná. Viszont ha bedugom az eredeti bemenetbe meg sem szólal. Viszont ha az s4 stekkert az erősítő alaplemezből kihúzom akkor halkan lehet hallani.

Ezt találtam még: csatolmányban

Elvileg az s6stekker 6 és7 pontjába érkezik a magnójel. Ide be lehetne kötni a jelet az mp3ból?
Az egyik a bal a másik a jobb oldal lehet? De akkor hova kell kötni a negatívat?
Bocsi ha dilettáns a kérdés, de mégis szeretném megcsinálni!
Köszönöm!

Dok1.doc
    
(#) darthdenes hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
A gyakorikérdések.hu valami titán a din csatlakozót egyből a hangerőszabályzó potméterre kötötte. Így csinált egy vonalbemenetet az mp3-nak. Na most ezt miként lehetne megoldani mert van vagy 10forrasztási pont azon a potin. Nekem meg lövésem sincs, hogy mit hova?
(#) Dalesz hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Segítséget kérnék! Nem vagyok szakember és mikor elkezdett recsegi a rádió befújtam egy kis wd40-nel! Sajnos oda is ment véletlenül, ahova nem kellett volna. Most csúszik az állomáskereső zsinórja és nem viszi a keresőt. Gondoltam kiveszem, zsírtalanítom és visszateszem! Csak az a baj, hogy akárhogy megfigyeltem, hogy veszem le, nem sikerül visszatekerni a tengelyekre a zsinórt, így nem megy a kereső. Tud valaki segíteni, hogy kellene visszatekercselni?
(#) marcus hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Üdv! Valaki tudna küldeni egy képet a mechanikáról?
(#) laczika hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Elég sok ilyen rádiósmagnó van az országban, ehhez képest nincs itt sok hozzászólás. Talán a rajongótábor a hibák nagy részét józan paraszti ésszel meg bontott anyagokkal megoldotta. Én most elakadtam egy példánnyal. A hibák nagy részét sikerült elhárítani, FM jó, viszont a középhullám nem. Egyedül csak a Muravidéki jön be rajta, de az a teljes sávon halkan jelen van. A sáv elején ahol lennie kell ott kihangosodik, és jó térerővel szépen is szól. Ennek nem így kéne működnie, de nem tudom hogy álljak neki. A TDA ic-n a mérhető feszültségek az AM üzemmódnak megfelelők. Lehet hogy a rövidhullámok se viselkednek jól, de ahhoz nincs összehasonlítási alapom. Valakinek valami ötlete hogy mitől lehet ez?
(#) CHZ válasza laczika hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
AM oszc. fokozatát nézd meg.
(#) laczika válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2018 / 1
 
Köszönöm hogy írtál. Találtam egy belevaló IC-t, kicseréltem de még zaj se volt. Gondolom újra kéne hangolni. Visszatettem az eredetit. Elkezdtem nézni az oszcillátor kört, kimértem a tekercseket semmi szakadás, kondenzátorokat kiforrasztottam de semmi. A ferritantenna tekercseit is átmértem. Isostat kapcsolókat is átmértem, kis kenést is adtam nekik egyúttal. Semmi nem használt. Elbambulva tanácstalanul tekergettem az állomáskeresőt és véletlenül észrevettem, hogy a forgókondinak csak az egyik fegyverzetcsoportja forog. Le van fedve egy műanyagdarabbal, homályosan de azért bele lehet látni. Az oszcillátort hangoló fegyverzetcsoport meg van szorulva, és elcsúszik a sárgaréz tengelyen, viszont zárlatba nincsen. Ilyen egy lehetetlen hibát... Már 2 délutánom ráment az idegrendszeremmel együtt, de örülök hogy nem fogott ki rajtam. Ki kell cserélnem a forgókondit, és összeáll a gép. Szerencsére donorom is van, úgyhogy nem lesz gond.
(#) witi hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Hali!
Szert tettem egy RM 5632-es készülékre.A problémám vele hogy az antennája törött, hiányos.Ha valakinek esetleg lenne egy fölösleges-elfekvő, de ép példány, vevő lennék rá. Nem baj ha kopott, lötyög, csak egészben legyen.Esetleg ha valaki megmérné a hosszát a csuklóponttól annak is örülnék.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) f3c071 hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Szia Witi !

A beszerelt fix hossza 180mm a kihúzott állapotban a csuklóig 850mm .
(#) witi válasza f3c071 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Köszi, akkor már tudok keresni valami hasonlót.
(#) fzsoo hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Üdvözlöm fórumozókat.
A címben említett rádió FM felső sávját ki szeretném nyújtani 104ről ha nem is 108ig de a közelébe ebben kérnék segítséget a megvalósításhoz .
Köszönöm
(#) gyuszo hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Itt kérdezz. Bővebben: Link
(#) fzsoo hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Nem jó a link ez az oldal jön be újra!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem