Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   282 / 343
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Egy starter (indító kondenzátor) kell, hogy induláskor rákapcsolja egy indító relé. Ezt a relét úgy kellene kiválasztani, hogy a motor áramfelvételét ismerni kellene, hogy mikor enged el, nehogy a starter benn maradjon véletlenül. Megpróbálhatod azt a 40µF-t nyomógombbal rásegíteni, hátha elég annyi is az induláshoz de ha nem akkor 80-100µF rásegítés a meglévő 50µF állandó üzemire elég határozott lesz.
(#) kadarist válasza VIM hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Szia!
Ebben van indítórelé, indító és üzemi kondenzátor is. Talán az indító értékét kellene megnövelni...
(#) strauszf válasza kadarist hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Egy kicsit részletesebben leírnád hogy mit kellene cserélni?
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
És 80-100 farádos kondival nem lesz motor leégés? Ezt hogy lehetne megállapítani? Kiszdtem a kondit, 40 farádos az indítója. Enélkül csak remeg. Holnap vennék is csak kérdés mekkorát amivel még nem ég le?
(#) kadarist válasza strauszf hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Én úgy látom, hogy kettő kondenzátor van ráépítve, két hengert látok. A nagyobb kapacitású az indító, a kisebb az üzemi.
(#) strauszf válasza kadarist hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Nem mert amit kivettem anélkül nem idul csak vele. És ez 40 microfarados.
(#) strauszf válasza strauszf hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Ezt javítanom kell mert kipróbáltam fordítva hogy a másik kondit veszem ki akkor se indul el.
(#) Marko Ramiusz válasza strauszf hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
80-100 farád? Itt komoly problémák vannak. Tudja, hogy mit jelent az elektrotechnika?
(#) kadarist válasza strauszf hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Indításnál mindkét kondenzátor rá van kapcsolva a motorra. Indítás után csak az állandó kondenzátor marad rákötve, tehát az elinduláshoz mindkettő kondi kell.
(#) VIM válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Szia! Igazad van! Most, hogy jobban átnézve a motor kötődobozát (EZeket) a képeket nézve már én is azt mondom, hogy ott az ellenállás alatt van az indító relé és az előtétes kondenzátort kapcsolja.
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Igaza van "kadarist"-nak, van benne indító relé, ott van az ellenállás alatt csak én nem vettem észre. Már csak az volna hátra, hogy egy 50-100µF értéket kellene a meglévő 40Uf-ra párhuzamosan rákötni és úgy elindítani a motort De ha 100µF-t veszel és azt kötöd be az sem lesz probléma, legfeljebb még határozottabb lesz az indulás. Az ellenállásnak áramkorlátozó szerepe lehet és segíti az ívoltást a relé érintkezőin kikapcsoláskor.
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Nos kicseréltem 100 microfarados kondira, indul visszi de az ellenállás füstölni kezdett és veri a kismegszakítót. Ez kell bele szerintetek?
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
A
Idézet:
„veri a kismegszakítót”
az az áramfelvétel lesz ami most maximumra terheli a kismegszakítót amiről kapja az áramot. Az ellenállást ha benne hagytad az most mindkét kondenzátor "áramát" kellene, hogy elviselje amit ebben az esetben nem tud. Szerintem nem szükséges, átköthető vagy kihagyható. Át kell forrasztani a vezetéket a másik oldalára.
(#) kadarist válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Csak az indítóval (nagyobb kapacitású) kösd párhuzamosan az extra kondenzátort, ha az elindulás a nehézkes. De nem kell akkora, egy 25-30 µF-os elég lenne. Nem kell sok, csak egy kis plusz fázistolás az indulási nagy áramfelvétel időszakában.
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Áthidalva megy indul nem veri az megszakítót. A motort most nyüstölöm hogy mennyire melegszik 40 fok körüli most. Max mennyi az a motorhőfok amit még egészséges?
(#) VIM válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Akkor talán a 100µF maradjon és a 40µF-t ki kellene kötni, talán úgy jó lesz az áramfelvétel. Azért is írtam előzőleg, hogy 50-100µF de nem lehet tudni, hogy milyen értékeket lehet kapni az elérhető kereskedésekben.
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Azért verhette le a kismegszakítót, mert túl sokáig vette fel az indító áramot, mert az ellenállás korlátozta a segédfázis starter kondijait.
(#) kadarist válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Reméljük Ferenc jól belövi az értékét.
(#) strauszf válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Az indulással most már nincs baj, teljes fordulaton kezd el izzani az ellenállás és veri a megszakítót. De VIM ahogy írta áthidaltam és így megy és nem is veri a megszakítót.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
(#) kadarist válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Rendben, de ha állandóra van kötve az indító kondi, akkor az tönkre fog menni. Nézd meg, hogy hová van kötve, melyik helyére.
(#) strauszf válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Az indító kondi és a relé között van ez az ellenállás.
(#) VIM válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Szerintem az a 0.68 ohm érték annyira lekorlátozta a kondenzátorok áramát, hogy az indítási áramérték túl hosszú volt a kismegszakítónak ahonnan a kompresszor kapta az áramot.
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Most megy szépen, indul igy hogy áthidaltam az ellenállást és kb 40-50 fokos a motor. A 100 microfarados kondi kell mert igy is érezhetően fogja indulásnál.
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Le tudod ellenőrizni, hogy az indító relé húzva van e. Ezt úgy tudod megejteni, hogy a relé két szélső lábain ha ott a fázis akkor a középsőn nem volna szabad világítani a próbalámpának. A motor hangjából is meg lehet mondani, hogy felvette-e a fordulatot vagy fogja a motort a túlzott kapacitás értéke.
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Az azért nem sok, mert kéthengeres kompresszort kell hajtania és az nem kis teljesítmény igénnyel jár. Persze a szakaszos üzem majd biztosít a motornak annyi pihenőt, hogy ne melegedjen túl. A tehermentesítő szelep működéssel is nehezen indul?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
A relé két szélső lábain (fekete+kék vezeték) nincs áram fordulaton a másik fekete (középső) és ugyanazon a kéken van áram.
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Az igazság az hogy 15 rézcső a nyomóág és csak 30cm hosszú. A két henger ezt egy pár fordulatra telenyomja, hamarabb mint hogy elérje a max fordulatot. de ezen még finomítok, hosszabbra módosítom valamennyivel a nyomóágat és így még könnyebb lesz az indulás.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
A bejövő fázis-nulla-hoz képest kellene nézni. A relén lehet éppen a nulla is, tehát nem mindegy, hogy mihez képest lámpázol. A relé két vége azonos potenciálon van és azt adja ki amikor indul a motor. Szerintem jó, mert amihez képest lámpáztál a relé "kimenete" más potenciálon van kék-fekete áramtekercshez képest.
(#) VIM válasza strauszf hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Legalább 18mm-s cső kellene.
(#) strauszf válasza VIM hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
A bejövő nullához képest a relé mind a három lábán van áram fordulaton.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
Következő: »»   282 / 343
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem