Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 45
(#) gyuszo válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Vajon az eredeti magyar MM 25V-os elko-k ennyire jók voltak, hiszen még ma is találkozni olyan végfokokkal, amiben még eredeti van és megy.
(#) marcus hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Tudnátok segíteni? A rádió nem szól, nem is sistereg, írták valahol az első oldalakon hogy a kapcsolósort át kell hidalni olyan helyre ahol nincs használva. Valaki el tudná magyarázni hogy mit hova kell?
(#) djhans válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Igen, szerintem ennyire jók voltak. Simán kibírták a kétszeres feszt. Én még eddig zárlatossal nem találkoztam. Kiszáradttal is csak nagyon kevéssel.
(#) gyuszo válasza djhans hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Igen egyszer valaki meg is jegyezte, hogy a magyar MM elkót csak baltával lehet tönkretenni.
(#) scooby_ válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szia!
ITT a válasz rá.
(#) gyuszo válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Köszönöm, de ezt eddig is tudtam, a régebbi MM elkóknál fel is volt tüntetve mind a két érték.
De én is inkább a 63V-ost javaslom, a hangszóró védelme miatt.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) marcus hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Senki nem tud segíteni? Már csak az hiányzik, hogy nem szól a rádió része.
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
FM kapcsoló érintkezőjét kell átkötni, ami a 15V feszültséget váltja, ezt műszerrel kimérheted.
Kapcsolón találsz be nem kötött részt, ezekre a kivezetésekre lepárhuzamosíthatod a hibás kapcsokat.
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Ezt értem, csak nem tudom mit honnan hova.
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Ha jobban megfigyeled a kapcsolót, rájössz. Két sorban, háromasával vannak az érintkezői.
Keresed meg a 15V- hoz tartozó kivezetést, ezt és ehhez tartozó másik két kivezetést kell összehuzaloznod a kapcsolón lévő 3db üres kivezetésekkel, sorban egymás alá.
Ha így sem érthető, csinálj egy képet, amin bejelölöd a 15V helyét, akkor berajzolom.
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Biztosíték baj volt, most már jó, viszont a térerősségjelző nem működik FM-nél, de AM-nél igen. Ez mitől lehet?
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Bizti hiba egyszerűbb, ha mértél volna hamarabb kiderül.
Lehet alacsony térerő, gyenge antenna miatt, vagy a tuner érzéketlen, de beállítási probléma is lehetséges.
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Melyik trimmerrel lehet állítani az FM modulban?
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Ott ne tekergesd...
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Hol keressem a hibát?
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Milyen minőségben jön az FM, milyen antennával próbáltad?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Jó, nem sistereg. Sima antennával, nem erősítős.
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Ügy emlékszem van az alaplapon trimer, amivel a térerő kalibrálható.
Keresd meg a rajzát, kiderül.
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Azt próbáltam, de semmi.
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Megfelelőt tekergetted?
(#) marcus válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Rajz alapján néztem, szerintem igen.
(#) CHZ válasza marcus hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Akkor műszert elő és méregess...
(#) scooby_ válasza marcus hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
A térerősség jelző műszer az én rajzom szerint az FM modul 11-es lábához csatlakozik. A modulon belül ez a láb egy 8,2k-s ellenálláson keresztül az uA3089 13-as lábára csatlakozik. A műszer még hidegítve is van 22nF kerámia kondival. Én ezeket a kerámia kondikat alapból cserélni szoktam, ha ilyen gyanús helyen van. Amit még megpróbálnék, bár veszélyes mutatvány egy ilyen "kövület" készüléknél, többször fürödtem be miatta: Vedd ki az FM modult, és az érintkező tüskéket csiszolóvászonnal egy picit pucolgasd meg, illetve az FM modul érintkező sínjét is. Ahogy a NYÁK tervet nézem, a műszer ehhez a modulhoz az Isostát kapcsolón keresztül kapcsolódik. (végül is egyértelmű, mert AM modulációban is ez a műszer jelez...) Lehet az isostát kontakthibás...
Itt a rajz amit én használtam... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) KaszaOne hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy RA 6380S Erősítőm, ajándékba kaptam, és a Jobb oldali végfok gyengélkedik. Szól, de csak recseg, és ha el kezdem hangosítani, akkor is csak recseg, torz a basszus, a magas az valamennyire kijön.
Megnéztem, az érintkezések jók, Áttettem a bal oldalra a végfokot, ott is ugyan ez, tehát a panelen van a baj, de sajnos nem tudom mit nézzek meg, még elég kezdő vagyok.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) djhans válasza KaszaOne hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Nekem már volt hasonló hibám. Ki volt száradva a kimenő kondenzátor (2200µF 25V) 63V-osat vegyél bele ha rossz.
(#) scooby_ válasza KaszaOne hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Esetleg érdemes megmérni mekkora feszültség esik a tekercselt huzalellenállásokon, hátha munkapont probléma van. Illetve mérd meg hogy a kicsatoló kondi előtt mekkora a feszültség. Ott 20V körüli feszültséget kell mérned.
(#) KaszaOne hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, Este mind a kettőt megnézem, Ha nem járok sikerrel, akkor még kérdezősködök.
(#) KaszaOne hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Azt tudja valaki, hogy a kimenő kondenzátornál mekkorára kell állítani a feszültséget? Elvileg a potméterrel tudom állítani, Előre is köszönöm.
(#) scooby_ válasza KaszaOne hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia! Írtam! 20V földeléshez képest.
(#) gyuszo válasza KaszaOne hozzászólására (») Dec 18, 2014 / 1
 
UT/2. Tehát a tápfeszültség fele. ( 14. pont )
Következő: »»   28 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem