Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   102 / 111
(#) uniman hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Hello! Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a szokásos, elvárt etika az apróknál?:
Láttam egy hirdetést, amelyre jelentkeztem, amit a hirdetésnél is jeleztem valamint azonnal privátban is írtam az eladónak.
Most az ország-világ úgy láthatja, mintha én venném meg a cuccot: Bővebben: Link
Pedig nem! Stikában egy trehány érdeklődő megelőzött, amit elmulasztott jelezni az aprónál. Az eladó is figyelmeztethette volna, hogy a vételi szándékát ott is jelezze, csak a rend kedvéért.
De ez el lett hanyagolva, így én csak a privát üzenetben értesültem a tényállásról. E miatt most erősen bosszankodom és dühös vagyok!
Még csak negatívot sem tudok adni az elkövetőknek...
Köszönöm, hogy elolvastátok...

Hirdetes.JPG
    
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Á, az apróhirdetést nem szabad a topikokban kibeszélni, azt írja a haszutmellémafor...
De szerintem semmi nem múlik azon, hogy ott van: "megvenném".
Jelent ez számodra olyan hátrányt, amit én nem értek?
(#) Gabó válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Mivel az aprónál nincs kikötve, mint pl az elvihetősbe, hogy mind a két helyen jelezze, így ezen felesleges rágódni. Persze ott se tartják be sokan
(#) Skori válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Az ablak felett ez van: Megjegyzés írása.
Tehát megjegyzést lehet fűzni a hirdetéshez, lehet nyilvánosan is kérdezni, vagy üzenni. De semmi kötelező jellegű nincs. Valaki szintén írt privátot, amivel (a leírásod szerint) megelőzött, viszont sehol nincs leírva, hogy nyilvánosságra kellene hoznia a kilétét, vagy vételi szándékát.
Ha ennyire zavar, hogy ott van a megjegyzésed, írj egy újabbat is, hogy nem te vetted meg, vagy, hogy lemaradtál róla.
(#) ferci válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Sok olyan "foglalás" van, amikor a leendő vevő valamiért nem akarja mutatni magát és sms-t vagy emailt ír pl. 10:30-kor.
Egy másik leendő vevő pedig privátban ír 10:40-kor.
Ha 10:53-kor nézi meg az eladó az emailt okoskán, mert nincs otthon ( nem látja a hobbi privátot ) és válaszol rá, hogy "oké, a tiéd", máris botrány van.
Aztán jegel, amikor tud.
(#) Skori válasza ferci hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Jártam hasonlóan. Az egyik érdeklődő email-t írt, a másik telefonált. Az emailt-t később olvastam, mint ahogy a telefont felvettem. A telefonáló nyert, az email-t író megsértődött.
(#) ferci válasza Skori hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Én is.. aztán jöttek a jelzők.
(#) nagym6 hozzászólása Jan 23, 2022 /
 
Vagy ráígért az árra a későbbi vevő, hogy övé legyen. Jártam többször is úgy, hogy lefixáltuk az üzletet. Később szól az eladó, hogy mégsem adja el. Nyilván másnak adja.
(#) ferci válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
A ráígérés elfogadása már szemétség.
(#) villanyipi válasza Skori hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Ezen kár volt megsértődni, én meg hirdettem anno tapogatós oldalon egy generátort automatikusan ott volt az email címem, írtak rá páran 8-10 óra múltán hogy meg van-e még mennyit engedsz a feléből, ilyesmi meg 30 percen belül felhívott 50 percen belül átvette egy másik ember,alkudozás nélkül. Ha valamit nagyon venni akar az ember akkor ha lehet felhívja az eladót és megbeszélik a részletet, nem egy olyan oldalon vár vissza jelzést ahonnan belépés nélkül nem is mindig kap az eladó azonnal jelzést az üzenetekről.
(#) uniman válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Esetemben 7-8 perc alatt kiderült, hogy hiába ujjongtam...
Máskébb bosszankodom, ha lemaradok egy hirdetésről, ha rögtön látom, hogy valaki már lecsapott egy cuccra...mint amikor azt látom, hogy a "préda" még szabad.
(#) szs válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Egen, azért tekinthetjük az apróhirdetést egyfajta piacnak (bár az aukciós oldalak szeretik magukat pictérnek nevezni -miközben korántsem azok). Aki épp jókor tett jó ajánlatot, az vette meg, és nem az a lényeg, hogy ki érdeklődött először. Semmi baj nincs ezzel.
Én személyesen jártam úgy valódi piacon, hogy megláttam egy igazán jó (bár használt) katácsonyfatalpat. 1000ft-ért kínálták, én mondtam, hogy nekem 500-at ér (hogyne érte volna meg az 1000-t is, csak alkudni akartam). Ódzkodott az eladó, és pont jött egy ember, aki azt mondta: neki kell ezerért is. Hát ő kapta meg. Bossuankodtam ugyan, de ez a piac a kereskedelem...
(#) klacinak hozzászólása Jan 23, 2022 / 5
 
Sziasztok! Én vagyok a felelőtlen eladó.
Nem értem, mi a gond (illetve de, értem). Az apróhirdetés feladásakor el kell olvasni és kell fogadni egy szabályzatot. Ebben a sikertelen vevő által hiányolt pontok nem szerepelnek, az üzenetváltás mikéntjéről nem látok semmilyen szabályt.
Javaslom, hogy nyomj fel a adminoknál, ha szerinted szabálytalanul jártam el és szerinted sérelem ért.

Nekem meg esetleg azért kellene másik topicot nyitnom, mert nyitottál egy topicot a hirdetésemről? Mert szerintem meg ez nem szép dolog.
(#) niedziela válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 5
 
Ez igy azért aggályos kicsit.

Idézet:
„Stikában egy trehány érdeklődő megelőzött, amit elmulasztott jelezni az aprónál.”

Mitől lett trehány ez a valaki ? Mert megvette előtted az árut ?

Idézet:
„Az eladó is figyelmeztethette volna, hogy a vételi szándékát ott is jelezze, csak a rend kedvéért.”

Miért kellene ezt jelezni, vagy őt terméket adtam el itt az aprón úgy, hogy senki egy árva betűt nem írt a hirdetés alá. Nem is kell, hiszen nem ipiapacs falnak van, hanem azért hogy lehessen kérdezni az eladótól a termékkel kapcsolatban nyilvánosan is. Kérdezhetsz privátban is, semmi nem akadályozza.

Idézet:
„én csak a privát üzenetben értesültem a tényállásról.”

Akkor az eladó teljesen korrektül tájékoztatott.

Idézet:
„Még csak negatívot sem tudok adni az elkövetőknek...”

Semmilyen jogi, vagy vevő-eladó kapcsolatba nem kerültél a hirdetés feladójával, mert se a vételárat se foglalót nem fizettél. A vevő személyéhez meg abszolute semmi kapcsolat nem fűz.

Te egy érdeklődő voltál, lehet nem is az első hanem a századik.
A "megvenném" téged sem kötelez arra, ha 10 perc múlva meggondolod magad, akkor is meg kelljen venned bármit is.

Idézet:
„bosszankodom és dühös vagyok!”

Az előfordul néha az emberrel.
(#) nagym6 válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2022 / 1
 
Amikor én adtam el -többször is- a telefonos érdeklődőnek azt mondtam előbb megnézem az üzeneteket is, az első vevőé az áru, bárhol is jelezte. Így a telefonos kieshet, ha később látom időben előbb volt -esetleg csak- írásos vásárlási szándék. Ne legyen hátrány hol jelzi a vevő a szándékát, mindig így csinálom.
(#) Gafly válasza Gabó hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Sajnos nincsen igazad, amikor ezt mondtad:
Idézet:
„aprónál nincs kikötve, mint pl az elvihetősbe, hogy mind a két helyen jelezze”

mert a valóság:
Idézet:
„Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!”

Ez egyébként szerintem teljesen rendben lévő, és érthető szabály.
(#) Gabó válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Akkor mutasd már meg azt a szabályt az apróba, hogy kell jelezni ott is a szándékot hozzászólásban, mert úgy fer??!!
(#) Gafly válasza Gabó hozzászólására (») Jan 23, 2022 /
 
Szerintem semmi hasonlót nem mondtam.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 23, 2022
 
Kérjük, hogy az apróhirdetés témát fejezzétek be. Kérjük az eladót, és a vevőt, hogy egymás között intézzék el a nézeteltéréseiket, egyáltalán nem kell hozzá hadsereget toborozni a fórumban semelyik résztvevőnek.

Szerintünk nem éri meg sem a némítást, sem a bannolást megkockáztatni.

Köszönjük előre is az együttműködéseteket.
(#) uniman hozzászólása Jan 29, 2022 /
 
Tisztelt Moderátor(ok)!
Mintha ezt a szabályt nem nagyon tartanák be egyes hirdetők (egyesek minden megtesznek, annak érdekében, hogy szem előtt tartsák az el nem kellt portékáikat):
Idézet:
„2. Tilos ...
2/19. Ugyanazon termék vagy szolgáltatás 28 napon belüli ismételt feladása. Ugyan annak a terméknek minősül abban az esetben is, ha az eladási árat az eladó az új hirdetésben csökkentette.”

Ezt ellenőrizni csakis ön(ök) tudják !
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) Moderátor hozzászólása uniman hozzászólására (») Jan 29, 2022
 
Ezt a részt is kérjük beidézni a szabályzatból:

Idézet:
„7. Az apróhirdetés részlegben a szabálysértő hirdetések felhasználó bejelentések alapján kerülnek megvizsgálásra”


Kérjük, hogy weboldalunkat megfelelően használd, és amennyiben szabálysértő apróhirdetés jut a tudomásodra, úgy kifejezetten erre a célra létrehozott "Hirdetés jelentése" gombot használni szíveskedj. Ha megismered oldalunk működését, akkor egyértelmű lesz, hogy nincs a hirdetéseknél előzetes jóváhagyási folyamat, minden hirdetés a feladást követően azonnal megjelenik, ez mind az eladók mind pedig a vevők érdekét szolgálja.

Ezen felül, felhívnánk a figyelmedet arra is, hogy a fórum teljes területén szigorúan tilos az apróhirdetési részleggel kapcsolatos értekezés. Moderátorok a megfelelő módon bejelentés alapon tájékoztathatók minden problémáról, amennyiben pedig az eladó és vevő között támad nézeteltérés, úgy abban az esetben a privát üzenet rendszeren belül minden félreértés tisztázható. Köszönjük, hogy ha betartod a fórumszabályzatunkat is, és a fórumunkat is a megfelelő módon használod a jövőben.

Köszönjük!
(#) attika válasza uniman hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Gondolom ezzel a szabállyal is tisztában vagy akkor.

Idézet:
„9. Ami az apróhirdetésben történik, az ott is marad. Kérjük, törölj lábat mielőtt a fórumba belépsz. A fórumon tilos mindennemű apróhirdetéssel kapcsolatos értekezés, vita, panasz ügyintézés, érvénytelenítési - moderálási vita. Ezen szabály megsértése esetén a hozzászólások törlésén túl, MINDEN résztvevő némításban részesül, ugyanis az ilyen viták rengeteg olvasót zavarnak.”


Idézet:
„Mintha ezt a szabályt nem nagyon tartanák be egyes hirdetők”

Ezt a szabályt se tartják be elég sokan
(#) uniman válasza attika hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Szia! Ez a "kilences" szabály hol olvasható ?
(#) mateatek válasza uniman hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
(#) uniman válasza mateatek hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Köszönöm, megvan!: "IV. Moderáció...9."
(#) tothgyula hozzászólása Okt 9, 2022 /
 
Az a kérdésem,hogyan számítom át a MJ értéket kWh-ra,ill. m3-re?
Azt tudom,hogy 1MJ=0,277kWh. De ez hány m3 földgáz hőjének felel meg? Köszönöm.
(#) Rosszmáj válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Idézet:
„ENERGIAPIACI BETEKINTŐ
A FÖLDGÁZ FŰTŐÉRTÉKE
2020. 08. 03.
földgáz fűtőértéke

A földgázból nyerhető hőenergia által határozható meg a földgáz használati értéke. Ezt a földgáz fűtőértéke és több más paraméter együttese adja meg. Nézzük meg, miért érdemes tudatában lennünk annak, hogy mit jelent a fűtőérték.

A földgáz felhasználása összetett folyamat, a fűtőértékkel kapcsolatban is gyakran hallani téves állításokat. Érdemes tehát tisztáznunk, hogy mit kell tudni a földgáz fűtőértékéről.

A két leggyakoribb tévhit, hogy a fűtőérték megváltozása miatt lesz magasabb a gázszámla vagy éppen eltérő a gázláng színe, esetleg a szaga. Ezek valóban tévhitek, és nincs közük a földgáz fűtőértékéhez. A földgáz ára sok egyéb tényező függvénye.

Mit jelent a földgáz fűtőértéke?
A fűtőérték a földgáz tökéletes elégetésekor felszabaduló hőmennyiség, amelynek mértékegysége MJ/m³, azaz megajoule per köbméter.

Magyarországon ez az érték átlagosan 34-34,2 MJ/m³ között változik, tehát egy köbméter földgáz tökéletes elégetése hozzávetőleg 34-34,2 MJ energiát nyújt. A fűtőértékre vonatkozó szabvány a fogyasztási helyre vonatkozó átlagos fűtőértéktől plusz-mínusz 5%-os eltérést engedélyez – vagyis a fűtőérték a legtöbb felhasználási helyen cca. 32,3 és 35,91 MJ/m³ között mozoghat.”


Innen
(#) Gafly válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Idézet:
„A fűtőérték az Egyetemes Szolgáltatási Üzletszabályzatban rögzített 34,00 MJ/ m³ értéktől jellemzően mindössze ± 5%-kal térhet el.”

Bővebben: Link
(#) tothgyula válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
T! Rosszmáj,és Gálfy! Köszönöm a gyors válaszokat.
(#) kameleon2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Okt 20, 2022 / 1
 
Ez az ami le van írva, de... beszéltem a gázossal. Meghatározott idejű mintavétellel ellenőrzik a fűtőértéket és hogy hogy nem - de pont amikor ellenőrzik, akkor belül van a tűrésen. Természetesen előre tudják a mintavételezés idejét. Tévhitekről: Gépész barátommal kalkulálni kezdtünk, mert gyanús volt, hogy a 24kW gázkazán miért nem képes felfűteni a házat. A gyakorlatban a leadott teljesítmény 12kW volt. Ez tény, nem urbánus legenda. Még egy apróság. Az elmúlt 3 hónapban leadtuk ugyan a mérőállást, de nem számlázott a szolgáltató. Majd egyszerre küldtek egy 30.000Ft-os számlát, amit be is fizettem. Most, 2 hónap elteltével küldtek egy -10.000Ft-os számlát. Csak abba gondoljatok bele, hogy ez egy háztartás. Ha mindenki csak 10.000Ft-al többet fizetett be - amit ugye vissza nem kapok, maximum beszámítják, akkor meg is volt a fedezete a szolgáltató megvásárlásának. Így lehet közvagyont venni. Gondolom, ráadásul nem az én 10.000Ft-om volt messze a legtöbb.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
Következő: »»   102 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem