Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WinnerMicro W806
 
Témaindító: sdrlab, idő: Júl 12, 2022
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sdrlab hozzászólása Júl 12, 2022 /
 
Egy újabb, érdekes mikrovezérlő Kínából...:

MCU – WinnerMicro W806 32-bit XT804 microcontroller @ 240 MHz with 1MB Flash, 288KB RAM, FPU, DSP, crtypto engine
Expansion – 2x 24-pin headers with (based on MCU specs)

1x SDIO host with support for SDIO 2.0, SDHC, MMC 4.2
1x SDIO device up to 200 Mbps
Up to 6x UART, 1x I2C
1x SPI slave up to 50 MHz, 1x master/slave SPI
LCD controller with support for 4×32 interface
1x I2S
Up to 4x ADC (16-bit, 1KHz sampling rate)
Up to 44x GPIOs, 5x PWM
Up to 15 touch sensors
ISO/IEC 7816 smart card interface
Reset, Wakeup, 3.3V, and GND signals

Debugging – CH340 via micro USB port

Ami érdekessé teszi, az a 16 bites ADC-je. Igaz, csak 1kSps, de akkor is...

Van belőle Wi-Fi/Bluetooth tudó verzió is(W801), kétszer akkora flash-el...

A Gyártó oldaláról lehet letölteni hozzá doksikat, SDK-t... Igaz, többnyire ékes kínai nyelven csak.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022

W806.png
    
(#) cua hozzászólása Júl 12, 2022 /
 
A funny part hogy a C-Sky Development Kit az angol nyelvu Mondjuk ez nem helyettesiti a doksit.
Erdekes, hogy e-bay-en (szemben az aliexpress-el) alig talalhato. Mondjuk utobbin mar $1.8-ert is kaphato... (NZD)
(#) Gafly válasza cua hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 1
 
Idézet:
„A funny part hogy a C-Sky Development Kit az angol nyelvu”

Szoktam mondani, hogy aki nem tud angolul, az "dögöljön meg" ebben a szakmában.
Azok támadnak emiatt rettenetesen, akik lusták alap szinten (legalább olvasni) megtanulni.
(#) sdrlab válasza cua hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Igen, nagyon olcsó az arduino szerű fejlesztő panel Kínából...
(#) cua válasza sdrlab hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Fura, hogy a panel ugyanannyi, mint egy darab chip
Bar lehet csak uzletpolitika, olcson kiszorni egy csomo fejlesztopanelt, hatha raszoknak a nepek a mai hianyos idoszakban. Angol doksi azert jol jonne hozza.
Bar nem tudom mit okoskodok, az RP2040 is itt figyel a fiokban miota, es semmi idom nem volt ra.
* modositas, a board az $2.8, elsore beneztem, nem lattam, hogy annak masik ara van...
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2022
(#) cua válasza Gafly hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Erre csak a vallamat tudom vonogatni, mindenki aki nem olvas angolul az magaval tol ki. En talan meg nem is lattam modern doksit magyarul. Persze errefele fura is lenne
(#) sdrlab válasza cua hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Nekem vagy 2 hónapja van a fiókban a 806 és 801 verzió is..., de azon kívül, hogy akkor frissen nézegettem, mivel és hogyan lehet ezt programozni, egyelőre nem sok vizet zavart ) De a mai ínséges időkben, egyre nagyobb a súlya ennek....
(#) Skori hozzászólása Júl 12, 2022 /
 
Egyelőre ez olyan emlékeket ébreszt mint régen amikor minden alkatrész beszerzése nehézkes volt, de az orosz technikai csodákat el lehetett érni, és abból építkezni. Gondolom sokan emlékeznek még a ColorStar TV trafóval készült QUAD405 erősítőkre.
Aki a kora miatt nem emlékezhet erre:
A ColorStar egy orosz gyártmányú színes TV-volt, amit a hiány miatt itthon a Videoton márkaneve alatt árultak. Hajlamos volt kigyulladni (több lakástüzet is okozott, és néhány teljesen kiégett lakást). Ez volt a "hírhedt robbanó tv". Hatalmas 50Hz-es trafóból készült a tápja, akkora hipersil vasmaggal, hogyha aluminium helyett rézzel tekerték volna meg, 500W...1kW-ra is elég lehetett volna. Utáltam, hogy többnyire ócska ruszki alkatrészek elérhetők, a TTL IC-k is pl. kétszer annyit fogyasztottak mint más gyártmányok, és minden jobb alkatrészt úgy kellett vadászni. Amikor és ameddig a MEV gyártotta itthon a félvezetőket, azok legalább használhatók voltak. Ezért aztán nagyon örültem amikor már lehetett úgy fejleszteni, hogy van választék, és megnézzük miből érdemes építkezni (pl. ár-teljesítmény viszony).
Most meg hasonló félvezető hiány van, egy csomó féle mikrovezérlő hiánycikk lett, de a diszkrét félvezetőkből is hiány van. Ezek után egy ilyen felbukkanó kínai csodában is kb. annyira tudok megbízni, mint annak idején az orosz számítógépekben, és az érzés is hasonló. Max játszani lehet jó... Tesómék fejlesztettek a munkahelyükön anno az oroszoknak egy számítógépet, egy amcsi cuccot másoltak, de orosz ICkkel kellett megépíteni. Mire működött, az eredeti 5V/40A-es táp mellé még kettőt be kellett rakni, meg plussz hűtést is. Amikor pedig elkészült, akkor megjelentek az első PC-k, ami kisebbek és erősebbek voltak, mint ez az elkészült a szörnyeteg...
(#) bbatka válasza Skori hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Valószínűleg ez is lopott technológia. Én ki fogom próbálni ha kapható lesz a Hestore -ban. Tetszik hogy sok lába van és gyors. No meg olcsó.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem