Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   907 / 960
(#) még1MbR válasza szs hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 1
 
Én azt nem értem, mi ennek a T wagonak az előnye egy lezárt kötődobozban?
Jól néz ki?
Csak akkor néz ki jól, ha nagyon rövid kábelekkel van bekötve.
Ekkor viszont javíthatatlan később.
(#) szs válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Nem tudhatom. Ezt szeretné.
Valószínűleg átláthatóbb neki abban az esetben, amikor egy szálból kettőt csinál.
(#) elektrorudi válasza szs hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Nem vagyok biztos benne, hogy ez WAGO. A régi sorozatukra hasonlít, de inkább a TRACON jegyeit viseli magán. Viszont a TRACON oldalain sem találom. Inkább valami kínai utánzatnak godolom. De vannak itt szakemberek is, talán ők megtudják mondani.
Én sem értem, miért lenne jobb egy T leágazás, mint az általában használatos soros elrendezés? Arról nem is beszélve, hogy a soros elrendezéssel több vezeték is leágaztatható, nem csak egy.
(#) gyuszo válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Szerintem ez az oka, rövid a kábel és nem tudja másképp javítani.

Én más okot nem látok. Egy lezárt dobozt nem szoktak nézegetni, csak hiba esetén, akkor meg legfontosabb az átláthatóság és a mérhetőség.
(#) teglascs válasza urhvadasz hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Bizonyos esetekre ez jó megoldás lehet: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) vargham válasza szs hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
A fotón a cucc nem Wago.
(#) elektrorudi válasza teglascs hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ezekben legalább van annyi tisztesség, hogy leírják, hogy csak utánzat. Igaz, a WAGO nagybetűkkel, az "utánzat" pedig kicsival, de legalább jól olvashatóan.
(#) vargham válasza teglascs hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ez sem Wago.
Mindenki csak olyan kötőelemt vegyen, ami rendelkezik CE jelöléssel. (Nem tudom, hogy a linken szereplőnek van-e. Mindenki ellenőrizze!)
Sajnos ez sem garancia mindenre. Előfordulhatnak silány termékek is CE jellel.
(#) teglascs válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Így van.
(#) elektrorudi válasza vargham hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 2
 
Ezt csak megerősíteni tudom. A termékekre ráhamisított CE jel sem jelent semmit. Sőt, miután ez topic kifejezetten barkácsolásról szól, és tilos profi megoldásokat emlegetni, ajánlom minden kedves barkácsolós Fórumtársamnak, hogy csak a profik által már kipróbált anyagokat, technológiákat alkalmazzák. Ne próbálják feltalálni a spanyolviaszt, mert nagy szívás lehet a vége!
Mellékelek egy képet tanulságként. Ezt a csatlakozót eredetileg a Phoenix Contact fejlesztette ki, 10Amperes terhelésre. Távolkeleti gyártó, a saját termékébe, a távolkeleti utánzatát építette be. A gyártó által megadott terhelhetősége (a kép és mű.leírás szerint) 24Amper! Majdnem 2,5x több, mint az eredeti konstrukcióé! A képen látható dolgot 7-8A/24V terhelés okozta. Ha ezt egy zárt helyen használták volna (pl.kötődobozban), már rég csak egy tűzoltósági jegyzőkönyv maradt volna a házból.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) antiktelefon hozzászólása Feb 6, 2023 / 4
 
Pár éve még mindenki fújolta a Wagokat, most meg mindenki kínai másolatokat akar használni, mi történt?
Meg kell venni az eredeti Wagot és annyi, arról nem is beszélve, hogy ezek a t meg egyenes meg y wago másolatok mire jók? Szerelt valaki valódi kötődobozban már ezekkel?
Az összes kábelt egy irányba összehozod, csinálsz rajta egy kis karikát, egyformára vágod, blankolod és megy rá a kötőelem.
Megnézném, ahogy 3*3 2,5 MCU-t 3db T wago másolattal 65-ös dobozban beköt bárki.
Még az XBS bedugós vackait sem használnám, nemhogy valami kínai izét. Kisfesz ledek kötésére elfogadható talán, de semmivel nem olcsóbb a valódi wagonál, ha nem hármasával veszed a kisboltban.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ezt én sem értem, ténxleg nagy fújjogás volt pár éve belőle (amire emlékszem).
A T-elágazósról: bár felkeltette a fantáziám, és segíteni igyekeztem a keresésben, attól én is arra gondolok: a sarki "bót"-ban megveszem a "háromlukú" WAGO"-t, oszt slussz. Nem kell annak T-elágazásúnak lennie, pont jó (nekem) így is, nem is drága, nem is ALI-ról, sem más külfölditől rendelek (szállítási díj is valószínűleg), csak beszaladok a városba...
Hármasával is vettem pár éve. Három kellett.
(#) még1MbR hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Plusz létezik egyenes WAGO is, ha már nagyon rövid a kábel.
(#) szs válasza vargham hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Na bumm.
Egészen biztos vagyok benne, hogy a WAGO nem az egyetlen megbízható gyártó a világon. Lehetséges lenne, hogy más is gyárt megbízható dolgokat? Szerintem elképzelhető.
(Mekkorát hazudtam... Szerintem is csak a Mercedes az autó, és csapat is csak egy van a világon: Fradi
Vagy most is csak rávezetően viccelek?
)
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) Atis57 válasza szs hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Szia!

Igen még 6 félét találtam az itthoniakból.

Bár a legvarázsosabb nevű; General Electric Commucation Instrument

persze mozaik szóként.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Hali!
Hol lehet megtudni/megnézni a különmért(éjszakai)áram kapcsolási ciklusait.
(#) vargham válasza szs hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Természetesen nem csak a Wago megbízható. Én ezt ismerem.
Arra hívtam fel a figyelmet, hogy az EU-ban csak EU szabványnak megfelelő, CE jelzéssel ellátott termékeket használjon mindenki. És ez a CE nem összekeverendő a kínai CE-vel, mert ez utóbbi nem garancia semmire...
CE-jelölés
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Azt honnan lehet tudni, illetve hogyan ismerhető fel , hogy
eredeti WAGO-t veszel? Mi a különbség?
(#) gyuszo válasza sany hozzászólására (») Feb 7, 2023 / 2
 
Az már biztató jel, ha rá van írva.
(#) ötfelezős válasza Audience hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Lehet vagy öt szempont, és ebből a terhelhetőség lehet az ötödik.
(#) antiktelefon válasza sany hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Megnézed a Wago oldalán, hogy létező termék-e.
Bővebben: Link
A 222-es cuccokat szeretik hamisítani, mert a 221-es átlátszó házát nehezebb olcsón jól gyártani.
Bedugósból is a 773 szerűeket nem hamisítják tudtommal.
Amúgy 221-ből valóban létezik egy ideje egyenes Wago, akarok is venni belőle párat speciális helyzetekre.
(#) Horvath65 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Mi a különbség a két fajta között? Az átlátszót valahogy nem szeretem pedig az a kis.ebb
(#) vargham válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 7, 2023 / 1
 
Csak az átlátszót használom. Praktikusabb, kiesbb is. Látom, hogy elég mélyre ment-e a vezeték.
(#) Horvath65 válasza vargham hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
A két műanyag közötti különbség nem nyom a latba? A szürke az poli-propilén PP a másikat nem tudom, de szerintem valamilyen akril, kérdéses a hőállósága.
(#) antiktelefon válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 7, 2023 / 1
 
Nem tudom így hirtelen, de a kábel szigetelése biztos előbb fog leolvadni, mint a burkolata és a belső mechanika a burkolat nélkül is funkcionális, szóval még ha meglágyulna sem fog rossz kontaktot adni. Illetve 221-hez kapni C sínes tartókat, így hivatalosan is lehet szekrénybe szerelni őket, meg kisebb és a kar sem csap akkorát a körmödre, amikor lecsukod. Bedugósnál hasonlóan, de nagyon nagy plusz az, hogy látod tejesen be van dugva és később azt is, hogy nem oxidálódott és ha más szerelte akkor jól csinálta.
A legnagyobb baj velük, hogy a kartondobozuk jóval előbb szétesik, minthogy elfogynának, kell egy szortiment doboz, amibe minden típusból belefér a 100db és egyesével nyílik, hogyha felrúgod ne kelljen válogatni utána.
(#) erbe válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szerintem az az átlátszó polikarbonát és az később olvad, mint a polipropilén. (300 > 160 fok)
(#) Horvath65 válasza erbe hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szerintem nem. PP Ugyan csak 10°C Polikarbonát De a PP nem gyúlékony míg a polikarbonát igen.
(#) Taki33 hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Sziasztok!

Bojler bekötést lehet kötődobozban toldani? Ugyanis következő a helyzet, a 150 literes bojler helyett egy 120 literes lesz felszerelve, aminek 20 cm-el magasabban lesz az alja, így viszont már rövid lesz a vezeték. Csempét vésni meg nem lenne célszerű.
(#) zolika60 válasza Taki33 hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Elvileg nem. De a gyakorlat sokszor más.
(#) szs válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Az egyik különbség például ez:
221 (az átlátszós): Folyamatos működési hőmérséklet max. 105°C
222 (a szürke) :Folyamatos működési hőmérséklet max. 85°C
Ártani nem árt, ha nagyobb hőt elvisel.

A másik különbség például ez:
221:Súly: 2,5g
222:Súly: 4,3g
Nem mindegy az sem, hogy egy raklapra, így egy kamionba 1,5-szer annyi darab fér. (sőt, több, mint 1,5)

221

222

(nem magamtól vagyok okos, csak utánanéztem, ha már kérdés volt)
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023
Következő: »»   907 / 960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem