Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   32 / 82
(#) KIG1970 válasza lacoklon hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Hello, nekem is egy Westen cirkóm van és többször szembesültem ugyanezzel a hibával. Én úgy tapasztaltam, hogy két dolog kell együtt ahhoz, hogy ez a szituáció nálam bekövetkezzen. Megoldást is találtam rá.
Az egyik megfigyelésem, hogy nálam eddig szinte mindig (80%) vagy a meleg víz vagy a fűtésszabályzó potméter 2/3-os tartományban vagy azon felül (inkább 3/4) volt. Tehát nagy teljesítményen, illetve nagy gáz és légfogyasztáson működött.

1. kérdés: Neked is relatív nagyobb teljesítményre van állítva?, mert akkor csökkenteni érdemes, mert a probléma ettől megszűnik.

Másik összetevő:
Nekem relatív zár térben van a cirkóm. WC-ben, ahol ugyan van a szabadra nyílás, de az néha kevésnek bizonyul az elszívó bekapcsolása és a keletkező vákuum, oxigénhiány miatt. Ezért tilt le ilyenkor a cirkó (nálam).

Tehát, ha neked is viszonylag kicsi vagy zárt térben van a cirkó akkor biztonsági okból, oxigénhiány (CO) miatt állhat le, ezért próbáld ki ideglenesen ablak vagy ajtó nyitással, ha ezzel megjavul, akkor állandó szellőzőnyílást is készítened kell (ha nincs) - ez amúgy kötelező is lenne -, mert különben fennáll a szénmonoxid mérgezéses haláleset lehetősége is.

A másik kérdés tehát, hogy kap-e elegendő oxigént a kazánod?

Még egy ezzel látszólag nem, de mégis összefüggő leállás szokott lenni, ez pedig az erősen szeles időben.

Úgy hallottam, ha nagyon erős a szél (a visszaömlő égéstermékek miatt) és/vagy a szélsőségesen alacsony légnyomás (lehet, hogy pont fordítva) is okozhat ilyet.

Remélem segítettem valamit a tapasztalataimmal.
(#) lacoklon válasza KIG1970 hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Szia!
Köszi a gyors reakciót! Az én kazánom turbós, tehát a kls helység nem lenne szempont, meg akkor hallani kellene, hogy folyamatosan szellőzteti az égésteret. Szerintem... A hőfok poti 6 òra állásban, kb 2/3 tartományban. Amire még gondolni tudok, hogy mivel csak két kisebb szoba fűtésére használom, talán az áramlás érzékelő nem kapcsol. Remélem nem írok túl nagy butaságot. Mióta kandallóval fűtöm a többi helységet, csak a leg távolabbi szobák igényelnek radiátoros fűtést. Már tavaly is így fűtöttem de akkor nem tűnt fel ez a jelenség.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2015
(#) tybord hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy Westen 240 Fi gázkazán, olyan hibát produkál hogy használati meleg víznél egy idő, kb 5 perc után felforralja magát és le tilt.
Micro kapcsolok jók Vezérlő panel átnézve, a tulaj azt mondta hogy már új kora óta ezt csinálja.
Ja és ki savazva átnézve most volt.
(#) tibibalogh520 válasza tybord hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Bármily hihetetlennek tűnik is, a hiba a tulajdonosban van! Miért nem lépett a kazán garanciális idején belül?!
(#) tohtjozsefka hozzászólása Okt 21, 2015 /
 
sziasztok!

szeretném a segítségeteket kérni, sajnos semmilyen műszaki ismeretem nincs ezekkel az eszközökkel kapcsolatban.

Egy Westen Quasasr D 24-1 F típusú kazán van felszerelve (talán kombicirkó . )Kb 2 hónapja járt kint a kazánszerelő, csak igazából még a tél beállta előtt szerettem volna a kazánt megnézetni egy szakemberre. Semmi gondot nem talált, kitisztította és nagyjából ennyi...

Kb 4 napja kezdtünk el aktívabban fűteni, és azt vettük észre, hogy a "piros csap" környékén csepeg a víz (egy csatlakozó hely van ott alatta a csapnál).

Kérdésem az lenne, hogy mire jó ez a piros csap, megy egyelőre nem akartam tekergetni, és esetleg csak annyi a probléma, hogy azt jobban meg kell szorítani?

A vízcsepegés miatt aztán folyton E10 hibakód van, ami orvosolható azzal, ha a fekete csapot megnyitva vizet engedek a kazánba.

Előre is köszi, és elnézést mindenkitől, hogy ilyen szinten tudtam csak leírni a problémát.

Üdv
Józsi
(#) merlingerin válasza tohtjozsefka hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Szia!

A piros csap a biztonsági szelep! Ne tekergesd, mert ha bemegy a mocsok alá, akkor mindig csepegni fog..

2 dolog lehet:
a.,Rossz a szelep, és ereszt
b., A kiegyenlítő tartályod gumizsákja lyukas. Emiatt nincs puffer tartalék, tökig töltöd vízzel, hogy meglegyen a rendszernyomás. Ahogy a cirkó indul, tágul a víz. 3 BAR fölé megy a nyomás, biztonsági szelepen elmegy a túlnyomás. Lehül a víz, leesik a nyomás, tilt a kazán.

A., esetben cserélj szelepet.
B., esetben cserélj tartályt.
(#) tohtjozsefka válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Köszönöm a választ, akkor visszahívom a kazánszerelőt...
(#) gyenespeti hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Sziasztok

Érdeklődni szeretnék. Westen Star Condens kazánnál a nyomásérzékelőt hogyan lehet becsapni, hogy mindig megfelelő nyomást mérjen? Egy vegyes tüzelésű kazán is van a rendszeren és nyitottá szeretném tenni. Kérem valaki segítsen. Köszönöm.

starcond.jpg
    
(#) zoszka válasza gyenespeti hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Ne tedd, mert tönkre megy a kazán..
(#) szamóca válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Tényleg? Mitől?
(#) zoszka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Mondjuk a szivattyújának a teljesítménye, szabályozása miatt. Vagy épp a benne lévő primer hőcserélő erzékenysége miatt... Inkább hőcserélővel válaszd le az eredeti rendszerről, igy az lehet nyitott, míg a Westen lehet zártan.
(#) szamóca válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Ezt nem értem. A szivattyúja nem csak akkor megy, ha "téli! fűtés üzemmódban van?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) zoszka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nem fűteni akarsz vele? Egyébként nem csak akkor megy. Melegvíz készítésnél is.
(#) szamóca válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Ha a vegyes tüzelésre állítom, akkor két csappal nyomás alatt marad a kombi, és két másik megnyitásával nyitottá válik a vegyes tüzelésű rész.
Gondolom a HMV vételnél lehet gond a bitermikus hőcserélő miatt, hogy nem tudja a fűtési rész kitolni a felforrósodott vizet a radiátorok felé.
(#) sankaferi hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Westen Pulsar-hoz ért valaki?
Minden bekötés rendben, de a meleg víz megnyitásakor a fűtési kimenőbe megy a forróvíz..
Bibi oka, ill javítási költsége??

sanyiferi
(#) zoszka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Jól gondolod. Biztos hogy bitermikus az a hőcserélő? Akkor viszont nem kondenzációs, max kondenzáló kazán.
Közbe megnéztem. Nem bitermikus a hőcserélője. Annál inkább nem szabad nyitottá tenni, vagy kizárni a fűtési oldalt.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) szamóca válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Remélhetőleg az.
Egyébként mi a szabályos megoldás ilyen nyitott zárt rendszer váltási esetben?
(#) zoszka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nem bitermikus!
És már írtam. A hőcserélő beépítése a szabályos megoldás.
(#) szamóca válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Várj! Én a topik címében szereplő típusról beszélek.
(#) zoszka válasza szamóca hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Jaja... sorry... másik post-tal kevertem...
De én másnak válaszoltam... azért kevertél meg... az illető egy kondenzációsról kérdezett...
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) szamóca válasza zoszka hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nincs gond. Köszi az infót!
(#) nk hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Sziasztok!Egy Westen Star 240 fi-vel küzdök.A hiba a következő: amennyiben nem kapcsolom fűtés üzemmódba a termosztátot, nincs esély a csapból folyó meleg vízre, ergó ha mosogatni, kezet mosni vagy zuhanyozni szeretnénk, azonnal egyes hibakódra (gyújtóláng nincs) áll a kazán. Olyat is csinál, hogy a fűtésnél is kiáll erre a kódra, ez napközben nem akkora gond, lévén jobb esetben 5-6 Reset után beindul, de éjszaka problémás, mert ébredésig hibára áll. Van ötletetek? Nyáron nem produkálta ezt a hibát. Alapállapotban a bar nyomást mutat a nyomásmérő (nem tudom, hogy ez infó e? gondoltam leírom).
Minden segítségnek örülök.
Köszönöm.
(#) nk hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Sziasztok!Egy Westen Star 240 fi kazánnal küzdök. A hiba a következő: a termosztát fűtési utasítása nélkül a csapból nem tudok meleg vizet kinyerni, kiáll 1-es hibakódra (gyújtóláng nincs), ezt a hibát nyáron nem produkálta. Ezen túlmenően a fűtési ciklus sem mindig indul el azonnal, van, hogy 5-6 reset után működik csak folyamatosan.Minden segítségnek örülök.
Köszönöm.
(#) gyenespeti válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ennek az elődjénél is így lett megoldva! Két vezeték lett benne összekötve és így a nyomásmérő mindig megfelelőnek érzékeli a rendszer nyomását. Az a kazán több mint 5 éve megy hiba nélkül. Tudtommal ez a nyomásmérő semmi másra nem szolgál csak arra, hogy ha eléri a rendszer a minimális 0,5 bar nyomást, akkor engedi fűteni a kazánt. Semmilyen más funkcióba nem avatkozik bele.
(#) tibibalogh520 válasza gyenespeti hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia! Ennyi erővel, az autódban is kösd ki, az olajnyomás hiányát jelző lámpát, hiszen nélküle üzemel az autó! Sőt, a hűtővíz hőmérséklet érzékelő nélkül is! Mi több, fék nélkül is szalad a járgány.
Ezek a kazánok, a légköri nyomáson, hamar meghibásodnak. Korrodálnak, vízkövesednek, stb.
Nem viccből építette bele a gyártó, ezeket a védelmi berendezéseket! Azon túl, hogy a garanciának lőttek, még hamarabb is befuccsol a kazán.
Kijátszani sem minden esetben tudod ezeket a védelmi vonalakat (hála a tervezőjének!!!).
Ha mindenáron azokra a primitív kazánokra vágysz, akkor tessék felkeresni a hirdetős oldalakat, és visszatérni a C18, ÉTI, és társaihoz. Ja, hogy annak rossz a hatásfoka?! Hát valamit valamiért. Iktasd ki a modern autódból is az injektort, meg lambda szondát, és társait, és majdcsak vissza találsz a Zsigulihoz!
(#) gyenespeti válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Ne haragudjatok, de valószínű félreértettük egymást, elnézést kérek én fogalmaztam kétértelműen! Nem szentbeszédekre voltam kíváncsi, meg garanciaelvesztésre, meg autószerelői alapokra, hanem arra, hogy hogyan lehet becsapni a nyomásérzékelőt a kazánban. Kérem valaki segítsen nekem ebben. Előre is köszönöm mindenkinek!
(#) hajoe hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Sziasztok Westen Pulsar D 24F kazánom 2012. január óta üzemel, eddig hiba mentesen. Éves karbantartások (porszívózás, stb.) jó pénzért elvégeztetve. Mostanában mind a fűtési, mind a melegvíz készítési ágon az csak többszöri neki rugaszkodásra indul be a gyújtóláng. Laikusként okosabban nem tudom leírni a problémát. A karbantartó szaki panel hibát gyanít, ahhoz ő nem ért. Tudtok-e tanácsot, ötletet, mi lehet a probléma, esetleg hozzáértő szakembert ajánlani. Köszönöm előre is.
(#) mankind hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
sziasztok!
szeretnék egy kis amatőr segítséget kérni. Az új albérletemben egy Westen pulsar D kazán melegítene, de nem tudom beüzemelni. Az előző bérlők nyárra leengedték a rendszert (legalábbis a nyomásmérő nullán áll, és a házinéni is így tudja), feltölteni viszont valamiért nem tudom. A kézikönyv szerint a kék csapot először lefelé kell húzni - ez megvan, aztán elforgatni - ezt nem akarja... mindenhogy próbáltam már, nem sikerül. megtennétek, hogy leírjátok a feltöltés lépéseit?
nem szeretnék ezért szerelőt hívni... mellékeltem egy képet is a delikvensről.
a választ előre is köszönöm!

a vesztem.jpg
    
(#) lacoklon hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Westen 240 Fi turbós kazánom problémája továbbra is fennáll. Az-az Fűtéskor, mikor eléri a beállított vízhőfokot rendben kikapcsol, de a visszakapcsolással vannak gondjai. Van, hogy szinte kézmeleg / hideg / vizet keringet és csak utána gyújt be. A szivattyú rendben teszi a dolgát!
Tippek,javaslatok?
Köszi, ha szentelsz rám időt!
(#) lacoklon hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Mit eredményez, ha más színű NTC szondát tettem a készülékbe? A boltban győzködtek, hogy nincs jelentősége, és feketét adtak, hogy ezt kedvelik a szerelők. Van ezzel kapcsokatban tapasztalatatok?
Következő: »»   32 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem